Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cafelutza de Emirate (3)


Recommended Posts


[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=130152&whichpage=1"]Capitolul: 1,[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134601"] 2,[/url] Poftiti la capitol nou! --------------------------------------------- "Someone's pleasure is another's pain!" Alergic at stupidity.
"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 81
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui delphin
Prezent si eu [:D] Voi sarbatoriti Craciunul? faceti bradut? Vine Mosu? Si Anul Nou? [pup]
Cine da cafeaua? Da? am facut deja bradutzul, e ofcorz, artificial, pisica inca nu a vazut globurile sa-l zapaceasca, anul trecut l-am ornat si re-ornat s.a.m.d[pk] Mosul a venit...pt Piciu meu de pe 3 sau 4 dec, pe 6 a venit s mos nicolae, pt mine a venit ieri.... cu un chopper pt craciun, am pus varza la murat si pt ca era foarte cald si se stric varza am facut sarmalele si leam bagat la conjelator, am testat si un cozonac, ca sa-mi dau seama cum sal fac yummy de Cracila....acum asteptam.... sa treaca anul anul noi... cred ca acasici, cu ce trebe pe masa+ tv ieri am fost la outlett mall , nimic deosebit, reduceri pana la 85 %.. dar drumul, ploaia, furtuna wow, asta da adrenalina... mergeam si in sinea mea ma bucuram ca nu am vazut accident, dar la intoarcere , oh no.... sper ca toate minore.... deci ploua torential, + noroiul care sarea de la rotilor camioaneor si alte masini, vizibilitate, mai mult nu, soaseaua uda, normal cu zone cu apa... si sa gonesti cu peste 150 la ora... mi se pare sinucidere Delphin voi acolo cum faceti craciunul? --------------------------------------------- "Someone's pleasure is another's pain!" Alergic at stupidity.
"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Annie80 deci ploua torential, + noroiul care sarea de la rotilor camioaneor si alte masini, vizibilitate, mai mult nu, soaseaua uda, normal cu zone cu apa... si sa gonesti cu peste 150 la ora... mi se pare sinucidere "Someone's pleasure is another's pain!" Alergic at stupidity.
"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."
Pai vezi daca aveti autostrazi! Aici Uniunea Europeana( nu stiu de ce UE) a alocat banii pt. construirea unei autostrazi, dar....autostrada nu-i. Craciunul? Pai tu esti gospodina annie pe langa mine. Gatesti romaneste, pui varza...eu nu mai gatesc romaneste de cat foooarte rar si la cererea sotului. faceam si eu inainte, dar de vreo 5 ani am sarit traditia(ca sa nu zic ca sotul meu la origine e roman, dar nu cere mancare ro). Am facut bradul..ok copii inca nu l-au daramat si are inca toate globurile. La noi Mosu vine pe 24 noaptea, adica 24 spre 25. In seara de 24, mereu, sotul trebuie sa petreaca intre ei, asa e datina la Legiune. Noi sotiile ne aranjam sa nu ramanem singure acasa, deci organizam si noi o masa cu copii. Pe 19 e Mosu de la servici de la sot, organizat la Kempinski si Mosu vine cu parasuta. Pe 25 la prinz mancam acasa in general. Inca nu stiu sigur ce voi gati.Piuree cu roti de curcan, inghetata etc. cozonac nu fac, cumpar un fel de; Cam atat. Aici se tine, dar doar resortisantii francezi nu si musulmani,comunitatea europeana sa zicem. Revelion, am mai spus parca, ne ducem la Kempinski singurei ca sa mai dansam si noi.[pk][olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Je, gospodina... .[:D] sarmana de aprecieri sincer mi era dor de varza acra, si sarmale in varza murata, desi la infasat prefer vita de vie, sau altcineva sa le infeshe , restu; standa acasa 24/7 tebe sa le fac, mai cereri, mai plictis Autostrazi aici, [:D] recunosc, au niste autostrazi jos palaria, 6 benzi pe sens, radare, limita de 120, dar se activeaza de la 140 sau 160 cred ca si ministrul transporturilor ar trebuii sa aduca echipe de aici sa le faca pe alea din ro, pt ca le fac si bine, si bune si repede pup u all! --------------------------------------------- "Someone's pleasure is another's pain!" Alergic at stupidity.
"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emeralde ce faina folosesti? Camie miau iesit cam galbeni, si ii vreau albi , sa fie oare de a oo/ galbenusuri, ca in reteta mea pun numai galbenusurile --------------------------------------------- "Someone's pleasure is another's pain!" Alergic at stupidity.
"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hellooo Primiti cu colindu? [tube]http://www.youtube.com/watch?v=4YeCexw16BQ[/tube] Ce mai faceti, ce mai bucatariti? daca bucatariti? --------------------------------------------- "Someone's pleasure is another's pain!" Alergic at stupidity.
"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...