Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (56)


Recommended Posts

Ceau fetelor! M-am trezit de dimineata cu rau, ameteli, am stat 5 min sa-mi beau cafeaua la computer...maaai, m-a luat cu greata si tusti in pat. Apoi, deoarece nu puteam intoarce capul ca ameteam mai rau decat dupa o sticla de vodca, am fost sa vomit si m-am culcat la loc. Acum m-am sculat, sunt toata umflata la ochi si habar nu am ce poate fi. O criza de fiere? Dar nu ma doare capul.... Acum pap ceva si apoi ma culc la loc. Ingrid S si Diana [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo"] FILME 1 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo"] FILME 2 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo1"] FILME 3 [/URL] Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata,eu demult sunt prin zona dar n-am apucat nici sa imi termin cafeaua si nici sa scriu macar un rand. INGRID vad ca si tu esti "aranjata" bine [bang] o fi de la vreme? Eu sunt mai rau ca zilele trecute: adica nu ma mai doare deloc gatul si nici ragusita nu-s,in schimb asa ma zgarie/irita in gat ca imi tot vine sa tusesc sec si azi dimineata in pat numai asta am facut [bang] Mi-am mai revenit partial dupa o cana de ceai.Acum astept sa se termina supa de salata verde ca si-aia o fi buna asa calda la bietul meu gat.La Tudor nicio schimbare,tot asa tuseste la trezire,dupa ce mananca si cand e pus pe burta.De doua zile incoace suge pe la 21-22 si adoarme tun,dupa care se trezeste pe la 1-2 plangand ,ii dau sa suga si adoarme iar pana pe la 5-6 cand iar se trezeste si suge [bang] si iar adoarme.Clar ca il supara si pe el gatul/tusea ... ca nu cred ca de foame se trezeste asa.Doar Diana e mai ok.Mami zice ca si frate-meu tuseste artistic [alcool] Azi n-am mai scos-o pe Diana la zapada ca e fleoscaita bine deja ,mai mult noroi si in plus vrea sa vina cu mine la dentista la ora 17,de dragul cadoului ce il va primi [:-@] Dimineata a fost cuminte,s-a jucat p-aici cu una alta si i-a cantat ca de obicei lui Tudor,dar pe la 12 a calcat in strachini deja,iar a inceput cu neascultatul si obraznicaturile asa ca m-am suparat pe ea si s-a ales in final cu o urecheala la un al douazecelea "NU!" spus mie cat se poate de raspicat.De ce-i spun sa nu mai strige sau sa nu tranteasca brusc cu ceva,de ce mai tare o face! Saracul Tudor cu chiu cu vai a adormit abia la 12 din cauza ei ... era rupt de oboseala. Diana vad ca isi gaseste de lucru in general,tot scotoceste si scoate la iveala jocuri pe care n-a pus mana demult.Azi numai m-am trezit ca se joaca cu un puzzle-cuburi cu Mikey Mouse,e doar de 12 bucati dar fiind cu 6 fetze e mai greu de facut si il facuse mai demult doar ajutata de mine.Acum a facut deja singura trei variante,dar acum a intrerupt treaba si se uita la TV. Cu mancatul nu am cu ce ma lauda pe ziua de azi [bang] abia a gustat din cerealele cu lapte si a completat cu o napolitana. Sa vedem poate se indura de amiaza sa manance ceva. Am plecat sa mancam.
