Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Labrador - roade tot


Recommended Posts

Am o catelusa labrador de 10 luni care-mi roade tot...da tot. Mi-a ros toti trandafirii din curte, toata zmeura, via..si tot ce mai prinde. Intentionez sa-i fac un tarc, pana acum a umblat de capul ei prin curte...mai mult ca sigur va plange cand o voi baga in tarc dar asta e singura solutie ce o vad daca vreau sa-mi mai creasca ceva. A...si vara trecuta nicio rosie n-a crescut mai mare ca o nuca...a halit tot. Mi-a ros si niste cabluri tintuite pe casa care alimentau un senzor dintr-ala de gaz[alcool][alcool] Acum intrebarea mea e: asa e normal, sa roada tot, sau e inca pui si se va "calma". Tin sa zic ca i-am cumparat o gramada de jucarioare, oase si alte alea poate o roade numai la ele...ti-ai gasit, tot betele de zmeura si trandafirii erau mai interesanti... mamica de Andreea Bianca(05.12.04) si Victor Darian(05.10.10)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Incearca sa cauti la magazinele pentru animalute daca gasesti o solutie care se da peste suprafetele pe care nu vrei sa le atinga catelul. Aici, spre exemplu, este una [url="http://www.petsmart.com/product/index.jsp?productId=2754400"]Bitter Apple[/url] se numeste si este spray. Trebuie sa fie si in Romania, daca nu asta, poate alta denumire. Si-a mea (tot 10 luni), o vizsla maghiara, cand era mai mica a apucat sa roada pe afara niste frunze de la o yucca si capacele de la lampile de gradina, dupa ce am dat cu sprayul asta nu i-au mai trebuit. Si constant i-am distras atentia cu altceva, oase de ros si jucarii de-ale ei. Acum, uneori, are treaba cu furtunele de udat gradina, dar tot asa, ii zic no no si incerc sa ii distrag atentia cu altceva. Si mai am niste lalele care stau sa iasa, i-am spus lu' sota-miu sa puna ceva imprejurul lor sa nu ajunga la ele, in caz ca o tenteaza[:D]. Nu prea stiu ce nivel de energie au labradorii, pe aici e o vorba "a happy dog is a tired dog"[:D]. Poate e plictisita si de aia roade, ma gandesc mai bine sa izolezi plantele decat pe ea, sa aiba loc sa se miste sa-si consume energia. Oana_B ______________ [url="http://www.fertilityfriend.com/home/ysatis"][greutati][/url] [url="http://community.webshots.com/user/pas_de_nome"]I love [il] pink![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

unii caini sant tare distrugatori [:D] Ce mi-a facut a mea (boxerita) in curte cam pana pe la aproape 2 ani.. incredibil: pomi rupti (s-a urcat chiar si pe o masa de plastic ca sa rupa crengile), peretele casei zgariat pana la caramida, galeti de plastic distruse, fortat usa de la magazie si imprastiat tot - saci cu ciment etc - maturi distruse, rufe smulse de pe franghie, tomberon rasturnat de "n" ori, sapat, ghivece facute praf etc etc. Cred ca daca o lasam singura in casa la ora actuala dormeam pe jos in saci de dormit. Partea buna este ca trece [:D], acum, la aproape 2 ani jumate, e mai linistita... ma rog, o mai apuca dar mai rar. Toata iarna a stat in casa, dar cand plecam la servici o incuiam in cusca si la pranz venea o prietena si mi-o scotea o ora la alergat prin parc. Mai vreau sa spun ca jucariile pt. caini sau oasele de piele erau interesante doar pt. scurt timp, dupa care isi relua activitatile de "baza" Ingrid si Cristi 8 ani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eveline catelul meu e "roade tot" si la noi pe piata,spraiul de care spunea oana se numeste REPULSIVE .Il gasesti sigur in hipermarketuri la sectiunea de animalutze sau la pet shopuri si costa in jur de 35 ron.Eu am intrebat medicul veterinar ce pot face sa nu0mi mai roada peretii in casa[bang]..raspunsul a fost "doamna,nu puteti sa faceti nimic..e unergic catel" [alcool][alcool][:D] Mirunel [buburuza] terorista [poc][poc] [url="http://bazar.desprecopii.com/index.asp"]BAZAR[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui cris_82
eveline catelul meu e "roade tot" si la noi pe piata,spraiul de care spunea oana se numeste REPULSIVE .Il gasesti sigur in hipermarketuri la sectiunea de animalutze sau la pet shopuri si costa in jur de 35 ron.Eu am intrebat medicul veterinar ce pot face sa nu0mi mai roada peretii in casa[bang]..raspunsul a fost "doamna,nu puteti sa faceti nimic..e unergic catel" [alcool][alcool][:D] Mirunel [buburuza] terorista [poc][poc] [url="http://bazar.desprecopii.com/index.asp"]BAZAR[/url]
Multumesc frumos! Am citit un pic pe net despre spray-ul asta dar n-am inteles daca poate fi dat pe plante, asta m-ar interesa cel mai mult. Sa am si eu vie si trandafiri[alcool]. N-as vrea sa nu le mai roada catelul dar sa le distruga sprayul. mamica de Andreea Bianca(05.12.04) si Victor Darian(05.10.10)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ingridnen
eu n-am incercat cu spray-ul, stiu insa ca a folosit o colega pe cabluri ca rodea Golden-ul ei mereu. Nu a avut efect [:D] Mai bine faci un gard inalt in jurul plantelor, singura solutie pana face cateaua 2 ani [:D] Ingrid si Cristi 8 ani
Sau un gard in jurul catelei[bang]... Am sa-i fac un tarc mare, sa aiba loc de una alta si zilnic am s-o scot de acolo, insa numai sub supravegherea noastra. Cand e cu noi nu roade, ne jucam cu ea, cand e singura o apuca plictisul. Tot ce a ros vara trecuta a fost in timp ce noi eram la servici. mamica de Andreea Bianca(05.12.04) si Victor Darian(05.10.10)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Eu am cumparat un asemenea spray pentru pisica mea, care se crede pui de Pitbull, dar fara succes. Stranuta, dar tot se duce la flori, pe care le face praf. Poate exista mai multe feluri, dar cel pe care l-am luat nu a avut efect. [url="http://community.webshots.com/user/ancawish"][foto][/url] "Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele." - Rabindranath Tagore
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...