Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cafelutza de Emirate (3)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 81
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Bine ai sosit! Marhaba daca esti in visit visa da, maxim 3 luni parca, daca ai rezidenta nu, dar il schimbi foarte repede, nu dai nici un alt test, si iti va trebui cazier de la politie pt al schimba, analizele le faci repede, merge repede . Si atentie mare in trafic, sunt multi coborati de pe camila direct in "gip" si nu le pasa de altii, nici de ei.... Delphin, [pup][asia] osafiebine.... ptiu ce emotii am... multi spun ca 2 sapt e prea putin, eu ma bucur ca le-am obtinut si pe-astea --------------------------------------------- "Someone's pleasure is another's pain!" Alergic at stupidity.
"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ptiu! Ce mai cauti pe aici? Fugi si fa-ti o baie relaxanta, joaca-te cu piciu si bucura-teeeee de 2 saptamani de vacanta. Desi cred eu ca nu e chiar vacanta, ca mergi cu treburi administrative...nu stateai tu atata timp departe de odor![:D] Alez! Osafiebine si sa nu uiti sa-ti aduci vopsea de Oua ca sa faci oua rosii[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

wow, ai si bebic, felicitari, baietel, fetita? Mey, nu cred ca sunt asa de idioti sa interzica alaptatul .... nu stiu exact, dar am vazut in mall o tanti alapta, totul acoperit.... eu am intors capul si m-am uitat ca nu mi-a venit a crede, si sincer m-a bucurat ca se alapteaza copii, si ea o facea in public, so go for it! Delfin, vopseaua e si cumparata, am limita la bagaj 20 de kile [bang], am aruncat din haine cand am venit [q] --------------------------------------------- "Someone's pleasure is another's pain!" Alergic at stupidity.
"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ma! Nu puteai sa le iei pe tine sau in bagajul de mana, o sacosa in plus pe langa poseta ta? Pacat! Dar daca se mai intampla, ai o plasa pregatita in poseta si le ei cu tine in bagaj de mana, ai voie pe langa poseta si bagaj de mana si o sacosa ceva! distreaza-te bine! Mada, mai ales ca ai si pelerina, nu vad sa fie o problema. Nu mai stiu sigur, dar parca am vazut locuri de alaptat pe langa locurile de schimbat copii, dar nu mai stiu daca in Dubai am vazut sau in alta parte. Aici la djibouti sigur nu[alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intre timp am mai intrebat in stanga si-n dreapta si majoritatea mi-au spus ca nu este recomandat si ca ar trebuii sa alaptez in locuri speciale pentru mamici si copii sau la toaleta....pana acum nu am vazut acele locuri speciale asa ca a trebuit sa alaptez la toaleta unde am gasit si cate un scaun ca sa nu obosesc stand in picioare. Iar bebele este baietel, il cheama Robert si are 6 luni.....suntem veniti de o saptamana si abia acum parca, parca incepe sa se obisnuiasca cu fusul orar...pana acum se trezea in fiecare noapte pe la 2 si incepea sa cante si sa se joace....sper sa isi revina cat mai repede pentru ca mai doarme si cu mine si cu sotul in pat si nu mai putem de oboseala.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mada, locurile speciale de alaptat sunt pe langa, toalete....nu pe langa toate... mey... dar eu daca aud ca amendeaza sau mai rau se iau de o mama care alapteaza fac urat.... delphin... credema am bagat la bagaje de mana ce am putut.... si fiind voluminoasa au bagat-o la cala.... nu ma asteptam.... nici macar nau intrebat daca vreau sa platesc...si aveam si laptopul... poseta...si....[bang] oricum la preturile din ro prefe sa cumpar din dubai... chit ca preturile sunt la fel in dubai nu par asa e scumpe... raportat la dirham, si salariu in dirhami --------------------------------------------- "Someone's pleasure is another's pain!" Alergic at stupidity.
"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...