Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri (40)


Recommended Posts

Am intrat o fuga sa arunc un ochi, ca-s varza... si sa va ofer o [cafea] fierbinte si mai vin eu.... Roxana, am pus poze, dar sunt ori la inceput de capitol.... sau la sfarsitul celuilalt, dar parca la asta.... Mai urmeaza un rand... Lacramioara si [zana] Stefania Iulia (05.12.2006) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=141167"] Bazar pentru SEBI [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Stiti cum e vorba aia de ce ti-e frica nu scapi. Ieri dupa amiaza am fost la unchiul sotului, de sf Ion. Acolo mai venise alta matusa, sora cu soacra, care s-a repezit m-a pupat, noroc ca Ana nu a stat. Dupa 10 minute imi zise barbacso "tine p-aia mica departe ca avem gripa toti", mi s-au inmuiat picioarele, eu pupata fiind. I-am intrebat de care "pai nu stim nu ne-am dus la doctor, o ducem asa pe picioare", mai rau mi s-a facut rau. Am plecat destul de rapid de acolo, desi am fost pupata. Am inteles ca incubatia e de 24-48 de ore, daca nici maine nu am simptome inseamna ca nu am luat. Oricum ce inconstienti, daca te stii gripat de ce te mai duci la petreceri, sa fii sigur ca ia tot neamul nu inteleg. Aratau destul de rau la fata, nu stiu cum rezistau acolo. Ma gandesc cati d-astia nu sunt peste tot si nici nu se prezinta la doctor, nici nu stau acasa, se plimba de colo colo. Ca direct la inchisoare i-as baga, e lege data, dar cine sa reclame, aia e matusa, ala e prieten etc. [url="http://www.helpsonia.com/"]Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=89564"]Povestea nasterii[/url] [url="http://www.smi.ro/ana"]poze Ana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetele, Noi intentionam sa facem vaccinul de AH1N1, dar inca mai avem niste reministcente de la raceala trecuta, asa ca mai asteptam o saptamana. Am vorbit deja cu medicul nostru de familie. Mi se pare riscul prea mare sa nu fac vaccin, atata timp cat este disponibil. Stiu caz clar aici in Craiova, un tip sanatos tun, tanar, care era sa-si rupa gatul de la gripa asta. Nu vreau sa ma risc... Roxana, bine ai mai revenit. Te mai asteptam ca sa ne mai spui de Calin, ce-ati facut de Craciun, de Revelion... [pup] Maya, cum de nimeresti tu numai oameni de-astia... [bang][bang][bang] Bafta multa, sper sa nu se fi lipit nimic de voi [pup] Aaaa, de Boboteaza, cand a venit popa, Iulia se juca la masutza cuminte si s-a trezit cu busuiocul in cap si a udat-o. S-a suparat foarte tare, dar nu stiu daca s-a speriat [:D] In rest, suntem cuminti si foarte rasfatzati. Mirooooooooo Va pup [pup]
"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare" Angi [url="http://picasaweb.google.com/angighita3"]poze[/url] [url="http://www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]"]Iulia[/url] [copil] - 3 noiembrie 2006 - [url="http://www.iuliaghita.blogspot.com/"]Jurnal[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana ce mult ma bucur ca ne-ai scris eu cred ca am mai strigat/intrebat de vreo 2 ori de tine,incepusem sa-mi fac griji ca ai patit ceva grav...bine ca se vede si la tine luminita cat despre cum va reactiona Daria cand voi veni cu Miruna acasa-greu de spus la teorie stam f bibe-stie ca bebelusii nu au dinti ,ca plang mult ,ca nu se joaca, i-am pus multe poze ,filmulete de cand era ea mica.... zice ca o sa imparta cu ea jucariile ,ca o sa ma ajute cand o schimb ,ma mangaie pe burtica ,vorbeste cu ea si cel mai tare ma verifica ce mananc/beau si ma intreaba daca-i place lui Miruna daca imi vine sa iau cate o gurita de bere/vin trebuie sa o fac pe shest ca altfel face o figura incruntata si ma cearta de numa.Ea stie ca nu au voie copii sa guste nimic din ce inseamna vin ,bere si cum ii e f clar ca tot ce bag in gura ajunge la bb....