Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Leoaicele DC *(47)*-La multi ani 2010!


Recommended Posts

Catutza, cine va fi operat ? [flo]

 

-------id="red">

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana] GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">

-------id="red">

Port in suflet povestea licuriciului Emmaid="red">id="Book Antiqua">

"Stelele care cad nu pier,

Stelele care cad se duc pe un alt cer"id="size1">

NU RAMANE INDIFERENT !

BOGDANid="blue"> id="red">

si

DAVIDid="blue">id="size4">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Daria , am trimis in contul comun zilele trecute 2 email-uri cu mai multe detalii.

La ce s-a uitat Giulik pana la ora aceea la tv? Asa si la noi cu Bia aseara, nu vroia sa plecam de la nasi deloc iar acasa abia a adormit.

 

Maine mergem la fina, e ziua finutului mic, abia astept sa ne plangem pe umar una alteia (ea cu divortul ei eu cu necazurile mele), nu stiu daca v-am zis dar la sf lunii asteia ii facem lui tata pomana de 1 an !!! inca nu realizez ca nu mai este, vb cu mama la telefon si-mi vine sa o intreb unde este tata, ce face, cand vine acasa [bang] parca nu sunt sanatosa, numai gafe de genul asta fac!

 

Fetele din Bucuresti, fratele meu vrea sa schimbe serviciul, are liceul si e anul 2 la facultate...nu stie sa faca mare lucru, se descurca cat de cat la calculator, are carnet de conducere de 3 sau 4 ani, daca stiti ceva....merci anticipat [flo]

 

[pegeam][*][pegeam]

 

______________________________________

 

Cataid="purple"> si [8**] Bianca-Mariaid="red">(2.11.2005)

 

 

Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copilid="limegreen">

 

 

Bucatareala

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si La multi Ani!!!

Va doresc un an mai bun decat precedentul, cu bucurii, liniste, fara necazuri si suparari, cu sanatate si realizari!!!

[flo]

Eu am dormit muuult[nani] caci de rev. am fost la o prietena si n-am inchis un ochi am stat la povesti/ barfe.

La teveu nu mi s-a parut cine stie ce.

Cupilu' a dormit bine si cu lumina aprinsa si cu galagie( si-a facut rodajul la spital ).

Ideea e ca ieri aproape toata ziua am dormit si azi noapte iar acum sunt fresh.Daca nu era Edi ramanea cupilu nemancat si netratat( aerosoli, siropel) caci eu chiar nu am fost buna de nimic. Se adunasera zilele de nesomn din spital plus cele de dupa cand am robotit nonstop una alta prin casa..asa ca am cazut lataaa...

BB e bine isi revine musculita...mai fornaie nitel.

Maine face 7 luni ( dar e mai mic defapt fiind prematur) si cat stateam si io la baie aud ma-ma doar atat) el de obicei zice ma-ma taios asa cand plange si e nemultumit acum doar m-a strigat semn ca i-este foame ( e un fomist incurabil:)) tot timpul mesteca ca si cum ar vrea sa pape).[olala]

A primit multe cadouri de la rude prieteni si toata lumea zice ce norocos e el...da asa e...dar si noi caci altfel acum tot singurei petreceam. Norocul e fifty fifty.

Eu am facut indigestie ceva sau la bila ceva ca nu prea mi-este bine deloc. Ma tratez asa dupa ureche sper sa nimeresc.

Am stat nemancata ceva timp si apoi am fost la un marchet sa cumpar lapte la copil -acolo mi-am luat niste chipsuri cu pepsi pe la ora 14 ( pana atunci nu papasem nika) si apoi am bagat in mine de rev... hahha si acum ma vaiet. Rusine sa-mi fie!!

Revin imediat cu alt mesaj cu care ramasesem datoare pe anul trecut si i-l execut acum in noul an!

[pup][flo]

Pauza de trezit copil si dat siropel.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asaaa misie indeplinita nici nu s-a trezit bb:))

Daria-[pup]fetele.Mai da ce frumos ati petrecut voi! Eu nu pot ca noaptea de rev. oricum am fi sa stau acasa.Copil fiind tata nu ne-a dat voie sa mergem nicaieri pe unde eram invitate trebuia sa stam doar acasa... iar acum DD sa-l ierte ca ieri ar fi fost ziua lui de nume dar am fi vrut si noi sa iesim. Aveam aproape 18 ani si noi nu am avut voie sa ne facem zia... sa mergem la zilele altor copii la rev.

Asa ca eu nu mai pot sa stau acasa de rev. oricat de plictisitor ar fi in alta parte ideea de a petrece revul acasa ma doboara.:(((

[pup]si mica rasfatata Sela si mica printesa Giulia frumoasa ca de obicei.

Ledi- multumesc pt. mesajul de Anul Nou. Nu am trimis mesaje mai deloc caci nu prea mai aveam putere. Aceleasi urari vi le fac si voua [pup]

Nu-mi place ce zici tu acolo:((Eu nu pot sa zic decat ca ma rog pt. voi si pt. toata lumea sa fie bine.

