Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (56)


Recommended Posts

Holio am sosit dupa ora 14,Diana a picat la [nani] in mare viteza,a mai cerut totusi o cana cu lapte cu cacao bauta in pat,ca la masa nu mai avea putere sa stea sa manance ca lumea [:D] A adormit ea,s-a trezit zambarici asa ca i-am dat si lui papa,am gustat si eu ceva si acum sunt la cafeaua nr.2. De reni nici poveste,se pare ca doar seara ii aduc acolo ! Si-asa aveam in plan sa iesim intr-o seara inclusiv cu nasa pe-acolo.Diana a fost incantata de zapada - a si viscolit tot timpul si continua si-acum! De la finante ne-am dus pe malul Muresului ,am mers prin parcuri sa ne jucam si sa alergam prin zapada cale de vreo 4 statii de tramvai pana la sala polivalenta,am luat de-acolo tramvaiul.Pe centru e mai nasol ca e topita zapada pe trotuare si e cam mocirla. Problema e ca ei nu i-am mai cumparat salopeta din aia de zapada,ca in anii trecuti nu am prea avut zapada in zona mai deloc,tin minte ca anul trecut odata cand a nins mai mult a si inghetat bocna si nici nu se putea juca cu zapada,ba mai mult dupa 10 minute voia acasa ca nu mai putea de frig,desi era infofolita bine.Azi i-am dat ciorapi lungi si pe deasupra pantalonii de catifea captusiti.Nu ii era frig,atat ca-s neimpermeabili si daca e de tavaleala prin zapada ... trebuie altceva. Deci trebuie sa caut si-asa ceva zilele astea. Sa vad ce-ati mai scris si revin.
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales." Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hohohoooo! Ninge ca'n povesti aici, si trecand peste restul problemelor... sunt tare bucuroasa, n-am mai vazut zapada de cativa ani. Aseara ne-am dus iar la spital, sa schimbam branula, din motiv de vas spart [bang]. A mers din prima, cu ceva chitaiala, mi s-a rupt sufletul de el... Azi dimineata ne-am trezit la 9.30, avand in vedere ca eu ma tot trezesc la 6 sa fac injectiile, mai trag la somn dupa aia, ca doar nu m-am tzacanit sa stau treaza de la asemenea ore. Pe la 11 am plecat toti 3 la dentist, gata, mi-am pus si gardul [pk], arata binisor, si sper ca la anul sa-l pot schimba si pe cel de pe partea stanga, fiindca si acolo am nevoie [:D]. Asa... Am venit acasa, am hranit trupa, i-am injectat pt. ora 12.00, a plecat sotul inapoi la serviciu, iar eu... am trecut la fapte: 2 masini la spalat, intins rufe, vase, chestii de-astea dragute si care ma hranesc spiritual [alcool]. Razvan a adormit la 15.20, deci va dormi minim 3 ore, si imediat merg si eu langa el. Taica-su i-a promis sanie [:I], si sincer: si eu abia o astept, il scoatem asa bolnav cum este, il imbrac bine, ca as muri de necaz sa nu vada si el mai bine zapada. Revin mai incolo, sa incerc si ceva mesaje personalizate, daca ma tine memoria. Liliana, ai incercat noul balsam de la SANO - ZEN? Miroase absolut bestial!
Cristina si [bonjovi] [blue]Razvan (31.01.2006) "Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)
[url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro5"](6)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei se pare ca a ajuns zapada la toata lumea [:D] Nu-i rau! Numa' ca unele se tem de ghetus,altele de viscol,altele de polei ... plus ca mai trebuie maturata si zapada.Noroc ca io am de-aia doar in balcon [:-@] BRANDUSA hai mai ca nu te ia viscolul pe sus si soseste si husbandu' cu bine si cu cadouri! INGRID faine cadouri ai dus educatoarelor/ingrijitoarelor. Si eu as vrea sa ii iau Dianei un salafan nou din catifea,ca ce are-s cam mici si doar unul de blugi e mai lung.Sa am cu ce o echipa de Craciun si de ziua ei ... sa vad ce gasesc. Tudor e tare agitat,cred ca il supara rau gingiile dupa cum se manifesta.Dar e si puturos rau nu prea tine in mana nici jucaria de dentitie nici morcovul: le tine un pic,dupa care le arunca si ... asteapta sa i le tina altii [:-@] La fel face si cu restul jucariilor.Diana era mult mai activa si independenta in privinta asta! In schimb, nu era asa de zambareata precum el ... Pai da cine munceste nu zambeste si cine puturoseste ... zambeste [alcool][:D]
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales." Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LILI lasa tu curatatul zapezii ! Asteapta sa vina husbandu' sa se ocupe el ca doar nu va acopera zapada pana atunci! Nicolas e tot cumintel? Ce ce se mai joaca? CRISTINA ce fain ca mergeti la sanius! am vazut si la noi pe mal niste copii cu o sanie,sa vedem daca se prinde zapada mai ca lumea ca atunci o trimit si eu pe Diana sau cu Ghita sau cu taica-meu.Sa vad daca nu-l scot si pe Tudor un pic macar pana la mami,in port-bebe daca reusesc.Daca nu azi,macar zilele astea pana mai e zapada.