[:D] cu alte cuvinte stam f bine la teorie dar....exista si un mare "dar"- de Craciun cand Ioana nepoata mai mare o tinea in brate pe cealalta nepotica Caterina (mai mica cu 1 am ca Daria) s-a dus si a dat-o jos pe cea mica sa se urce ea in brate dar asa violenta a fost reactia Dariei ca am ramas interzisa acum i-am pregatit si niste cadouri pt cand vin de la maternitate..sa vedem cum v-a fi in practica poze nu am mai pus de mult-poate reusesc totusi pana plc la spital ca apoi va fi si mai greu [pup] Mihaela [gravi] 37+[fetita] Miruna si [copil] Daria-Stafania-16.11.2006 [url="http://s307.photobucket.com/albums/nn296/dastefa/evolutie%20Daria/"] asa creste Daria [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum ca mai m-am calmat o imbratisare luuunga si calduroasa pt Roxana, ti-am simtit lipsa[pup]. Angi constiincioasa ca de obicei, fuguta la vaccin cand trebuie[:D]. Eu sincer si vreau si nu vreau, nu am curajul sa risc. Si pt bebelusi nici nu avem, asa ca daca pt Ana nu e, nu vreau nici pt mine. Am gasit si eu motivatia, sic! Daca nici maine nu prezint simptome, am scapat, nu am luat de la rudele binevoitoare. [url="http://www.helpsonia.com/"]Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=89564"]Povestea nasterii[/url] [url="http://www.smi.ro/ana"]poze Ana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-am avut timp sa intru de la servici, m-am pregatit sufleteste ptr o cearta cu seful meu, de fapt cateva replici pe care nu i le-am dat acum 2 zile cand trebuia, am ajuns la concluzia ca vorba aia " tacerea e de aur" nu mai functioneaza in ziua de azi, daca taci esti luat de prost, mai bine le merge celor tari in gura, asa ca de acum inainte....ma voi conforma[:D] Si cum seful n-a adus vorba (spre binele lui[:D]), n-am putut asa...sa sar la gatul lui din senin[:D], de nebuna, fapt ptr care mi-a picat pe tipa de la agentia cu care am fost anul trecut in concediu[:D] si m-am racorit . Pai sa va spun faza: mi-a placut mult si am fost multumita de tot in concediu, in vara, fapt ptr care i-am spus aleia sa ma anunte cand apar preturile ptr anul asta. ( o am in lista de mess)Si m-a anuntat, dar mi-a spus niste aberatii de parca numai agentia lor ar vinde , asa ca am tacut si m-am interesat si la alte agentii. Azi am primit mail de la 2 agentii si bine-nteles ca este asa cum credeam, nici pe departe cum spunea ( referitor la calculul ptr copii si la faptul ca imi spunea ca hotelul nu mai accepta 5 pers in suita - din care 3 copii-ca anul trecut, ca trebuie sa iau 2 camere duble , asa vroia muschiul ei...si alte prostii). Nu ma duc sa fac rezervare inca, e devreme, si mai ales trebuie sa ne revenim putin , apoi vedem , dar m-a enervat cand mi-a spus, mai ales ca e o agentie din Iasi, gasita prin internet, deci cum i-am gasit pe ei, e la mintea cocosului ca pot gasi si altii care sa-mi convina, mai ales ca piata-i plina de oferte. Haideti ca iar m-am pus pe scris[:D] Lacramioara, intrebai de stampile ptr copii, nu stiu daca ai gasit sau nu, eu am vazut in Carrefour, la set, erau vreo 5-6 stampile, cred, cu tusiera , nu mai retin pretul, in jur de 20-30 ron sa zic....chiar nu mai stiu, si erau mai multe modele: cu Mickey Mouse, cu Regele Leu, etc. Din astea vroiai sau altele? Am descoperit si pozele, le-am vazut impreuna cu Calin, cand a vazut ariciul m-a intrebat ce-i aia, cred ca maine am ce face[:D]. Tortul e facut de tine, am inteles bine? Ia baga si tu reteta, ca arata bine. Cu masca aia cu aerosoli cat