Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (56)


Recommended Posts

DANIELA ei vezi ca nu e musai sa dai la caini mancarea [:D] Ai dreptate cu Tudor,e cuminte foc,mai ales ca a mers in premiera la drum lung,ma rog e lung pentru noi ca nu prea iesim,am facut o ora si 20 de minute incolo.

Diana mea o vrea ea sa se faca mare cantareata ,dar la ce voce are ma indoiesc profund [:-@]. Dar are niste texte in ea: cica ea si Tudor se fac artisti : ea canta la microfon si el la pian [:D] Si aseara ii tot spunea ca or sa mearga impreuna la liceu cand or sa fie mari - de unde o fi auzit ea si de liceu nu stiu!

 

Si la ea au scces jucariile primite.Si mi-am facut-o cu mana mea - am fost convocata la fotbal cu nasturi.Nu prea le are cu regulile,mai triseaza,de exemplu cand vrea sa dea ea si ii stau jucatori de-ai mei in cale,ii trage cu mana din cale [bang] Nu mai zic ce zboara jucatorii si mingea prin casa,dar de-aia a primit si radioul-lanterna nu? Sa ii cautam pe sub pat cu lanterna [alcool] Am reusit sa o conving ca am obosit si am lasat deoparte fotbalul asta obositor,asa ca a trecut acum la lego ala de +4 ani,e cu piese mici de tot si a fost atat de incantata cand le-a vazut! Tocmai a facut niste scari multicolore din ele.Asta imi place mai mult ca nu e atat de interactiv ca fotbalul ala - care ar fi super distractiv daca ar respecta dumneaei regulile.Ajungem noi si acolo ... candva.

Merg si eu sa ma joc cu mini-lego ala [olala].Cica ma lasa si pe mine daca sunt cuminte.

 

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales."

Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"

id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata!

Inca putin si vine si Revelionul.

Cica anul acesta, dorintele puse fix la miezul noptii, se indeplinesc, nu stiu ce conjunctura astrala favorabila este, bla bla bla.

 

Craciunul nostru a fost frumos, putin obositor, dar placut.

Pe 25 la pranz l-am adus pe socru la masa, seara au venit finii nr. 1. Razvan a primit de la ei un set de sine de lemn cu trenulet, de pe la Ikea. A fost foarte fericit.

Pe 26 la pranz au venit finii nr. 2, la masa. Cadou - o tigaie tefal [:D], ca tot vrem sa mancam sanatos [:D].

Am mancat cumpatat, eu fiind la dieta [:I], aia cu ne-mancat seara si vad ca da roade. Oricum, sunt prea grasa, si nu-mi place deloc. De data asta nu ma mai las, fie ce-o fi. Prea multe slabe in jurul meu [:I].

 

 

Razvan a fost foarte incantat de cadouri. Are inca o problema cu desfacutul ambalajelor, dar o vom depasi si pe asta candva.

La noi obiceiul este sa facem mai intai bradul, de preferat in familie, numai ca... nu s-a putut, l-am impodobit singura.

Cadourile la noi se gasesc dimineata, in ziua de Craciun, sub brad. Asa am facut traditia.

Razvan a primit de la noi: orga, robot cu telecomanda, loc de parcare Burago, 3 carti cu Thomas, 4 puzzle de lemn de la Arad (Moni [asia] [pup] [flo]), o rola cu Ursuletul Pooh pt. proiectorul Disney, 3 figurine "Fifi" [olala], un set Thomas (care se potriveste la ce mai aveam, si pe care de fapt l-a primit pe 24, dar tot de Craciun se considera), un Mos Craciun muzical si dansator. Dulciuri, dar nu le-a "pupat".

De la Bunicul a primit 2 masinute Cars cu lansator (cumparate de mine [:D]), o carte frumoasa "Cartea Junglei", si 100 roni [:I].

Cam asta a fost referitor la cadouri.

Multumitor, avand in vedere ca anii trecuti plangeam la propriu pe la rafturi, nestiind ce anume as putea sa cumpar, pt. un copil complet dezinteresat [q].

 

 

Am vazut poze extraordinar de frumoase, cu copii si parinti fericiti.

Moni, sarafanul Dianei este modern si tare frumos [olala], ca vine cordonul mai jos de talie nu-i bai, asa se poarta, moda anilor '40 (parca).

Rochita Dianei lui Ingrid - la fel de frumoasa, mi-a placut mult tinuta cu totul.

 

Mai revin.

