Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

si titlul de Prim Ministru merge catre...


Oaspete Marina

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui sirimie
b.nica, corecteaza-ma daca gresesc in ce urmeaza tu spuneai ca vrei sa nu inceapa exploatarea la rosia montana, ca nu votezi daca cineva nu te convinge in sensul asta acuma PDL nu mai e in campanie si poate incepe in sfirsit exploatarea, cum era evident (ca doar gold corporation au venit pe vremea sulfinei barbu) si de vina pentru asta sint PNL si PSD ca nu s-au opus?
Ei Simona, tu nu ai urmarit, cum a facut-o Capcaunul, atitudinea mea referitor la campania dezastroasa care se duce de catre niste escroci (din Canada dar cu legaturi pe anumite canale cu unii informati si tradatori din tara!)uniti in firma Gold Corp. sub conducerea unuia Frank Timis care PE TIMPUL GUVERNULUI NASTASE, CU BERCEANU MINISTRU au reusit sa faca un contract fff.pagubos pt. noi! Pe scurt:noi dam aur si primim cianuri si totodata pierdem o sursa de venituri mult mai avantajoasa din exploatarea situsurilor arheologice locale!.Adica si violata si cu banii luati! Aveam eu o presimtire cand in promo-ul RelitatiiTV, referitor la "10 pt. Romania" era si firma bandita trecuta la sponsori!Sa vedem pe cine mai mituiesc!Pun pariu ca nume grele dar usor de mituit! Simona poate atitudinea mea o sa-ti dea de gandit pt. ca nu sunt impatimita ca voi incat sa sustin un partid indiferent de greselile pe care le face, ci sunt un cetatean onest care merge pe mana raului mai mic si care este gata sa atace partidul pe care l-a sustinut daca ii dovedeste ca este incorect si actioneaza impotriva intereselor nationale!.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 269
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Sa nu uit ceva f. important! Kelemen Hunor a spus ca este impotriva proiectului Rosia Montana. Daca nu este pus ministru la Cultura pt. ca nu o sa le dea avizul mult dorit escrocilor de la Gold.Corp. SA NU CREDETI CA NU L-AU PUS DIN ALTE MOTIVE! Eu in schimb daca maghiarii sunt mai patrioti ca noi, am sa ma adaug acelor votanti pe care se bazeaza UDMR-ul!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Sa nu uit ceva f. important! Kelemen Hunor a spus ca este impotriva proiectului Rosia Montana. Daca nu este pus ministru la Cultura pt. ca nu o sa le dea avizul mult dorit escrocilor de la Gold.Corp. SA NU CREDETI CA NU L-AU PUS DIN ALTE MOTIVE! Eu in schimb daca maghiarii sunt mai patrioti ca noi, am sa ma adaug acelor votanti pe care se bazeaza UDMR-ul!
deci aia de la gold corporation sint excroci dar aia care ii sustin sa faca afaceri in romania (adica PDL) lucreaza in interesul national ce mai rationament. Va dorim sa cresteti mari si frumosi! [:)] Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009) Am [URL="http://sirimie.blogspot.com"]blog[/URL] si poze in [URL="http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=sirimie"]album[/url] [url="http://sirimie.blogspot.com/2009/07/diferenta-intre-cum-este-si-cum-ar.html"]Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie[/url] Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro [URL="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74009"]Despre Andrei[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

B.nica, eu n-am inteles explicatia ta, de ce sunt vinovati, rectific, mai vinovati liberalii si pesedeii daca guvernul actual da drumul la proiectul Rosia Montana? E o gluma, asa-i? Daca mai tii minte, la confruntarea dintre Geoana si Basescu, ultimul a spus destul de clar ca ar vrea sa exploateze Rosia M, in timp ce Geoana a lalait-o cu mediul si poluarea...argumente ce ma gandeam ca iti sunt pe plac. In fine, parca-i un roman de Kafka. Tot ciuruitii sunt problema. Ingrid S si Diana [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo"] FILME 1 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo"] FILME 2 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo1"] FILME 3 [/URL] Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
B.nica, eu n-am inteles explicatia ta, de ce sunt vinovati, rectific, mai vinovati liberalii si pesedeii daca guvernul actual da drumul la proiectul Rosia Montana? E o gluma, asa-i? Daca mai tii minte, la confruntarea dintre Geoana si Basescu, ultimul a spus destul de clar ca ar vrea sa exploateze Rosia M, in timp ce Geoana a lalait-o cu mediul si poluarea...argumente ce ma gandeam ca iti sunt pe plac.
Basescu a spus ca trebuie analizat;deci nici da, nici nu. PSD-eii au zis ca se opun proiectului si eu doresc sa vad daca au fost sinceri prin reactia pe care o vor aborda in continuare. Restul, vedeti ce am spus mai sus! In functie de reactia fiecarui partid putem sa ne dam seama de intentiile lor si mai ales de sinceritatea AFIRMATIILOR LOR!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
B.nica, eu n-am inteles explicatia ta, de ce sunt vinovati, rectific, mai vinovati liberalii si pesedeii daca guvernul actual da drumul la proiectul Rosia Montana? E o gluma, asa-i? Daca mai tii minte, la confruntarea dintre Geoana si Basescu, ultimul a spus destul de clar ca ar vrea sa exploateze Rosia M, in timp ce Geoana a lalait-o cu mediul si poluarea...argumente ce ma gandeam ca iti sunt pe plac.
Basescu a spus ca trebuie analizat;deci nici da, nici nu. PSD-eii au zis ca se opun proiectului si eu doresc sa vad daca au fost sinceri prin reactia pe care o vor aborda in continuare. Restul, vedeti ce am spus mai sus! In functie de reactia fiecarui partid putem sa ne dam seama de intentiile lor si mai ales de sinceritatea AFIRMATIILOR LOR!
cu alte cuvinte, b.nica vrea sa se convinga daca s-a inselat cu totul, sau oricum nici ceilalti nu ar fi fost mai breji.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