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales." Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Haoleu... nebuna a fost sa dea zapada de pe terasa si de pe scari[bang]. Ce m-o fi mancat in fund... ca nu mai pot de spate acu [q]. Defapt copilul m-a rugat sa-l scot afara ca "promit ca nu vorbesc" adica nu o sa deschida gura sa ia aer rece in gat[:D], L-am echipat..copilul vroia om de zapada, bataie cu bulgari... eu imi propusesem sa intind rufe la ger... dar abia am facut rost de faras sa dau zapada de pe terasa. Deh barbata-miu ala harnicu', gospodaru' si priceputu' si-a pus lopata doar in masina lui[bang]. Macar o matura sa-mi fi pus si mie la usa dimineata[q]. Ufff abia m-am dat jos de pe terasa ca aluneca in draci sa iau maturi si farasul sa rezolv problema .. apoi am dat cu sare si am luat copilul sa-l bag in casa ca ma doare spatele[q]. Nu-l puteam lasa singur ca deja se tot cocotza pe tot felul de chestii alunecoase i-am zis ca iese diseara cu taica-su sa faca om de zapada... dar cum il stiu eu p-ala un puturos si va veni si plictisit din trafic... Piua.. revin LILIANA [gravi]32+ [baietel]si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005) [url="http://www.dropshots.com/teonic"]POZE[/URL] "Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MONI - sa va fie de bine plimbareala. Eu am gasit prin dulap o pereche de pantaloni de fash captusiti bine cu fleece asa ca p-aia i-am dat lui Nicolas sa se ude cat o vrea. Mai am unii f grosi si captusiti dar nu sunt impermeabili insa merg de-o udatura mica si-aia[:D]. Tocmai m-a sunat husbandu' si l-am anuntat ca are program de om de zapada si bulgareala cu copilul[:D]... si el vrea sa-l traga cu sania pe strada... la noi chiar sunt ulitele bine acoperite deci va merge bine sania[pk]. Eu am intins rufele prin casa[q] e tare greu sa fi [gravi] si neputincioasa. Deja simt ca iarasi ma dor sinusurile de la maxilarul superior... e clar ca am capatat o sensibilitate si inca nu m-am vindecat [bang]. Cris - nu am incercat Sano Zen ca habar nu aveam ca a aparut... stii ca n-am mai avut dispozitie de cotrobait magazine.. dar e bine ca tot mai aflu ceva.. o sa - i zic verisoarei mele sa il caute[:D]. Trebuie sa iau Sano Baby alb... ca nu mai am si vreau sa spal hainutele lu' bebe2 ca tocmai ce le-am scos aseara sa vad cu ce "elefanti defilez". LILIANA [gravi]32+ [baietel]si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005) [url="http://www.dropshots.com/teonic"]POZE[/URL] "Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LILI vad ca nu te potolisi! Si Diana voia musai sa faca om de zapada dar n-am avut chef eu de data asta.Data viitoare ducem cu noi manusi de rezerva pentru amandoua si atunci poate ma indur sa facem unul.Ea se jeluia ca nu avem cu noi ... stafide [alcool] cica pentru ochii omului de zapada.Fain ca ai gasit pantaloni de fas captusiti.Si Diana mai are o salopeta asa plus geaca aferenta, de cand era mica (2 ani) si chiar intra pe ea,dar sunt scurte evident si la maneci,iar la pantaloni cred ca abia ajung la cizme,am vazut-o ca a facut parada modei cu el intr-o zi nu demult.Anul trecut inca i l-am mai dat pe ea cand a iesit la zapada seara [8D] pe langa bloc.I-o fi bun lui Tudor la anul si peste doi ani! Ce fain ca la voi sunt ulitele acoperite cu zapada! Aici doar pe spatiul verde daca o trage ... sau eventual pe unele alei mai necirculate de langa blocuri. Si sa fie blocuri mai de ne-gospodari nu d-alea unde un doi iese un mos sa mature zapada [bang][:D] Mama ce ciuda imi era pe vremuri si pe soacra-mea / socru-meu si vecinii din zona cum ieseau si la 2 noaptea sa mature zapada in curte si pe trotuare [bang] Eu abia apucam cand plecam la lucru sa merg pe jos pana la tramvai cale de 10-15 minute prin zapada groasa si era fain sa fie si pana la genunchi ... ce fain scartzaia [olala] Din cauza lor mergeam prin ... mijlocul strazilor [pk] mai ales dimineata fiind si cartier doar de case, nu era asa de circulat.
