Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (56)


Recommended Posts

CRISTINA pe timpul bolii la majoritatea copiilor comportamentul devine mai ... "altfel" . Si e valabil si la unii adulti. Ghita a gasit coarne de ren pentru Diana: sunt si cu urechi si mai ales cu un nas rosu care se aprinde [pk] Si a costat doar 5 lei (din Plus). Sa vad daca ma abtin sa i-l dau pana de Craciun.Sau sa i-l dau saptamana viitoare pe post de cadou dupa ce va merge iar la dentist? (si sper sa stea iar cuminte) Tudor a adormit,cred ca merg sa citesc ceva.
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales." Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Moni, corect, asa este ref. la comportamentul copiilor bolnavi. AM vrut doar sa spun insa ca, dupa o "toceala" de 3 ani, nervii (ai mei, desigur) nu mai sunt la fel de rezistenti. Sper sa reusesc sa stau calma. Am sa-mi lipesc afise prin casa cu "nu te enerva".
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006) [url="http://www.tackfilm.se/en/?id=1259922438953RA60"] MY HERO [/url]
"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)
[url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro5"](6)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Va invit la o cafea gustoasa. Eu tocmai am baut-o. Azi am stat mai mult in pat, fiindca e vacanta si fiindsca sunt chiauna, cu sculatul la 6 si facut tratament la tot familionul. Si sa fiu atenta sa nu gresesc... noroc ca le-am pregatit de aseara, dar tot dureaza 15 minute, deci suficient cat sa treaca somnul. Si nu stiu de ce, vena lui Razvan merge fff greu, deci dureaza pana ii introduc 2-3 seringi. Eu iar nu mai am acces la computer: Razvan e atot-stapanitor peste el si Youtube. O sa iau masuri, dar nu acum, e destul de suparici. In rest, n-am noutati, decat ca azi la 13 merg la denstist sa-mi pun "gardul": abia astept, sa rad cu toata gura. Gata, va pup [pup], sper sa reveniti pe aici acum ca s-a luat vacanta, sa ma palavragim. Io cred ca am sa fac ceva interventie la sot, sa-mi ia si mie un "ceva" wireless pt. laptop, sa ma pot conecta la DC. Haha, ce draguta sunt [:D]!
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006) [url="http://www.tackfilm.se/en/?id=1259922438953RA60"] MY HERO [/url]
"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)
[url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro5"](6)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astery, draga de tine, [q] toti trei bolnavi. Iar antibiotic, iar branula [bang]. De maica-ta nu mai zic nimic, daca te ajuta bine, daca nu, asta e. Pacat! Foarte multi bani ai dat, pe antibiotice sau la asistente? Nu sunt compensate medicamentele? [pup] si sanatate va doresc la toti trei! Moni, sa o iau pe rand. Educatoarea tanara vine acasa. Roata olarului doar dupa 6 ani, altfel nu e cazul, parol. Chiar si ieri m-a rugat sa mai facem o oala, pai nu sunt eu aia mestera, imi tot pica lutul data trecuta si am scos trei mici, micute...vai mama mea! Asa ca o tot aman. [:D] Observ ca Tudor e pofticios nevoie-mare![:D] Fiica-mea rar vrea mancare noua. Ce stie ea, altceva nu baga in gura. Ma rog sa i se schimbe gusturile mai tarziu, as vrea sa pape usturoi si ceapa cruda. Pentru viermi, nu stiu daca are, dar presupun ca in colectivitate... Apropo de pocaiti: iar m-a sunat vecina ca sambata are bilete la nu stiu ce biserica, e program pt copii si se dau cadouri de Mosh etc, am refuzat. Nu din incapatanare, ci pentru ca nu mai suport inca o ora de cantece religioase si atitudini extaziate. Fac alergie. Lasa, ii iau eu cadouri Dianei cat cuprinde, fara sa fie nevoie de pocaiti. Maica-mea