Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Praline belgiene (41)


Recommended Posts

Salutare la fete, Carmen, te-am visat azi noapte....niste vise ciudate cu un bebe fetita, mama ta.... o adevarata poveste, oricum ciudata, nu pot spune aici. Sper ca esti bine sau poate a fost o presimtire ca se apropie sorocul..... Iti doresc ca toate sa decurga in deplina siguranta, sa nasti usor si sa fiti amandoua sanatoase. Pupici apasati. Danielana, am vazut pozele cu bebe Arthur. E un dulce foc si nu ma mir ca esti topita dupa el. Iar tu arati super. Sa va traiasca printul si sa creasca mare, frumos, destept si sa va bucure din plin clipele. Ardeiash, felicitari pt noul apartament. Imi imaginez cata munca cu mutatul dar pe de alta parte e placut sa-ti aranjezi cuibul. Un nou inceput, noi sperante, alt mediu,.... e bine. Totusi ar trebui sa vi la karaoke macar pt putin, te vei relaxa si tu dupa atata munca. Meriti. Iar noi iti vom incarca bateriile cu prezenta noastra. Hi hi hi! Ninush, buna idea sa-l aduci pe fratelo cu tine. El deja ne stie c-a mai fost cu noi la karaoke. Iar data de 6 e ok si pt mine. Deocamdata n-a aparut nimic in agenda. Ana, nu stiu ce-ai inteles tu din mesajele trecute dar inca nu s-a stabilit nimic la mine acasa. Inca astept sa zica fetele ceva....Dar se pare ca acum e o perioada aglomerata pt multa lume si poate ar fi bine s-o lasam pt sfarsitul lui martie.... nu stiu. Cum vreti? Dar daca poti trage o fuga intr-o dimineata la mine la o cafea nu m-as supara ca e tare mult de cand nu te-am vazut. Miri, felicitari pt vanzarea casei si pt achizitoonarea celei noi. Daca ai nevoie de ajutor la mutat sau dupa pt aranjarea sau despachetarea obiectelor, nu ezita sa ma suni, ok? Gata, e ora 12 ma duc sa pregatesc masa, of mai aveam sa mai scriu catorva motate, poate dupa amiaza... nu stiu, sunt f ocupata, diseara avem casa plina, e quiz-ul anual care are loc la noi si e lume multa, obiecte mutate prin casa.....of! Dar imi place! Morgane, te roooog, vino si tu la kara. Pup fetele toate si weekend placut Bepii Live as if you were to die tomorrow, Learn as if you were to live forever
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 216
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Miha spaghetele sunt incepnad cu ora 17 da nu-i ora batuta'n cap, daca ajungeti pe la 18 nu-i bai!Ideea e sa stim exact cine vine ca sa nu facem prea multe spaghete si sa nu cumparam prea mult pt bodega(nu de alta da ne luam din banii de proiect si cand ajungem in Ro nu ne putem indeplini scopul) Tania, banuti se pot dona dar nus tiu exact nr de cont, daca te gandesti la o suma pot da eu pt tine si cand ne vedem mi-i dai tu inapoi(de ex un bilet la spacheti costa 2,50 chiar daca nu poti veni poti cumpara o steunkartje sau mai multe [flo]) Eu nu promit de karaoke desi cred ca mi-ar prinde bine...sa vad in ce fel stau cu energia in weekendul ala:( pupe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, Am disparut din peisaj ca iar mi-a fost rau de la stomac si am avut o stare mai ... neplacuta. Danyelana, mi-ar placea tare mult sa vin sa va vad, dar eu lucrez weekend-ul acesta. Spune-mi tu cand se poate in alta zi, fara sa va deranjez. Da-mi nr tau de telefon pe pm, te rog. Tania, pentru intalnirea la tine, eu sunt libera pe 4, 5 si pe 9 martie. Daca ramane pt sfarsitul lunii e ok si asa, ma uit cum lucrez si va spun, dar faceti cum vreti voi, important e sa ne vedem si sa stam de vorba. Pt Karaoke nu stiu ce sa zic, mi-ar placea f mult sa vin, o sa incerc, dar nu promit 100%. Lucrez weekend-ul acela, din fericire