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales." Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara si de la noi! Liliana, stai usor, cum sa maturi veranda de zapada? Cum sa iesi din casa sa aluneci? Acum cu bb in burtica. Bataita! Nu e bine. Moni, deci n-ati vazut renii. I-am vazut eu la TV (pe renii vostri) si in salbaticie in Suedia, pe renii adevarati. Astery, deci ati schimbat branula, sper sa tina mai bine asta, pana termina cu tratamentul in vena. sanatate muuulta! Sano Zen zici? Te simti Zen, cu atata implinire spirituala? Io ma simt...........[alcool]- ash vrea io... Ai mei au salopete de iarna, de nu stiu cand luate de Radu (mereu prea mari si aproape nefolosite pe motiv de ierni blande). Se supara cineva daca Razvi poarta roz? La noi zapada ioc, doar gheata si vant. Adica ploua si ingheata inainte sa atinga solul. Se aude asa crantz, crantz. Si vantul e ca-n filmele de groaza: vjjjjjjjj, fiuuuuuu, fiuuuuuu, vjjjjjjjjj, vrrrrrrr. [:D] Nici pic de zapada, solul e ca sticla, gheata pe toate alea........Lanturile nu se potrivesc la mashina. Dar vad ca in zare pe sosea, circula masinile. Or stii ele ceva ce nu stiu eu care stau in casa la caldura. Radu, nici gand de cumparaturi, ca a mers cu munca multa si atat. Liliana, ai folosit si detergent de la Sano? Ca-l vazui pe ala cu anticalcar pe net si m-ar tenta. In rest, azi am avut iar febra,iar fara lapte, iar Tavi agitat rau........ [pup] Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E.. hai bre ca ma zapaciti cu Sano asta... ZEN, det anticalcar[alcool].. si io-s pe langa cu toate. BEE - eu folosesc Sano Baby Sensitive pt Nicolas ... o vreme chiar si pt noi[:D] dar si Sano pt rufe negre pt ca my husband are sosete-chiloti DOAR negre[:D]. Am zis ca nu am mai avut stare sa studiez rafturile la supermarket si in general oferta la Sano mai generoasa e la Cora ori mie mi-e mai la indemana Auchan[:D]. Apropos de consola TV cu jocuri CRISTINA. Pai sa vezi ca vineri nu stiu ce i-a facut Nicolas el a zis ca s-a rasturnat cu ea[bang] si nu mai functiona. Cand am cumparat-o nu i-am luat garantie ca eram cam zombie si nici bonul nu-l mai gasesc[bang]. Robert s-a dus repede sa ia alta... dar n-a mai gasit[bang] asa ca s-a bagat cu pistolul de lipit in volanul ala si a reparat problema[pk]. Copilul meu tocmai a devorat un castronel de orez cu lapte si il asteapta pe taica-su sa iasa la sanius[:D]. BEE - deci la voi e vreme cam cainoasa[bang] si fara zapada doar un crivat crunt. Si la mine e un maxim crivat... mai am si ditamai valea si campul la 10m de casa... mi-era frica sa nu mi-l zboare pe puradel. Lasa mai Brandusa nu fi panicata ca vine el Radu ... plus de asta tocmai tu cu parintii langa tine te panichezi...Io nici atat n-am pe cine sa ma bazez[bang]... am [bang]doar niste vecini in dreapta si la 3 case o alta vecina (dar e singura , divortat, cu maica-sa de vreo 75 ani si cu copilul de 5 ani).Totusi nu-i chem p-astia sa ma scoata din nameti[:D]. LILIANA [gravi]32+ [baietel]si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005) [url="http://www.dropshots.com/teonic"]POZE[/URL] "Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buonasera,eu la o budinca de caramel [pofta] p-aci.Diana e la sanius cu taica-su,mami a trecut si ea p-aci si mi l-a adormit pe Tudor pana ma spalai pe cap,am profitat daca tot era babysittera in zona Tudor tot marait a fost,doar la cantecele Dianei sau [balcon] se mai calma.Cand s-a trezit Diana am mers toti trei in bucatarie si i-am dat ei pilaf de orez,iar lui Tudor i-am facut pire din mar cu banana si portocala.Planul era doar din mar sa fac,dar nu prea iesea nimic [bang] ca deja nu mai sunt asa zemoase [q] Si s-a pus asta a meu pe un zbierat - sigur s-a prins ca pentru el muncesc [:-@] - abia cand i-am bagat lingurita in gura s-a mai potolit! BRANDUSA ei si ce daca e Razvi in roz,bine ca le ai! Io ce cumpar incerc sa iau de-acum culori neutre [8D] pe cat pot.Pana si la ciorapi am luat de mos Nicolae bleu,kaki,verzui si doar o pereche roz na, sa aiba si roz fata [:D] Nasol ca la voie e doar gheata.Nu mai ninge? La noi inca viscoleste si daca o tine pana dimineata asa o fi super maine de iesit la zapada [pk] LILI ei a iesit la derdelus Nicolas? Imi imaginez ce incantat o fi si el! CRISTINA si voi va "derdelusiratzi"? [:D] Acum sa vedem daca mergem maine sau ba la targul ala de Craciun cu tobogane gonflabile.Poate ii gasesc pe-acolo Dianei ceva costumatie de zapada ... si salafan. Restul lumii? La derdelus?
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales." Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...