Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (165) Craciun fericit!


Recommended Posts

Marule, felicitari pentru cetatenie, sa vezi ca anul ce vine va aduce vremuri mai bune!!! eu am turbat azi, noroc ca a fost barbatu-meu pe telefon si nu eu:((; in 2007 cind el era in Calgary m-am trezit cu apeluri agresive de la o agentie de recuperare, pentru un cont la Fido de 800$ neplatit; in urma sapaturilor am descoperit ca era vorba de furt de identitate, competentii de la Fido n-au sesizat ca exista un cont de telefon pe acelasi nume, la zi bine-mersi-au mai deschis unul altcuiva fara nici o dovada de identitate, doar pe baza informatiilor(noastre) furnizate de un xulescu mustafa chan; eu credeam ca s-a lamurit, dar am facut o cerere de linie de credit la RBC si tipul ne-a dat azi raspuns negativ pentru ca cei de la Union ne-au raportat cu un istoric de credit de toata <frumusetea> in care figura inca nereglata istoria cu contul ala, drept care ne ofereu o dobinda astronomica pentru linia de credit; noi atunci am sunat peste tot si am clarificat (la Echifax au si sters mizeria atunci) dar competentii astia chinadieni...nu stie dreapta ce face stinga; uite-asa am de scos in ianuarie 6.000$ din buzunar pe loc si sa vad cum, pentru ca Unionul face acum ancheta care dureaza o luna, sa se lamureasca stinga ce face dreapta; eu in cazuri din astea ma gindesc ca in Romania, cu toata harababura si escrocheriile de acolo n-am gasit cazuri d'astea cind te faulteaza prostia/incompetenta/indolenta pura. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Multumesc de ginduri pentru baiatul meu![pup] E deja mult mai bine (fizic), despre subiectul celalalt nu-mi da prea multe amanunte, dar il vad cum sufera![bang] maru felicitari pentru cetatenie![flo] Denisam ce mai fac puii frumosi?[pup] De mult nu te-am mai "auzit", sau m-i se pare mie? Va pup! Am facut prajitura cu foi Lica si ma duc sa vad daca s-a intarit crema, ca era cam "apa" acum un sfert de ora![bang] I embarrass my teenagers , they drive me nuts. We are even!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pentru gandurile bune! Eu doream o pozitie la un alt spital, la pozitia asta am aplicat de nervi, de gura lui Jacqueline, ca ar fi un pas inainte profesional, iar acum n-am nici macar descriptia jobului! imi vine sa mor de ciuda! Pe de alta parte, o schimbare mi-ar prinde tare bine, ca m-am saturat de micromanagement dus la exagerare! Andrei e racit cobza! Victor asteapta rezultate de la niste interviuri! casa de nebuni! iar eu ma simt intr-un film de ala absurd! Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aoleu, nu se mai vorbeste despre praji! eu vroiam sa va povestesc despre spa-ul meu ce mi l-am tras ieri, pt ca nu avem nici brad, nici cumparaturi facute de craciun, nici casa... asa ca ieri am lasat apa sa curga vreo 2 ore pt aburi (noroc ca avem debit slab) si am facut un mini hamam, cu savon noir, si rasoul si ulei de argan pe par, am exfoliat, masat, exfoliant pt fata, facut unghii... haha, vreo 2 ore cu totul. ce zana a iesit apoi :) gen tara arde, si baba se piaptana amin, ca mi-a prins asa bine Ana, imi pare rau sa aud de cele intamplate, si eu sunt paranoia, nu arunc nimic cu adresa noastra la gunoi; sper ca totul va fi bine! Arturicii, Felicitari pt nunta copiilir si felicitari si pt a voastra, ce frumosi sunteti in poza aia in costume. Simi, Ma bucur ca e mai bine pruncul tau. Maru, Bafta, las ca nimic nu se intampla fara un motiv, sper sa iasa cum vrei tu. Nu dau toate detaliile aici, dar ieri ai mei (tatal meu si fratele meu) era sa faca un accident sa sara masina de pe pod in rau... Multumesc lui Dumnezeu ca sunt bine, sanatosi, au ajuns la tara. Va pup, fruntea sus si toate panzele sus! Destinatie: Craciunul! Abia astept. Ma duc sa fac si eu ceva planuri! Ione