b.nica esti tare pe pozitii, nu te lasa.Orice argument ti se aduce contraataca. Pacat ca nu-ti iese nimic din afacerea sta.Cine castiga de fapt sunt cei pentru care va puneti voi scut si ii ridicati in slavi.Madam Udrea s-a vazut stapana pe muntele de bani, sa vezi ce se distreaza de acum, credeti ca va urmari dezvoltarea tarii cumva, dupa cum suna ministerul ei? Nicidecum, va urmari dezvoltarea ei , a afacerilor ei si ale sotului, ale gastii din care face parte. Nu m-as mira ca la urmatoarele alegeri chiar dumneaei sa candideze iar romanii in marinimia lor sa o si voteze, ca o purtatoare a portdrapelului dreptatii si luptei contra coruptiei, vrednica urmasa a maestrului ... Ei vor trai cu adevarat bine, dupa cum vedeti deja, si-au impartit aceeasi ciolanul, iar duduia nu a fost lasata deoparte, ca se supara tatucul...halal guvern are Romania, dar i se potriveste.Pacat de cei care vor cu adevarat sa faca ceva in tara asta si se izbesc de nulitati puse pe pozitii de conducere pe considerente politice . Uite ce ma roade pe mine, ca din toata gasca nu a putut-o lasa tatucul deoparte pe aceasta femeie.Nu sunt misogina , dar daca avea calitati de ministru sau era capabila, jos palaria, bravo ei, da asa...cand toata lumea stie ce invarte, e jignitor pentru toti,.Dar votantii vor sari in apararea ei ca ce aveti cu biata fata, doar a facut destul sa ajunga acolo.Adevarat , poate prea destul. Chiar nu va pasa la nici unu ca va rade in fata aceasta duduie si se ajunge pe banii vostrii? Si ca ea atatia altii? Atunci chiar ca sunt acreditati de popor sa fie in frunte. roxy mamica lui Alex (17 august 2007)si Cristi (05 iunie 2000) [i]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
B.nica, eu n-am inteles explicatia ta, de ce sunt vinovati, rectific, mai vinovati liberalii si pesedeii daca guvernul actual da drumul la proiectul Rosia Montana? E o gluma, asa-i? Daca mai tii minte, la confruntarea dintre Geoana si Basescu, ultimul a spus destul de clar ca ar vrea sa exploateze Rosia M, in timp ce Geoana a lalait-o cu mediul si poluarea...argumente ce ma gandeam ca iti sunt pe plac. In fine, parca-i un roman de Kafka. Tot ciuruitii sunt problema. Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Geoana a "lalait-o" iar Basescu a spus ca o sa vedem, mai analizam.... Am luat cunostinta! Iti reamintesc ca s-a semnat contractul cu Gold Corp.in guvernarea lui NASTASE si cu ministru la Industrii BERCEANU! Concluzie:PSD-eii pana in gat bagati, pe timpul lui Tariceanu s-a mentinut acest contract,din PDL sunt Berceanu si Videanu care il actualizeaza. Concluzie:s-a dat curs unui contract care afecteaza interesele tarii si care este sustinut de catre indivizi fara scrupule din toate partidele!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S Tot ciuruitii sunt problema.
Mai rau chiar. Si ciuruiti, si otraviti. Cu cianura ca-n filmele cu spioni. [:D] In plus, Basescu le mai rezerva o [url="http://economie.hotnews.ro/stiri-energie-6742771-doua-centrala-nucleara-construita-somes-sunt-analizate-trei-amplasamente.htm"]surpriza[/url] si ardelenilor care l-au votat. [:D] Obiectiv vorbind, Rosia Montana NU HOTARAT. Dar centrala nucleara? N-AVEM alte solutii viabile in deceniile urmatoare. Problema nucleara este extrem de delicata in toata lumea. O vreme s-au tot inchis centrale la presiunea opiniei publice, dar aceeasi opinie publica vrea energie. Asa ca s-au pus toti de 2-3 ani din nou pe construit centrale. Este drept, cu tehnologie mai noua. Nu centralele sunt acum problema, Cernobalul are sanse infime sa se repete. Marea problema sunt deseurile lor, care se tot acumuleaza si a caror depozitare trebuie protejata si monitorizata zeci, chiar sute de ani. Costurile supravegherii deseurilor nucleare se pare ca vor face ca in cateva decenii si energia nucleara sa fie extrem de scumpa ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...