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales." Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A mancat o farfurioara plina cu supa de salata verde [pk] ,doar din omleta facuta pe post de felul doi abia a gustat nitel.Acum s-a dus la nani si pana mai doarme Tudor mai am un pic de pauza. ANAMARIA imi pare rau ca si voi suteti raciti ,dar mai ales ca a ajuns Clara saracuta la otita [bang] Drum bun sa aveti maine si sper sa ne auzim/vedem curand.Aaa uitam,la Clara la gradi nu au facut nicio serbare? LILI mama ce le mai ai tu cu florile! Ziceai de vaccinul ala antigripa porcina ... eu am un cobai in familie,cica i l-a facut lui socru-meu,i l-a dat doctorita lui de familie.E bolnav cronic ,de-aia ... Pe ce post is Ratacitii aia si cu ce tema? Sa nu mor proasta [:D] Eu ma mai uit la astea gen Discovery,National Geografic,Travel ... super faine chestii numai timp sa ai de ele.Ultimele doua ce mi-au placut: Primul - despre omul preistoric Ardi scheletul ce are 4 mil de ani ,de fapt "oama" ca era femela ,uitati ce sexoasa [:D]era: http://www.descopera.ro/dnews/4965161-discovering-ardi-descoperiri-revolutionare-despre-evolutia-omului Si in 10 ani de cercetari asupra oaselor gasite au depistat ca umbla in doua picioare ,dar avea labele picioarelor ca ale urangutailor.Concluzia e ca e ceva cu totul nou,nici om nici maimuta; Al doilea documentar - despre un tip ce-a fost musafir vreo saptamana intr-un trib de canibali, parca din Papua si s-a imprietenit la catarama cu aia,de l-au impodobit in final ca pe ei,inclusiv cu o scobitoare in nas [bang] Sa mai amintesc de mancat viermi sau impachetat scula intr-un anumit fel [q][:D] si legata bine cu o frunza [bang] A rezistat eroic englezoiul la toate caznele [:D]!
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales." Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello si de la noi. Dar ati scris, nu gluma, bravo, asa va vreau [flo]. N-am mai revenit aseara, din motiv ca n-am mai avut acces la pc: cum spuneam, maaaare amor intre Razvan si pc. Aseara n-am iesit, deoarece n-am avut sanie (nenea care a confectionat-o a declarat ca nu s-a uscat lacul). Si oricum, viscolea, asa ca... am preferat sa nu risc. Bee, intrebai daca are voie Razvan afara. Nu, nu cred, dar... faceam o exceptie, din cauza zapezii. Sania era promisa pt. azi - iata ca inca n-a reusit Viorel sa mi-o aduca, e blocat la serviciu, in sedinte peste sedinte. Asta este, ce sa ma mai supar. Razvan are o activitate placuta acum: se joaca pe laptop cu cd-urile Compedia, care-i plac tare mult. Am reusit insa sa-l supar [:D]: l-am intrerupt sa-i tai unghiutele si m-a boscorodit 10 minute pe ceas [:D]. Bee, nici nu ma pot gandi cum stati fara curent, fara caldura. Sa te faci bine repede. Am vazut si eu pozele, Ana e SUPERBA [olala]! Moni, ce fericire trebuie sa fi fost pe Diana, va cam invidiez, dar ce sa fac, ghinionul nostru sa ne imbolnavim tocmai acum. Ingrid, sanatate maxima si tie, sper sa fie doar vreo indigestie ceva, si nimic altceva serios. Cand te faci bine, sa ne mai pui poze cu Diana. Lili, la fel spun si eu: lasa curatatul zapezii, zici ca te mananca undeva [:-@], stai pe fundulet linistita, deleaga responsabilitatile si mai vezi tu. Si mie-mi plac la nebunie sprancenele frumosului mic [olala]. Ai barbat meserias, daca s-a bagat cu letconul sa repare, al meu... cred ca primul gest era sa puna mana pe telefon. Sa cheme pe cineva, fireste [:D]. Eu am avut o colica renala azi noapte, de-am crezut ca chem salvarea [bang]. N-am mai avut demuuult, si-n plus de asta, sunt si la cm, deci o fericire maxima [bang]. Nici nu ma mai mir ca iar ne-am trezit dupa 9, si recunosc, e tare bine. Razvan a invatat un cantecel: a venit vacanta, cu trenul din franta [:D], hai copii la joc, cartile pe foc [pk]! si tare se mai distreaza, cu vocea aia subtirica a lui, si ragusita acum. Ah, si sa-l si parasc [:-@]: are si niste stari aiuritoare de-a dreptul, or fi din cauza bolii [q]? Sper. Eu mi-am scos branula de azi, il astept si pe sot sa vina la epilat (va dati seama, leucoplast pe o mana paroasa, [pk] abia astept sa-l chinui putin, ce rea sunt, nu?). Cam asta ar fi fost de raportat la noi, poate mai revin dupa ce-l culc. Inca ceva: orasul nostru este izolat din cauza celor cativa cm de zapada, nu se poate iesi in nicio directie. Asta este fffff grav, zic eu, fereasca Cel de sus de vreo urgenta medicala....... Romania, NU te mai iubesc [bang]...
