Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (165) Craciun fericit!


Recommended Posts

Intru si eu sa va urez ca Sfintele Sarbatori ale Craciunului sa va aduca multa sanatate, bucurii, sperante si impliniri atat voua cat si celor dragi [olala]. Craciun Fericit! [pegeam] Cristina Yasmine et [copil]Chris Anthony The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘present’.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si eu astept sa adoarma Agata... ba ii este sete, ba o maninca spatele, cica sa ma uit sa vad ce are... dar numai in salon, linga pom.[:D] S-a dus si filmul si ginul... ca sint rupta, dupa ce adoarme, pun cadourile si ma duc si eu la culcare. Diana, m-ai distrat cu ciorbele![:)] Vezi daca nu faci de cartofi, ca mine? Nu sint suparata, ca la ce a fost in seara asta la noi in casa si in ultimele zile... am asa o stare in care ma intreb ce mai urmeaza.[:D] Mincarea am dres-o, am ce pune pe masa... dar e clar ca nu a fost o zi de facut bucate. Am facut bradul, care, dupa ce l-am cioplit vreo jumatate de ora a intrat in suport, dar el prea mare pentru suportul acesta si pe la jumatatea impodobirii... a cazut pe mine.[:D] Si eu am globuri din alea care se sparg, ca le am de cind am venit, nu am mai luat altele. S-a rasturnat pentru ca am pus un omulet de zapada care tine un candy cane in mina si Lisandru a pus gura pe candy cane, voia sa-l manince, Agata a vrut sa-l ia de acolo explicindu-i ca e de plastic, ea tragea de Lisandru, asta ca un catel nu dadea drumul la candy-ul lui... si uite asa, m-am bagat sub brad ca sa nu pice pe Lisandru si a picat pe mine. Cind a vazut Lisandru cite globuri sparte sint pe jos, a sarit, descult, direct pe ele si juca batuta... apoi a inceput sa urle, normal, i-au intrat in talpa, eu eram sub brad, Octav si Agata rideau... Tudora se uita la noi foarte mirata, ca nu intelegea nimic, ea nu fusese in camera cind s-a intimplat. A adormit, sper ca nu se preface, ma duc sa le pun si la culcus. Sper ca miine dimineata sa va fie toti copiii fericiti, si voi pe linga ei, ca poate va lasa si voua cite ceva![pup]
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat sa va urez si sa va multumesc de urari! Craciun fericit alaturi de cei dragi! Multa bucurie sa va inconjoare, iar Noul An sa va fie mai bun, mai bogat, mai linistit! Eu am petrecut o zi extrem de lunga azi in bucatarie, tot visam la o seara cu un pahar de vin rosu, dar n-a fost sa fie... ma consolam cu ginul neliei [:D], dar vad ca nici ala n-a fost sa fie! Am facut si cozonac la masina, a iesit nesperat de bun, caci imi spusesem inital ca nici ca-mi pasa ce iese, vroiam doar sa miroasa a cozonac in casa. Si a iesit bun de tot, Roxana nu mai prididea cu laudele. Apoi am facut impreuna si cookies pentru Mos Craciun (de fapt sunt butter biscuits facuti cu formele, din nou nesperat de buni), i-a scris Roxana o scrisoare tare frumoasa si i-a lasat o tava plina de cookies, cozonac si lapte, plus creion, guma si hartie, sa raspunda Mosul la scrisoare. Cea ce Mosul deja a si facut. De abia astept sa despachetam cadourile dimineata, am ochit ceva si pentru mine, plus ca vreau sa incerc jucariile copiilor! A, sa nu uit, mi-ati facut o pofta de ciorbe si borsuri! [pofta] Ma si vad de Boxing Day, colindand magazinele dupa coada de vita! [:D]
Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui delphin
Pe la colturi uni spun.. Ca exista Mos Craciun! Eu i-am scris ...Si o sa vina ! Sa v-aduca-n pumni lumina..langa brad si langa foc...Sa va umple de noroc! [pup][flo]
Ah, ce mi-a mers la suflet poezioara asta... Multumesc Delphin! Eu zilele astea am casa plina de zimbete mici, dar tu mi-ai mai daruit unul! Doamnelor, n-am apucat sa citesc tot, in du-te vino-ul sarbatoresc de zilele astea, asa ca scriu si va mai spun o data, asa, de Craciun, ca tocmai am ajuns la concluzia ca grupul de prietene care s-a format cu ajutorul virtualului de pe DC ar fi tare greu de inlocuit in viata mea! Craciun Fericit tuturor, mamici, copii, tatici, bunici! Abia astept sa ne depanam povestile de Craciun life! Pupici, Simonna http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72985
