Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana (212)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Exclusive Dana Podeanu - imi pare rau sa aud de problemele cu spatele. Eu am scolioza (din nastere) si acum vreo 3 ani mi-au mai descoperit la X-ray si L3-L4 degenerated disk disease. M-am dus la chiropractor ca ma durea spatele rau de tot dar nu stiu cum m-a tras ca nu m-am mai putut misca deloc... Apoi m-am dus la un fizioterapeut si la un osteopat care mi-au corectat oarecum problema. Am schimbat salteaua intr-una de memory foam, mi-am schimbat incaltamintea, nu mai stau picior-peste-picior la servici sau acasa, iar cand ma mai apuca vreo durere noaptea- imi pun o perna intre picioare cand ma culc pe o parte De atunci am un regimen zilnic cu miscari de yoga care decompreseaza vertebrele si fac coloana mai flexibila. O data pe saptamana ma duc la innot care de asemenea ma ajuta. Iti doresc multa sanatate! [pup] Fix asa si subsemnata. Coloana strimba si scoliotica :) Gianni corectat problema, il iubesc pe osteopatul meu. Perna aia pe-o parte la picior face minuni. Eu mai putin cu yoga, streching. Tu cind mai faci si asta? Ca nicicum nu reusesc sa le bag in program in mod constant. Ce saltea? _________ Everyone's duty is to feel and look great! ___________
Donia, tu vii pe forum sa ma oftici pe mine? [pup] Aer de Timpa... Mor de invidie! Sa aveti o vacanta frumoasa. Fa o poza si din fata de la Padina in sus spre etajul patru... :) S. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72985
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui lorelaim
Servus fetelor dragi [flo] Cristina (cge) si Alina (Exclusive) - frumoase cadouri ati primit! Bravo copiilor vostri [pup] Dana - multa sanatate iti doresc [flo] Doina - imi pare rau pentru ce-ati patit... bine ca sunteti toti sanatosi si nevatamati [flo] Simona - bine ati revenit din vacanta! Miki - imi faci "pofta" de iesit prin parcuri la soare [8D]... si cred ca am sa profit de ocazie... ca avem 22 de grade azi... iar de joi vin din nou ploile si frigul [q] As avea si eu o "problemuta" si as indrazni sa va cer sfaturi si sugestii [:D] Gabisor a noastra (care in curand implineste 7 ani, si pe care o definesc cuvintele: JOACA, fun, citit - dar si "my way or the high way"/defiance) nu se simte de loc atrasa de karate - chiar daca ii place f mult profu (e un om f calm, cu multa rabdare si talent pedagogic). De ce am ales karate? Pentru ca inseamna disciplina, respect (de sine dar si pentru colegi si sensei), self-control, de-asemenea inseamna miscare (dintr-o ora - primele 30min sunt dedicate jocului organizat, apoi fac exercitii de flexibilitate, etc) - dar si pentru ca e la 10 min de casa . Copilei ii plac doar jocurile si flexibilitatea... dar kata e "boring". Incercam s-o motivam prin carti si vizionare de filme cu ninja, karate, samurai (ii plac) cat si prin promisiunea de rasplata atunci cand trece exameul de centura(o jucarie/carte/DVD pe care si-o doreste, o vizita la un parc de distractii/muzeu la alegere). Si totusi... chiar daca vad ca se straduie cata-cat (focusare)... ceva nu functio... pentru ca e "boring" sa repeti acelasi lucru (acum sunt la kata Heian Shodan - pentru centura portocalie). Gaby este "mini-me". Adica nu-i place nici un sport ... In schimb ii place sa deseneze, sa citeasca, sa cante si sa asculte muzica, povesti, sa se joace cu zanisoarele si PetShop, sa priveasca la TV (comedii, desene, Animal Planet, NatGeo)... Dar nu-i place nici un fel de sport... Stiti ca nici eu nu ma dau dusa la gym... prefer sa ma plimb alene si sa fac poze la gaze si flori decat sa dau o tura de alergat (nici la ora actuala nu stiu sa ma dau pe bicicleta... si nici nu simt nevoia... desi sotul ma tot imbie)... Inotul ii place cat sa se JOACE in apa... dar cand e vorba de tehnica... auguri!... Nu imi pot permite sa o las sa nu faca nimic pentru ca are exact aceeasi tendinta de a "prinde forme" ca si mine... Eu marturisesc ca bucuroasa as renunta la activitati si as sta acasa dupa-masa si i-as citit sau am iesi in parcurile din jurul casei (imi este mie greu sa ma mobilizez sa mergem la inot si karate - daramite ei) - dar realizeze ca nu-i fac nici un serviciu cu asta... Miscarea pe care o face in parc e total insuficienta... zic eu... Deci - daca aveti idei cum sa o motivez sa continuam cu karate-le - va rog frumos nu ezitati [flo]. Multumesc frumos! Va tzuck cu drag [pup] si o zbughi [fuga] Lorelai As a woman, I have no country As a woman, I want no country As a woman, my country is the whole world. Virginia Woolf
