Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana (212)


Recommended Posts

DELIA Centre de la Nature e in Laval si Centennial e in West Island. Faine locatii, am tot fost si noi pe-acolo vara trecuta pentru prima data si ne-a placut mult. Cristina, 4 iunie e sambata. Ai scris duminica. Eu as opta pentru duminica, 5 iunie, sambata dimineata avem gimnastica.
Mami de Patrick(29.04.2008) si Kevin (10.02.2011) Victoria, fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ramane pe duminica, 5 iunie.[flo] Si noua ne e mai usor duminica, si suntem mai odihniti cu totii.[:D] Intalnire : Unde: Parc Centennial / Centre de la Nature Cand: Duminica - 5 iunie Participanti: cge Doloress Mikiion Simonna Delia Cristina, mama lui Victor si a Ancai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui CataD
Citat:
citat din mesajul lui gtexro
CataD, da, stiu ca nu poate sari un an daca vrem French immersion. Am sunat la una din scolile care mi se par mie ok si o primesc fara probleme daca ne mutam in cartierul respectiv dar trebuie sa dea un test. Nu stiu daca programa e aceeasi in Canada dar ma gandesc ca testul asta o sa fie de genul alfabet, numarat, culori, shapes etc....ce altceva pot sa-i ceara pentru grade 1? In fine, o sa vedem, multumesc pentru raspuns!
Probabil vor sa vada ca stie cat de cat franceza, sa numere pana la 10, sa citeasca literele (in franceza, nu engleza) sum zici si tu, shapes, color, nu mare lucru. Dar cred ca trebuie sa o ia de moment ce tu ai inceput deja in franceza. Catalina
Da, au cerut si report card-urile...fetita ta a inceput sa citeasca in kindergarten? Aici ne-au spus ca cei de la french raman in urma initial in timp ce la regular english stream deja citesc, asa e si la voi? Ca a mea nu citeste inca, daca nu o primesc la franceza va avea de recuperat la engleza... Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu cititul e cam tricky, ei in SK zic ca nu e nevoie sa invete, ca invata franceza dupa "ureche", dar cand trec la clasa 1 au pretentia ca aia mici sa stie deja. Culmea, Laura a invatat sa citeasca in engleza, nu de la scoala, de la ea putere(si ii place tare mult, acum citeste chapers books in engleza) iar in franceza citea, dar automat cum ar veni, adica nu prea intelegea cuvinte dar stia sa le citeasca. Acum s-a mai indreptat si la franceza, dar e inca mult mai avansata in engleza. Iti recomad insa sa o inveti tu pe aia mica sa citesca, prietena cea mai buna a Laurei nu stia cand a intrat in clasa 1 si sa stii ca a ramas in urma, i-a fost greu sa urmareasca ce se preda. Catalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parc. Superb pe 5 iunie.... Intrebare pt bicicleta, 16 pouces, sa luam cu cadru de aluminiu sau otel?
[url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=60647bcd025335118109e1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"][tv] [/url][url="http://www.dropshots.com/mikiion2009"][foto][/url][url="http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatadb20060604_-5_Marc-Adrian.png"] Virsta Marc-Adrian[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui CataD
Asta cu cititul e cam tricky, ei in SK zic ca nu e nevoie sa invete, ca invata franceza dupa "ureche", dar cand trec la clasa 1 au pretentia ca aia mici sa stie deja. Culmea, Laura a invatat sa citeasca in engleza, nu de la scoala, de la ea putere(si ii place tare mult, acum citeste chapers books in engleza) iar in franceza citea, dar automat cum ar veni, adica nu prea intelegea cuvinte dar stia sa le citeasca. Acum s-a mai indreptat si la franceza, dar e inca mult mai avansata in engleza. Iti recomad insa sa o inveti tu pe aia mica sa citesca, prietena cea mai buna a Laurei nu stia cand a intrat in clasa 1 si sa stii ca a ramas in urma, i-a fost greu sa urmareasca ce se preda. Catalina
Ii invata si aici sa recunoasca cuvinte (cred ca asta vrei sa spui cu "invata dupa ureche"), nu stiu cate stie ca teme nu are si foarte rar imi spune ce face la scoala dar am vazut lipite peste tot prin sala de clasa cuvinte in franceza (scaun/masa/floare etc.) ... dar asta nu-i citit. Sau e? :) In fine, o sa vedem. Sa aveti un week-end frumos! Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va invit la noul capitol [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=163857"]213[/url]. [flo]
Stai departe de oamenii care iti micsoreaza ambitia. Oamenii mici intotdeauna fac asta. Cei cu adevarat mari te fac sa te simti ca si tu poti deveni mare. (Mark Twain)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...