Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana (212)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Delia, Denisa, multumesc! O sa iau sare din aia si o sa o duc la medic, asta seara avea o chestie complet urita, bubita linga bubita, de la conturul pampersului in afara, nu pe fundulet, ci pe piciorute si in afara bucutelor... am dat-o cu fluocinolon pt moment ca nu stiu ce era, am pozat si ma duc cu poza in dinti la dr. Lorelai, ma bucur ca am fost de folos. Re:intilnire, e ok si cu parcul, doar pot sa las copiii acasa :) Cu cine nu vine in parc ma descurc eu sa ma vad :) Dana, abia astept sa-ti spuna kiro ala ca esti mai bine, ca tare deprimata imi pari asa, de la distanta... Cind vii la des Sources? POate mincam impreuna! Simona http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72985
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, dau si eu pe aici o tura odata cu primavara asta, de care ma bucur ca a venit. Legat de activitati,la baietii mei merge innotul. Arte martiale am incercat in Romania si nu le-a placut. Poate erau prea mici, acum au mai crescut, dar nu mai avem timp suficient. Pe langa innot mai merg la desen si pian. Denisamam vazut ca ziceai ceva de SAH. Te rog, imi spui si mie unde merg fetitele prietenilor vostri? Alor mei le-ar placea sahul si ma roaga mereu sa joc cu ei, dar eu stiu la nivel basic, fara scheme si alte mutari complicate. Va doresc un weekend placut!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Iata ca am indraznit sa scriu si eu la acest subiect.:) Bineinteles am un motiv intemeiat: ne pregatim plecarea in Canada, si vreau sa aflu cat mai multe informatii despre aceasta, chiar daca anul trecut pe aceasta vreme inca va citeam raspunsurile.Sa nu radeti, este forumul cel mai indragit mie, de cand am nascut fetele. [pup] Mamica MARIEI(4.11.2004)si CRISTINEI(14.12.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intalnire : Unde: Parc Centennial / Centre de la Nature Cand: Duminica - 4 iunie Participanti: cge Doloress Mikiion Simonna Restul fetelor: haideti si voi: AnaStroe, Diana, Roxana, Oana,Nelia, Iselin, AnkaLaura Sigur am uitat pe cineva, trageti-ma de maneca... Simonna, daca R. nu vrea sa vina, adu-o macar pe mandra mica.[flo] O zi buna, Cristina, mama lui Victor si a Ancai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus fetelor dragi [flo] Multumesc frumos de raspunsuri [asia] Cu badminton-ul se pare ca nu va fii asa de usor... adica m-am interesat si instructorul de la clubul de langa casa primeste doar copii care sunt capabil sa "paseze fluent" (fara oprire) mingea de 30 de ori peste fileu! si sa serveasca de 5 ori... O sa vedem daca reusim sa o antrenam un picut vara acesata pe copila ca in august cand se va face selectia sa aibe ceva sanse de a intra la antrenament... Mai cochetez cu ideea de desen/pictura si chitara... dar astea nu sunt sport [:D] Va tzuck cu drag [pup]si o zbughi sa pap ceva... ca tre' sa mergem la karate (in 31 mai terminam - offfffff... sincer vreau o pauza de la activitati...) Un weekend fain va doresc (la noi o sa fie 7 grade cu ploaie [q]) Lorelai As a woman, I have no country As a woman, I want no country As a woman, my country is the whole world. Virginia Woolf
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor, O ce frumos, intalnire de ziua copiilor:) Toronto, noi nimic? Nu va e dor de o intalnire in parc cu familiile? De data asta nu cred ca mai e garbage strike... Lorelai, pai eu una nu as forta fata cu karate daca nu-i place, incearca sa gasesti ceva ce-i place, poate gimnastica, poate dans, inot. Simona, pupam fetita mica si sper sa-i treaca cat mai repede! TOMALAVINIA bine ai venit...unde in Canda vrei sa vii? Am citit putin din urma si am vazut intrebarea despre French Immersion. Laura e acum clasa 1 la French, noi am dus-o la scoala de care apartinem, din fericire e foarte aproape de unde locuim. Cum se spunea, e o scoala de French la cateva "cartiere" si daca nu gasesti loc la ea te repartizeaza la alta. Daca vrei sa continui cu French nu poti sa o dai un an la engleza, trebuie sa o inscrii la French. Despre noi pot sa va spun ca astept vacanta! O sa mergem Spania/ Romania in iulie. Laura are tot felul de spectacole acum ca se apropie sfarsitul anului scolar, plus adunarea parintilor la scoala, daycare, etc, asa ca jumatate de saptamana seara suntem numai dupa fundul ei. A, si ma enerveaza primavara asta, pana acum am avut doar cateva zile frumoase, acum se pune iar pe plouat pentru 5 zile asa, intru in depresie! Va salut pe toate si va urez un weekend frumos! Catalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CataD, da, stiu ca nu poate sari un an daca vrem French immersion. Am sunat la una din scolile care mi se par mie ok si o primesc fara probleme daca ne mutam in cartierul respectiv dar trebuie sa dea un test. Nu stiu daca programa e aceeasi in Canada dar ma gandesc ca testul asta o sa fie de genul alfabet, numarat, culori, shapes etc....ce altceva pot sa-i ceara pentru grade 1? In fine, o sa vedem, multumesc pentru raspuns!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui cge
Intalnire : Unde: Parc Centennial / Centre de la Nature Cand: Duminica - 4 iunie Participanti: cge Doloress Mikiion Simonna Restul fetelor: haideti si voi: AnaStroe, Diana, Roxana, Oana,Nelia, Iselin, AnkaLaura Sigur am uitat pe cineva, trageti-ma de maneca... Simonna, daca R. nu vrea sa vina, adu-o macar pe mandra mica.[flo] O zi buna, Cristina, mama lui Victor si a Ancai
Unde sunt localizate parcurile astea? Laval? Venim si noi, adica eu cu Soimita [flo] Mamy de Sofia scumpa (20 septembrie 2009) [url="http://picasaweb.google.com/css.vaideanu/BotezBiserica14Nov#"]Pozici Sofia botez[/url] [url="http://www.monitorulsv.ro/Local/2009-11-23/Primul-bebelus-botezat-in-costum-popular-bucovinean"]Sofia bucovineanca[/url] [url="https://picasaweb.google.com/101197178479957778376/Sofia_2011?feat=email#"]Soimita todlerita[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui gtexro
CataD, da, stiu ca nu poate sari un an daca vrem French immersion. Am sunat la una din scolile care mi se par mie ok si o primesc fara probleme daca ne mutam in cartierul respectiv dar trebuie sa dea un test. Nu stiu daca programa e aceeasi in Canada dar ma gandesc ca testul asta o sa fie de genul alfabet, numarat, culori, shapes etc....ce altceva pot sa-i ceara pentru grade 1? In fine, o sa vedem, multumesc pentru raspuns!
Probabil vor sa vada ca stie cat de cat franceza, sa numere pana la 10, sa citeasca literele (in franceza, nu engleza) sum zici si tu, shapes, color, nu mare lucru. Dar cred ca trebuie sa o ia de moment ce tu ai inceput deja in franceza. Catalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...