Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Viatza in Germania - cap.68


Recommended Posts

Andreea, in ce context Überweisung? Überweisung la doctor in seamna Trimitere (cind doctorul de familie te trimite la alt doctor de exemplu) Überweisung la banca inseamna Transfer de bani dintr-un cont in altul. ------------------ Still looking for pieces of heaven...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Aschiuta, multumesc pentru traducere. Este transfer dintr-un cont in altul. La asta se refera fetele mai sus. Multumesc si pentru copierea topicului si pentru mobilizarea voastra. [flo][flo][flo] Revin maine cu detalii, dupa ce merg la Raiff. Cum am expus eu mai sus, functioneaza o parte din bancile din RO. Nu este insa o regula generala.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze am gresit in mesajul de mai sus, o sa editez. La Raifeisen am transferat fara nici un fel de comision. (de 2 ori inca, o data chiar saptamana asta). Deci daca are cont acolo ar fi absolut super. [9cer] Diana cu [bonjovi] Vlad (16.05.04) & [8**]Timeea (18.05.06) & [copil]Teodora (11.11.09) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156074"]Maria_rubi, o mamica DC are nevoie de ajutor![/url] [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza la [cafea] kari, noi abia am inceput tratamentul cu ortodontistul si deja ma doare capu cand ma gandesc. Numai ca dr. nostru ne-a explicat f clar fiecare dinte de pe radiografie si ni s-a parut ok ce spunea el. Acum i-a iesit iar un dinte si se vede ca nu e la locul lui. Eu sper sa nu fie totusi pacaleala ca azi avem Termin sa-i scoata 2 dinti incalecati. :(( cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, multumiri pentru informatii! In ceea ce priveste transferurile bancare, am trimis si eu bani surorii mele. Tot cu Postbank am lucrat si eu, iar comision nu au perceput. Situatia este valabila indiferent la ce banca are cont destinatarul. Problema e ca in Romania, la ridicarea banilor sora mea a trebuit sa plateasca. Raportul a fost de cca. 1 euro la 10 (0,1%). Ea a si lichidat contul dupa o vreme, iar atunci i s-a retinut suma respectiva. Poate daca mentinea un minim, nu ar fi platit nimic. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui liutzica
Fetele, vine barza iarasi. Am facut 2 teste la distanta de 3 zile si au iesit pozitive. Peste doua saptamani merg la medic si sper sa fie totul ok. Tineti-mi pumnii. [bibe] Liutzica si ingerasa ei Cristina-Aimee
Felicitari, sarcina usoara si bb sanatos![pup] Andreia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui helbi
Citat:
citat din mesajul lui liutzica
Fetele, vine barza iarasi. Am facut 2 teste la distanta de 3 zile si au iesit pozitive. Peste doua saptamani merg la medic si sper sa fie totul ok. Tineti-mi pumnii. [bibe] Liutzica si ingerasa ei Cristina-Aimee
Felicitari, sarcina usoara si bb sanatos![pup] Andreia Multumesc Andreia, sa dea Domnul. Te pup.
Liutzica si ingerasa ei Cristina-Aimee
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Liutzica,felicitari si sarcina usoara!![flo] Andreea,ok,trimit si la subiectul Florinei ce am scris ieri. Diana R,super daca zici ca la Reiff nu se percepe comision,daca ne mai si confirma miine Andreea ar fi minunat,miine merg si eu la Sparkasse si intreb de comision. seara faina tuturor! Alina,mami de 2 copii minunati
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...