Aurorra, Emma-fetele noastre din Piatra voi cum ati petrecut? Sper ca sunteti bine sanatoase si voi si puisorii vostrii.

Anca- imi pare rau pt. problemele aparute asa inainte de sarbatori. Cu speranta si incredere o sa se duca.

Spui ca ti-este rau de la utrogestan i-l iei cumva pe gura? daca da... pai acestea sunt starile care le da . Ameteti, greata/ voma...senzatie ca fuge totul sub picioare, somnolenta. Pe toate le-am experimentat.

Daca n umai ai sangerari vaginale ar fi mult mai bine sa-l introduci vaginal . Avantaje: se absoarbe mult mai bine , ajunge mai rpd unde e nevoie de el , nu ataca ficatul.

Luat bucal termina ficatul.Nu ai nevoie de asa ceva. Se da astfel numai cand sangerezi . Atunci se intrerupe vaginal. Dar de ce ti s-a dat? Ai facut anal. progesteronului din sange si e mica?

Tu ai intrebat de sala de inot? Daca da nu stiu de locatia zisa de tine eu iti mai dau alta locatie. Sc. nr. 3 este pe titulescu pe langa Primaria sect. 1 are si bazin de inaot insa nu stiu conditiile. Au profesor etc...e cald mereu de mori acolo... sigur primesc si din extern nu numai copiii lor.Pretul nu cred sa fie prea mare dar nu-l stiu.

O alta locatie am aflat-o de la prietena unde am facut revul nepotul ei ( au posibilitati ce-i drept) merge la inot la bazinul de la Rin grand hotel cel din Vitan. Nu am intrebat insa scorul ca nu voiam sa-mi incep anul cu depresii.

Iulika si Bruce- voi ce mai ziceti?? Cum mai sunteti? Ce noutati ne mai dati??[pup]

Adi- doamne ce de bunatati. Trebuie sa ma intorc sa citesc atent mesajul tau. ca eram la spital si am citit mai pe diagonala.Tot respectul meu pt. manutele tale.[pup]

Katty- ti-am admirat bunatatile . Minunat. Si tu ai niste manute de aur. Ma bucur ca sunteti bine.Ce mai face Ana?? Ea ce a primit de la Mosu'? Ati mai fost la Visi?

Lilia- multumim de urari. Bag seama ca te-ai supi pe noi de lasi doar msj de urare si fugutza iesi???Uite un [pup][flo]de la mine poate te conving sa mai dai pe aici.Cum ati petrecut voi??? Ce face Amelia?

Annie- si tu ai manutze de aur si ce de bunatati mey!!!Multumim de urari.La noi ploua acum asa ca revul nu a fost unul cu zapada.

Mary- asteptam pozicile sa stii ca nu am uitat!!!

Raluca- voi cum mai sunteti? cum ati petrecarit? Sunteti bine sanatosi?? Ati plecat pe undeva anume ...pozici daca da sa vada si ochisorul nostru!!!

Doina-si sotiorul si perlutza dragutza [pup][pup][flo][flo]- ia scoate tu nasucul de dupa soba.

Voi cum mai sunteti? cum ati petrecut?? Mutumim de msj cu muzica de ziua lui Stefy[pup][pup][pup][pk]

Gabi-si familia ( Dan, Bogdan, Izabela)[pup]- imi place cand spui ca au fost copiii veseli si umplu casa cu chiotele lor. E minunat acest sentiment.[olala]

Mari si Emma- vi cum sunteti? cuma ati petrecut?

Ioana si mitzu- voi nu ne mai ziceti nimic? Cum sunteti voi?Cum ati petrecut? ce ati primit de la Mos?

Cata- imi pare rau -rau pt. intamplare.

Nu cred ca veti putea sa ascundeti mult timp. Offf... ma rog sa fie bine si sa strnageti rpd banutii.

Trebuie sa fii tare. Viata are si bune si rele..si nu trebuie sa cadem ci sa mergem inainte.[pup][pup][pup]

 

 

Trebuie sa imi fac timp sa pun poze cu strumfy sa vedeti ce mare si frumoos e!!!

Teo e baiat mare vb. non stop...a baut sampanie de copii si a dat noroc cu mami si cu mamaie era f. fericit. E dependent de mamaie rau-rau nu poate trai fara ea...asa ca mamaie a spart bibi si usor usor i-l dezvata si de bibi ( isi face sila si vomita tot ce mananca-baga bibi pe gat) -mamaia a rupt pisica si a scapat bibi care s-a spart asa mai fortat. el zice sa meraga la stefy sa-i dea unul ...dar stefy e mici si nu se poate fara... si tot asa...atunci sa mearga la Real mami sa compere altul dar acolo nu sunt decat pt. bebelusi ca Stefy bibi si tot asa...:))

Scuzati greselile sunt cu siguranta ca scriu rpd... sper sa se inteleaga ceva. S-a trezit piticul !