Cristina si [bonjovi] [blue]Razvan (31.01.2006) "Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)
[url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro5"](6)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CRISTINA ce pacat ca n-ati avut sanie ieri ... Noi avem doua de cand eram eu si frate-meu mici.Pe Diana o dam cu cea a lui fratelo,ca e mai ingusta si mai inalta.A mea e mai joasa si mai lata - si mai veche cu vreo 6-7 ani decat cealalta evident.Si niciuna nu are spatar,sunt simple.Am pus o patura pe ea sa nu ii fie frig la fundulet si gata. Vad ca esti suparata rau pe autoritati din cauza zapezii.Cand e viscol chiar nu prea au ce face mare lucru ... Zici de Razvan ca are "stari aiuritoare" ? Detaliaza oleaca! N-o fi si de la prea mult PC ? Diana mea s-a tot pisicit si azi pe langa mine sa o las la PC sa vada ceva poze - m-a surprins pe mine uitandu-ma [bang] - dar n-am cedat,regula e ca la PC are voie doar seara cand ii fac baie lui Tudor si basta. In Arad vestea e ca in premiera au decedat 2 persoane de gripa porcina luni,la spital.O femeie de 55 si un barbat de 48 de ani.Cica a suferit nu stiu ce mutatii virusul si e mai capcaun acum.Si ataca adultii in general. N-a ca s-a trezit si Tudor - evident tusind.Dar a dormit mai bine de doua ore! Eveniment!
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales." Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua... ca mai e un pic si zic buna seara[:D] Moamaaa da' ce-i bre p-aici cu voi toate ati cazut rapuse?[bang] ANA - racita de o luna [bang] si mai zici ca si Clara s-a captusit cu otita?[bang]Drum bun .. s-ajungeti cu bine ACASA si SANATATE multaaaa. INGRID - tu cred ca de la dat zapada de 3 ori te-ai obosit si te-a apucat fierea[bang]. CRISTINA - bine ca ai scos branula si te-au luat rinichii[bang]. Pune-i si pe ei la caldurica... oi fi umblat prin frig zilele astea. Ma bucur ca Razvan e mai bine . Lasa ca in curand se reface el si-i trece si "boscorodeala"[:D].Sa ne zici daca i-a placut epilatu' lu' "gomosu'" tau[:D] ca si-al meu e asa de pretios cu podoaba lui paroasa[:D]... deh ca orice barbat. Recunosc ca in materie de mesterit prin electronice -electrice si alte d-astea e mare MESTER al meu... toata ziua si-ar gasi sa lipeasca ceva[bang].Cu treburile casnice si gradinarit nu prea le are si cand le presteaza.. le cam face in fuga calului si niciodata nu le duce pana la final. Asta e... ma multumesc cu ce am ca nu cred ca-i vreunul perfect precum suntem NOI femeile[:-@][:D]. MONI - si tu nu mai scapi de raceala aia[bang]... mai nasol cu Tudor.. uff bietul de el. Nici antibioticul nu l-a ajutat? Deci domnisoara si-a furat-o pe coaja azi[:D]. Lasa ca isi primeste rasplata dupa ce sta la dentist. BEE - ce faci ai avut curent azi noapte?Esti mai bine? A scazut febra? La noi a fost socra-miu si a iesit cu Nicolas afara. Cum in loc se se joace cu el s-a apucat sa dea din zapada... copilul urla ca ii da zapada la o parte de pe alei si ca el nu vrea asa ceva[q]... ca nu vrea sa-i faca bulgari si sa-i tavaleasca sa faca om de zapada[:-@]. Pana la urma l-am bagat in casa ca in loc sa se joace... urla si n-aveam chef sa raceasca in gat de la urlete. Mi-a zis ca sa