 

 

 

Cid="red">rid="green">iid="yellow">sid="purple">tid="green">iid="teal">nid="orange">aid="blue"> si [bonjovi] Rid="blue">aid="yellow">zid="red">vid="green">aid="teal">nid="yellow"> (31.01.2006)

"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)id="red">

id="size1">

(1),(2),(3),(4),(5)id="size1">,(6)id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa, sa termin.

Am reluat aventura BAIE [alcool].

Ieri, mergand la Dedeman sa cumparam o baterie pt. baie, descopar ca au cada de baie de 1,40 [:I]. Astfel ca la ora asta am aranjat "ploile" sa ne luam banii inapoi de la Praktiker pe cada de 1,20 si s-o cumparam pe cea de 1,40 de la Dedeman.

Ma asteapta o zi grea, dar sper ca la sfarsitul ei sa fiu satisfacuta. Baietii vor demola cabina de dus (naiba s-o ia), monteaza cada, repara scurgerea, schimba bateria. Mai este gresia de dedesubt, dar sper sa se faca si asta tot azi. Complicat rau, si va fi si mizerie...

 

Cid="red">rid="green">iid="yellow">sid="purple">tid="green">iid="teal">nid="orange">aid="blue"> si [bonjovi] Rid="blue">aid="yellow">zid="red">vid="green">aid="teal">nid="yellow"> (31.01.2006)

"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)id="red">

id="size1">

(1),(2),(3),(4),(5)id="size1">,(6)id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni, la ce zici tu mini-lego? La chestia aia cu piese mari si muulte??

Apropo de lego sa sti ca este misto sa-i lasi sa zburde imaginatia si sa construiasca ce vrea dar este bine sa incerci s-o pui sa construiasca dupa schema.

Cred ca este dragut jocul ala de fotbal. O sa-i iau si eu la Rares peste vreo 2 ani. Pentru Ioana nici nu m-as fi gandit la asa ceva.

Am vazut un joc frumos la Diana de Ingrid. Este in genul celor de la quercetti. Am in program asa ceva de ziua ei, peste o luna.

Astery tu cred ca esti in reconstructie. Asa zici tu? ca te tine doar o zi?? Bafta!!

Ce de jucarii a primit mandrul tau!! Acum ca stiai ce-i place nu te mai puteai opri??[:D]

 

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)

filmulete

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetele!

DANIELA la asta ii ziceam asa ca are piesele mici http://www.dropshots.com/monica70#date/2009-12-27/22:06:49 Nu prea avem scheme dupa care sa construiasca,doar desene le de pe ambalaj eventual.Precis intai ma va pune sa i le fac eu,dar deocamdata face inca dupa capul ei.Si azi toata ziua cu asta s-a ocupat,plus ca s-a mai uitat si la desenele cu Tom si Jerry ,cele primite de la mos si pe Minimax.

CRISTINA sa ne zici de care jucarii s-a bucurat mai tare Razvan si cu ce se joaca mai mult din ce i-ai luat.Ale Dianei sunt nedesfacute inca taman puzzle cu harti si sahul,parca ar stii ca inca nu e chiar de nivelul lor! Din cartea cu cele 80 de povesti din lume,am citit aseara prima,una din SUA.Ce imi place ca pe prima pagina a o harta a lumii cu diverse imagini,animalute sau alte chestii specifice zonelor respective.Si la fiecare poveste o sa ii si arat din ce regiune e tara respectiva [pk]

 

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales."

Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"

id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si voua va place sa va jucati cu jucariile?? Si eu sunt fun din pacate n-am prea mult timp. V-am mai povestit ca am de la cineva multe lego. Sunt cam 1000 de jocuri(masini castele..etc) si nici nu indraznesc sa estimez cam cate piese sunt acolo. Oricum toate ingramadite in doua cutii mari de tv, toate piesele alea mici amestecate rau. cand mai am putin timp liber scormonesc pe acolo si mai caut sa le asamblez si sa le pun pe fiecare in cate o punguta impreuna cu in structiunile aferente. Pana acum am reusit sa fac un castel doar, pe care mi l-a daramat rares de 2 ori si a trebuit s-o iau de la capat.

sa va spun si voua ce mi-a facut Rares azi. Mi-a spart geamul de la usa de la baie, usa era termopan si avea de jos pana sus geam sablat. Norocul lui ca nu au zburat bucati pe acolo si n-a patit nimic. Este crapat exact ca un parbriz. Acolo unde as putea sa-l schimb este inchis pana dupa rev asa ca am lipit si eu tot geamul cu scotch sa nu cada cioburi prin casa in cazul unui alt "accident" si asteptam sa treaca revul sa schimbam geamul, cat o costa si asta habar nu am!!!

