Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Praline belgiene (41)


Recommended Posts

Fetelor, sambata 27.02 la mine la serviciu organizam o 'Seara de Spaghetti' in vederea sustinerii proiectului 'Romania-Ciresarii'- dorim sa strangem foduri si intre 8-15 aprilie 2010 sa ne ducem cu 10 copii belgieni pentru o saptamana in Bucuresti, la Ciresarii Fecare din colegii mei vine cu prieteni si sau rude care vor sa ajute proiectul si m-au rugat daca pot sa aduc si cateva din prietenele mele........So, daca aveti timp si nu va e agenda prea incarcata veniti sambata sa mancati spachetti delicioase si sa bet o cana de vin la Levenslust Astept cat mai repede confirmari ca sa pot da mai departe cate persoane vin pupe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 216
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Oana, din pacate in sambata respectiva avem altceva in program. Imi pare rau ca nu pot veni, ar fi fost frumos sa fi alaturi de cateva prietene romance in seara aceea si sper ca pana la urma sa se stranga cateva praline. Daca e posibil as dona totusi cativa bani ca sa compensez lipsa, ce zici? Pupici la toata lumea. Bepii Live as if you were to die tomorrow, Learn as if you were to live forever
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare pralinute, [pup] Ma chinui de mai bine de o saptamana sa va scriu si dupa ce aseara reusisem sa scriu un mesaj destul de lung, s-a oprit calculatorul inainte sa apuc sa-l trimit [bang][bang][bang] Nora, felicitari surioarei tale si bun venit pe lume micutei (scuze pt intarziere [asia][flo][asia]). Sper ca tatal tau s-a acomodat la voi si se distreaza cu cei mici, mai ales ca sunt in vacanta. [pup][pup] Simonette, sa-ti traiasca baietii si sa te bucuri de ei si sa va fie de bine in noua casuta. [pup][pup][flo][flo][pup][pup] Miri, felicitari ca totul se aranjeaza, casa, baby-siter, super. [pk][pk] Sper ca in rest sunteti bine si profitati de vacanta. [pup] Oana, iti doresc sa strangi cat mai multi bani pt copilasi si sa iasa minunata seara spaghetti. [pup] Ninet, merci pt vizita si pt minunatele cadouri [asia][asia] Va mai asteptam cu draga inima si in formula completa. [pup][pup] Ana, merci si tie si pupici pt Mariuca. [pup][pup] Apropos de vizite, daca va face placere si nu aveti altceva in program va invit sa-l vedeti pe bebe Arthur, sambata 20 februarie incepand cu ora 10-11, in functie de preferintele voastre. Pupici la praline si astept reactiile voastre. [pup][pup][pup][asia] Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010 [url="http://community.webshots.com/user/danielajm1107"]pozele mele [/url] "L'inspiration, c'est de travailler tous les jours." Charles Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hei bebe arthur ce mare si frumos te-ai facut! iar tu dana ce bine arati mamica .. sa fiti fericiti si iubiti... multumim mult de invitatie .. noi la sfarsitul lui februarie suntem cu mobile... aragaze si frigidere si alte alea... iar in we tre sa profitam , sa putem face cat mai multe .. practic incepand de la 1 martie ne mutam cu totul in apartamentas... cred ca ce-o sa fie pe capul nostru ,, [:D] .. daca-mi aduc aminte bine era seara karaoke pe 5 martie? dupa curatenie si carat bagaje in nestire.. poate o sa fiu capabila sa ma bucur si eu macar o ora..