nu mai vina Teo ... ca-i ia zapada si ca nu se joaca cu el[:-@]. Mda... si socra-miu doar ii spusese Robert sa vina sa se joace cu copilul la zapada dar el face orice numai sa nu se joace cu el[bang]. In fine... nu va imaginati ca a dat zapada cum trebuia si pe unde trebuia... ba mai mult a intrat in casa si a inceput sa faca crize ca a transpirat si ca si-asa el tuseste... si a tusit toooot timpul[bang]. In fine... i-am zis si eu ca nu trebuia sa faca operatiunea asta ca stie cum e cu raceala... si sa nu mai umble prin aglomeratii[:D] ca toooot timpul e plecat de-acasa. Acum sper sa nu pateasca naibii ceva mai naspa... cu tusea lui ca dupa aia zice ca din cauza noastra. Ufff si-apoi l-am rugat sa imi duca rufele afara sa le intind. Am spalat pt bebelush ; dupa care el a plecat imediat. A stat vreo 2 ore. Apoi cand am vazut cata zapada era inca pe terasa si fix p-aia de la intrarea in curte nu o daduse deloc... mi-am adus aminte de taica-miu si m-am pus pe [q]. Ce-si mai dorea sa vina iarna sa dea zapada si-apoi sa intre la caldura in casa... era visul lui... pe care din pacate nu a reusit sa il puna in aplicare pt ca imediat ce noi ne-am stabilit aici el s-a imbolnavit si n-a mai putut sa ne ajute. Si cand ma gandesc cate facea si nu se plangea NICIODATA si cu cata placere si perfectiune facea toooot[q][q][q]. Piua LILIANA [gravi]32+ [baietel]si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005) [url="http://www.dropshots.com/teonic"]POZE[/URL] "Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand la comp, cand in pat. Vai de steaua mea, in loc sa fac curatenie pe aici, zac. La noi dimineata s-a orpit ninsoarea, acum a reinceput. Diana e tare cuminte, se joaca singurica, la un moment dat a venit la mine si mi-a propus sa ne jucam de-a Scufita si lupul, iar eu sa fiu bunica, daca tot sunt bolnava. [:D] Lili, multe a facut si socru-tu[alcool]. Mai bine statea la caldurica si nu mai trancanea atata. Bietul copil, sa-i ia zapada de sub nas...asa ceva! Ca parintii nu sunt nimeni, asa ca te inteleg ca esti dezamagita si indurerata. [pup] si fruntea sus! Moni, sotul vrea sa-i cumpere o sanie usoara, de platic Dianei. Pai cu aia veche, de fier, ai nevoie de 20 de cm de zapada ca sa alunece. Si la noi, nu e totusi ca la Semenic, par egzamplu. Cum se mai simte Tudor? Sunt fel de fel de emisiuni interesante, doar sa ai timp sa le urmaresti. Mie imi plac cu razboiul, cu Universul, evolutionismul.. Offfffffff, urlu de nervi, iar suna cineva la usa. Ingrid S si Diana [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo"] FILME 1 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo"] FILME 2 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo1"] FILME 3 [/URL] Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersi de intrebari,Tudor e ok rade p-aci si tocmai s-a cufurit de i-a ajuns caca pana pe spate [bang] Deci schimbat de la a LA z. Singura problema e ca am oprit si ambroxolul ala pentru ca i-au aparut niste bubite rosii pe piept si ceva mai transparente pe restul corpului - alea doar se simt e pielea asa ca de portocala,aseara la baie am observat si am banuit ca e alergie.Am sunat azi pediatra si ea zice la fel si mi-a zis