Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cafelutza de Emirate (3)


Recommended Posts

Da, este adevarat, a fost crapat, s-a scurs niste apa, fara nici o creatura marina, deci toate sunt safe...sa reparat.... ciudat ce se intampla, or avea ei cei mai tari arhicecti, daca mana de lucru e de doi lei [alcool] doamne fereste ca s-ar fi intamplat daca se spargea..... ieri am fost si luat bagajele, si p[t acasa, cate ceva... deh inca in DSF , am limita 20 de kile [alcool] Sincera sa fiu sa stii ca mie frica ...cand vad cate se intampla acolo, mai sunt si cainii...dar de-abia astep sa mananc paine [pofta] sa dau iama prin cofetarii, cred ca ma intorc cu 5 kile in plus --------------------------------------------- "Someone's pleasure is another's pain!" Alergic at stupidity.
"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 81
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Annie, nu vreau sa te dezamagesc, sa-ti elanul...dar din aceste puncte de vedere..cofetarii Cred ca mai gasesti unele, dar nu la aceeasi calitate pe care o stii..iar paine..eu sunt fun masina de paine. e o comoara in casa, chiar ti-o recomand. Asa ai paine calda in casa si buna... [pofta] Si cu stirile din rO, eu una as renunta sa ma uit la TV romanesc. Dar e doar o parere...ai zice ca in tara aia numai rele se intampla! Si nu e chiar asa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai perfecta dreptate, ei scot audienta cu morbiditati, dar mam saturat de egleza/ araba, vreau sa mai aud si romaneste...desi as prefera sa fie politica decat crime violui, parasute si chestii de doi lei paine, wow, painea de dobrogea e cea mai ce [pofta] pt mine, nu stiu ce faina aveti voi acolo, dar asta de aici e oribila, si sa fac eu paine, ... hmm... .suna extravagant pt mine [:D] Delpin vad ca virgula calatoresti mai mult ca mine...cate parfumuri pot sa aduc in tara, ale mele personale, desfacute folosite, si nu cadouri.... care spun ca 2, care ca nu conteaza, si nu vreau sa iau cu mine sa mi le confiste, ai la vama.... tin la toate si nu m-as putea lepada de vre-unul ... ( vb de 4, dar cred ca as lua 3 cu mine) --------------------------------------------- "Someone's pleasure is another's pain!" Alergic at stupidity.
"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa iei si 10 atata timp cat nu le iei in bagajul de mana.Daca vrei un parfumel in gentuta ia un tester mic, cele de 5ml. Nici un produs de toaleta gen gel dus , pasta de dinti etc. in bagajul de mana. Un ruj, un creion mai merge, dar nu altele. Acum 10 ani, veneam din Dubai si aterizam pe Otopeni cu o geanta plina cu parfumuri si sapunele si etc, cadouri si multe pt. uz personal. Era o tanti la vama care m-a pus sa desfac geanta...m-a intrebat daca am un magazin de desfacere parfumuri. i-am raspuns ca sunt pt. uz personal si ca am surori multe [:D] Pe scurt, cum am zis, cate vrei dar nu in bagajul de mana sau geanta ta personala. In bagajul din cala, bine bagate in haine, ca arunca aia cu valizele de te sperii! Editez ca sa-ti spun de faina, la Carrefour exista faina buna si chiar pungi speciale cu faina pt. masina de paine. Tot felul, taraneasca, cu cereale etc. Spun cu mana pe inima, masina de paine e o investitie pe care n'ai sa o regreti. Plus ca poti framanta si cozonac [pofta]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci, m-ai linistit, stiu ca nu e voie in geanta de mana cu produse lichide, semilichide ... [alcool], nu vreau sa pierd nici un parfum asa ca no sa risc, monstra poate o sa iau una ruj...well, dar daca il iau din duty free si-l folosesc in avion ? masina de paina... al meu o sa se cruceasca daca cer, si plus de asta anul asta poate plecam din emirate...si.... uite ca in carfour nu mam uitat de faina, oricum cel mai apropiat carefour de mine este cel din deira CC, adica vreo 150 km condus dus --------------------------------------------- "Someone's pleasure is another's pain!" Alergic at stupidity.
"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Delphin - multumesc pentru oferta de colaborare -astept detalii se pare ca te -ai simtit bine in Dubai daca te intorci asa rapid cu wonderbus nu am fost nici eu pana acum - neaparat trebuie sa incercam si noi Annie - eu sunt din Sf.Gheorghe/Covasna - tu? cred ca deja ai bagajele pregatite - in legatura cu parfumurile sa nu iti faci griji caci nu tile confisca nimeni _ de obicei intreaba de bani si daca am ceva de declarat - gen electrice si atat insa niciodata nu mi-au deschis bagajul/nu m-au controlat
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eme, eu sunt de la malul mari, Cta si nu nam nici un bagaj pregatit...nush ce sa iau, mai de minus grade, mai de + 18 grade, dar sunt pe aproape sa le bag inauntru dar la cum sunt eu rea de frig daca prind 15-20 de grade tot o sa tremur, or sami lipseaca caldura emiralelor, cea solara ma refer so, pot sami iau linistita parfumurile, daca imi confisca vre-unul va trimit nota de plata ..lool, glumesc normal inca 3 zile [pk] La noi a plouat... tot cald e si aceasia nebuneal in giratoare [bang] --------------------------------------------- "Someone's pleasure is another's pain!" Alergic at stupidity.
"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[url="http://1.bp.blogspot.com/_diy9-CNT-2c/Sap1n__x6AI/AAAAAAAAAG4/l40T91WIvTw/s400/O_primavara_frumoasa_1martie.jpg"]Cu drag un martisor![/url]
Sper sa ne revedem, re-auzim cu bine! Pup u si aveti grija de voi! --------------------------------------------- "Someone's pleasure is another's pain!" Alergic at stupidity.
"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Delphin, merci.... mai ales de incurajari... i'm scared! ma rog sper sa iasa totul ok eu o sami iau ate de martisor sa am pt viitor, e o traditie frumoasa, mie imi place! da, nam destule de facut , si mai intru pe forum... o sa-mi lipseasca, lipsiti! [pup] --------------------------------------------- "Someone's pleasure is another's pain!" Alergic at stupidity.
"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...