a mers cu ea in Mall si i-a luat un sarafan si o camasa cu 2 milioane. I-am spus ca nu-i intreaga, atatia bani? Bine, e frumoasa foc costumatia si i-o dau de Craciun, dar totusi...Am mai mers prin Mall, cand vedeam ce preturi sunt la copii ma luam cu mainile de cap. 250 RON o geaca mica. Nesimtiti. Acum ies cu sotul sa-i cumpar o pereche de pantofiori din lac, draguti, pentru hainele alea. Oricum nu avea, vin si ceva zile de nastere, numai bine are cu ce se incalta. Nepotul meu, cel care acum implineste 6 ani nu mai merge la gradinita de la scoala germana, Lenau. L-a retras maica-sa. Stiti ce se intampla? Facea pe el kka. Da. Reactie la educatoarea nazista. Jur ca am tot auzit povesti de aia, dar pana nu a inceput asta micu' sa aiba reactiile astea, n-am crezut. L-a dus la Bacos, medicul psiholog de copii si ala i-a spus ca e o manifestare de frica si sa-l retraga urgent. Asta a facut. Acum sora-mea vrea sa se duca acolo si sa se certe. Bine ar fi. Cica daca faceau un pic de zgomit in clasa, aia le spunea: da, fiindca ati fost rai, facem concurs de liniste. Si 10 min trebuiau sa stea fara sa se miste din loc. Un exemplu. Am plecat la cumparat. Ingrid S si Diana [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo"] FILME 1 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo"] FILME 2 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo1"] FILME 3 [/URL] Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ingrid [pup], spor la cumparat! Ce sa zic, de bolnavi noi nu mai avem manifestari, doar Razvan, dar tot trebuie sa netratam, 3 zile intra-venos si apoi Augmentin pe gura. La Razvan - 5 zile pe vena si apoi mai vedem ce-o mai trebui. Oricum, el s-a imbolnavit pe fondul acelei tuse virale de gradi. Asta este, o trecem si p'asta. Liliana [pup], moaca ce sunt [alcool], am uitat sa-ti raspund: saculetii de cadouri pt. copii nu au fost ideea mea, ci a unei alte mamici (dar care este tot educatoare acolo la gradi si are evident experienta). Pt. fetite rosii, pt. baieti verdele acela turbat. Se pare ca au fost incantati foarte copiii. Darurile su fost asa: pt. fetite Alba ca Zapada si calul (Sau Cenusareasa, sau Frumoasa din Padurea adormita) si pt. baietei un Pitic fluierator din Alba ca Zapada + un set de 2 masinute minuscule (ca sa ajustez diferenta de pret). La toti dulciuri, la fel. Ati fi dat toti banii sa ma vedeti joi la ora de somn a copiilor, cum am carat cu spinarea un sac ENORM, rosu, de la masina pana sus la etaj, la grupa. Toata lumea care m-a vazut a zambit cu sub-inteles: semanam oarecum cu Mos Craciun, se pare [:I]. Gata, plec la treaba si mai revin. Daca mai am loc, desigur [:D].
Cristina si [bonjovi] [blue]Razvan (31.01.2006) "Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)
[url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro5"](6)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! Astery, sanatate la toti trei! Ufff, ce mai trageti si voi. Deci Razvan a acaparat You Toube-ul. La ce se uita? Spor la terminat "gardul". Sincera mea admiratie! Io-s in pom, dar inca un an musai sa rezist pe uscat, ce sa fac....