sa nu ii mai dau nimic doar sa il curat cu ceai de musetel.O sa fac ceai concentrat si ii bag diseara la baita.Eu asa banuiesc ca e de la ambroxol ca ce a mai consumat ieri - foarte putin din piure de mar,banana si portocala mai consumase inainte fara probleme. LILI antibioticul nu l-a ajutat,ca n-are ala ce sa ii ajute la tuse cred,precis e chestie virala,doar ca la noi la copii mici se cam da antibiotic slab preventiv in caz ca apar complicatii.Vorba aia, mai bine in plus decat in minus [alcool] Mai da' ce harnic fu socru-tau [:D] Imi pare rau ca n-ai avut parte mai multa vreme de tatal tau [q] cati ani avea? INGRID tot asa te simti bunico [:-@]? Buna ideea cu sania usoara,dar sa mai dau banii si pe-una d-aia si pe-urma sa fie doar doua zile de zapada pe an cum fuse in anii trecuti? [bang] Ca daca as stii ca o fi zapada de zapada si bob as cumpara [:D] Ghita se prosteste cu Tudor si Diana s-a ratoit la el sa taca pentru ca ... ea nu poate manca cu vocea lui [:D][alcool] Mananca o budinca,doar asta a vrut ... Gata si cu albumele alea de arta,ramasei fara Monet , poate il mai gasesc pe undeva ... INGRID a facut maica-ta rost atunci de prima enciclopedie,cea cu pasarile? Ca m-am trezit si cu una de-aia in plus,a luat-o socru-meu.Daca n-o ai zi si ti-o tin tie,n-o dau la altcineva. Am plecat sa ne echipam ca plecam la dentista.
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales." Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

INGRID si zici ca si la voi distribuie Diana roluri[:D]... bunica bolnava esti azi?[:D]Pai lasa ce numai io sa fiu ba iedul mijlociu ba capra[:D] sau Robert ba iedul cel mare, ba dragon, ba lup[:D]. Sper ca tu iti revi usor, usor... Diana vad ca-i tare intelegatoare si grijulie sa nu deranjeze asa ca nu poti spune ca n-ai conditii.[pup] MONI - m-ai zapacit cu socra-tu ... cum deodata a nimerit si el pe la ziare si l-a lovit si insiratia cu CD T&J si Encilopedii[pk] bravo lui... ca parca ziceai ca el e pe langa cu chestiile despre si pt copii. Al meu n-ar vedea nici o carte... ma si mir el care se da mare "telectual" si care nu se uita decat la Discovery si National Geografic[:-@]... macar putina educatie i-ar putea face si lu' nepota-su ca de [:-@] nu-l intrece nimeni. Eh ce ziceti voi ca ai nostri... nu ne-ajuta nimeni... pai nu stiu daca v-am zis vreodata dar tatal meu... nu era tatal natural ci vitreg; mama s-a casatorit cu el cand eu aveam 8 ani. Si cum naiba sa nu-mi vina pandaliile ca socra-miu doar e tatal natural al lui Robert si se comporta ... cum se comporta iar taica-miu il iubea pe Robert de nu se poate... si cand vb despre el cu altcineva ii spunea COPILUL MEU... de-i deruta pe straini(ex. vecinii ..)... credeau ca noi suntem frati[:D]. Pai el a facut pt noi si se agita cat n-au facut tatii nostri naturali si chiar n-avea nici o obligatie. Moni- tatal meu tocmai implinise 66 ani cu 3 sapt inainte sa plece... si culmea ca i s-a facut rau ... raau chiar de ziua lui si de-atunci nu si-a mai revenit. Toti acesti ani decand ii aflasem diagnosticul au fost un stress pt noi cu-atat mai mult cu cat stiam ca nu-l putem salva iar el era de un OPTIMISM fantastic si-si facea atatea planuri de