Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Leoaicele DC *(47)*-La multi ani 2010!


Recommended Posts

Annie , ce frumoase sunt pozele [il] mi-a placut picica ascunsa sub brad, Claudiu vesel si jucaus si de tine ca arati super bine ! si am salivat la cocolata [pofta] Katty , la noriel din auchan aveau rollpuzzle la 70 si ecva de lei si la 130 si ceva de lei deci muuult rau! Petrecere frumoasa la mama ta maine, e placut sa petreci sarbatorile in familie si relaxant [:)] Sa faci pozici la placinte sa vad si eu cum arata si vreau si eu reteta de tiramisu (eu am incercat o singura data dar mi s-a taiat crema [q] asa ca am facut o crema la plic...) eu azi am facut ciorba de perisoare de vita si acum am piftia la foc, am facut curat si cam atat pe ziua de azi. maine fac salata de ciuperci cu maioneza si usturoi, salata de ton cu porumb, krem a la krem si negresa [pegeam][*][pegeam] ______________________________________ Cata si [8**] Bianca-Maria(2.11.2005) Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil [url="http://picasaweb.google.com/catalinairina/Bucatareala#"]Bucatareala[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dragutelor

Am citit asa pe diagonala!Mai mult nu o sa citesc cand ma potolesc nitel!

Offf ca sa fiu in randul celor de se vaieta...

Dupa 5 zile de spital nu-mi mai doresc ever...

Copilu' e cat decat ok...nu complet spre casa in masina si in casa dupa ce am venit azi a urlat la propriu de iar cred ca a dat in laringita...

Ne-a dat sa cumparam aparat de aerosoli caci mai avem 3 zile de facut altfel faceam acolo revul si am zis nowayyy... 250 lei omron cica the best om vedea diseara.

Inca siropele si picaturi si alte rahaturi total 80 de lei- in loc sa-i iau ceva frumos de ziua lui i-am bagat in de-astea...dar macar sa ne facem bine!

Vaccinu ls-a amanat pana la vindecarea completa. In final a avut asa: insuficienta respiratorie acuta, larigita acuta si bronsiolita acuta. Dupa analizele la sange dr. a conchis: aveti o maare viroza... multam!!

A facut saracul si ampicilina nu i-am vazut rostul dar poate dr stie mai bine.

miroase tot a medicamente...pielea , scutecul...si cand plange el plang si eu ca nu pot sa ma abtin:(([q]

In rest... astept de papa de la neamuri: mama mi-aduce salata boeof,soacra piftie...fac o ciorba de perisoare si o friptura arhisuficient. Pe 1 ian mergem la socrii asa ca papam acolo maine seara mergem la o prietena la rev care sta langa noi si fac prajit. brownies capucino.And that's all!

Oare ar fi rau daca i-as face baie diseara? vreau sa-i scot medicamentele alea din piele si mirosul ala din salon pe care-l am si acum in nas!

In rest...nu stiu in ce zi din sapt. sunt dar e bine mai e un pic si trecem in alalalt an! Sa stiti ca anii fara sot mereu sunt niste ani de tot ....

Fug ca a dormit baiatul meu 3 ore pe ceas sa nu-i fie de deochi in spital de la tipetele celorlalti nici nu dormea si urla si el abia rupea 20 min si se trezea...ba un urlat, ba un tusit ba un trantit ba o lumina aprinsa ba una ba alta. Acasa e asa de multa linisteeeee....

tuturor multa sanatate .Ancai ii urez sarcina usoara cu sanatate ceiuc mult cu miere si lamaie!

Revin sper anul asta cu o vorbulita pt. fiecare.

 

[flo][pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

seara buna

 

Katty, cata, pisica mea....[:D] taaaare sireata, motzata si alintata, nu prea a tras de brad ca anul trecut..

 

Ciocolata...[pofta] moama ce ciocolata, yummu-yum...a fost de pofta....tare scumpa (stiti ca am facut poze doar ca sa am memories cu ea) [:-)))]

 

eu am facut 2 diplomati, unul il dau la o vecina, ca n-am ce sa fac cu atata, am facut borsul de perisoare (vita)

nu sunt supertitioasa, dar cica nu se pune pui/gaina pe masa in noaptea dintre ani, si eu nu o sa pun, la ce a fost

 

mine fac rulada cu carne... Katty e rulada vieneza, cu carne tocata, cealalt prajitura.. si friptura mai incolo spre seara o bag la cuptor

 

miam primit si-um cadou, parfumat... al meu sa suparat ....am crezut din cauza ca..iar vreau un parfum, dar el sarcu vroia sa-mi faca o surpriza sa-mi iau fara sa stiu, (oricum nus tie ce-mi place) dar gestul conteaza

 

 

Dany bine ati venit acasa, sa va recuperati repede.... pana la anul [pup][pup]

 

restu..? mai iesiti din bucatarii

 

---------------------------------------------

"Someone's pleasure is another's pain!"