 

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)

filmulete

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DANIELA lego-urile alea vor fi aur curat pentru cand va mai creste Rares! O sa ii cumpar si eu lui Tudor asa ceva daca voi vedea ca ii place si lui sa construiasca precum Dianei, chiar daca sunt scumpe rau la noi.Dar cum va avea destule alte jucarii si carti ramase de la Diana,compensam ...

Dianei i-am luat simple deocamdata pentru ca nu avea deloc lego originale,are doar imitatii sau alte multe tipuri de jocuri de constructie. Nu prea e genul ei sa faca dupa model,poate cand mai creste si n-am chef sa ma puna pe mine sa i le fac eu.

O chestie interesanta: eu cand eram mica m-am jucat in nestire cu cuburi si alte jocuri de constructie chiar fata fiind,in schimb frate-meu ... pauza! El era pasionat cum va mai ziceam de [hagi] La fel imi placea sa costruiesc orase,strazi,chiar si cu masinile prin nisip ma jucam cu baietii pe-afara.Bine eu ma jucam in egala masura si cu papusile,cu jocuri de fetite,sau eram si eu sportiva neintrecuta la sarit coarda , lapte gros si ce mai erau [:D].

 

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales."

Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"

id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana a abandonat lego-ul si a demontat puzzle cu corpul uman pagina cu sistemul nervos central, chiar daca i-am zis sa nu o faca inca pentru ca nici eu nu stiu sa il fac - e puzzle de 50 de bucati si fara model.Nu m-a ascultat insa,asa ca acum se chinuie cu el; in acelasi timp se uita la "Copiii spun lucruri trasnite".

Cu Tudor se joaca Ghita,asa ca fug sa fac niste gris cu lapte la cerere.V-am zis ca de catava zile am incepout sa ii dau Dianei Pikovit pentru pofta de mancare si ca are efect?

Am plecat la bucatarie , mai revin eu ...

 

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales."

Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"

id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar este necesar sa-i dai pikovit Dianei?? Stii in ce conditii se da siropuri pentru apetit?? Slaba moarta nu este!! raport inaltime greutate zic eu ca este ok, plus ca gena este aia care este. Zici ca in casa la tine nu sunt gustari presarate printre mese, ma refer la biscuiti, bombonele, sucuri, prajiturele...Nu prea cred.

Stii cum arata o zi ideala pentru un copil? Mic dejun la ora 8 dupa care nu mai mananca nimic, dar nimic pana la ora 10 cand ii dai un fruct. la ora 13 pranzul cand are 2 feluri de mancare(portii rezonabile) si eventual un mic desert. Cand se scoala mai mananca un fruct, adica in jur de 17 ar fi si apoi cina la ora 19, un singur fel de mancare. la ora 21 lapte si la culcare.

sa incercati regimul asta cu copii care spuneti ca nu mananca si daca dupa 3 zile nu rod si masa.... pai fac fitze ca pana sa ajunga la masa au scapat deja in niste saloane sau intr-o felie de chec si normal ca apoi ciorba nu le mai place.

 

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)

filmulete

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DANIELA tu vorbesti din punctul de vedere a uneia ce are copiii foarte bine crescuti fizic [olala][olala] Diana e slabuta rau si pe cum creste e si mai si.N-atinge inca 15 kg.Si asta n-ar fi chiar asa bai daca nu ar avea zile cand aproape ca nu manca nimic.

Orarul ala de masa ideal de care zici tu,il are cand e la gradinita - dar si acolo li se da dulciuri,pe la 16 cand se trezesc.

Cand e acasa nu prea respecta Diana orarul asta,intai ca se trezeste mai tarziu, apoi ca efectiv face mofturi si mananca numai cand si ce vrea ea.Nu ciorba/supa e problema ca din alea a mancat intotdeauna cu placere,dar ea efectiv aproape ca nu se atingea de paine de exemplu! Si carne/mezeluri extrem de rar si putine mananca.Singura paine ce-o consuma era felia aia de la gradinita ,aia ce-o primesc dimineata unsa cu cate ceva.In rest pauza.

Zilele astea insa a mancat chiar bine si chiar cerea ea!

Si vad ca Pikovit asta are o multime de viitamine B-urile mai ales,care-s bune la sistemul nervos - de asta chiar are nevoie Diana [bang]

 

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales."

Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"

id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...