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt cam dizi un pic...domsoara a facut gastro si am facut o noapte a moitie blanche hidratand-o pe stanga si tinand bolul pe dreapta....asa cum zicea si Simi dupa ce ca-i trasparenta...uf uf...deci ieri nic la stomacel, azi jumate de conserva de ton, 5 biscuitei si o portocala [bang][bang][bang][bang] Simi sanatate flacaului Vai fetelor ce-mi faceti voi cu sarmalele alea...cine-mi trimite si mie o portie? si ceva tort? Mamaana, v-atzi facut bine? genunchiul cum este?fetele sunt corect? Maru sa iasa cum doriti voi cu jobul, si sa va fie de bine cetetenia, sanatate lui Andrei Ana ce prostie...si noi am avut un furt din cartea de credit cand ne-am mutat din Toronto aici, am avut noroc ca au intervenit repede ca tocmai ii sunasem sa-i anuntam noua adresa si ala imi spune cum suntem in qc, ca tocmai s-a facut o tranzactie de vreo 300$ la o statie de benzina din Toronto....au acoperit ei toate ''cheltuielile" de vreo 1000 de dolari... Ione ma bucur ca s-a rezolvat cu apartamentul si va mutati, sa-tzi fie de bine homesauna . si eu m-am facut frumoasa azi Mihaela ma bucur ca bradul e corect pana la urma...ce faceti de Craciun? treceti si pe la biseica? dar de revel, mergeti in comunitate? Arturicii ce nunta frumoasa, si eu mi-as fii dorit una pareil, dar greu cu bugetul.....trimite un cozonac si la Quebec Nelia si eu am vrut rochie de la faimosul magazin, ii zicea aexcalibur dar i-au schimbat numele, nu mai stiu cum ii zice acum, hai ca dau un research sa vad din pacate nu fac in XXl cat imi trebuia mie la momentul X cu burtica, si pe comanda nu-mi tzinea buzunarul...asa ca am luat una simpla de in, dar daca ar fii sa reincep tot de la capat as pune nunta imediat dupa momentul in care am stiut ca amm bbloiu la purtator, sa nu fie nevoi de rochita mai larga pt burtica, si atunci as incapea intr-una medievala.....eu am avut rochie in Romania asemanatoare la cununia civila luata de la Sighisoara, dar mi-a fost nu stiu cum sa o modific, poate o purta-o Steph la vreu bal....ca-i pacat de ea.... de fapt mint erau care ma incapeau, dar erau negre...erau in size mai mare, cele deschise si facute special pt mariage erau altfel facute, una speciala de marriage te duce de la 500 in sus, am inteles ca in ianuarie au reduceri ca aduc noua colectie...eu probabil nu am prins momentul bun, ca zicea tanti ca avusesrea si mai mari pe culori de bej, crem, purpuriu....dar din cele 3 magazine nu am reusit sa-mi gasesc una care sa-mi vina bine dar o sa merg sa-mi cumpar rochia de botez de la ei, sper sa am noroc si sa gasesc si pe alta culoare decat pe negru.... si noi stam tare rau cu corasonul zilele astea, asa ca nu sunt in stare sa scriu mai multe, am dat catelul la niste prieteni, si daca ieri ma gandeam ca poate nu se acomodeaza si ni-l aduc acasa dupa prima luna a lui Bb acum nu mai sunt sigura....s-au adaptat perfect....e greu cand il ai de 5 ani, si ai grija de el ca de propiul copil, si dintr-o data te simti in incapacitatea sa ai grija de el, si trebuie sa-i cauti o familie sa aiba grija de el, si tu realizeazi ca esti gol...nu mai vine boticul ala sa te faca atent, sa-tzi ceara un pic de iubire, nu mai vine cand deschizi usa, nu-i mai vezi codita dand de bucurie [q][q][q][q][q][q] Corina ,[zana] [url="http://photos.yahoo.com/nagy_corina2000"] Stephanie[/url] + duggy Totolino prostolino "Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Pucku si noi stam tare rau cu corasonul zilele astea, asa ca nu sunt in stare sa scriu mai multe, am dat catelul la niste prieteni, si daca ieri ma gandeam ca poate nu se acomodeaza si ni-l aduc acasa dupa prima luna a lui Bb acum nu mai sunt sigura....s-au adaptat perfect....e greu cand il ai de 5 ani, si ai grija de el ca de propiul copil, si dintr-o data te simti in incapacitatea sa ai grija de el, si trebuie sa-i cauti o familie sa aiba grija de el, si tu realizeazi ca esti gol...nu mai vine boticul ala sa te faca atent, sa-tzi ceara un pic de iubire, nu mai vine cand deschizi usa, nu-i mai vezi codita dand de bucurie [q][q][q][q][q][q] Corina ,[zana] [url="http://photos.yahoo.com/nagy_corina2000"] Stephanie[/url] + duggy Totolino prostolino "Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""
