Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Esthera2011
Seara buna dragutelor..... ....slabe miscari de trupe pe aici!...si ma intreb cine va ocupa timpul???...bebelusii....sau sotiorii??? Cea mai vrednica e Oana!...ai rezolvat cu actele????[pup] Super a iesit camera!...si sunt asa mandra de mine!!!...si grecul e asa maleabil! (i-am propus ca pt living sa vopsim un perete o culoare si restul alta culoare)....a acceptat! Pup toate fetele care nu au "semnat condica" ....de ieri![pk][pk]
Azi am facut pozele la pitica, care au iesit asa frumoase...[olala][olala][olala] Fotograful ala nu vroia sa ne faca poze, ca e prea mica.. Ma bucur ca ai terminat cu zugravitul si ca iti plac rezultatele. Azi a batut vantul si pe pagina noastra...[nani].Eu mi-am facut un obicei: cum deschid pc-ul intru sa vad ce fac fetele... Pupici duuulci de tot la toate!![pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Seara buna la fete!!!! ...la fetele care de 2 zile nu mai spun nimic...hhmmmmm...mie asta-mi miroase a conspiratie!!!! ...chiar nimic, nimic????...macar o singura vorbulita!!!! ....se intampla ceva in Grecia....si eu nu stiu???? ...hai fetele, mobilizareaaa....si mai spuneti cate ceva! Pupilici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara fetelor!ce se intampla pe aici?sa inteleg ca vine Pastele si sunteti gospodine?Eu m-am simtit destul de nosol si nu am avut chef de nimic...nici de scris spre rusinea mea[:I]
Esthera si noi am vopsit tot doua culori in salon(caramiziu si gri)si chiar daca suna aiurea a iesit super marfa.te pupic si bafta la zugravit daca nu ai terminat deja[pup]
Ioanoulam-am gandit la o chestie ...ai spus ca tu vrei sa ii faci actele piticei cand ajungi in tara.Eu cand i-am facut certificatul de nastere romanasc(la consulat)Luka nu era inca botezat dar mi-au zis ca trebuie sa ii treaca numele pt ca pe certificatul romanesc nu se poate sa nu aibe prenume copilul.Eu m-am dus la leximarhio(parca asa ii zice)acolo unde i-am scos certificatul grecesc si i-am explicat aluia situatia si i-a trecut numele copilului pe certificatul grecesc si in baza astuia am reusit sa i-l fac pe cel romanesc.Ma gandeam sa nu ai probleme in tara ca fata nu are prenume pe certificatul grecesc.Nu stiu poate gresesc eu dar mai bine da un tel la consulat si intreaba.te pup si pe tine si pe pitica mumoasa si ochioasa[pup]
Celelalte fete (nu va strig pe nume sa nu uit vre-una)mai spuneti ceva ..ca sunteti bine..orice..ca ne este dor de voi![flo]
Pupici tuturor si somn usor[nani] Andreea[mamica]de pui mic[copil]Lukas-Nikolas08 03 2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma omor sa gasesc ceva la o pensiune in RO ..ceva frumos traditional ca omu meu ma toaca de cind ma innebuneste cu GRECII GRECII GRECII(numai ei au traditii ei sunt cei mai onesti,ospitalieri prietenosi....BLABLABLA) Am gasit superbe chestii in Maramures dar prea departe....acum incerc ceva in Marginimea Sibiului...plus ca am si pisicutu pe care nu l pot lasa singur... Pacat ca in RO este fff frig Refetitor la zugraveala Noi aici la Campina in salon avem asa: un perete cu scindura pina sus,o parte a peretelui(unde era o usa ce dadea in holul de intrare si pe care am scos o facind arcada....°tot cu scindura dar asa pina 1.30M ...apoi peretele cu fereastra e galben,apoi peretii cei mai lungi unul alb unul galben.Am facut aici mobila din brad verde cu culoarea natur a bradului...as dorii admosfera de cabana pt salon. ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ In camera de culcare am 2 peretii culoarea caisei coapte ceva ce aduce cu somon si 2 pereti vernil incintator primavaratec(mobila e alba cu bej) Vi se pare brambura nu? Eu ador.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Noi nu am intrat ieri ,pentru ca am fost sa depunem actele pentru pasaport.Miercuri e gata. Si la pasapoarte ne-a cerut numele fetei, sa nu-l mai schimbe dupa botez,si ne-a trimis sa ii dam nume.Am cam alergat ieri, dar am pus si apostila si tot. Voi, vad ca sunteti ocupate cu curatenia...Am facut si noi ceva ieri pe bucati.La mine nu e murdar...doar praful putin, si mai mut eu mobila de colo-colo sa fac ceva...Nici fata nu prea ma lasa...de la anu facem serios. Carmaw, si sotul meu la fel e: doar ei au cele mai bune, cele mai frumoase... Nici nu vrea sa auda de Romania. Pupici muuulti si duuulci.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite ma ca s-au mobilizat fetele!![:D] Noi am zugravit intr-o zi! L-am mobilizat pe grecul meu...si am muncit...e drept, toata ziua....dar acum e superbbbbbb!!! Andreea, Carmaw...uite ca "mai fur" si eu idei de la voi...iar cand revin in iulie...pun in aplicare pentru living!![pup] Ma bucur Oana ca ai rezolvat cu actele!...sa inteleg ca grecul tau...nu e chiar asa de negru,nu????