Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (56)


Recommended Posts

Referitor la ce ziceai: "biscuiti, bombonele, sucuri, prajiturele"

Suc nu ii dau aproape deloc,ea bea doar apa.Ii dau numai cand mai stoarcem noi lamaie,grape,portocale - cam rar in ultima vreme [:I] dar o sa reluam obiceul pentru Tudor si va profita si ea sper.Ca ea a baut suc de grape si lamaie zilnic vreo doi ani!

Bomboanele-s persona non grata demult in zona,mai scapa doar cand primeste rest pe la magazine taica-su si i le da ei [bang]

Biscuiti/napolitane mai consuma cand primeste de la gradi cum ziceam,sau daca mai vede la mine uneori.

Prajitura nu prea avem in casa decat de sarbatori si nu e mare fan: doar daca ne vede ca mancam gusta si ea de pofta putin.

Ciocolata ii mai dau pe post de premiu dupa ce mananca bine.

Momentan e plina camara de dulciuri primite,dar le cam mananc eu [:I]

Ce mai consuma dulce sunt cerealele alea dulci "mingiute",sau gris cu lapte,sau budinci din comert.Dar astea ultimele de obicei le consuma seara pe post de cina,daca nu vrea nimic altceva.

 

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales."

Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"

id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Monica, nici noi nu respectam programul ala. Chiar ca-i ideal.Copii mei nu zic niciodata ca le-ar fi foame si asta ca ma pacalesc pe mine de una alta pana in masa de pranz(le mai dau fructe confiate, migdale crude sau mai rau jeleuri si ciocolata), asta mai putin atunci cand avem activitate pe afara dar acum cand stam in casa ne cam urcam pe pereti unul in fundul altuia pe aici si mai scapam la prostioare. Motiv pentru care nici nu fac cu nervii cand vad ca nu mananca asa cum ar trebui. Nici copii mei nu se ating de paine, nici nu o pun pe masa, carne..impart o aripa la doi din ciorbita si nu o mananca nici pe aia. mananca foarte bine legume ai mei si tocanite gen mazare, spanac, ostropel. seara mananca si mai prost, preferam iaurturile inca. Din fericire arata bine copii si din acest motiv nici nu prea alerg prin casa dupa ei cu mancarea. ma mai supar eu si tai gustarile si atunci am rezultate favorabile +la+ +ma+sa++

+

 

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)

filmulete

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai da,daca arata bine,normal ca nu te mai agiti.Dar Diana fiind slabuta,nu ca am vrea noi sa o ingrasam nu stiu cum ca oricum nu avem pe cine [:D],dar macar cat de cat.Nu ii strica niste multivitamine din astea asa o tura macar,mai ales ca e iarna si nici nu prea consuma fructe cine stie ce.Ce baga ea cu placere sunt legumele,lactatele si ouale.La capitolul carne prefera pateul.

 

Aaaa sa va zic faza aseara cu pateul [bang] Cere Diana pateu si husbandu' imi zice ca avem in camara,merg si eu ca imi era pofta si ne apucam sa infulecam.Cand gust ... avea un gust dubios rau,cam dulciu! Ma uit,scrie pate de Sibiu,ma gandesc ca iar n-o fi luat de porc cum imi place mie ,ci poate de pui? Si cand citesc ,sa turbez de nervi nu alta! pate de rata cu stafide si rom! [bang] Bataie de joc nu alta ,mama ce m-am enervat pe el! Cica a fost la oferta [:-@] dar asa e el ii place sa ia toate prostiile,salamuri de mistret,de caprioara sau mai stiu eu ce bazaconii [bang] Si eu nu suport ca mancarea care normal trebuie sa fie sarata sa fie dulce! Ca norocul ca Diana a mancat ... ba chiar era oarecum incantata cand a auzit ca are in continut si stafide [alcool]

 

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales."

Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"

id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fata eu inca fac dimineata suc de fructe si beau ai mei cate o cana intreaga(mai mult ioana decat rares). cateodata mai facem si ceai(aici bea mai mult rares decat ioana).

bai, cand va aud cu barbati care fac piata si altii care gatesc ma ia cu dureri de cap. Al meu sot, care-i mai mult plecat dealtfel, nu indraznesc sa-l las in supermarket singur, cumpara niste bazaconii de ma enerveaza crunt. de facut mancare nici nu se pune problema, as vrea ca macar odata sa faca si el o omleta.

ma duc sa culc copii

 

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)

filmulete

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si io, la ceas de seara, noapte tarziu, mai bine spus.

Nu stiu cum naiba, dar am reusit sa-i bulesc de tot programul de adormit seara: abia am reusit sa-l adorm, dupa mai mult de-o ora de frichinit in pat.

Recunosc, frichineala s-a lasat cu pupaturi, imbratisari, "mami, te iubesc mult, cu toata puterea.... " [olala] [olala], dar totusi... si eu care credeam ca dupa O MARE BALACEALA PLINA DE SPUMA , vom reusi sa ne culcam devreme azi, de unde [alcool].

Suntem singurei, viorel este la Cluj, se intoarce maine.

Am reusit cu cada. Mai sunt niste detalii de finalizat, dar e gata, si-am inaugurat-o sta sera, olalalaaaa!

 

Sotul meu face piata, si chiar bine. La hypermarket - are lista si se tine de ea. Daaar... ma inebuneste cu telefoanele: e bine asa, sau asa? Deci stiu sigur, minim 7-8 telefoane primesc cat timp face cumparaturile.