Lorelai, nu zic sa nu faca activitati, dar eu as cauta ceva sa ii placa pe bune. Radu a lasat karatele balta (si era bun) dupa ce l-am tot dus cu zaharelul citiva ani. Si inotul la fel, dupa ce s-a jucat, cum zici si tu, pina la nivelul sase, si sint zece. Acum negociem sa mai faca citeva, dar numaic a pe urma sa poate sa predea la copiii mai mici, altfel nu-l intereseaza. In schimb, de cind a descoperit tenisul, nu se lasa, ii place de nu mai poate, isi plateste jumatate din banii lui numai sa ii platesc eu restul si sa se duca! Voi nu dansati? Hip-hop? Aia cred ca i-ar place din ce spui despre ea... S. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72985
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor dragi! Multumesc frumos de raspuns Simona [flo] Am intrebat-o de dans si a spus nu... Dar ne vom stradui sa incercam ceva din toamna... ca nu pot sa o las o iarna intreaga sa stea in casa dupa-mesele (in decembrie la noi apune soarele pe la ora 2:30pm... asa ca nu mai avem ocazia nici macar sa ne tavalim in zapada [q]) Multa sanatate si numai bine [flo] Edit: Simona - de fapt spunandu-mi ca Radu face tenis (si inca cu multa placere) - mi-am adus aminte ca Gabisor ne-a inebunit in vacanta de primavara cu badmintonul (am mers la gym tot familionul ca sa mai jucam tati si cu mine badminton - ca afara e vant si nu putem nici cum - si Gaby a dorit musai si neaparat sa invete - asa ca tati s-a jucat cu ea... si ei i-a placut extraordinar de mult). Simona - mi-ai dat o idee nemaipomenita [pup] - o sa incercam cateva ore de badminton - poate ca asta o sa o "vrajeasca" si asa va face si f multa miscare! Inca o data - mii de multumiri [flo] (acum mai nou, dupa ce s-a plicti de coarda de sarit, e cu hula hoop - si e haioasa foc[:D]) Lorelai As a woman, I have no country As a woman, I want no country As a woman, my country is the whole world. Virginia Woolf
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exclusive merci de raspuns.Ma inscrisesem la tenis, am cancelat si inscrierea ca nu e recomandat.[bang] Si eu stau incordata ca mi-e frica si poate de asta nici nu poate sa-si faca treaba ca lumea. Simo, vinerea asta sigur nu pot, in celelalte nu stiu de pe acum. El vrea musai sa ma vada de 2 ori pe saptamina, cam martea-vinerea, cica asa sunt eficiente tratamentele alea cind intervalul intre ele e de 3 zile.Deci probabil ca si vinerea viitoare as avea...imi pare rau dar nu vreau sa schimbati ptr mine. Voi hotariti-va si daca pot veni o fac cu mare placere. Lorelaim, si ai mei copiii au incercat de toate cind au fost mici, karate, dans, innot. Au rams doar cu innotul, dar si impinsi de la spate. Acum ca sunt pe sfirsite (mai au doar un singur curs si sunt sauveteuri) e vointa lor ca vor sa lucreze pe vara sa cistige bani pe la piscine. De abandonul la karate si mie imi pare rau ar fi trebuit sa insist mai mult dar la vremea respectiva aveau de 3 ori pe sapt si-mi era tare greu cu luatul de la scoala, lectii si dus la activitati. Este superb afara, ce inseamna dom'le vremea asta si soarele....pe weekend au anuntat 20-21 grade, si la Costco au bagat flori. asa ca simbata va fi zi de gradinarit, sper sa nu ramin cocosata in rasaduri[:D] Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu stau in asteptare cu intilnirea...sunt disponibila oricind si oriunde :))), daca Dana nu poate vinerea, ce spuneti de o simbata seara? abia mergem linistite, fara alergatura dupa scirbici; nu de alta dar vine vara si sigur ne mai vedem in gasca mare la...toamna. cald spuneati am inghetat azi-dimineata, dar flori am deja pe afara (saracile...) Simona sa-ti fie de bine vacanta! ceva poze pentru amariti fara vacante [:)] ? Dear