trebuie sa stea? Chiar sta?????????? Spunea Mirona la un moment dat ca a trimis pe mail ceva, e tot aceiasi parola? Tot maine intru sa vad. Dastefa, cum e in continuare cu pisu Daria, cere? Calin mi-a udat patul in ultimele 2 nopti, i-am spus ca daca face la fel in noaptea asta, de maine ii pun pampers, iar el imi spune " nu papes, nu bebe"- adica fara pampers, ca nu-i bebe[:D] Dbunny, tu poze....ioc? Are vreo semnificatie chestia cu boabele alea 12 de struguri? Cat despre camera separata....sa se culce singur....ce spui tu acolo pare de domeniul sf-ului[:D] Cand sunt eu acasa, cu mine si doar cu mine vrea la wc, numai cu mine la baie, si tot cu mine la culcare, in general pe picioare, e simpatic cum isi strange pernutele- care de altfel le plimba peste tot- si are cateva, vreo 7-8[:D], cand merge spre pat nu se mai vede din cauza pernutelor[:D] In afara de astea 3 activitati la care numai pe mine ma prefera- nu conteaza ce fac in momentul respectiv- in rest e umbra lui taica-su, nu-l iarta o clipa[:D] Maya, despre vaccinul contra gripei porcine...nu stiu ce sa zic, parca nu l-as face, si nici copiilor( ma refer la faptul ca era vorba sa se faca in scoli, mai stiti ceva de asta?) Eu una nu am incredere deloc in "mai- marii" nostri, poate-s si paranoica putin, dar nu-i cred in stare sa dea ceva gratis fara sa n-aibe ceva de castigat, mai ales ca ati auzit si voi pe la tv cum oameni care lucreaza in domeniu au refuzat sa-l faca. Dolores, nu stiu nimic de vaccinurile antigripale , parca anul trecut ii facusesi lui David, a avut rezultate? Maya, mi s-a zbarlit pielea pe mine cand am citit de Ana, cum isi mananca cate-un muc[:D], si Calin isi baga dejtu pana in creieri cand il deranjeaza vreunul uscat[:D], dar vine cu el triumfator sa mi-l arate[:D], asta cand nu se scobeste pana-i da borsul, si tot la mine vine si-mi arata[bang] Amalia, bine-ai revenit, vad ca ai fetita de varsta alor nostri, nu te supara, dar eu nu te mai tin minte, asa ca ia povesteste ceva de ea, baga ceva poze, sa ne reamintim[pup] Felicitari si ptr bebe 2, sa fie sanatos, indiferent ce-o fi. Si gata, am ajuns cu cititul la zi.[8D] Imi cer scuze ca n-am intrat sa urez La multi ani de aniversari, dar o fac acum, cu urarile de bine, de sanatate in primul rand pentru toti copiii si mamicile care si-au sarbatorit zilele de nastere. De Craciun am fost la nasi, in formatie completa[:D], de Revelion am stat acasa, cu parintii mei si cu socrul. Am iesit afara la miezul noptii sa dam cu artificii, impreuna cu vecini din bloc, am privit si artificiile din centru....iar Calin m-a cam speriat putin ca el , care este fan al artificiilor tremura ca varga de teama, unde bubuia peste tot, in toate directiile, dar i-a trecut iute totusi, lipit de mine, dar fara sa mai tremure. Mosul a fost si el, Oanei i-a adus orga de care v-am mai scris si de care e foarte incantata, Anei papusa aia Alice, care acum sta aruncata pe undeva, doar 3 zile a bibilit-o, apoi n-a mai interesat-o, asa ca m-am felicitat ca n-am luat-o p-aia de 2.5 mil[:D], iar lui Calin i-a adus o masinuta cu radio-comanda si un volan cu care se joaca pe calc jocuri de "condus". In rest...imbracaminte care n-a interesat pe niciunul[:D] , dulciuri cu duiumul si 8 dvd-uri cu desene animate- va spuneam ca stiu pe de rost toate replicile din Veronica, in curand le voi sti si pe cele din Pinochio[:D] Si mai mi-am adus aminte ceva: Calin s-a vaitat cateva zile ca-l doare o maseluta, m-am uitat si e cariata[bang], nu l-a mai durut de vreo 10 zile, dar oare ma pot duce la stomatolog cu el sau e prea mic? Aaaa...uitasem: a vazut o macara la nepotul meu si facea