 

Alergic at stupidity.

 

"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."
id="right">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Io am ispravit cu bucataria...tiramisu, 3 bucati...2 acasa, 1 la mama, prajicu branza mi-a crescut enorm, am zis ca pun ravasele dupa ce o tai, ca era branza prea moale...maine doar rulada de muschi de porc!

Dany, ma bucur ca ati iesit din spital, refacere completa cat mai rapida! O sa vezi ca 2010 va fi inmiit mai bun!

Catutza, reteta pe care am facut-o e asta:

http://bucatareselevesele.blogspot.com/2009/01/tiramisu.html

ti-am trimis-o "din greseala" acum cateva zile, ca de obicei [:I]!

Annie, ce frumos ca ai primit un nou parfumel...super surpriza...noi nu ne facem cadouri de revelion...cica trebuie sa porti ceva nou in prima zi a anului nou! Stiati?

Pupici, pe maine...

 

 

 

[*][cubrad][pegeam][*][cubrad][pegeam][*][cubrad][pegeam]

_______________________________

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002id="size1">id="blue">)

varsta lui Andreiid="purple">id="size1">[bicla]

 

Andrei [flo]id="purple">id="size1">

 

"Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..."

"Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."id="green">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dany, daca bb nu are febra si crezi ca pt el e o placere sa faca o baita calda si-l relaxeaza, eu as face. Giulia afacut mereu baita, ii desfunda nasucul, ii schimba starea, o abuream apoi cu umidificator cu ulei de eucalipt. Sa vezi ce bine va fi dupa ce faceti aerosolii, ai sa vezi. Sunt banuti, dar merita ! Va dorim multa, multa sanatate. Stiu cum e cu plansul in duet [flo] cum sa nu ti se rupa suflatul sa-ti vezi puiul ala mic suferind [flo] Multi, multi pupici lui Stefanut si tie [pup][pup]

 

Katty, io stiam ca pt love trebe chilot rosu nou luat pe dos. Mnoah asta nu da gres, dar este oare ceva truc si pt bani ? [:D][alcool]

 

Annie, ce parfumel ? Sa-l folosesti sanatoasa, vazut pozele si placut tot [pk]

 

-------id="red">

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana] GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">

-------id="red">

Port in suflet povestea licuriciului Emmaid="red">id="Book Antiqua">

"Stelele care cad nu pier,

Stelele care cad se duc pe un alt cer"id="size1">

NU RAMANE INDIFERENT !

BOGDANid="blue"> id="red">

si

DAVIDid="blue">id="size4">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Katty..dar de craciun n-am primit nik, in afara de ...tocator, asa ca....[olala]

 

Stiu si eu ca trebuie purtat ceva nou 1 prima zi...eu imbrac in noaptea de revelion chiar daca stam incasa... dupa aia pijamale, dar pe mine mereu m-a prins, aranjata chiar incaltata... mai am fixatie cu iesit din casa...sa nu stau cuc tot anul ..ah si sa aveti bani la voi... chiar si la pijamale

 

Daria, nu stiam de chilotei rosii pe dos, uite ca fac proba anul asta... *hahaha*

Parfumul e Trouble de Boucheron.... il vroiam neaparat pt maine noapte...deci o incep anul nou cu..."belele" dar e super parfumul, dulceag.... si eu nu eram cu astea dulci.... probabil ca o sa schimb prefixul [:D]

 

 

Catutza... tu?

 

si sarumana de aprecieri pt poze![asia]

 

---------------------------------------------

"Someone's pleasure is another's pain!"

 

Alergic at stupidity.

 

"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."
id="right">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Annie , mmm frumos cadoul tau mai ales ca iti plac parfumurile. Si ce de bunatati pregatesti si tu [pofta]

 

Katty , am salvat si eu reteta dar nu am avut curaj sa o fac, dar acum ca este testata de tine este altceva [;)]

 

Danny , bun venit acasa si multa sanatate!

 

eu am o stare de kko rau de tot, o sa trimit un email in contul comun ca sa stiti motivele...

 

[pegeam][*][pegeam]

 

______________________________________

 

Cataid="purple"> si [8**] Bianca-Mariaid="red">(2.11.2005)

 

 

Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copilid="limegreen">

 

 

Bucatareala

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata cafea?

