Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Medlife (22)


Recommended Posts

am si eu o intrebare: se poate naste cu un dr din afara spitalului? multumesc bulinuta mamica de bulinel dragutel [auto] (19.07.2006 - 9:37) [url="http://community.webshots.com/user/rusanualina"]Poze noi[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]minune mica[/url] [url="http://s193.photobucket.com/albums/z186/rusanualina/"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 236
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui luny
Citat:
citat din mesajul lui ralucutza77
Am nascut la Medlife o minune de baietel de 3420 g si 54 cm. Jos palaria pentru medicii si personalul de acolo. Nu regret nici un banut din cei dati, a meritat! [gravired] BB vine pe 18 apr 2011!!!!! Poze: http://picasaweb.google.com/grigore.raluca/ConcediuLaVienaSiBudapesta#
Felicitari!! sa-ti traiasca baiatul, sa fiti sanatosi![flo] cand poti, poate ne scrii si cateva detalii,cu ce medic, cum ai nascut, cat te-a costat la final.. Iubirea mea[9cer] Mufarin, bandit mic[hot] ... si iubirea a doua e pe drum [gravi] Life is to precious to worry about stupid Shit!
Multumim mult! Am nascut cu dr Roxana Constantin - super om si medic. Desi am facut cezariana, intr-o saptamana deja eram ca noua, nu ma credea nimeni ca abia am nascut. Mi-a spus ca nu mi-a taiat muschii abdominali, ci i-a tras in lateral, probabil de aia mi-am revenit atat de repede. De costat a costat ceva, pentru ca pe langa pachetul standard (cel de 7000 ron) am optat si pentru ligaturarea trompelor, care a mai costat 600 ron, pentru niste teste suplimentare pentru bb si am mai si stat o zi in plus in spital (bb a facut o criza de hipocalcemie si neonatologul - dr Toma) a vrut sa se asigure ca e totul ok. In final factura a fost de vreo 8800 ron. Dar, cum ziceam, nu imi pare rau deloc, nici nu exista comparatie cu nasterea de la municipal, de acum 6 ani. Mami de Miruna si de Vladut Poze: http://picasaweb.google.com/grigore.raluca/ConcediuLaVienaSiBudapesta#
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Si eu voi naste la Medlife - DPN 06.07.2011. Inca nu sunt hotarata daca sa nasc cu un medic de la ei (dr Popa) sau sa nasc cu doctorita mea care are si ea contract de colaborare cu ei. Momentan merg la amandoua in paralel la consultatii si inclin sa optez ptr dr mea care pare mai atenta decat dr Popa (spre ex, merg la Popa de la sapt 13 si niciodata nu m-a vazut pe masa :( ). Cat e de important ca medicul care te opereaza sa vina sa te vada cat timp esti in spital? oare daca nasti cu medic extern nu vine nimeni sa te vada? sau trece medicul de garda? voi ce parere aveti? ah, si ce se intampla daca nasti inainte de 35 de sapt? te trimit la filantropia pachet? te dau pe mana unui medic anume?.. sunt aspecte pe care nu le-am discutat pana acum cu nici un medic- dr Popa zicea ca de nastere discutam in sapt 36 iar cu dr mea discut la 32 sapt. mi se pare destul de tarziu.:( multumesc si nastere usoara tuturor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Si eu urmeaza sa nasc la Medlife, la sfarsitul lunii iunie. Dupa ce am citit ce ati postat in legatura cu contractul cu Casa Nationala, le-am trimis un email, iar raspunsul a fost: "contractul se semneaza in iunie si intra in vigoare in iulie"... eu l-am ratat la mustata, dar poate sunt mamici interesate! stiti cumva cat e reducerea? Pup, sarcini usoare si bebei sanatosi! [gravired] 31+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

crisanti, nu e obligatoriu sa te consulte pe masa daca nu sunt probleme... intrebarea cu doctorul care sa te vada cat esti in spital, n-o inteleg... cine si de ce sa te vada, in ce conditii?.. tu faci cezariana inteleg.. daca te referi la travaliu ptr nastere naturala, atunci medicul e p-acolo tot timpul, nu esti lasata singura sau cu altcineva.. cand am nascut prima data, stiu ca sarcinile cu probleme, f premature, le trimiteau la Giulesti sau in alte parti, acum nu mai stiu cum e, dar cel mai bine vorbesti cu dr... Iubirea mea[9cer] Mufarin, bandit mic[hot] ... si iubirea a doua e pe drum [gravi] Life is to precious to worry about stupid Shit!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A nascut cineva cu Prof Iliescu de la Medlife? Ma intereseaza daca este atent si daca te viziteaza in fiecare zi..cum se comporta pe parcursul sarcinii.. Am o prietena care oscileaza intre parfene, popa si dr Iliescu..Cred ca vine din filantropia..poate da cineva relatii despre el?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui crisanti
luny, nu ma refeream la travaliu. Ma refeream daca este nevoie ca mama sa fie urmarita dupa cezariana de catre medic - sa vada cum evolueaza.. mai stiu eu?!.. momentan imi pun genul asta de intrebari prostesti. Voi ati semnat vreun contract, ceva? C
Eu am nascut prin cezariana, cu un medic de la ei. In fiecare zi eram controlata si de medicul de garda si de dr mea (intr-o seara a venit special pentru mine). Contract nu se semneaza, trebuie doar sa faci inainte de nastere un consult preanestezic si sa ai o discutie cu un neonatolog (dupa saptamana 35). In momentul in care te prezinti pentru nastere se fac toate formalitatile. Mami de Miruna si de Vladut Poze: http://picasaweb.google.com/grigore.raluca/ConcediuLaVienaSiBudapesta#
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna, crisanti nasterile cu probleme se trimit la Filantropia acum..cel putin asa ni s-a spus la scoala Parintilor..insa nu ni s-a precizat exact cine se ingrijeste de tine si bb acolo..banuiesc ca nu medicul din Medlife..ci cine o da Dumnezeu..Dragelor va rog spuneti-mi cum se procedeaza cu medicul ce ar trebbui sa-l vada pe bebe..am inteles ca in prima faza ar trebui sa vina cineva acasa o perioada.Are Medlife-ul astfel de servicii? Majoritatea celor cunoscuti au medici din cadrul unor policinici de cartier sau doctori de familie..eu din policlinici nu cunosc...cat despre medicul de familie..no comment. Ralucutza77 sa-ti traiasca minunea si sa fiti sanatosi![flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
  • Adaugă...