[pup]

dany

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[alcool][alcool][alcool]

Buna dragelor,

[alcool][alcool][alcool]

Isabella ma tine in"priza" azi noapte a vrut sa doarma doar in brate sau pat cu mine[bang][bang][bang]degeaba am incercat sa o mut si iar sa o mut....in final s-a "nervozat" si cum ma miscat deschidea ochii...intr-un final m-am lasat pagubasa ea a dormit si-i fresh ...eu cu ambii copii in pat...nici nu am atipit macar ...si-s rupta"in-14".

 

[pup][flo]citit tot imi e aproape imposibil sa ma adun sa raspund fiecaruia in parte[:I]

 


Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,BazarBogdanid="blue">,Varsta lui Donu' Bodo

id="blue">,Varsta Isabella-Elenaid="red">

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la

Dumnezeu imposibilul!

id="red">

id="Script MT Bold">id="size4">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna si de la noi, a trecut petrecareala daca ii pot spune asa.

 

Sa ma laud plang si eu la voi revul a fost cam asa:

 

incep cu data de 30- Vlad temperatura 39,8C revenit intrat pe anti si zacut copilul in pat pana la ora 6 seara, ,a,a era ok la acel moment, ajuns pe 31 la soacramea toate bune si frumoase - Vlad ok, in schimb a cazut mama care a zacut cu temp frectie de la 2 noaptea pana a doua zi la 3, nici acum nu e prea ok, santem campati in pat.

Dimineata pe la 11.00 intru sa vad ce face soacra mi s-a parut ca doarme zic ok sa vad ce face mama- frison, dai frectii ceaiuri...ok adoarme si o las.

mai bag un ochi la soacra-mea, tremura in pat si pulsul urca ca nebunul, strig dupa nepoata-mea, ii spun sa pregateasca de mancare pt mamaie si medicamentele, o ridic din pat si o duc in sufragerie, mananca i-a medicamentelesi isi revine, am mai trecut un hop.

 

Acestea au fost, asa pana la ora 12.00 dimineata pe 1.01.2010

 

Eu cu stare de greata ca de au inceput si acestea, sotul din dotare acasa ca a lucrat pana dim la 7,

 

Partea a doua, strange din casa transeaza curcan pune-l pt friptura si de ciorba, pe la 4 la pranz apare si cumnata cu cumnatul si sotul...cu pataniile lor

 

Acum suntem acasa!

 

Asa am petrecut noi trecerea dintre ani!

 

danyalo utrogestan l-am luat pentru ca am un hematom in uter ceva mai jos decat bb si am sangerat de la el, l-am luat pe cale orala pentru ca vaginal aveam o iritatie urata si dr a spus ca ma va irita mai tare si am recurs la aceasta varianta momentan.

BB al tau cat e de prematur? Vlad e un bb nascut la 35 de saptamani dupa 12 saptamani de stat in spital pe final si numai in perfuzii.

Poate iti mai dau cate un pont, nu ezita sa ma intrebi.

bazinul de innot ma intereseaza stricat daca exista la Fac de Medicina pentru ca va merge la scoala acolo in zona iar variantele prezentate de tine nu ma avantajeaza ca si pozitie!

catutza imi pare rau de necazurile voastre, dar lamuriti-ma ce e cu e-mailul acesta comun!

 

Daria, Dodo, Aurora, Katy,Lilia, si toate fetele, va pup si va imbratisez cu drag va doresc sa treceti cu bine peste toate incercarile care va asteapta in acest an sa ramaneti asa cum sunteti, sunt aici si imi doresc in acest an sa fiu mai prezenta printre voi decat am fost in anul care a trecut si atunci cand imi sta in putere sa pot da o mana de ajutor!

 

Anca cu drag!

[gravi] 6s, daca e fetita va fi Elena-Maria , daca va fi baietel va fi Stefan, dar sigur e fetita![flo][:I]

 

 

 

 

POZE VLADUT

 

 

 

"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca--wawww deci se poate si mai rau!![q]Sper sa fiti bine in final.

Am inteles faza cu hematomul.Atunci nu ai alta solutie decat oral cu neplacerile de rigoare.

In leg. cu bazinul mai intreaba. I-l dai la sc. 150?

Ref. la Stefy iti trimit un Pm daca nu te superi.

[pup]

Noi am terminat si ultima sedinta de aerosoli sper sa fie bine.

Gabi si eu l-am luat pe Stefy cu noi in pat ca nu prea ne mai place patutul...cateodata are spini.:((

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am deschis un blog nou ...in speranta si cu dorinta dea a-mi ajuta copilul/i.Sper din suflet sa am comenzi...

 


Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,BazarBogdanid="blue">,Varsta lui Donu' Bodo

id="blue">,Varsta Isabella-Elenaid="red">

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la

Dumnezeu imposibilul!

id="red">

id="Script MT Bold">id="size4">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da l-am inscris pentru anul viitor la 150, de fapt toti copii din grupa lui de la gradi vor merge in aceeasi clasa si la aceeasi scoala, ne este mai usor asa pt ca va merge la afterschool in continuare la aceeasi gradi si va fi mai usor cu transportul de la scoala la gradi dupa program.

 

Da poti sa ma intrebi orice oricand ca am trecut prin multe!

 

POZE VLADUT

 

 

 

"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...