Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana (212)


Recommended Posts

Trec sa va salut, [pup] evribodi,special Daiopri, fata draga! imi lipsiti, imi lipseste sezatoarea ...nu mai dau prin zona in primul rind din motive de `vizibilitate` pentru cititori anonimi, apoi lipsa de timp mai ales. cine are FB stie unde sunt:)) o intilnire, ceva in mai, de ziua mamei, inainte sa vina vara si sa ne risipim prin vacante hai-hui? Dear Lord, please give me the strength to not slap an idiot today http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui lorelaim Servus fetelor dragi [pup] Alina/Exclusive - daca cumva citesti si ai un picut de timp - imi spui si mie te rog frumos daca din cate a citit tu si stii - petroleum jelly este intr-adevar cancerigen? Intreb deoarece la Lidl la moi au venit borcanse cu PJ+vitE si am luat ieri unul si l-am incercat: mi-a facut pielea atat de moale, de fina, de pufoasa de nu-i adevarat... dar cand am citit pe I-net m-au cam luat cu fiori pe la spate... (sunt de fapt destul de multe info contradictorii) Fetelor dragi - pe unde sunteti? Ce mai faceti? Ocupate-ocupate? Lorelai
Intru sa raspund scurt si la subiect ... Lorelai, ne-au dat o lista la scoala pe care nu o gasesc acum, dar imi aduc aminte ca erau mentionate mai multe ingrediente pe care sa le evitam: PABA, SLS, PEG, si bine-nteles si mineral oil cu toata familia lui de parafina si vaselina si petrolium- jelly care sunt toate derivate din petrol/gasolina. Am dat un google dupa info asta si am gasit aici o lista ... http://www.mypureradiance.com/would-you-knowingly-wash-your-face-with-gasoline/ Eu folosesc parafina dar pun intai o pasta de enzime pe fata, apoi acopar fata cu o masca dubla din tifon umezit in ceai facut din musetel biologic/organic si on top of this pun parafina calduta (scopul e de a tine enzimele sub "vapori" = umiditate+caldurica ptr. ca altfel nu se activeaza - dupa cum am mai spus, eu nu folosesc vapozonul- e prea puternic si sparge vasele capilare) _________ Everyone's duty is to feel and look great! ___________
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mai intru o data sa va salut, individual, pe toata lumea [flo] Ma bucur ca ati fost in vacante - am realizat ca atunci cand suntem in vacante WE LIVE IN THE MOMENT si ne relaxam ptr. ca nu ne gandim la ce a fost ieri si cum va fi maine [8D] Eu de curand sunt ocupata si preocupata cu imbogatirea vietii mele spirituale si "bantui" [:D] pe la alte threaduri ale forumului. Cu aceeasi ocazie as vrea sa va recomand o carte pe care am citit-o de curand "The Anatomy of the Spirit"- by Caroline Myss, PhD. Am regasit in cartea ei filozofia lui Paul C. Bragg ("The Miracle of Fasting") WE ARE WHAT WE SAY, THINK, EAT, AND DO. It's important not to say nasty things, think negative thoughts (of envy, gelousy, etc), eat junk food and do evil things - eventually, everything will become part of our biology, part of who we really are. De asemenea are si o lista a bolilor care sunt declansate in diferite organe ale corpului dupa cum anumite chakre (centrele de energie ale corpului) sunt out-of-blance. Mi s-a parut foarte interesanta corelatia gasita intre aparitia nodulilor de san (cancerosi sau nu) si aspectul de lipsa de nourishment si stres derivate dintr-o relatie dysfunctional cu parintii/ copilul/ sotul. Cunosc vreo 5 cazuri de cancer de san (mama mea si doua matusi inclusiv)care se incadreaza in tiparele descrise de Carloine Myss ... Deci: sa fim pozitivi si sa gasim tot ceea ce e frumos si bun in jurul nostru [flo][flo][flo] _________ Everyone's duty is to feel and look great! ___________
