Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Alaptatul - Help Line (12)


roxanaz

Recommended Posts

  • Răspunsuri 592
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nico, doar seara, incepand cu ora 19-20, adica dupa baita.Il pun la sanul preferat, dar incepe agitatia care debuteaza cu trasul sanului in toate partile fara sa bea prea mult din el.De obicei agitatia asta e inainte de somnul de noapte...Il tot mut de la un san la altul in speranta ca se va linisti.Posibil sa adoarma de obosit si nu de satul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nico, am mai sarit de baia de seara si situatia nu e schimbata cu nimic.Eu nu as da "vina" pe copil, ci pe insuficienta laptelui de seara...Noaptea doarme maxim 2 ore legate, se trezeste, bea putin, apoi adoarme si tot asa pana pe la 4-5 dimineata cand se gendeste el ca a dormit suficient[:D].De la 4-5 dimineata sta treaz si 2 ore, dar fara sa planga prea mult.Vrea atentie si san! Uite, prima schimbare a pampersului dupa baita de aseara a fost la ora 6 azi-dimineata, iar pampersul nu era asa plin cum m-as fi asteptat.Eu nu mai tin minte de la Rebeca, dar noaptea nu fac pipi asa mult?[alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Remaliss, nu zic sa dai vina pe copil, el inca reactioneaza foart "violent" la factorii de mediu: plange, se agita... cum altfel sa iti spuna ca il deranjeaza ceva? Si Matei sugea muuult noaptea, si des. Insa la noi era invers, ziua mai putin pishu decat noaptea. Eu cred totusi ca trebuie sa umbli la mediu, si al meu tot des vroia san, tot des vroia atentie (astea sunt constante). Seara se intampla ceva ce nu-i place. :) -------------------------------------------- A venit Craciunul! [cubrad] A trecut Craciunul...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...