Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Am revenit si sunt incantata ca dentistul e super ok, dar mai ales ca nu am decat o plomba de inlocuit. M-asteptam sa fie dezastru la ce dinti de toata jena am. Oana, asa tarziu doarme Fanoula? Macar atata lucru bun am cu somnul: se culca devreme, cel putin asa l-am invatat. Inca de la inceput de tot avea rutina de somn: baita si apoi semi intuneric in camera indiferent de ce chefuri avea el. As fi facut bezna totala, dar nu vedeam eu ce trasnai face. Oricat ar fi avut chef de joaca, nu mai ieseam din camera obscura pana nu adormea. Acum face baie pe la 8 si pana la 9 doarme. Apoi urmeaza trezirile, dar nu se joaca, ci isi ia tzatza in primire si adoarme la loc. Se trezeste de tot pe la 7-8. Succes cu actele! Sa iei alocatia, de ca sa nu o iei? Aici vad ca nu se da nimic pentru copil. Esthera, ma gandesc la tine si sper sa primesti asa, telepatic, o unda de optimism. Cand doresti esti binevenita pe Insula lu' Peshte! Incearca sa traiesti azi si nu cu gandul la viitor. Eventual gandeste-te doar la viitorul apropiat adica: pleci in Romania curand si o sa-ti fie bine. Restul gandurilor si problemelor.. una cat una la momentul oportun. A.. si sa stii ca eu inca astept poezie. Ce sa fac, ne-ai invatat cu narav.. [pup] Theo, nici vecinul vostru rocker nu e de lepadat [pk] Pupici lui Stelios cel cu ochii azurii! Moro, sar'na pentru reteta de turlu. Da' e asa multa bibileala ca o sa fac numai cand vine sora-mea. N-o sa ma lase putza sa petrec asa mult timp la cratita. Pe unde drumetiti azi? Mergeti asa cu rucsacul in spate sau ceva mai 'casual'? Andreea, pup si lui Lukas ohto ohto ohto! [pup] M-am gandit la tine si la piticul tau care mananca supa si umple toata casa atunci cand s-a facut Nicolas numai iaurt de la atata mancat singurel. Ieri i-am dat sfecla si s-a facut pe jos de zici am injunghiat vreo gaina. Si pe aici bate un vantos.. brrrr.. Pupici, merg sa beau o cafea. Mamica lu' Nick cel (ato)mic(11.05.2010) [url="http://s1043.photobucket.com/albums/b437/anouk3/aprilie%202011/"]Nicolas the Great[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[hopsieu]salutare fetelor!eu acu'am venit de la dentist...si doaree ca a trecut anestezia si azi am scos o masea[q]
ESTHERA ma bucur ca esti mai bine(se citeste printre randuri)si am uitat sa iti spun cand ajungi in Ro sa mananci o portie mare de papanasi cu smantana si dulceata pt mine[:D]
ANOUK esti norocoasa cu dentistul ca nu ai prea mult de lucru ..eu am stat asa ca toanta si acum mor....in primul rand de durere si in al doilea rand de bani ca ma costa 2300 euro[bang] noroc ca pot sa ii dau in rate
Ah fetelor va ziceam acum ceva timp de pojar, ca a avut fetita soacra-mi si acum a facut taica-su(Nikos)si e tare nasol ca are 54 de ani.
