Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cafelutza de Emirate (3)


Recommended Posts

Neatza, fetelor si bun venit la cefeluta! Nu stiam ca subiectul asta e inca alive [:D]. umadalina, si eu tot prin abu dhabi, deocamdata. yahoo mess nu merge sa vorbesti, cel putin la mine nu. Stiu ca a fost banat de etisalat o vreme, si apoi ar fi fost deschis in urma plangerilor...asta mai de mult. Dar acum nu merge. N-am mai incercat pe skype, ca si pe asta il blocasera. Dar cineva din Dubai imi spusese ca la ei merge bine merci. Motivele banarii sunt evident comerciale. Restaurantul Transilvania e in cladirea Rainbow Residence (sau langa ea [:D], o cladire galben deschis P+M+4), la mezzanine, are si sigla mare. Adica Hamdan intersectie cu Muroor Road, in spate la BHS Building. Ca reper ar mai fi si Farook Stationery Bldg, un turm rosu de langa. Fetele parca ziceau ca unele mall-uri ar fi mai scumpe. Din experienta mea [:D] nu, adica nu am vazut vreodata sa difere preturile la un magazin functie de locatie, niciodata. Poate ca unele mall-uri au majoritar magazine scumpe, de lux sa zicem, cum ar fi Waffi Mall si partea noua la Burjuman de ex.. Si ca abu dhabista [:D] prefer Battuta, Dubai Mall si Mall of the Emirates...sunt mai aproape, nu tre' sa strabati Dubaiul sa ajungi la ele. Dubai Marina Mall e dragut, dar mic. Plimbatul in miezul verii e cam mission impossible. Luna august e cea mai calduroasa, abia la sf. de octombrie, inceput de noiembrie incepe sa se schimbe vremea. Cat are bb al tau? Fetelor, restul ...sunteti bine?[:D] Noutati aveti?
Adam (22 mai 2008) si 17+ [gravired][baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 81
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ache, welcome back ce mai faceti voi ? ma chinui sa te sun, dar mie lene rau .... o sa cat de curand ce vad ...ai burtica ..... felicitari si la mai mare! sarcina usoara!!!! [pup] noutati??? yahoo mesenger merge sa vb..... eu personal nu vb dar sotul il foloseste des, si merge si video si audio, skype e forbidden, [alcool] mie nu mi se pare exagerat decald , stiu ca se poate ajunge si la 50 + asa ca 36 e ok, cu umezeala e mai aiurea, cand e weekend fain! --------------------------------------------- "Someone's pleasure is another's pain!" Alergic at stupidity.
"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Buna fetelor! Multumesc frumos pentru informatii....si ma scuzati ca raspund abia acum dar bebe ma tine activa tot timpul si abia mai am timp sa fac si eu ceva pentru mine.In fiecare zi abia stept sa il culc si nici nu stiu de ce sa ma apuc mai intai,...de facut mancare, de spalat,de calcat, de facut curatenie, sau sa stau si eu putin linistita si sa imi verific un mail sau sa vad un film la televizor? Ache,m-ai intrebat cat are bebe....abia a facut saptamana trecuta 11 luni.Felicitari pentru bebe....tu in ce zona stai?Eu stau in Al Raha Gardens...dragut cartierul dar cam departe de oras, insa cartierele aproape de oras am inteles ca sunt mai scumpe. Fetelor, aici nu se gaseste esenta de rom?Nu am vazut nicaieri.Este considerat alcool?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mada, eu am luat esenta de rom de la Safeer, posibil si la choirtram (lu-aral , lol) sa fie, bine ca nu se compara cu cel din ro, ar e ...ok eu pun mai mult. sa-ti traiasca bb-le! --------------------------------------------- "Someone's pleasure is another's pain!" Alergic at stupidity.
"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
[hopsieu] [pup] ache , felicitari pentru burtica si sarcina usoara Yahoo messenger nu merge nici la mine in schimb cu skype ma descurc perfect trebuie sa instalati programul de acasa (din Ro) si nu aveti probleme aici - noroc ca iau banii pentru credit direct de pe cartea de credit.altfel nu as putea sa imi reincarc contul caci pagina principala e blocata de etisalat In rest ca intotdeauna,mare caldura - umezeala ,abia asetpt sa treaca vara Delphin,cum e viata "acasa" ? - in Franta?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Neatza! Multumesc mult de urari, fetelor! Eu am disparut ca magarul in ceata, sunt de vreo 2 luni fara net/TV :) si sufar dupa primul numa’. Ne-am mutat cu casa in Dubai, in spate la Batutta…motivul fiind financiar, desigur. Si job-urile tot in Abu Dhabi. Adica suntem navetisti :), dar tot mai multi imi place asa. Abu Dhabi a devenit sufocant de aglomerat si murdar . Asa sunt mai aproape, poate ne vedem mai des. Vine si vremea buna :). Safeer asta pe unde e? sau Choithram in Dubai? Eu esenta de rom n-am vazut pana acum, dar am gasit hrean la borcan si zacusca si muraturi, inclusiv ardei rosii :), bulgaresti/rusesti cred. Si varza murata (tocata, nu foi) se gaseste la Waitrose Supermarket, la kg. Am auzit numai, ca de cumparat mi-au zis ca-s out of stock. Astia au grija sa nu ma ingras eu prea tare cu sarmale :). Umadalina, sa-ti traiasca bb-le si “La multi ani!” pt. primul anisor, cred ca l-ati sarbatorit déjà :). Al Raha Gardens e dragut, nici macar departe, ca acum cam toti se muta prin Mohd. Bin Zayed, Khalifa sau Musaffah City, fug de chiriile nesimtit de mari . Si sa vezi aglomeratii la intrarea/iesirea din oras. Voi aveti conexiune directa cu Yas Island? Fetelor, va astept sa mai povestiti despre voi…mai multe #61514;. Ma duc ca cica muncesc.
Adam (22 mai 2008) si 25+ [gravired][baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca, Safeer Al safeer e un lant de magazine , gen choirtam sau lulu...cred ca au shopuri peste tot prin emirate, eu am unul in fata blocului si unul in drum spre dubai, in dhaid, e si in RAK, cred ca e si in dubai numai ca sunt micute cand am sa mai vin in Battuta am sa te sun, am lust luna trecuta, daca stiam.... pup u! --------------------------------------------- "Someone's pleasure is another's pain!" Alergic at stupidity.
"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Iata c-a venit si Noiembrie si tot cald e, de parca uni nu s-ar pregati cu lemne pt iarna si la voi tot cald e? si cand ma gandesc ca incepe vantul cu nisip... off voi ce mai faceti? --------------------------------------------- "Someone's pleasure is another's pain!" Alergic at stupidity.
"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
ce fac fetele, mai sunteti prin emirate? Am intrat sa va spun ca s-a deschis un mag cu produse romanesti pe langa Lamcy plaza, are si gogosari murati, si leustean, apa borsec, cozonac, zacusca..... daca aflu mai multe revin pup u si Ache cum e burtica? --------------------------------------------- "Someone's pleasure is another's pain!" Alergic at stupidity.
"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...