[bang] Daca nu m-o lovit ceva urgent si fffff dureros. Acum ma incurajez singura: cum ma doare ceva in gura zic ca-i nevralgie (Liliana, a trecut curentul sau dureera aia ce-o fi fost?). Acum un an si ceva am avut o nevralgie de trigemen horror: 3 sapt de dureri infioratoare. Acum a fost mai lejer, bine e si cald in casa si eu stau la caldura si asta ajuta. Ingrid, vai ce povestesti tu de nepotel! [q] Mititelul! Le urasc pe femeile astea. Mie-mi spunea o prietena ca la fii-sa la gradi ii pune pe copii sa stea cu mainile la spate, sa-i disciplineze. [alcool] Mie nici asta nu mi se pare ok, desi clar si la noi cand eram copii se aplica metoda asta. Eu am tras-o de limba pe Ana legat de gradi am aflat ca daca sunt "rele" educatoarea le zice "capritze" sau "babute" (ma gandesc ce-or cotcodaci fetele la gradi!) si le mai spune "va mananc cu fulgi cu tot". Ok, rezonabil imi zic eu. Si i-am vazut pe copii, sunt taaaare cuminti toti! Mie mi-e ca la gradi la noi, or fi mai rau tratati acasa copiii de-s asa de linistiti. Sa poarte sanatoasa Diana ce i-a cumparat bunica! Asa-s bunicile astea. Asa pateam si noi cu mama. Moni, eu cu laptele sunt inca asa si asa: oscileaza. Ieri n-am avut ca m-a prins o raceala urata si ma gandesc ca de aia. Plus ca mananc prost: paine cu diverse. [bang] Asta mic ar bea la lapte in nestire. Noaptea suge continuu. [bang] L-ai cantarit pe Tudor? Al meu avea 6,430kg si 65 cm, ca am fost la vaccin la doctor si mi l-a masurat. Luuung si slab, stiu. Seamana cu Ana foarte bine. Tie ti-a venit si indemnizatia? Cand ai depus actele? Sanatate multa, ca am vazut ca esti si tu racita. Liliana, deci Nicolas a cerut perdeaua cu WInnie. Dragul de el. Tu te simti mai bine? Mie mi-e groaza ca vine zapada si mi-e frica sa nu pice curentul ca altfel ar trebui sa plec cu copiii la socrii. La noi daca nu merge curentul= nu merge centrala=frig. N-am patit-o, dar mai stii? [bang] Clar tb semineu! Daca ash avea un semineu m-ash simti ceva mai in siguranta......Candva. Mama ta sta la voi de sarbatori? Despre noi: eu tusesc rau, de sambata. Ieri am fost cam rau, ca am avut si febra si m-au durut toate. Asta inseamna ca i-ar l-am vaccinat pe cel mic prin lapte? Ana tuseste si ea de ieri, dar la ea e tuse de amigdalita. [bang][alcool] Razvi pare ok, adica o tuse cand cum sau o respiratie ingreunata de polipi......astea nu-s probleme. Radu pleaca in Germania fix maine cand se anunta viscol. Adica pleaca si se intoarce tot maine cu avionul.......Nu-mi place ideea. Plus ca masina lui are cauciucuri de iarna, a noastra nu (diseara sper sa ia 2 sa le punem pe fata, sa ma simt mai in siguranta). [pup] Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hielaaau, hielaaaau Noi ne-am trezit ca puturosii la amiaza[:D].. 11 si 15[pk]. Ce-mi place ca reusesc sa ma odihnesc bine cu [gravi] . Am scris sambata noaptea pe la 12 juma un mesaj pe care l-am pierdut[bang]... si nu l-am mai reluat ca era taaare lung. Vad ca e rost de raceala/gripa/febra[:-@] cam pe toate fronturile[bang]. ASTERY - la voi vad ca-i cel mai nashpa cu gripa[bang]. Sper sa scapati repede mai ales ca va tratati direct pe vene . Foaaarte insirate cadourile pt copilasi... la noi oriucum vroiau sa ia o papusa pt fete si masini cu telecomanda pt baieti[bang]. Faza cu piticii e misto rau... chit ca al meu are 9[alcool] inca de anul trecut[:D]. Iar traistutele.... am zis au fost atractia serbarii[olala]. Bafta la pus "gardul" sa te simti bine cu el si sa-l folosesti vreme indelungata fara reparatii. Ai o mama de "pus la rana"[bang]. BEE - vad ca si la voi e cu tuse [bang]. Eu mai am doar o jena mica pe la ureche. Sambata noaptea ma durea asa tare pe partea stanga de-mi venea sa iau un Nurofen insa nu aveam in casa[bang]. Pana la urma l-am pus pe Robert sa ma masese pe umeri-gat cu spirt si mi-am dat si pe la ureche, fata[:-@]. Dimineata reusesc sa golesc sinusurile si nici nu ma mir ca am dureri inca pe-acolo... e clar ca secretiile alea sunt cam infectate[bang]. Eu sunt f sensibila la curent... si de 3 ori am facut si eu nevralgii d-astea puternice de trigemen[bang]... odata am ramas chiar cu gatul stramb de-a