Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Feteleeeee, n-am disparut. M-am captusit cu un virus in calculator si abia azi mi l-au reparat, dar au uitat sa-mi aduca si incarcatorul inapoi, deci n-am baterie multa. N-am citit ce-ati scris (sper sa fie numai de bine). Va pup si revin dupa ce ma incarc [:D], probabil maine sau poimaine. Offf si mi-au reinstalat windows-ul, tre' sa reinstalez programe. In fine pup la fete si copii ca-mi moare bateria. [pup][pup][pup] Mamica lu' Nick cel (ato)mic(11.05.2010) [url="http://s1043.photobucket.com/albums/b437/anouk3/aprilie%202011/"]Nicolas the Great[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

''Osana! Binecuvantat este cel ce vine intru numele Domnului, Imparatul lui Israil !'' (Ioan XII,13) Asa a fost intampinat Domnul Nostru Iisus Cristos in Duminica Floriilor cand a intrat in Ierusalim! ... in Duminica Floriilor, cand seva musteste sub scoarta pomilor imbracati în mantia alba a florilor, cand pare ca intreaga fire praznuieste miracolul trezirii la viata, Cristos se arata lumii, in mod sarbatoresc, ca Imparat. Dar, în mijlocul ovatiilor si osanalelor , Isus nu se bucura, nici nu se intristeaza, ci isi pastreaza imperturbabila-I seninstate divina. El vede deja profilandu-se nu departe, pe Golgota, crucea. El stie ca poporul este cel mai mare copil; de aceea nu se lasa impresionat de urale. El, care cunoaste mai bine decat oricine nestatornicia inimii omenesti, stie ca acestia care azi au ragusit slavindu-L in osanale, peste cinci zile, in Vinerea Mare, cand vor vedea filacteriile cu fire de aur si matase ale lui Caiafa si acvila romana de pe pieptul procuratorului Pilat, nu-si vor mai aminti de ce sunt atat de ragusiti si pentru ce nu pot striga si mai tare: ''Rastigneste-L''. De aceea, Isus, acum, cand este aclamat, nu se bucura, precum nu se va plange cand va fi biciuit si rastignit. Si totusi, de un singur lucru El se bucura, si anume: ca peste cateva zile, prin Patimile Sale El va deschide poarta fericirii vesnice tuturor acelora care vor vrea sa se foloseasca cu vrednicie de Jertfa Sa. Incolo, precum in pustiu respinsese viclenele ispite ale Satanei, tot astfel, acum, ramane nemiscat la aplauzele si osanalele multimii. (I.Miclea, Ecouri din vesnicie, vol. I, p.180-182). Sa ne pregatim cu sufletul curat pentru Duminica Floriilor, sa-L primim in sufletele noastre pe Imparatul nostru! Sa ne pregatim pentru Saptamana Patimilor cu umilinta si bucurie ca Domnul Iisu Cristos s-a rastingnit pentru iertarea pacatelor noastre!!! Sa va traisca cei ce poarta nume de floare, sa va bucurati si sa iubiti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!!!! Anul asta luam si noi lambada[olala]. Luni cand ma duc la Jumbo o sa-i aleg pe cea mai frumoasa[olala][olala]. Bravo Lukas ca-i baietel cuminte si frumos si istetel.Fetita mea se joaca cu toate jucariile...o pun in pat, cu toate jucariile langa ea, si se joaca, si tsipa, si se face ca plange, isi mai trage cate una cu cate o jucarie din viteza, si daca ma uit la ea plange, daca nu, se joaca mai departe...si mami isi face treaba dar sa o vada ca daca nu....[q][q][q]. Anuka ne pare rau de virusel... Restul fetelor va pupam duulce[pup][pup][pup][pup] Doamne, ce frig azi e? se intoarce iarna? Si eu care ziceam ca maine imi imbrac printesa frumos si ma duc la biserica....[:(] In rest, numar zilele pana pe 7 mai cand plec in Romania. La multi ani si noi pentru toate floile!!!! Zic noi adica eu si Fanu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata (sau e prea tarziu) la toate fetele ...sunt pe picior de plecare...2 zile am fost prizoniera in casa!...iar dimineata cand vedeam muntii plin de zapada...jur ca aveam impresia ca locuiesc in Elvetia! In cele 2 zile am vazut filme la greu pe net...si mai nou incerc sa-mi fac un blog![:D] ...logic, grecul meu care-i tare curios si invatat tot ce e legat de net.....vrea si el un blog!....sa-si spuna povestea vietii! Un zapacit....da-l iubesc! Gata, plec ca trage de mine! Va iubesc...si va pupic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bang]Ufffff.. [bang][bang] Scrisesem ditamai mesajul, tot scriam la el de vreo 3 ore si cand sa pun si o vorba de final.. s-a gandit Nicolas sa apese pe butoane si.. s-a dus naibii totul. Am dat cu inainte, inapoi, nimic! Imprumut una bucata copil bomba care face toata ziua ca pisica si ca rata! Hai, ala eu.. ala eu.. Mamica lu' Nick cel (ato)mic(11.05.2010) [url="http://s1043.photobucket.com/albums/b437/anouk3/aprilie%202011/"]Nicolas the Great[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, bun venit in Clubul mamicilor de copii atomici! Pupa matusa pe Fanoula care da cu pumnul in masa. [pup] Sa inteleg ca ai terminat cu pasaportul? Poti sa-mi spui si mie de ce hartii ai avut nevoie si cat a costat? Hartia la notar o ai? Esthera, ma bucur mult ca esti vesela si ca va pictati casa. Pana la urma la ce culoare ati convenit? Super tare grecul tau: auzi, sa vrea roz.. Aa.. si o sa zici poezii numai pe blogul tau? Pe aici pauza? [q] Ce tot povestiti voi de zapada? Unde? cand? Cum? Si pe aici e urat, dar ne limitam la ploaie. Si frigul asta care iti intra si-n chiloti (sa-mi scuzati franceza) Andreea, dulce Lukas al tau cu Bob cel mester. Asteapta si iepuras? Tu ce faci, lucrezi de Paste sau poti sa savurezi si tu vreun animal la masa? Theo, pe unde bantui? Scuze de intarziere, iti raspund acum: nu stie nimic Apostolis de hotelul pe care l-ai gasit, dar toate sunt cam la fel de simmplute. Insa eu n-as duce copilul la plaja de acolo ca e prea aproape de oras si deverseaza astia oaresce.. Mai bine mai cauti daca te hotarasti. Pup Steliosului [pup] Alex, Bya si-a primit lumanarea? Ce planuri si mai ales, ce meniu pregatiti de Paste? Moro, pe tine nu te intreb ce meniu pregatesti ca ma ia cu saliveala cand incepi sa insiri bunatati. Intrebare: cum ai facut maslinele? Pe aici le fac cu otet si mie nu-mi plac. As prefera numai sare. Revin cu ceva povesti despre noi pe maine ca ma duc sa fac o mancarica cu caracatita. Yummmm.. [pup] PS. Avem 4 pisicuti ca a fata matza!! Mamica lu' Nick cel (ato)mic(11.05.2010) [url="http://s1043.photobucket.com/albums/b437/anouk3/aprilie%202011/"]Nicolas the Great[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...