dupa-amiezele, deci as putea veni. Daca se face sambata, vin dupa serviciu si depinde cat sunt de obosita. Dar repet, stabiliti cum e mai bine pt voi toate si eu daca pot vin. Ana, da-mi link-ul sa-ti va si eu pozele, te rog. Ce mai face Maria? Luni incepe si Sonia scoala, si am inima-n gat. Ieri ne-am luat La revedere de la cresa, eram cu lacrimi in ochi si noi si tantita de acolo. Mai aveam de scris, revin, pupici multi, Anto, mamica de Sonia Gabriela ( 22iunie 2007) si Victor Andrei (8 octombrie 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Taniuca sunt tare curioasa ce ai visat [:)] noi suntem bine si asteptam inca marele moment in care vom face cunostinta, se pare ca e punctuala fi-mea, vrea sa vina pe lume la fix 40 de saptamani, pe mine una nu m-ar deranja daca ar veni mai devreme, dar na tot ce pot fac e sa o astept sa se hotarasca ea [:)] Ninuc am impuscat 2 iepuri azi, ma bucur ca ne-am conversat un pic. Reina m-a dat pe spate, eram sigura ca nu m-a uitat, dar de aici pana la a-mi declara ca ea ma iubeste... nu ma asteptam, m-a bucurat enorm, pentru ca si eu ii iubesc mult! Sunt niste dulci [pup] mi-ar fi facut placere sa-l fi auzit si pe Alex, oricum pupa-l din partea mea. Danyelana mai pune si tu poze noi cu bb Arthur, sa il mai vedem si noi [:)] imi pare rau ca nu-l pot vedea in persoana. Oana cu mare drag as fi venit la seara spaghetti daca as fi putut. Mikule felicitari pentru toate implinirile, vanzarea casei vechi, cumpararea casei noi (sa o stapaniti sanatosi!) gasirea babysitterului. Sa fie intr-un ceas bun! Sa stii ca si eu am mainile un pic amortite, din cand in cand in timp ce dormeam imi mai amorteau si picioarele, in ultimul timp e ok insa. Sincer nu stiu cum te descurci cu 2 copii si al treilea pe drum singurica, mai e mama ta la tine? Discurile alea protectoare le aveam deja, deocamdata am luat doar o cutie, o sa vad pe parcurs daca si in ce masura sunt necesare. Antoanela sper ca starea asta mai neplacuta a ta sa fi trecut, iar daca nu sa treca cat mai repede. Ana multumesc mult ca ai sunat-o pe Sanda pentru mine [pup] Scumpiliciule, Maducule nu stiu ce as fi facut fara ajutorul vostru. Prietenii stiu de ce [pup] Va pup mult pe toate [pup] [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Carmen&year=2010&month=2&day=23&babycount=1"][gravi]39+[/url] [fetita]Lorena AMR 4 zile [url="http://community.webshots.com/user/mello007"]Mello motanelul iubit[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetele, Sunt la serviciu si cum aici e muuult mai liniste decat acasa, profit sa va scriu un pic. Mirik, felicitari pt toate cele, sa fie intr-un ceas bun cu toate schimbarile si bafta la mutat. Nasol cu problemele de somn ale lui Sacha, ti-am zis ca am patit-o si noi cu Sonia, la aceeasi varsta. Noi am clacat si am dormit cu ea o vreme, ca eram zombi, nu mai stiam nici cum ne cheama. Tu fa cum stii mai bine si cum te tin balamalelem, bafta si [pup]. Danyelana, ti l-am admirat pe Arthur in poze, e scump foc, sa va traiasca. Cand ai timp, da-mi pe pm adresa si nr tau de telefon si spune-mi cam in ce perioada a saptamanii/zilei e mai bine pt o vizita. Imi pare rau dar nu am cum sa ajung azi. Oana, as dona si eu niste banuti la proiectul vostru, spune-mi cum, la spaghetti night pot veni, sorry. Bafta sa strangeti multi bani. Tania, tu ce mai faci, draga mea? Am vazut ca nu prea ai primit raspunsuri la invitatia ta, eu ti-am scris cum sunt libera, in rest ramane cum doreste restul lumii. Ce quiz organizati la voi acasa, e tematic sau general? Carmita, mersi frumos, [pup]. Ce putin mai ai, bafta multa