Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cafelutza de Emirate (3)


Recommended Posts

Hello madalina, sa-ti traiasca bebicu, ca am uiat sa-ti urez, dar eram pe fuga delphn, am venit cu extra luggage, 5 Kg si nam platit [:D] tipul a fost tare dragutz da am ajuns inapoi, la cele 34 de grade cu umiditatea cat casa poporului [bang] deja ma sufoca :( Voi ce-ati mai facut? ce s-a mai intamplat la emirate? Anca, tu nu ne mai zici nimic? --------------------------------------------- "Someone's pleasure is another's pain!" Alergic at stupidity.
"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 81
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Bine ai revenit ANNie!!! Pove cum a fost? Ceva impresii de la Romanica? Ma bucur ca ai dat peste un tip simpatic[pk]si ai venit cu toate bagajele. Aici pe la mine..."afacerile" cam scartaie....adica nu se mai misca asa cum mi-ar fi placut, iar compania aeriana pe care o foloseam pt. zboruri a gasit de cuviinta sa scumpeasca rau biletele pe ruta asta...iar in cazul asta fac munca voluntara si sincer nu-mi surade ideea. si cred ca nici voua [bang] Si revine caldura aia maaare![alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multam de welcome back [asia] pe unde am fost eu mi sa arut schimbat, normal, in bine, blocuri noi, aglomeratie, dovada ca lumea o duce bine, masini scumpe.... ca deh, iti permiti daca ai bani, nu???? in rest jaf la drumul mare, pe fata, toate extrem de scumpe, un burete de vase 1,9 ron, adica 19000 ...[bang] ...sau nu am calculat eu bine telefoane in afara europei, moama.. cici nu stiam ca nu poti suna daca nu ai min 3 euro in cont , sms poti sa trimiti...jale mare, nu stiu cum se descurca lumea acolo, mai ales cei care nu vor, sau nu pot sa fure acolo faptul ca miam revazut famila, prieteni, am ras si neam mai adus aminte de vremurile alea... a mai indulcit un pic vacanta mea.. .si unde mai pui ca de la vara e posibil sa ma intorc acolo --------------------------------------------- "Someone's pleasure is another's pain!" Alergic at stupidity.
"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Buna fetelor multumesc frumos pentru urari....astazi este prma zi in care am internet.Ne-am mutat in casa noua pe 27 martie dar a trebuit sa asteptam sa iasa viza sotului si apoi sa aplicam pentru internet la Etisalat.Carnetul de conducere l-a schimbat doar sotul, eu trebuie sa astept sa imi iasa viza dar oricum nu stiu cand o sa am curaj sa conduc aici( sper sa imi vina curajul cat mai curand fiindca nu putem sta in casa toata ziua).In rest ce sa zic...Abu Dhabi mi se pare ca seamana mult cu Bucuresti...aglomerat, cu multe magazine pe la parterele blocurilor..M-am lovit de mici probleme cand am facut piata, nu gasesc malai...ce ziceti? am vreo sansa sa gasesc ?sa continui cautatul?si poate imi spuneti cum se numeste aici fiindca eu am intrebat de polenta sau corn meal.Si inca ceva...bors...pana ma duc la iarna acasa sa aduc bors magic poate stie cineva cum se face borsul sau sa-mi spuneti cu ce acriti voi ciorbele. Cu siguranta mai am si alte lucruri sa va intreb dar acum nu imi vin in minte....data viitoare...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai mai mada, ca in AD strazile sunt mult mai mari, mai multe, fara gropi , mai degraba as conduce in AD decat in Buc Malai, noi cumparam din IBN battuta,acolo parca e Giant cand mergem sau prin Spineys, se cheama "polenta" , de corn meal, n-am auzit, nu gasim de fiecare data bors, eu acresc cu bors magic, daca ai fi mai aproape , ti-as da niste plicuri, si nici leustean nu o sa gasesti aici --------------------------------------------- "Someone's pleasure is another's pain!" Alergic at stupidity.
"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
mult prea mare liniste noutati... azi dupa doua luni cand am depus actele sa reinnoim pasaportul, ne-au sunat sa mai mergem din nou ca mai trebuie o semnatura [alcool]... dupa doua luni.....[alcool] o luna dureaza in tara, pana pleaca de aici, pana vine.... expira si ma-sa! --------------------------------------------- "Someone's pleasure is another's pain!" Alergic at stupidity.
"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...