[pup] Vad ca barbateii vostri sunt fideli...cauzei(grecii sunt...the best!!). Grecul meu...isi doreste (mai mult decat mine)....sa se relocheze!!!...ori in alta parte a Greciei (...trage mult spre Corfu) sau, daca vinde casa...vrea sa mergem in Romania!!![:D][:D]...eu i-am spus "No way romanica".... Ma pregatesc sa gatesc ceva (am reusit sa tinem postul, pentru grecul meu e prima data in viata lui)iar "El greco"....mestereste la o umbrela s-o monteze in curte!!! PS: Azi am fredonat melodia Mariei Tanase "Mi-am pus busuioc in par"...numai ca eu l-am pus....in glastra!!![:D][:D] PS2: Ce dor mi-a fost de voi!...astept sa semneze condica si Mamitza Alex, MoRoK, Anouk, Theo, Ertina..... ...hai fetele!!!![pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da Esthera, avem vre-o 2-3 zile, care se poarta f bine. Pu sa nu-l deochi.Adica de cand i-am zis cat de egoist e. De-atunci. Mi-a promis ca sambata ma duce la Jumbo sa iau ceva la fata pentru pasti. [olala] A! Am intrat pe site-ul primariei, si ca sa declar fata, imi fac doar transcrierea certificatului de nastere, si ma costa vre-o 40 de euro. plus traducerea....nici nu vreau sa fac calculul acum. Ai naibii de hoti!!![bang][bang][bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor,ce faceti voi?eu butonez pe net,bya inca doarme[:D].la noi se cam schimba vremea,ba e cald,ba e vant iar de maine se anunta ploi..[q]
ioanoula:ma bucur ca ai resusit sa-i faci actele feteli,cine stie ce i sa intamplat grecului tau,dar sa-i tina dumnezeu obiceiul.eu am fost la jumbo marti,am luat scaun de maasina+cateva jucarii pt rude(nu prea multe k le vine rau[:D])cand ma intorc din tara,merg sa-i iau byei haine de vara[:D]
lukasnicolas:vecina mea are salonul zugravit asa cum zici tu,mie una imi place,e super modern[olala][pup]
esthera:ma bucur ca ai terminat cu zugravelile,eu aici am dormitorul un crem/piersica,un perete mai inchis unul mai deschis,salonul la fel[:D][pup]
pe mine ma bate gandul sa schimb zugraveala si in ro,dar nu acum,cred ca anul viitor[:D],as vrea dormitorul lila/mov deschis,iar salonul inca nu stiu,dar vreau sa fie modele facute cu manusa(asa ca niste pete).vreau sa schimb perdeau la salon ca am luato cam mica si o pun la dormitor,sa fac un dresing pe hol,eehee,cate planuri am,si parca vad ca nu fac nimic din ce mi-am propus[:D].fetelor wekend placut,cu muuuult soare!!![pup][flo][pup] Maria-Bianca.3.09.2008
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bunaa...sunt si eu p-aci,citesc da uite si mie mi-a fost cam lene sa scriu[:I] Zilele astea am avut treaba...mai scoatem un ban de:)...curatenie n-am facut leneeeaa...ar cam trebui dar stiu ca tre sa fac geamurile si patzouria si brr mrr brr...apa picioare maini...mai o las pana luni-marti:D Am inceput mesajul acum 2 ore deci nici nu mai stiu ce voiam sa scriu looool Carmaw si eu cred ca in maramures e frumos si la manastiri in Moldova...langa Sibiu nu stiu dar sigur gasesti...sau prin Ardeal ceva.Interesante ideile de varuiala:)...noi am varuit toamna trecuta...deci n-am ganduri in curand...e brambureala mare...noi avem de sch baia/bucataria si din cauza bramburelii nu ne vine sa ne apucam tot amanam In rest ce sa zic...de paste nu reusesc ai mei sa vina...din cauza trenului taiat....dar o sa fie oricum tot familionul la noi...ne gandim sa facem gratar pe terasa(mai ales pt mine si sot care nu mancam ied) diverse carnuri/carnati si ied la cuptor...acum ma gandeam c-ar fi ok si dc am gasi undeva sa-l dam la fript la protap dar nu stiu nici un loc aici....Theo poate stii tu vreunu prin salonic....daa...deci gratareli si salate ceva dulce si ajunge:D Ioannoula ma bucur ca e mai bine sper sa-l tina! Ahh inca ceva ma tot gandesc ce sa trimit nasilor si bunicului meu...alor mei am gasit(salepi/kritharaki/paximadia cu oregano/masline preparate de mine-n casa d-astea). Pupic si weekend placut!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor!Ma bucur cand va citesc si vad ca sunteti bine[:D]
Astazi Luka a primit cadoul de la nasi'su.Ce frumos e obiceiul asta la greci cu cumpararea lumanarii(lambadei)de catre nasi.A primit 2 oua mari de ciocolata,un costumas de vara cu Dodo(bob sfungarachi)si pe Bobo mastora cu toate uneltele lui de maistor[:D]si ii vorbeste si in engleza si in greaca.Asa fericire pe chipul lui azi cu noua achizitie[olala]vroia sa il ia si la baita cu el pe mastorako...dar i-a explicat mami ca se strica daca il bagam in apa si l-a pus la el in pat sa il astepte pana face baita si dupa aceea au dormit impreuna[:)]Mai fetelor asa imi vine sa-l mananc, cand il vad cum se bucura cand primeste ceva, e asa entuziasmat...bine nu tine prea mult ca se plictiseste foaaaarte repede de jucarii.
Va pupam pe toate la ora de seara...eu,Luka si Bobo mastora[pup] Andreea[mamica]de pui mic[copil]Lukas-Nikolas08 03 2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...