[:-@] e 5 pana la urma? Oana: va tinem pumnii sa castigati cat mai multi banuti .. [pup] bepi: am vazut botibouw la bruxeles.. eu acum de cate ori citesc cuvantul asta ... ma gandesc direct la voi... [:)] Carmen: ce faci? [:)] e zilele astea? Rorut: eu ma gandesc la tine , sa stii .. tu ce faci? Lucica: si tu, pui? esti ok? mady cum e in casa cea noua ? nu ne pove si noua? simonette; ce faceti? v-ati mutat sau nu? anukule.. e bine mariuka la scoala? merve toata ziua acum? nina; s-a facut cafea interplanetara .. zici ca stam in alt capat de lume. .nu ma ireusim sa ne vedem.. nu stiu de ce.. mihaela: am vrut sa vad pe facebook filmuletul cu chitara.. nu am reusit .. haba r nu am de ce... [q] scumpilici: faceti nazbatiutze sau sunteti cuminti? nora, antoanela.. nu v-am mai auzit glascioarle? ce faceti? mirikule: sa stii ca te astept totusi pe forum .. urmeaza un challenge de primavara .. care se cheama muguri, petale , polen... [:D] si la care putem folosi numai culorile din fotografia asta http://i68.servimg.com/u/f68/13/28/34/02/spring10.jpg poate reusesti sa ni te alaturi.. te astept.. pup toate lumile s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup] ------------------------------------------- scrapbooking yeee - http://veryscrap.exprimetoi.net/forum.htm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara pralinute! Suntem (copii) in vacanta si nu mai reusesc deloc sa scriu pe forum dar acum am prins calculatoru(de obicei mi-l ia Alex)si repejor scriu si eu ceva: Deci,nici nu mai stiu de cand n-am scris....Oana,imi pare tare rau dar nu pot ajunge la seara spagheti ca avem altceva in program...sorry,chiar mi-ar fi placut sa vin!Bai si de cand ma tin sa-ti spun ca a ramas o jucarioara a lui Whisky la noi...tre sa ti-o dau cumva ca stiu ca e una din preferatele lui. In legatura cu karaoke,DAAA...normal ca nu lipsesc!S-a stabilit deja data?Nu mai stiu daca s-a zis ceva....daca e sambata il aduc si pe fratele meu care este si el aici in Be(munceste aici de vre-o 2 sapt).El nu poate vinerea ca sambata lucreaza si nu sta in Bruxelles...e in Charleroi!Oricum,stabilim cum e mai bine pt fete nu tre sa tinem cont de el ca doar ne sarbatorim pe noi! Ardeiash nici cu tine nu mai reusesc sa vb ca de vazut....mai am si acum punguta pt Vladut de la vizita la Anto.Daca ajungi la kara,si nu ne vedem pana atunci ti-o aduc acolo(daca nu uit si io[:D]) Carmenuta,la tine cum mai e???Cum sunteti?E deja vremea,nu?MAi zi-ne si noua de tine! Fete inchei ca am scris la mesajul asta o ora...mami mi-e sete...mami vreau pipi...mami ia uite ce-mi face Alex...mami...mami...mami!!![alcool] VA pup pe toate, sa aveti parte de un sf de sapt frumos!!Paaaaa Mami de Alex(22.12.2002)si de Reina(18.08.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fete.... film.. avanpremiera filmului « Amintiri din Epoca de Aur », 1 martie 2010 la ora 19.30, Cinema Arenberg, 26 Galerie de la Reine, 1000 Bruxelles. Un film de Cristian Mungiu propun sa ne vedem deci, pe 1 martie ... mai ales ca vine primavara (in ziua aia) si-nca ceva.. un link de pe rombel ... daca doriti martisoare http://www.inasworld.com/martisoare .. precizez.. nu cunosc persoana [:D] pup pup s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup] ------------------------------------------- Very - dependenta de scrapbooking - http://veryscrap.exprimetoi.net/forum.htm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata! ardei, vreau si io la film! sigur! aghiasma am luat de la biserica, ziceam ca te sun dc nu gasesc... danyelana, am vazut si eu poze cu printzu'....in sfarsit! sa va traiasca! sambata nu putem ajunge. eu nu ma incumet pe autostrada si tati e prins pana peste cap cu munca si mai ales casa. dar ne vedem dupa ce ne