sa nasti usor si sa ai o bebelina sanatoasa, cuminte si mancacioasa. Niste poze cu tine nu ne arati si noua? Ardeiash, bafta la mutat. In caz ca ai nevoie de lucruri pt casa la preturi rezonabile, iti recomand magazinele Leenbaker, mie mi se par f ok ca raport calitare/pret. Nina, deci nu ati plecat pe nicaieri in vacanta? Ce mai faceti voi? Eu nu am reusit sa ies pe nicaieri cu piticii, ba am lucrat, ba au fost ei muciosi, am stat pe langa casa. Simonette, tu nu mai scrii nimic? Pupici la fete, weekend placut, Anto, mamica de Sonia Gabriela ( 22iunie 2007) si Victor Andrei (8 octombrie 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetele, [pup] Imi pare tare rau ca nu puteti veni la noi dar inteleg ca fiecare are programul incarcat. Si in plus vremea asta care nu se mai incalzeste nu aranjeaza nimic. Merci pt laudele la adresa printului [asia][pup] De, si eu ca cioara cred ca al meu e cel mai cel. [olala][pup] Antonela iti trimit PM. [pup] Miri, de astept cu picii cand se va mai incalzi. [pup] Pup pe toata lumea fara exceptii si imi e dor de voi. [pup] Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010 [url="http://community.webshots.com/user/danielajm1107"]pozele mele [/url] "L'inspiration, c'est de travailler tous les jours." Charles Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anto, parca tu intrebasesi! am pus poze pe facebook. ai cont? dc nu, n-am cum sa ti le arat. din pacate nu mai am spatiu pe picasa si tre sa-mi fac alt cont insa n-am stare acum. deci, dc ai cont, da la fata un pm! ana, mama Mariucai (11.03.2007) [url="http://b3.lilypie.com/Ofpwp1.png" alt="]varsta mariei[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui anamana123
anto, parca tu intrebasesi! am pus poze pe facebook. ai cont? dc nu, n-am cum sa ti le arat. din pacate nu mai am spatiu pe picasa si tre sa-mi fac alt cont insa n-am stare acum. deci, dc ai cont, da la fata un pm! ana, mama Mariucai (11.03.2007) [url="http://b3.lilypie.com/Ofpwp1.png" alt="]varsta mariei[/url]
am cont pe facebook, ma cheama anto_dumi , vrei sa-mi ceri prietenia[:I]? Anto, mamica de Sonia Gabriela ( 22iunie 2007) si Victor Andrei (8 octombrie 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simo,sper din suflet sa nu fiti suparati pe noi pt ca nu am mai dat niciun semn de viata,o sa va sunam diseara sa va explicam.George pleaca dimineata la 6 si vine seara la 7-8 acasa,iar de cand am vorbit ultima oara,am avut o perioada tare neplacuta .In week-end-ul imediat urmator ni s-a inundat beciul,apoi am avut un accident cu masina,apoi a murit cumnatul nostru si am fost in Germania la inmormantare,dupa ce ne-am intors am fost gripati rau de tot,iar de 2 saptamani ne chinuim sa facem cumva incalzirea sa mearga,si tot pe frig stam.In orice caz,ramane cum am discutat,daca mai aveti nevoie.Va pupam. Noruta,felicitari pentru micuta comoara ce a venit in familia voastra,ii urez si eu bun-venit Annei-Sophie ,sa fie sanatoasa si plina de noroc!Ma bucur ca a venit tatal tau si ca sunteti impreuna. Taniuca,am primit invitatiile,multumim frumos!Week-end-ul viitor vine fratele meu la noi ,iar George a zis ca vor merge impreuna pt ca amandoi sunt interesati de acelasi domeniu.La intalnirea din martie oricand hotarasti ,noi venim,pt ca in Suedia nu mai putem merge. Anto,imi pare rau ca ai fost bolnava,am vazut ca si tu si copilasii ati fost destul de des bolnavi in ultima perioada,pupici si sanatate multa! Ardeiash,multumesc de intrebare,suntem bine,va dorim si voua toate cele bune si mult succes cu mutatul!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...