dreptul[bang]. Robert e si el... un fel de mucioso-tusicios doar ca el nu-si sufla nasul in veci[bang]... cica NU POATE[alcool]. O singura data l-am vazut suflandu-si nasul la o raceala din primavara.. si doar ne stim de 15 ani. In fine... pt ca nu elimina secretiile eu il banuiesc ca d-asta nu scapa prea repede de raceli. Nicolas in schimb... e cel mai bine[pk]. La noi nu prea au fost probeleme cu pana de curent... asa ca nu ma sperii eu de iarna iar daca Doamne Fereste se intampla... in 10 min sunt la mama[olala]. Pe mama am vrea noi sa o tinem pe la noi mai multa vreme dar v-am zis ca are un catel peckinez (dus de noi acum 11 ani[:D]) si nu poate sa ramana la noi... si nici cu catelul nu o putem primi[:D]. Am incercat sa gasim pe cineva sa il dam... ca e fff cuminte si ascultator dar n-am reusit sa gasim pe nimeni inca[q]. Nu stim ce-o sa facem cand o sa nasc eu... [bang]Cand a murit tatal meu mama l-a dus la o batranica din cartier care avea si ea un catel si a stat acolo... a zis ca-l primeste in gazda cand vrea ea insa nu il poate lua de tot ca e batrana si ea si ii e greu cu 2 catei[bang]. MONI - sper sa reusesti sa scapi si tu de jena din gat[bang]. Sa-i fie de bine grasanului piureul de banane. Ce misto ca Diana a stat cuminte la dentist. Aseara l-am mai studiat si eu pe Nicolas si are gauri in maselute[bang]... problema e ... cine sa-l mai duca acum la dentist[bang]. Pana la urma ce i-a facut Dianei ca eu n-am prins faza[bang][:D]. INGRID - m-ai speriat bre cu nemtzaloaica aia[help]. Sa poarte Diana cu placere hainutele de la bunica. Mi-a placut declaratia pe care i-a facut-o[:D]. Nicolas i-a zis mamei mele acum vreo 2 sapt "Mimi esti cea mai buna bunica din lume[olala]". Va dorim distractie placuta la petreceri... daca tot s-a deschis sezonul la voi[pk]. La noi sambata au venit niste prieteni, Nicolas a mai primit niste jucarii de ziua lui, ceva cu Spyderman...figurine , un lansator cu spray plasa. Ieri dimineata cand s-a trezit primul "cuvant" a fost sa-l scot afara sa dea cu spray-ul ala[bang]. Apoi s-a suparat ca s-a golit prea repede. Eh... ieri a fost mama cu un nepot de-al tatalui meu care venise din Spania si a trecut si pe la noi. Nicolas a stat cuminte in camera lui si s-a jucat cat am avut musafiri... de la 1 pana la 5 juma[:D]... Nu mi-a venit sa cred , parca nici n-aveam copil. In rest... in ultimele 2 seri il apuca joaca de-a v-ati ascunselea si pe roluri. El e iedul cel mic, io cel mijlociu sau capra, taica-su e iedul cel mare sau lupul sau dragonul[alcool]. Si ne organiza care sa numere, care sa se ascunda cu el[:D]... a fost o mare distractie pe-aici. Eh... cam atata ca am scris cat pt 3 zile[:D]... sigur nu am raspuns tot ce trebuia dar mai revin. Merg sa bag un capuccino si sa ma schimb ca-s tot in pijamale[:D]. LILIANA [gravi]31+ [baietel]si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005) [url="http://www.dropshots.com/teonic"]POZE[/URL] "Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saluti si de la mine. Raportez ca am dormit bine si tot cam mult [:I] Gatul nu ma mai doare, dar sunt ragusita inca,ba chiar am tusit de cateva ori sa imi dreg glasul.Tudor de cum se trezeste si baga papa incepe sa tuseasca,dupa care se opreste.Si mai tuseste eventual dupa ce mai papa mai tarziu.Oricum azi e a saptea zi de amoxicilina,maine nu-i mai dau.Diana a ramas la ai mei,ea e ok deja,a si fost pe-afara cu taica-meu un pic.Eu astept un telefon sa vad la ce ora sa merg sa probez "gardul" de jos si sper ca saptamana viitoare sa ranjesc si eu cu dantura completa.Oricum la zambetul meu nu se prea vad dintii de jos,asa ca tot aia e.Mai