Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (56)


Recommended Posts

Buna.

Abia ce mi-am spalat parul, sunt cu prosopul pe cap...

Moni, cum de n-ai scos-o pe Diana?

Noi azi am iesit pana la Penny si pana la posta. Si fiindca s-a trezit in jur de 10... a adormit abia la 17.15, dupa multe amenintari [:-@]. Acum doarme si eu fac planuri, ce sa ma apuc in seara asta, cred ca de curatenie. Meniul de Revelion nu l-am stabilit, va fi oricum ceva simplu, mai am sarmalute la conge, fac muschiuletul de purcel impanat (pe care nu l-am facut de Craciun). Poate oua umplute, daca gasesc la tarani, imi mai este pofta de pastai cu maioneza si usturoi [pofta], dar tot de oua depinde. Ma mai gandesc.

Eu tot am sperat sa plecam, dar... banii sunt in baie, mai precis in cada [:D], dar chiar si asa nu-mi pare rau.

 

Ma intrebati ce jucarie primita de Craciun prefera Razvan... ei bine, el a intrat din nou intro faza contemplativa [8D], si freaca toata ziua o locomotiva Thomas cu vagonul aferent. Deci n-as spune ca chiar se joaca... Prefera cele 3 carti cu Thomas, seara, sa le citim.

 

In fine... sper sa fie doar o faza.

Azi am spalat 3 masini de rufe, eu am o dambla, sa nu ma gaseasca anul nou cu cosul de rufe plin. Si mai am de spalat.

Painea este la copt, si iar miroase aici ca la brutarie [q].

 

Ma duc sa mai stau o tura in pat, langa odor, si sa fac planuri, ca la asta sunt fff buna [:D].

Mai revin, daca m-o lasa Razvan, sa nu i se nazare iar ca "eu vreau la Pocoyo. Mama, scrie Pocoyo. Acum!" Da, da, pe youtube...

 

Moni, plimbare placuta!

Restul doamnelor ce faceti, trandaviti, munciti, visati [olala]?

 

Cid="red">rid="green">iid="yellow">sid="purple">tid="green">iid="teal">nid="orange">aid="blue"> si [bonjovi] Rid="blue">aid="yellow">zid="red">vid="green">aid="teal">nid="yellow"> (31.01.2006)

"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)id="red">

id="size1">

(1),(2),(3),(4),(5)id="size1">,(6)id="size1">

MY HERO id="size4">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

SMS de la Liliana:id="red">

"Multumesc de intrebare. In mare sunt bine... mai mult la orizontala din cauza durerilor de spate si coloana. Nici laptopul nu l-am deschis ca nu am cum sa il manevrez. Va pup pe toate si va doresc un an nou cu sanatate si impliniri".

 

Cid="red">rid="green">iid="yellow">sid="purple">tid="green">iid="teal">nid="orange">aid="blue"> si [bonjovi] Rid="blue">aid="yellow">zid="red">vid="green">aid="teal">nid="yellow"> (31.01.2006)

"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)id="red">

id="size1">

(1),(2),(3),(4),(5)id="size1">,(6)id="size1">

MY HERO id="size4">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine e balamuc,ca Diana isi face "casa" si a inconjurat leaganul unde-i Tudor cu perne,cutii de jucarii,scaunele ... ba chiar si masa de plastic a carat-o.Cand vine taica-su sus o sa faca cu nervii .

Am fost si la plimbare cu Diana pana la prima statie si inapoi,am mai intrat si in cateva magazine cu ocazia asta.Pai unde sa o scot la zero grade? De-ar fi zapada ar fi altceva ,dar asa doar daca umblam de bezmetice.

Cu Revelionul a ramas ca vin ai mei incoace totusi.Pregatiri nu cine stie ce,deci.

Offf Diana nu si-a recuperat microfonul de la mami,dar ma inebuneste in schimb cu radioul ala lanterna.Schimba pe posturi intr-o veselie [alcool]

Ce sa va mai zic,sunt cam obosita dar m-am prins de ce: am baut doar o cafea azi.Si azi noapte m-am cam trezit,odata Diana,odata Tudor prlus ca au adormit amandoi abia la miezul noptii [bang]

BRANDUSA unde esti,cum a iesit cheful Anutei?

INGRID ati fost la Lipova?

ANAMARIAAA nu zici nimic?

MIRA distractie placuta la balaceala si la zapada.Faina combinatie si io vreauuuu! Am vazut si ultimele poze puse,ce bucurosi erau de cadouri!

 

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales."

Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"

id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Printre asa balamuc am facut totusi si subiect nou:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=146662

 

Dianei i-am pus filmul Mama in premiera,sper sa ii placa ca e gen Veronica si ala ii place.

Lui Tudor i-am mesterit ceva la o aparatoare din patut,i-am mai agatat jucarioare pe-acolo.Abia astept sa strangem pomul ca sa am iar spatiu si atunci ii intind deja salteaua aia pe jos,ca si-asa asta e placerea lui la ora actuala sa se rostogoleasca si tarasca.Si n-oi sta cu el in dormitor toata ziulica sa il pazesc in pat [:-@]! Asa il am sub ochi si io pot lucra la conta sau sa ma dau pe DC [pk].

 

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales."

Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"

id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...