ce facea si o tulea la el sa se joace cu macaraua aia( suntem vecini), asa ca pe 26 decembrie ghici cine era in Metro sa cumpere macara? [:D] Nu de alta, dar i-o facea praf aluia , plus ca intram in panica cand nu-l gaseam in casa[:D], asa are macaraua lui ( care e teleghidata, cealalta era cu comanda pe fir, sac![:D]), in general ii place sa se joace cu tac-su, inca e intreaga[:D] si de cateva zile a cam picat si ea in dizgratie, ca papusa Anei[:D] Uau....dar am scris, nu gluma, asta asa, sa recuperez Gata, mai ma duc sa joc un solitaire[:D] in loc de somnifer si ma bag in pat, maine vreau sa dorm pana la 12[:D]- vrabia malai viseaza[:D] Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ica si eu la cantatul cocosului Roxana se vede bine ca ai de recuperat...dar mi-e asa drag ca ne scrii despre voi ca am citit pe nerasuflate Daria nu a mai facut in pat de la inceputul anului dar asta in conditiile in care noi o punem de 2 ori pe noapte la olita va spuneam eu de o minunata listuta cu una alta pt operatie voi ati facut haz de necaz dar eu am vazut doar negru in fata ochilor din cauza ei primul shoc l-am avut cu oxitocina.Nu am gasit fiolele astea in Ro asa ca am rugat o colega care a fost de Rev la rude in Moldova sa-mi ia de acolo.Se intreseaza ea de pret si imi zice-20 euro.Am inghitit greu galusca dar am zis asta e ce sa-i faci si i-am dat banii sa mi le ia Titi mai suspicios intinde si el niste antenute si aflam cu stupoare ( din 2 surse)ca de fapt costau 10 lei romanesti[bang][bang] cand am fost sa iau fiolele stiam deja asta dar pur si simplu eram asa dezgustata (era vorba de o colega de la care nu ma asteptam) ca nu am avut chef sa-i spun nimic dar totusi am zis ca nu se poate sa raman asa de fraiera si mai astept si a treia confirmare dupa care ii scriu macar sa stie ca stiu celelalte "chestii" le-am lasat sa le iau acum ,ca asteptam sa-mi intre salariul pe card.S-a intors Titi de la magazin cum s-a dus-numai ata chirurgicala ma costa cam 3,5 mil[q][bang][q] ,celelalte in limita bunului simt.Deocamdata nu am luat-o si nu stiu ce sa fac acu daca toata listuta (cu tot cu teapa pe care am luat-o ma ajunge cam 4,5 mil lui cat sa-i mai dau-zice ca-l iau in ras daca-i mai dau doar 4-5 mil Mihaela [gravi] 37+[fetita] Miruna si [copil] Daria-Stafania-16.11.2006 [url="http://s307.photobucket.com/albums/nn296/dastefa/evolutie%20Daria/"] asa creste Daria [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat sa vad ce mai faceti... Eu sunt racita bine si incerc pe cat posibil sa nu-i dau si Stefaniei.... In ceea ce priveste vaccinul pana anul trecut ne-am tot vaccinat noi sa nu aducem acasa sa-i dam si ei, dar cu asta chiar nu stiu ce sa fac... Inca sunt impotriva.... Stefaniei ii place cocosul, dar mai mult sa rontaie... si eu as vrea sa stiu ce efecte are asupra scaunului... ca noi avem o problema cu alimentele care constipa.... dar nu cred ca are efectul asta, ca de doua zile de cand roade efectiv nuca de cocos... parca face mai bine... Am sa ma uit pe net daca am timp.... Maya, eu am alergie la cei care plini de virusi merg acolo unde-i mai multa lume.... Bine ca nu ai simptome... Poate scapi doar cu spaima... angi, la noi cand a venit preotul, Stefy stia ca vine si cand i-a intins crucea sa o pupe, ea l-a apucat de cruce, cu tot cu mana si l-a plimbat prin toata casa.... Sa-i dea cu aghiasma si patucul ei si jucariile si masuta de lucru... asa s-a distrat preotul... Dar ea il stie de la impartasit.... ca mereu dupa impartasanie ii da o prajiturica ceva.... Roxana, stampile inca nu am luat, dar am sa ma duc in Careefour sa vad... cand am fost eu nu