De gatit? NIMIC. Nu pune mana. Mai facea mamaliguta ceva ani in urma, de Craciun (cred ca s-o impresioneze pe biata soacra-mea, o fi spus: ia uite ce baiat am crescut [olala]), acum nici macar pe aia. El este foarte ocupat cu... oglinda. Si mai nou mi-a confiscat stepper-ul, azi dimineata daca nu mi-a pocnit in cap, de-mi venea sa-l pocnesc. Uuufff.

Trimit si revin.

 

 

Cid="red">rid="green">iid="yellow">sid="purple">tid="green">iid="teal">nid="orange">aid="blue"> si [bonjovi] Rid="blue">aid="yellow">zid="red">vid="green">aid="teal">nid="yellow"> (31.01.2006)

"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)id="red">

id="size1">

(1),(2),(3),(4),(5)id="size1">,(6)id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ref. la programul de masa, cel spus de Daniela, seamana foarte bine cu al nostru. Acum l-am mai sucit putin, dar tot pe acolo suntem.

Razvan inca bea ceai, si-l bea cu o reala placere. Intre mese nu capata nimic, decat daca din greseala prinde ceva (un fursec) sau imi cere "cioco Mu" (milka), de mare nevoie, ii scap, altfel nu.

Painea... o adora, dar primeste fff putina.

Razvan al meu e clar ca are aceasta tendinta la ingrasare, si eu inca sunt atenta cu dieta lui, poate ca ar trebui sa ma straduiesc mai mult. Eu acum ii mai scap diverse de dragul lui, cand vine si se pisiceste si-mi cere, ca o printesa miloaga [:D], si mai cedez. Dar intotdeauna macar incerc sa negociez: mami, primesti cutare, dar la desert, dupa masa.

 

Cid="red">rid="green">iid="yellow">sid="purple">tid="green">iid="teal">nid="orange">aid="blue"> si [bonjovi] Rid="blue">aid="yellow">zid="red">vid="green">aid="teal">nid="yellow"> (31.01.2006)

"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)id="red">

id="size1">

(1),(2),(3),(4),(5)id="size1">,(6)id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CRISTINA super fain ca ati reusit sa schimbati asa de rapid! Dar tu nu stiai ca pe copii baia ii invioreaza? [:-@]

Si Diana abia acum de-a atipit,iar Tudor inca se fatzaie [bang]

Pe cum creste e tot mai enervant: cand suge,cand trebuie sa stea la ragait,cand trebuie sa il schimb sau chiar in cadita e cu gatul intins dupa Diana,da din picioare si toate alea de si acum seara atrebuit sa il schimb de hainele proaspat luate pe el,ca de-atata gimnastica a dat tot laptele pe el [bang]

Merg sa mananc ca mor de foame ,n-am mancat acum seara decat un bol cu gris cu lapte si imi ghiorlaie matele.

 

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales."

Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"

id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara dragelor

eu sunt in sfarsit acasa dar vad ca prea mult timp tot nu am[:D].

noi am sarbatorti ca deobisei Craciunul. Pe 24 am fost acasa, la biserica si apoi am pregatit masa. Nu m-am prea stresat cu mancaruri sofisticate sau romanesti ca oricum copii mei nu mananca. si ca sa nu am circ tocmai la masa de Craciun nu am facut decat somon la coptor cu cartifi prajiti. A doua zi am fost la biserica romaneasca si acolo m-am ospatat...eu binenteles cu de toate[:D].

A venit si la noi Christkind (aici asa vine!). au fost tare incantati de cadouri. Seline si-a primit calul rosa-rot cu aripipe care si l-a dorit ata de mult, Daria printesa cu aripi si David o locomotiva de adaugat la colectie. Fetele inca o pijama cu dora iar David un puzzleball cu globul pamantesc la care muncesc eu de zor acum.......daca n-am avut e lucru decat sa-l cumpar[:D].

Azi am avut zi de vizite, iar maine mergem la balaceala. dupa anul nou mai mergem o tura la socrii sa ne dam cu saniuta sau poate sa icercam si skiurile.

........poze gasiti in album

 

V-am pupat..

 

Mira mami de DAVIDid="blue">(15.08.2002), DARIAid="red">(20.11.2004), si SELINEid="purple">(07.02.2006)

 

Poze noi.....cu noi


Mit Kindern vergehen die Jahre wie im Flug. Doch Augenblicke werden zu Ewigkeiten.

id="brown">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata.

De Liliana stie cineva ceva? Am sa incerc s-o sun azi, parca lipseste de prea multa vreme...

Razvan inca doarme, eu mi-am baut cafeaua [pofta], e un soare orbitor aici, de zici ca vine primavara. De fapt, asa imi va spune Razvan la trezire: mami, ma bate soarele in ochi, a venit... Primavara!" Hahaha.

 

Cid="red">rid="green">iid="yellow">sid="purple">tid="green">iid="teal">nid="orange">aid="blue"> si [bonjovi] Rid="blue">aid="yellow">zid="red">vid="green">aid="teal">nid="yellow"> (31.01.2006)

"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)id="red">

id="size1">

(1),(2),(3),(4),(5)id="size1">,(6)id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello si de la mine.Eu astept sa se trezeasca Diana sa plecam ... nu stiu unde ... ca n-a iesit deloc azi.Si nici ieri.Tudor e pe-afara cu taica-su,cred ca tocmai apar acum ...

Eu am fost la cosmetica,apoi la cumparaturi ca era gol frigiderul.Pe urma pe la bucatarie ,asa trece vremea.Diana tot la TV la desene sau cu lego ala,azi a construit un avion si un birou cu scaun si PC [:D] .

Noa fug sa dezechipez strumful,vad ca nu mi se arata DC azi ...

 

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales."

Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"

id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...