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata lui Craciun, A venit Mosu, la sapte dimineata era deja foiala prin living [:D]. Cami [pup] Maia, a adus Mosu un card de abonament pentru Club Pinguin, bucurie inimaginabila [:D]. n-am ajuns la Biserica, dar sunt cu nasul in bucatarie. asta ma asteapta [xdulci]; sper ca macar o bataie cu zapada sa tragem azi. anunta ca vine furtuna din state la noi si in Ontario, de miine, se lasa cu verglas pe miine seara; pe cind umblam la colindat. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am iesit azi la zapada intr-o padure care e integrata in oras!!!!! Dar e asa de izolata ca ai senzatia ca esti un pionier( nu comunist, din ala din America[:D]) care a plecat la vanatoare de castori!!!! Uitati poze:[url="http://www.dropshots.com/mikiion2009#date/2009-12-25/15:12:32"]la zapada[/url]
[url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=60647bcd025335118109e1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"][tv] [/url][url="http://www.dropshots.com/mikiion2009"][foto][/url][url="http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatadb20060604_-5_Marc-Adrian.png"] Virsta Marc-Adrian[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai, mai, ca sint draguti quebecosii astia![:)] A venit vecina cu fiul sau si le-a adus cadouri! Foarte frumos din partea lor![flo] Uite asa, am baut si ginul cu ea, am stat de vorba... despre copii, despre ce credeati!?! Chiar nu ma asteptam... iar copiii au fost in culmea bucuriei ca mosu a lasat si sus cadouri pentru ei, asa le-a spus Ginette. Acum, deja am mincat a doua oara, sintem niste balenute toti si avem program de voie, fiecare cu ce-l doare... pe mine voi, ca citisem mesajul frumos al Simonei si voiam sa spun ca asa este.[pk] Jumatate de zi am stat astazi pe telefon, am vorbit cu toti din Romania si din lume, tare bine e![olala] Miine sun Canada![:)] Mikiion, am vazut pozele si mi-ati facut un chef de iesit, desi am spus ca stau si ma odihnesc. Oare miine or fi deschise magazinele? Sania noastra e rupta, am aruncat-o si alta inca nu am luat, macar la sanius sa mergem miine.
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost azi cu copiii la biserica, i-am impartasit, apoi am fost si am sarbatorit Prima zi de Craciun la o familie prietena, pe ei ii stiu din facultate. A fost foarte placut, masa a fost imbelsugata, copiii s-au jucat, dar nu prea au mancat, apoi sotul prietenei mele ne-a cantat la pian, iar ea l-a acompaniat vocal. Atmosfera a fost foarte calda, ca la mama acasa :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui nelia
Hai, mai, ca sint draguti quebecosii astia![:)] A venit vecina cu fiul sau si le-a adus cadouri! Foarte frumos din partea lor![flo] Uite asa, am baut si ginul cu ea, am stat de vorba... despre copii, despre ce credeati!?! Chiar nu ma asteptam... iar copiii au fost in culmea bucuriei ca mosu a lasat si sus cadouri pentru ei, asa le-a spus Ginette. Acum, deja am mincat a doua oara, sintem niste balenute toti si avem program de voie, fiecare cu ce-l doare... pe mine voi, ca citisem mesajul frumos al Simonei si voiam sa spun ca asa este.[pk] Jumatate de zi am stat astazi pe telefon, am vorbit cu toti din Romania si din lume, tare bine e![olala] Miine sun Canada![:)] Mikiion, am vazut pozele si mi-ati facut un chef de iesit, desi am spus ca stau si ma odihnesc. Oare miine or fi deschise magazinele? Sania noastra e rupta, am aruncat-o si alta inca nu am luat, macar la sanius sa mergem miine.
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Nelia, tu chiar nu stii ce zi e maine ????? Ziua cea mai asteptata de canadienii avand ca sport preferat shopping-ul, maine este BOXING DAY [pk][pk][pk][pk] Asa m-a luat pe mine o cunostinta la care am petrecut primul Craciun in Canada, efectiv m-a tarat pe 26 (eram in primele luni de sarcina cu Victor si-mi era tare rau) in Carrefour Laval. Magazinele erau inchise inca dar in fata era deja coada. La Zara bagau pe rand grupuri de 50 de persoane, iti dai seama cat era coada. Asa ca daca te duci, du-te singura [:D] Si noi am schimbat cadouri cu vecinii, i-am pus lui Victor pe cap o palarie de elf, am pus cadourile intr-un sac rosu si am mers din usa in usa la cei cu care suntem apropiati. Apoi au venit fiecare cu cadoul, f frumos ! As fi vrut sa ajungem si noi la biserica dar nu am mai reusit, am iesit doar un pic in parc de dimineata si a fost placut, cat sa nu inghetam. Pentru anglofone, intrebare: expresia "get out of my way" este ceva urat spus de un copil cuiva (respectiv lui taica-su cu care se juca si-i tot bloca iesirea) ? Tonul a fost normal, parca facea parte din joc, dar mie nu prea mi-a placut expresia, am ignorat-o dar as vrea sa-i dau o alta alternativa data viitoare cand ne-o serveste pe asta. Ceva idei ? Diana mama lui Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009 "Life's a journey, not a destination"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...