Lord, please give me the strength to not slap an idiot today http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor de povesti ptr ziua mamei. Asa e tare emotionant. Lorelai, si eu vroiam sa iti raspund cam acelasi lucru ca si Simona. Da, ii trebuie o activitate sportiva lui Gabisor, da' poate nu karate. Trebuie s-o atraga. Noi asa am patit cu Victor nu i-a placut deloc la patinaj, l-am dus cu discutii, cu surprize dupa si tot asa. Pe cand Ancuta a mers de buna voie, si e tare suparata ca s-a terminat cursul. Eu am alta intrebare: voi de unde cumparati cearsafuri de plapuma, adica housses de couettes ? Noi am luat din Ikea, acum am vrea din alta parte. Mie mi se par scumpe, am vazut la Simmons cam ce mi-ar place, dar mi se par scumpe. Multumesc si o zi buna, Cristina, mama lui Victor si a Ancai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, multa sanatate iti doresc [flo]. L-am intrebat pe sotz si mi-a raspuns in felul urmator: depinde ce problema ai [:)]. El lucreaza si cu un kiro si cu un osteopat. In principiu, cine are frica de kiro, merge la osteopat pt ca are o metoda diferita de abordare, dar e mai greu de gasit si mai scump. Poti incerca si serviciile unui phisiotherapeute, depinde exact ce problema ai la spate. Oricare varianta ai alege, e bine sa te ''incalzeasca'' un masotherapeute inainte, ca sa mai elibereze din tensiuni. Scrie-mi pe pm daca vrei mai multe info [pup]. Simonna, parca tu ai intrebat de produse de bebe pt eczeme, sper sa nu te confund. Si Soimita are din cand in cand cateva pete aspre, care apar si dispar dupa bunul plac. Cautand remedii fara chimicale, am gasit gama Druide pt bebe care da rezultate super, le gasesti la magazinele naturiste. Dar de vreo 2 sapt am descoperit un remediu fantastic, si anume sare roz grunjoasa (de Peru sau de Hymalaia - editez sa spun ca pun un pumn mic de sare la jumate de cada de apa, o data la 3 zile), care ii face o piele super fina si elastica, fara sa mai folosesc nici o alta creama de hidratare dupa baita. Poti incerca cu incredere. Pup printesa mica. La intalnire nu pot participa decat daca e in weekend. Va salut pe toate fetelor [flo] Mamy de Sofia scumpa (20 septembrie 2009) [url="http://picasaweb.google.com/css.vaideanu/BotezBiserica14Nov#"]Pozici Sofia botez[/url] [url="http://www.monitorulsv.ro/Local/2009-11-23/Primul-bebelus-botezat-in-costum-popular-bucovinean"]Sofia bucovineanca[/url] [url="https://picasaweb.google.com/101197178479957778376/Sofia_2011?feat=email#"]Soimita todlerita[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorelaim- pe linga ce au sugerat fetele eu iti zic ce a mers la fii-mea ca vad ca sunt apropiate de varsta.Pianul e de succes si baletul, innotul potrivit dar bagam in vara asta swimming intensiv si o initiem in tenis si desi nu e ieftin sunt hotarata sa nu cedez si sa o imping de la spate. Ce le place la fetitele prietenilor nostri,,cele de 6 ani in sus pe linga tenis, este SAHUL SI fotbalul[bang] dar e mai bine decat hockey[:D] Simo-pt eczema noi avem prescriptie si functioneaza cand ii apare Emmei. Denisa cu Emma Andrea 5 ani si Mark Alex 3 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar o intalnire intr-un parc ca acum 2 ani pe vremea asta? Simona, pai Marc trebuie sa vada piramidele.... Ca in Egipt nu ajungem in viata asta.... Si e pacat sa creada ca atunci cand intram in tunelul Lafontaine intram in [:)]piramida......Tulum ar fi cred suficient, mai vedem cu securitatea pana atunci.
[url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=60647bcd025335118109e1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"][tv] [/url][url="http://www.dropshots.com/mikiion2009"][foto][/url][url="http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatadb20060604_-5_Marc-Adrian.png"] Virsta Marc-Adrian[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt ptr intalnire in parc intr-o duminica in care e frumos. Intr-un parc mare, gen Centennial sau Centre de la Nature. Haideti sa ne vedem ptr 1 iunie, adica duminica 5 iunie. Ce ziceti ? Cristina, mama lui Victor si a Ancai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...