nasol a fost cu aia de sus. In rest am mai bucatarit si ma pregatesc sa mai lucrez la acte,numai sa ma lase strumfulici cel mic.L-am pozat si pe el azi cu coarnele de ren si chiar pe taica-su aseara [:-@]. L-am si pus in drop sa aiba prietenele din Italia de ce se distra [:D] CRISTINA deci si tu cu dentistul.Nasol cu tratamentele alea.Cine vi le-a prescris (voua nu lui Razvan)? Si ce simptome ati avut ? Fa bine si fi cuminte sa primesti acces la net,daca Razvan e stapan pe youtube [:D]! Youtube asta ii place si Dianei la nebunie,dar evit sa o las. INGRID nasol rau cu educatoarea aia a nepotului,bine ca au actionat la timp!!! Dar el nu a povestit nimc acasa din ce li se intampla acolo ??? Uite avantajul de a avea fete vorbarete,Diana mea clar ar fi turnat tot [:D] Eu am intrebat-o de nu stiu cate ori daca nu ii bat alea, dar raspunsul e intotdeauna nu. Pedeapsa suprema e sa stea pe scaunel langa doamna si mai mult sunt abonati la chestia asta cativa baietei mai zburdalnici.De strigat insa se mai striga pe ei,dar cel putin la Diana asta nu constituie o problema ca e obisnuita de-acasa [bang][:I] Deci Dianei tale mai mult ii place de educatoarea mai in varsta,probabil e mai "calda".Ma gandesc ca daca o duceai la gradinita asta de stat de anul trecut in mod sigur s-ar fi adaptat chiar dupa cateva saptamani de smiorcaituri.Dincolo nu ii placeau ei defel educatoarele ! Sa poarte sanatoasa rochita si restul.Apropo paltonul ala fain de ziceai i l-ai luat? Hai pune-o sa le probeze si mai fa-i niste poze sa o mai vedem si noi! Trebuie sa te tot pisalogesc la cap sa o faci ??? Lasa naibii politica aia ca tot nu ajungi la capat ! [alcool] Eu macar m-am baga sa combat pe la subiecte gen "la cat ii dati la scoala la 6 sau 7 ani" sau "la ce ora culcati copiii seara" subiecte numai bune de ajuns la zz [:D] Revin ...
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales." Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LILI ma bucur ca ti-ai mai revenit! Si zi asa nu vrei sa cazezi tu bietul catel! Eu daca as sta la casa as caza si matze si caini cat cuprinde [pk] In primul rand ar fi o fericire pentru copii si apoi si noua ne plac.Cu curatenia e mai complicat un pic intradevar,dar nu-s eu asa de obsedata precum unpacatos [:-@] Intrebai ce i-a facut Dianei la dentist? I-a curatat cu acul cariile si i-a pus plombitze cu calciu.Mai demult a curatat-o si cu chestia aia ce baraie si asta probabil urmeaza data viitoare la maseaua aia unde are caria mai adanca.Numai sa vrea sa stea iar,ca a cam durut-o de data asta.Sa stii ca si la ea s-au ros dintii din fata la jumatate[bang],nu chiar cei din fata ci urmatorii doi,dar aia nu o dor defel.Ce cumintel e Nicolas! Si ce inventiv cu jocurile de-a capra cu trei iezi [:D] BRANDUSA ei acum si tu cu raceala [bang] Bine ca-s mai ok copiii macar.Indemnizatia nu mi-a venit dar trebuie sa intre zilele astea,ca mi-a sosit deja hartia si asa mi-au zis alea la telefon ca va intra in decembrie.Actele le-am depus in prima zi in care am avut dreptul,adica in 14 octombrie - am luat maximul de zile de concediu maternal si ala se termina in 13 octombrie.Pe Tudor nu am reusit ieri sa il cantarim pe cantarul electronic ca nu a mai venit mami incoace cu el de la magazin.Dar m-am cantarit eu azi pe cantarul de baie si apoi cu el in brate.Rezultat eu mai am doar 55 [q] (goala) iar cu el in brate (imbracat in pijama si cu pampers) a iesit 63 kg,diferenta 8 kg,deci aproape 7,5 kg presupun ca are.Sper sa aduca duminica viitoare cantarul sa vedem exact. Si eu voiam sa te intreb ceva: n-a fost problema ca l-ai vaccinat pe Tavi daca fornaia si tusea? Ca