viitor. E greu sa te uiti in ochii unui om in astfel de situatii... LILIANA [gravi]32+ [baietel]si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005) [url="http://www.dropshots.com/teonic"]POZE[/URL] "Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi ne-am si intors si Diana iar a fost cuminte [pk] Drept e si ca doar i-a schimbat plombita de calciu, dar a durut-o si-asa [:(],iar cand a vazut ca vrea sa ia o chestie din aia ce sufla aer,a inceput sa se smiorcaie putin si a zis ca nu vrea,asa ca a abandonat Carmen dentista ideea si i-a pus direct plombita.A zis sa o mai aduc odata ca mai e una asa mai adanca langa ... In masina a tot facut pe planuri in privinta cadourilor.Am aflat ca de ziua ei "isi doreste ce vrea ea" [:D] Eu insistam sa imi zica atunci ce vrea ea pana s-a enervat si mi-a zis clar ca sa vin eu cu ea si imi zice acolo la magazin ce vrea ea [bang] La intoarcere am trecut la caz concret - cadoul de azi - si i-am zis ca am acasa cadou coarnele de ren,am pus-o sa ghiceasca initial cu indicii ca e ceva de pus pe cap si pe nas si e prieten cu Mos Craciun si culmea ca a ghicit ... renul! Dar s-a dezumflat zicand ca nu ii trebuie ca-s pentru baieti coarnele [bang] Deci da-i si convinge-o ca-s si pentru fete [:-@] la care a inceput sa ma interogheze ce culoare-s si sa comenteze ca ea nu voia maro/verde/rosu ca ea voia roz [alcool] Pana la urma am intrat in magazinasul de langa bloc cel cu chinezarii si alte alea ,doar scap ieftin cu ceva cadou ... dar a pus ochii doar pe niste papusi gen Barbie sclipicioase rau [vom] de la 18 lei in sus si i-am replicat ca n-am atatia bani la mine [8D].Erau o multime chinezisme faine pentru baieti, masini, avioane, chiar ceva lego cu soldati si a inceput a mea sa comenteze cu voce tare pe-acolo [:I] ca ea a fost cuminte la dentist [:-@] si n-are ce alege cadou,pentru ca au doar lucruri pentru baieti [:-)))] Tanti vanzatoarea a incercat sa ma convinga sa ii iau o masina plimbareata si muzicala care era cu desene Barbie pe ea,cica pentru fetite ... daaa pentru fetite de un an eventual,nu de patru [:-@] Asa ca am plecat fara regrete si a ajuns domnisoara la concluzia ca se multumeste cu coarnele momentan.Numai ca si-alea cum fu pretul asa si calitatea si un corn sta deja balanganit,asa ca l-a luat pe taica-su la intrebari ca de ce-a cumparat "asa porcarie" [bang][:D] LILI pai socru-meu isi cam cumpara zilnic ziarul Adevarul si-asa le-a nimerit [:D] Nu se baga el la cumparat chestii pentru copii,se rezuma doar la fructe sau dulciuri eventual,dar mai rar astea din urma.Tanar era taica-tau.Imi amintesc acum ca ai mai zis ca-ti era tata vitreg,cu atat mai bravo lui ca a fost asa om super! Tot asa a fost fratele lui mami cel mai in varsta,acelasi diagnostic,acelasi optimism si el a dus-o vreo doi ani si ... Tot cca 65-70 de ani avea.
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Optimismul, speranta sunt cele mai bune investitii dintr-o viata. Oamenii sunt efemeri si schimbatori. La sfarsitul unei vieti vezi ca, afara de cateva ganduri frumoase si de cateva inchipuiri, cu nimic nu te-ai ales." Ileana Vulpescu în "Arta Compromisului"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...