erau... Iar pe site-urile unde am gasit stocul e epuizat... Dar de luat tot iau cand gasesc. MUltumesc pentru informatie. Da tortul e facut de noi doua... ca are o placere sa facem prajituri. Reteta e de pe blogul unei prietene de pe DC, dar o caut si iti pun site-ul. Mai greu pare cand o citesti, dar e tare usor de facut si la gust... e super... aroma de menta cu ciocolata... De aceea l-am si repetat, ca prea a fost apreciat... [url="http://dulciurifeldefel.blogspot.com/2009/08/tort-cu-mousse-de-ciocolata-si-menta.html"]Reteta tort cu mousse de ciocolata si menta[/url] In ceea ce priveste aerosolii dureaza cam 10 minute, dar e obisnuita, ca prima data cand a facut avea 1 an si doua luni... si prefer aerosoli decat antibiotic. De multe ori a scapat de raceala doar cu aerosoli... dupa reteta de la medic, nu dupa ureche.... Pentur pishu in pat, ca sa nu mai faca, eu i-am dat seara inainte de culcare doua lingurite de miere de albine. Dupa 2 saptamani nu a mai fost nevoie ca nu mai facea deloc...Mierea are nu stiu ce efect... Mi-a zis si mie o mamica in parc. Noi am testat si au mai incercat si altii si a mers. Iar cu maseluta, eu zic sa-l ducai totusi sa-l vada un stomatolog. Eu am fost cu Stefy la d-na doctor la care merg eu si i-a facut un control de rutina... Ea m-a tot vazut pe mine pe scaun si era tare interesata sa se urce si ea pe scaunul ala... asa ca nu a fost o problema... chiar a stat cuminte cat a controlat-o... Mai tarziu nu stiu cum va fi... dastefa, cum sa coste mai ata aia asa de mult... dar ce taietura ta va fi de aici pana in China....? Chiar vorbeam cu cineva ieri ca la fer i-a zis si ei medicul si s-a dus fara ata ca sotul ei a zis ce or sa te lase necusuta? si s-a gasit si ata.... si multe altele ce au pus-o sa le cumpere... Mi se pare o suma... enorma... chiar daca e ata pentru operatie, tot ata e mama ei de ata... cum iti umbreste fericirea de a avea un copil... [flo] Capul sus ca mai e putin. Ma ingrozeste numai gandul... Lacramioara si [zana] Stefania Iulia (05.12.2006) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=141167"] Bazar pentru SEBI [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

saluti, stiu ca nu am mai intrat de anu trecut - stiu ca nu am nici o scuza - dar sa stiti ca nu v-am uitat si inca va iubi. [olala][olala][olala] din pacate suntem intr-o faza mai aiurea a vietii si e cam mult stres in jur - asa ca am luat o hotarare GREA, dar de neclintit. [batetoba] fetele, fiindca nu pot pleca asa de pe forum – fara sa dau o lamurire ceva, fara sa va spun vre-o vorba buna ... vin acum sa-mi iau un fel de ramas bun de la voi. [pup] Din motive personale, eu o sa fiu o vreme plecata de pe forum ... dar sper sa revin cu bine, rapid si va promit sa fiu mai activa cand revin, daca ma mai primiti. [;)] La multi ani tuturor ce-si vor serba onomastica sau ziua de nastere cat voi lipsi. plizzz nu o luati personal - nu e vina nimanui - va voi pove eu vre-odata. [pup] cand am sa pot ... am sa va mai dau ceva vesti despre noi - aici sau pe mail. pana atunci - numai bine. [recevere] si multi [pup]
[url="http://picasaweb.google.com/mironabeg"]Miro[/url] cu Karina Ioana( 3 noiembrie 2006) si Raul Cristian( 5 aprilie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va ofer o [cafea] fierbinte.... si va doresc o saptamana usoara. Miro, sincer imi pare rau. Nu pot decat sa-ti doresc sa treci cu bine peste ce te supara si sa ma rog sa fie bine. [pup] Lacramioara si [zana] Stefania Iulia (05.12.2006) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=141167"] Bazar pentru SEBI [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...