noi cam saptamana viitoare trebuie sa mergem la vaccin si nu stiu daca i-l va face ... Cu laptele ma ajung,dar parca de cand e racit nu mai bea asa de mult odata seara si asta s-a cam simtit saptamana trecuta la trezitul de dimineata sa pape: se trezeste mai devreme ca de obicei,chiar pe la 5 sau 6 (dupa care adoarme la loc),el care se trezea abia pe la 7-8 pana acum. Zicea INGRID ca Diana ei a fost mofturoasa la gusturi noi.Tudor nu e ,e ca Diana si ca noi,baga ce vine la rand.Si clar e pregatit si pentru papa solida: ieri defel nu a impins cu limba afara piureul ala de banana,desi manca in premiera ceva solid! Si isi tine bine capul sus,cica si asta e semn ca-s pregatiti sa manance mancare solida. BRANDUSA ziceai ca mananci "prost" paine cu diverse,dar nu ti-e foame? Eu mananc "destept" in sensul ca mi-e foame incontinuu si cum n-am nimic de papa,cum imi trag urgent macar o omleta sau niste cartofi prtajiti,sau daca nu mi-e lene de tot niste paste cu ceva.Si am grija sa am tot timpul niscaiva napolitane de rumegat in zona.Evident ca am dat atacul si la bomboanele de pom deja [:I] Azi mi-am prajit niste ciuperci in tigaie [pofta] Cu restul fac doua feluri de mancare: intr-o tava o sa bag niste carne de vita cu os ,cartofi si ciuperci si in cuptor cu ele.Si din restul fac mancare de ciuperci cu usturoi,marar si smantana [pofta] Supa mai am inca de brocolli. Am uitat sa va zic ce figurina e Tudor ,cand se trezeste dimineata face antrenament de vorbit,azi tzuguia pe buze de zor si avea in repertoriu: "A-BUU A-BUUU BUUUUU" [:D]
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales." Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

OAu MONI ce de haleala faci. Eu mai am prin frigider resturi... ciroba de vita, pulpe de pui, niste tuslama cu inimioare si niste ficat de porc pe care cred ca il dau cainelui din cotetz[:D]. Nu pot mai sa stau cu catelul mamei in casa... ma apuca pandaliile daca vad fir de par[bang] in rest el saracu' unde-i zici sa stea acolo sta... nu latra sa faca zgomot nu nimic... dar oricum Robert e cel mai impotriva [bang]. Si pt ca e invatat in casa si e de talie mica... e si f friguros ca-l duceam intr-un cosulet la camera centralei dar nu rezista ala acolo. Mi-e mila si de el totusi e un sufletel si face o fatzaaa... Si zici ca Tudor e deja gata de servit solidele[pk]. Vad ca tu ai topit deja toate kg... super...zic eu[:D]. Eu in schimb ma bucur ca nu am luat decat 2kg in ultima luna[pk]... deci pana acum 9kg ceea ce mi se pare foaaarte bine in 32 de sapt.Stiu ca de-acum incepe greul...mai ales ca vin si sarbatorile si peste tot mancare multa... insa nu pot sa zic ca pot manca prea mult... ci mai cu masura.Bine ca m-au lasat arsurile ca vineri si sambata jumatate de zi am zis ca nu mai pot. Am inteles cu maselutzele[pup]... sunt sigura ca daca ii face cu turbina il doare si p-al meu . Are o ditamai gaura intr-o masea[bang].E o mare problema... mai ales acum ca e si vremea nasoala, si eu foarte [gravi] chiar nu stiu cum naiba sa fac sa rezolv problema. Stii cum sunt astia la cabinete de copii... cu acomodarea[:-@]... e de stat pe drumuri ... nu stiu [bang]. Cu jocurile m-a zapacit... acum 2 seri se juca de-a "Lupul cu cei 7 iezi" aia din Tezaur... defapt ascundea niste banuti pe langa masuta... pe la picioarele masutei, prin carti... reviste[:-@] si ii turuia gura. In final nu mai gasea banutii[:D] ca ascunsese mai mult de 7...[:D]. LILIANA [gravi]31+ [baietel]si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005) [url="http://www.dropshots.com/teonic"]POZE[/URL] "Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...