PUPICI piticitlor si mamicilor[pup] Andreea[mamica]de pui mic[copil]Lukas-Nikolas08 03 2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si sa nu uit.. Nicolas va poftesste la o felie de tort virtuala (garantat nu ingrasa!). Azi e ultima luna cand mai numaram lunile [:D] Mamica lu' Nick cel (ato)mic(11.05.2010) [url="http://s1043.photobucket.com/albums/b437/anouk3/aprilie%202011/"]Nicolas the Great[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui anouk3
Carmaw, [pup] Asta referitor la ce ai spus mai sus. Si parca tu povesteai de vecini. Tu ai d-astia de umbla in fundul gol prin curte? Eu am! Si nici macar nu-i vreun Brad Pitt, ci un mos austriac cu chiloti tanga. L-am auzit prin gradina si ma duceam catre gard sa-l salut si sa schimbam politeturi. Si cand ma apropii vad neste parti pe care vreau sa le uit. Asa ca am facut stanga-mprejur si m-am facut ca ploua ca doar cum sa port conversatie cu un nene in pielea goala?.. [:I] Te-am luat? Mamica lu' Nick cel (ato)mic (11.05.2010) [url="http://s1043.photobucket.com/albums/b437/anouk3/aprilie%202011/"]Nicolas the Great[/url]
Imi pare rau ce sa zic Da eu nu aveam asa ceva ....m ai luat....respectele mele. Pe de alta parte stiu mentalitatea naturista a nemtilor....am fost intr o vara la ai mei in Germania si am fost la plaja cu ei (unchiul si eu imbracati in costume de baie ,varu si soata in goliciunea lor[bang][bang] Acum sigur ca austriacul cu Alzeimer a uitat ca este intr o tara diferita cu oameni si mentalitati diferiti.... dar putin respect pt tara care te gazduieste cred ca e de rigoare
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmaw, desi nu sunt in categoria "aproape de Creta", pe la noi n-a venit roseala. Bate vant din nord momentan. [pup] Andreea, naspa cu dentistul la tine. Eu am mers cel putin 1 data pe an la dentist tocmai pentru ca aveam dintii asa de fragili. De vreo 2-3 ani vad ca s-au mai reglat, mai ales ca am trecut si de o sarcina. O fi de la calciul luat? Mamica lu' Nick cel (ato)mic (11.05.2010) [url="http://s1043.photobucket.com/albums/b437/anouk3/aprilie%202011/"]Nicolas the Great[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In loc de binete...sarut fetele cu suflet mare!!![pup][pup] A trecut si ziua de ieri(greu,dar a trecut)...si spijin moral am primit de la voi sa-mi ajunga pana revin din romanica!!! Dupa cum observ...astazi e la moda pilirea dintilor!!!...sa inteleg ca va faceti mai fioroase????[:D] Lucrati...si nu-i neglijati!...si eu am sa fac o vizita dentistei mele cand ajung in romanica!!...la mine este mai complicat:paradontoza (cica se mosteneste pe linie materna..si mama are la fel), la mine este mai grav ca nu am tratat-o la timp...si s-a macinat osul...asa ca acum 1 an am facut o operatie de aditie osoasa(decupat gingia, racait dintii....groaznic!!!)...iar acum merg sa vedem ce hotaraste:implant sau lucrare(am uitat sa va spun ca sunt stirba...precum bebelusii vostri...adica un dinte minus). Asa dupa cum a "citit printre randuri" Andreea astazi sunt mai bine si mult mai optimista.(promit sa mananc papanasi si o sa ma gandesc la tine) Anouk...dimineata parca m-a lovit ceva...acum imi dau seama ca unda ta de optimism a ajuns la mine!!..si cred ca l-a lovit si pe grec....ca tare-i vesel azi! Oana iti multumesc ca ai timp sa te gandesti si la mine si ma bucur din suflet ca usor, usor...se aseaza lucrurile si la tine!!! PS1:Grecul a invata in romaneste "pupa mama"...asta pentru ca mai mereu le spun asta florilor mele iar cand am vazut pozele cu Stelios asta am spus" Pupa mama pe el de baiat frumos cu ochii-albastri) PS2:Jur ca atunci cand musca cu pofta din lamaie Nick...ma strambam in toate felurile! O splendoare de baiat....eheee Anouk draga mare crai o sa fie...e super de frumos...si-mi plac ochii!..au sclipirea aia de inteligenta si mai ales...de baiat nazdravan!...Multumesc din suflet pentru invitatie! si promit ca am sa pun o poza cu mine(de anul trecut cand eram slaba!!![:D]) PS[:D]3: Pup dulce si pe mititica Fanula si pe viitorul matematician al nostru...dl Lucas). Vedeti, cand sunt vesela nu ma mai opresc din scris... Sa traiti...ca-mi trebuiti![pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

....si daca tot v-au placut poeziile si cantecele astazi am o cugetare...ba nu!!...propun sa devin un motto..pentru voi...cu mult drag[pup] Daca va fi sa te infierbanti, infierbanta-te la soare. Daca va fi sa inseli, inseala-ti stomacul. Daca va fi sa plangi, plange de bucurie. Daca va fi sa minti, minte in privinta varstei tale. Daca va fi sa furi, fura o sarutare. Daca va fi sa pierzi, pierde-ti frica. Daca va fi sa simti foame, simte foame de iubire. Daca va fi sa doresti sa fii fericit, doreste-ti in fiecare zi...”Pablo Neruda.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...