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus fetelor dragi [flo] Alina - multzam fain pentru info! Laura - eu sunt super incantata ca Gabisor are atatea vacante... baremi nu ma mai trezesc la 5am (ci la 6am [:D]) si nu mai am de "calatorit" 4h/zii... in schimb musai tre' sa citim... de mi se usuca gatul... dar sincer imi plac si mie (si inca tare mult [:D]) povestioarele cu zane... Spor Ioanei la citit si bafta in tabara! Eu inca nu am "atins" nici o carte "Harry Potter"... am vazut franturi din filme... si mi s-au parut tare intunecate... Mie imi e dor sa recitesc Jules Verne... dar nu stiu daca Gabisor il va "gusta"... Cristina (cge) - spor lui Victor si Ancutei la citit! E super-fain ca aveti ocazia sa rasfoiti cartile inainte de a le cumpara... Eu stau ore in sir si citesc "reviews" inainte de a comanda o carte (sau o serie/colectie de carti). Sincer - de multe ori ma simt obosita si derutata dupa atat "rasfoit" I-net-ul ca sa stiu daca se merita sau nu sa comand... imi lipsesc ENORM librariile Chapters-Indigo si Renaud-Bray. Doamne ce amintiri super-faine am de pe cand bantuiam cu omul meu prin librarii si sedeam cu orele la "rasfoit" si citit... Ana - bine te-am "revazut" [flo] Va tzuck cu drag si fug la laundry! Lorelai As a woman, I have no country As a woman, I want no country As a woman, my country is the whole world. Virginia Woolf
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intru si eu sa salut sezatoarea, cred ca vremea asta insorita imi da ghes sa fiu mai activa. Ce mare lucuru si lumina soarelui! Mai ales ca am avut parte de o furtuna urata saptamana trecuta, ne-a luat o parte de acoperis si o creanga groasa din copacul din fata casei, vecinului i-a smuls un brad, altuia gardul, la 2-3 case cate un prapad. Si cum a tot plouat de atunci a inceput sa ne picure si in casa... dar de ieri avem acoperisul petecit, iar prin vara o sa-l si schimbam, ca ne acopera si asigurarea o buna parte. nelia, La multi ani pentru Tudora, [s] sa aiba parte de multe bucurii! Ce mai face mijlocia voastra? Laura, inteleg ca pana la urma merge Ioana in tabara? Sunt convinsa ca o sa se distreze bine, imi pare rau ca eu nu n-am fost mai curajoasa... poate dupa ce ne povestiti voi sa mai prindem si noi curaj. Noi am luat toate cartile Harry Potter de la Scholastic, prin scoala. Pana la urma am cumparat si filmele, ca le inchiriam atat de des, de le-am platit de cel putin 2 ori! Noi ne pregatim si de vacanta in Ro, plecam peste vreo luna, insa ma ia cu atac de panica de cate ori ma imaginez cu valizele in aeroport...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Fetele din Toronto, imi spuneti si mie va rog cum e cu programele de french immersion acolo? M-am uitat pe TDSB si vad ca deadline-ul pentru inscriere este februarie ... ce se intampla cand te muti din alta provincie? Fata mea are 6 ani (deci grade 1 in toamna) si face SK-ul la french immersion, as vrea sa mearga in continuare cu programul asta daca-i posibil. Multumesc mult! Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gtexro - Intradevar au deadline si sunt cam cautate scolile french immersion in ultimii ani. Sa-ti spun cum sta treaba cel putin in zone mea. Copilul meu a fost la o gradi din apropiere, unde apartineam cu casa. Dar sunt nemultumita de program si cum din motive de serviciu al meu si al sotului nu ma pot muta din zona si am optat pentru french. O french immersion e satelit pentru mai mute gradi dintr-o zona mai mare. Acum vorbind de cea la care l-am inscris pe copilul meu are early french adica pot sa-l dau de la anul pregatitor la ea. Daca stai chiar in zona in care e acea french immersion ai sanse sa-l primeasca automat chiar daca e o lista de asteptare. Au prioritate cei din apropiere de scoala si apoi in functie de distanta de casa. Si faptul ca vine de la un french immersion conteaza. Parerea mea ar fi sa stai un an cu chirie exact intr-o zona de scoala de genul asta sau sa urmaresti toate scolile french immersion si sa dai telefoane in zonele agreate de tine sa vezi ce liste de asteptare au, cati sunt pe lista. Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi_ro multumesc mult! Probabil ca da, asta trebuie sa fac, sa iau lista scolilor cu french immersion si sa ma pun pe sunat...nu cunosc prea bine orasul, ma gandeam sa ne mutam acolo unde gasesc scoala. Poti sa-mi dai niste sugestii de zone ok (sau invers, zone de evitat)? Early french este de fapt modalitatea de intrare in program...ma gandesc ca daca ratam grade 1 nu cred ca o mai accepta in grade 2 (ca sa nu spun ca ar fi si greu pentru ea sa recupereze un an). Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...