linistim; mai creste si arthur sa-l putem smotoci mai bine, ca acu nu stiu ce curaj as avea[:D] taniuca, in ce zi pica 5? as trage si eu o fuga dimineata...sa vad dc pot trage chiul de la scoala...inca nu stiu sigur d-aia n-am raspuns mai devreme oanoooo, si la spaghetti m-as baga...da' iar n-am cum. da' peste o luna.......destrabalare... (sper!hihihi!) las copilu' toata ziua la scoala mi-e dor de voi si abia astept sa va vad, fara exceptie ana, mama Mariucai (11.03.2007) [url="http://b3.lilypie.com/Ofpwp1.png" alt="]varsta mariei[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

saliu saliu! nu scriu decat in fuga. astept sa mi se faca somn si nu vreaus a abuzez de rabdarea fenomenului:)))) karaoke, depinde de silvian daca ma duce sau nu. nu prea-mi vine noaptea s aconduc. nu cu ce mi se intampla mai nou (nopti nedormite si nervi cu carul, maini amortite si alte cele) spaghetti, icnercam, e o ora rezonabila, sa vedem daca accepta banditii mici sa vina cu noi. schombarea d epeisaj nu le strica:) danielana, bine c amai dai de veste!:))) sunteti mari deja, primiti vizite:) din pacate... in formula inc are suntem acum, daca nu se incalzeste putins a las copiii sa zburde pe terenurile voastre nu vad cum as reusi. acu sambata nus e poate oricum, dar aruncam buzduganu! ardeiash.. primavara, flori... pfuuuu... nu e de mine. dar daca faceti ceva frumos, merg si apreciez! spor la mutare:) pe 4 martie semnam pt casa cea noua, sambata se vinde a noastra. urmeaza niste saptamani grele, ingreunate enorm de pble d esomn ale lui sacha.... car ene scot peri albi si pe carora nu le dam de capat. poveste lunga. pana una alta, pupici gramada, si sa fiti bine! miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de sacha (08.01.2008) si de... bebe (jé)rémy noah sapt.31 [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=69309&whichpage=2"] Povestea pseudo-nasterii [/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=70748"] Povestea nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N'eatza....in aburi de cafea [cit] Danyelana, ma bucur sa mai auzim vesti de la tine si ma bucur de asemenea ca totul este OK cu bebic Arthur; imi cer scuze, dar nu pot ajunge maine la tine, noi sambetele le avem full ocupate cu scoala de muzica si engleja in BRU, se termina toate pe la 4, si mai sunt si un pic zombi de la birou zilele astea; dar promitem sa ajungem, poate se mai indreapta si vremea [pup]; Ardeiash BAFTA la mutare si sa fie intr-un ceas bun!sunt convinsa ca te vei descurca tu [:)]; cat despre 1 martie mie mi-ar place sa ne vedem, daca se mai strang amatoare bineinteles; Nina si eu zic DA la kara; ar fi fost super sa vina si fratele tau, stii cat conteaza sa mai avem un barbat cu noi, si i-ar prinde si lui bine; poate mai vine si cu alti colegi, si nu mai avem probelem cu ciudatii aia ...[:D]; ce ziceti fete, este OK pt. voi sambata pe 6 in loc de vineri pe 5? Oana mi-ar place tare mult sa vin, mai ales ca exemplu pentru Monica...dar nu stiu la ce ora este (am un training te la 8-12 iar Moni termina la 16 engleza...) iar in al 2-lea rand as veni daca mai se anunta cineva, caci ne stii pe noi cu flamanda....nu prea usor sa facem vreo conversatie .... [:)] Mirikutz: BAFTA; vezi cum se aranjeaza ele lucrurile? va fi ceva efort dar macar se intrezarest linistea de la capatul....drumului [pup]; Anamana am vazust pozele din vanacta de carnaval SUPEEER !!![:)] Deci, ma intorc la ale mele; va pup si WE placut,M
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...