 

 

Catutza, [pup][pup][flo] aveti grija de voi

 

Anca, tu ce mai zici, cum te simti?

 

restul?

 

pe mine ma doare capu de mor, de asta noapte [bang] imi vine sa- tai!

 

pup u! revin mai incolo!

 

---------------------------------------------

"Someone's pleasure is another's pain!"

 

Alergic at stupidity.

 

"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."
id="right">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hellllllllllllllllllooooooooooooouuuuuuuuuuuuu!

 

Stiti ca maine pe vremea asta suntem deja in 2010?[bis]

Daria, sa-ti zic si o superstitie legata de bani, tot de la nenea de la emisiunea respectiva, scuze nu-i stiu numele, a fost o emisiune pe B1 acum cateva zile, cu Rita Muresan, aces domn si moderatoarea...!

Cica trebuie sa ai in orice portofel pe care il ai in casa macar un banut, iar in buzunare sa ai monede/hartii inscriptionate cu cifra 5, adica 5, 50, 500 etc...astea atrag bani...

Eu nu prea cred in astea, dar de distractie merg...

Merci de pontul cu chiloteii rosii pe dos![:D]

 

Catutza, cand ti-am scris reteta nu facusem inca reteta, dar acum am facut-o deja si pot sa-ti zic ca a iesit bine, m-am speriat cand am adaugat vinul in crema de oua, am zis ca chiar se taie, dar n-a fost asa, s-a adunat si chiar s-a intarit crema super-bine! Ai vazut ca n-are albus batut, ci frisca, eu am luat frisca de la Ana super-buna, nu m-am mai chinuit sa fac! In rest...sa fie bine, am citit![pup]

 

Annie, sa folosesti sanatoasa si fericita parfumul! Eu inca nu ma pot satura de cel primit de ziua mea[:I], il ador, celelalte sunt pe planul trei...[:D] Sper sa-ti treaca durerea de cap, mie ieri mi-a trecut abia dupa ce am luat antinevralgic...

 

 

 

 

[*][cubrad][pegeam][*][cubrad][pegeam][*][cubrad][pegeam]

_______________________________

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002id="size1">id="blue">)

varsta lui Andreiid="purple">id="size1">[bicla]

 

Andrei [flo]id="purple">id="size1">

 

"Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..."

"Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."id="green">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata si va invit la o cafea, am vazut ca imi face bine asa ca una mica nu o sa imi faca rau.........ba din contra imi schimba starea, pt mine cafeaua e ceva special,imi place sa o savurez, e chiar o placere asa ca nu o sa renunt macar la o cescuta dimineata....

 

 

Imi place cafeaua aromata si chiar ce irlandeza....

 

 

Eu ce fac in primul rand va invt si pe voi la o cafea cu ce aroma vreti voi, am de toate pe stoc!

 

 

Acum sunt bine nu mai sangerez ca m-a imbuibat cu UTROGESTAL 4 pe zi, asa ca am progesteron in mine la greu aucum mi-a mai dar si azitrox, cica am un hematom care mi-a facut figura si de la el a fost sangerarea....

 

In rest ieri am pregatit cate ceva pt masa de revelion

 

Tort ceva special, placinta cu branza, saratele cu chimen-aluatul l-am facut eu si au iesit minunate!

 

Mai am de facut pestele, salata de vinete de beouf si o ciorba!

 

Restul le face mama soacra ca vom merge la ea!

 

La capitolul evenimete notam;

A iesit soacra-mea din spital ieri, a facut in seara craciunului fibrilatie si a ajuns la spital.

 

Dupa o febra de 40C pe vlad l-am bagat pe antibiotic pt ca procopsit cu o traheita, eu mai am muci, iar pe mama mea a intors-o raceala inapoi-in concluzie un sfarsit de an pe cinste!

 

 

Asa ca o sa tin cont de sfaturile voastre si o sa imbrac tot poporul cu cateceva nou, o sa pun si chiloteii rosii pe dos, nu imi vor folosi la nika dupa pt ca e interzis pt moment astfel de placeri dar ma consolez cu idee....cred ca parfumul va fi Hugo Boss XXL de dama, dar tot de geaba pt ca sotul din dotare a plecat la serviciu si ne mai vedem maine dupaamiaza!

 

M-am cat am scris!

 

Asa ca fug sa savurez cafeaua la care v-am invitat pt ca dupa acee va trebui sa fug rezolv restu de facturi si un mic cadou pt mama, maine e ziua ei![pup][flo]

 

 

 

 

POZE VLADUT

 

 

 

"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...