Pucku, te cred si incerc sa te imbarbatez. Tu stii mai bine ca toata lumea nevoile unui patruped. Noi il avem pe Chicco, un teckel de zece ani pe care l-am adus din Ro de frica sa nu piara de dorul nostru. A fost ca si copilul nostru pana sa ii avem pe Victor si apoi pe Sonia, ma uit la el si tare mi-e mila ca nu-i mai pot oferi ce ii ofeream inainte de a avea copiii, ma refer aici la mangaieri, plimbari, o vorba buna. Intre crampeie de alergat cu copiii de colo pana colo ii vad privirea cersindu-mi un pic de atentie. Plus ca in ceea ce priveste curatenia in casa este groaznic de greu. I-am limitat accesul doar la parter dar si asa tot e mult par, scurt si negru, il luam pe haine, pe noi, ma apuca disperarea. Nu mai zic de sot care l-a acceptat la inceput de dragul meu, l-am rasfatat impreuna dar acum isi varsa tot naduful pe el. Of ! Dar eu nu-l mai pot da la varsta asta, incerc pe cat posibil sa-i fac viata cat mai suportabila si sa-i ofer cat pot de mult o batranete linistita. Stiu ca iti e greu dar gandeste ca ai facut ce trebuia la momentul potrivit. Diana mama lui Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009 "Life's a journey, not a destination"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ana Stroe
Marule, felicitari pentru cetatenie, sa vezi ca anul ce vine va aduce vremuri mai bune!!! eu am turbat azi, noroc ca a fost barbatu-meu pe telefon si nu eu:((; in 2007 cind el era in Calgary m-am trezit cu apeluri agresive de la o agentie de recuperare, pentru un cont la Fido de 800$ neplatit; in urma sapaturilor am descoperit ca era vorba de furt de identitate, competentii de la Fido n-au sesizat ca exista un cont de telefon pe acelasi nume, la zi bine-mersi-au mai deschis unul altcuiva fara nici o dovada de identitate, doar pe baza informatiilor(noastre) furnizate de un xulescu mustafa chan; eu credeam ca s-a lamurit, dar am facut o cerere de linie de credit la RBC si tipul ne-a dat azi raspuns negativ pentru ca cei de la Union ne-au raportat cu un istoric de credit de toata <frumusetea> in care figura inca nereglata istoria cu contul ala, drept care ne ofereu o dobinda astronomica pentru linia de credit; noi atunci am sunat peste tot si am clarificat (la Echifax au si sters mizeria atunci) dar competentii astia chinadieni...nu stie dreapta ce face stinga; uite-asa am de scos in ianuarie 6.000$ din buzunar pe loc si sa vad cum, pentru ca Unionul face acum ancheta care dureaza o luna, sa se lamureasca stinga ce face dreapta; eu in cazuri din astea ma gindesc ca in Romania, cu toata harababura si escrocheriile de acolo n-am gasit cazuri d'astea cind te faulteaza prostia/incompetenta/indolenta pura. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
Ana, daca te incalzeste noi am trecut printr-o faza asemanatoare si asta din cauza proastei evidente tinute de un anumit magazin de mobila (pai sa zic, Brault et Martineau), intamplator am aflat ca dupa ce le-am platit rate doi ani si au mai trecut apoi doi, am mai fi datori cu 800 plus dobanzile aferente, ca ne-au facut deja dosar de bad credit dar despre care noi nu am stiut niciodata nimic. Dupa doua ore de cautari in sistem cu fosilele de la customer service am descoperit (noi si nu ei) ca cei 800 corespund lunilor cand am stat la alta adresa, ca cele doua conturi don't match si uite asa nu ies banii. Si eu am avut acelasi gust amar ca in Ro cand ma certam pe la banci pe diverse operatiuni facute aiurea si pentru care nu era nimeni vinovat. O diferenta pozitiva am sesizat totusi, acolo erau cu gura mare de genul "Nu ma inveti tu pe mine !" aici inghit galusca si repara imediat greseala (asta din experienta mea). Diana mama lui Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009 "Life's a journey, not a destination"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ione81 eu vroiam sa va povestesc despre spa-ul meu ce mi l-am tras ieri, pt ca nu avem nici brad, nici cumparaturi facute de craciun, nici casa... asa ca ieri am lasat apa sa curga vreo 2 ore pt aburi (noroc ca avem debit slab) si am facut un mini hamam, cu savon noir, si rasoul si ulei de argan pe par, am exfoliat, masat, exfoliant pt fata, facut unghii... haha, vreo 2 ore cu totul. ce zana a iesit apoi :) Ione
Hai mai Ione, credeam c-ai lasat totul balta si te-ai dus la un spa din ala de vorbesc fetele unde tu nu faci nimic si te demonteaza si remonteaza aia de esti ca noua cand iesi de acolo. Auzi 2 ore ! Esti meseriasa ca ai atata rabdare si te pricepi sa faci atatea chestii. Hai ca poate lasam finlandezii si venim la tine la spa [:D] Am editat ca am mai citit o data mesajul tau si cum sunt cu gandul tot timpul la mancare am citit rasol si zic, ce-o fi facut cu rasolul la spa ???? Asadar, ce este ala rasoul pentru cultura mea generala ? Diana mama lui Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009 "Life's a journey, not a destination"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...