Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana (212)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Doloress
Multumesc pentru idei... Simonna, cum zicea si Delia, la Funtopia am facut anul trecut, si voiam sa schimb. Cred ca ne orientam spre West Island, dar mai aproape, nu zig-zag-zoo, ca ala e departe rau de noi.
Mami de Patrick(29.04.2008) si Kevin (10.02.2011) Victoria, fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!
Eu ma mai inspir pentru aniversari din liste ca cea de jos. De exemplu pentru anul asta am ales un studio de dans, cu tema din "High school musical". Sper sa se distreze... http://www.montrealpourenfants.com/main.cfm?p=110&l=fr&CategorieID=23&ArticleID=217 Oana, mama lui Antonia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Din data de 5 suntem fericitii posesori ai CSQ asa ca de acum incolo ne pregatim tot mai mult de sosirea in Canada. Primesc sfaturi de orice fel. Va doresc un week-end placut si cu mult soare( eu din pacate lucrez maine) Stefan- 2 ani si 9 luni interviu CSQ- 5 aprilie 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari LUMI! Unde vii, in Quebec? Da, anunta astia soare maine, dar duminica cica ploua. Asta e, e bun si-o zi frumoasa din doua. Multumesc fetelor de idei, m-am tot uitat pe MOntreal families, am gasit ceva, duminica mergem sa vizitam. DIANA - unde face Victor dans? Si ce mai face, patinaj? Ca ma innebuneste copilul meu, vrea dansuri si patinaj, dar artistic, nu hockey [:D].
Mami de Patrick(29.04.2008) si Kevin (10.02.2011) Victoria, fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Doloress
Felicitari LUMI! Unde vii, in Quebec? Da, anunta astia soare maine, dar duminica cica ploua. Asta e, e bun si-o zi frumoasa din doua. Multumesc fetelor de idei, m-am tot uitat pe MOntreal families, am gasit ceva, duminica mergem sa vizitam. DIANA - unde face Victor dans? Si ce mai face, patinaj? Ca ma innebuneste copilul meu, vrea dansuri si patinaj, dar artistic, nu hockey [:D].
Mami de Patrick(29.04.2008) si Kevin (10.02.2011) Victoria, fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!
Am studiat foarte bine cele 2 variante intre care am oscilat Ville de Quebec si Montreal si am decis sa venim in Montreal.Sa vedem acum cat de repede primim viza,dar eu sper ca anul acesta sa venim acolo. Ce cartiere imi recomandati in Montreal?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari, Lumir[red]![flo] [red]Oana, ma intereseaza si pe mine pe unde ati fost pina acum cu ziua, ca stai relativ aproape, ca e lunga rau lista aia... Si unde e studioul de dans... Agata vrea sa-i fac ziua inainte de a pleca si pentru ea ar fi minunat ceva legat de dans, unde face ea nu au locuri pentru iunie. Iar Tudora vrea si ea sa invite fetite, e prima data cind imi cere. Acasa nu fac, nu am timp si nici energie sa ma ocup, asa ca m-ar interesa locuri in jurul casei, ieftine si interesante, cu teme frumoase. Asa ca daca stii sau stiti locuri draguite pentru 6 ani si pentru 10 ani, astept sugestii. La noapte studiez si eu lista. Multumesc! CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lumir, felicitari si mult noroc in noua viata. Despre cartierele din Montreal si imprejurimi sint multe de spus, dar primul criteriu de alegere dupa mine este cit sinteti dispusi sa platiti chiria. Pe urma este important ce intentionati sa faceti la inceput. Daca va duceti la scola/universitate ar fii preferabil sa cautati casa la o distanta rezonabila si linga un metrou. Dar sint atitea scenarii posibile, ca ar trebui sa ne dai mai multe detalii ca sa te putem ajuta cu informatii. Oricum, ca oriunde in lumea asta, cartierele mai bune sint mai scumpe. Nelia, nu pot sa spun ca locurile de anivarsari unde am facut noi sint neaparat ieftine. Uite lista noastra: CEPSUM (2 ani la rind), Fort Agrignon (2 ani), Chateux Ramsey, Muzeul de arta. Acum am ales studioul de dans Sant Tropez, este pe Peel. La toate gesesti site-uri cu informatii. Oana, mama lui Antonia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nelia noi am ales anul acesta Aquadome in Lasalle. E frumos, piscina, sala mare de ceremonii, monitori super! E drept ca nu-i dans, dar e piscina, a mea e innebunita de apa! Copiii par foarte incintati de idee dupa ce le-a dat Ali invitatiile, abia asteapta! Mai ales ca anul asta, in premiera, avem si baieti invitati! Ca pret eu am gasit ca-s rezonabili. Plus ca pot si eu sa ma dau pe tobo![:D] uite aici: http://www.sogep.ca/mandats/aquadome/ Va pupam! Plecam prin Bois de Liesse! Toata strada mea e plina de masinile celor ce se plimba prin Bois de Liesse si nu vor sa plateasca parcarea lor![bang]La noi e gratis! I embarrass my teenagers , they drive me nuts. We are even!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, San Tropez e scoala de dans (salsa) a Agatei! Nu stiam ca fac asa ceva... ea nu mai merge de ceva vreme acolo. Mersi, ma uit, o intreb si pe ea. CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...