Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Praline belgiene (41)


Recommended Posts

Draga mea Norut, sincerele mele condoleante, Dumnezeu s-o odihneasca pe mama ta, sigur este printre ingerasi acum. Stiu ca durerea este crunta dar mai stiu ca esti o femeie puternica si de dragul dragii tale familii iti vei reveni si ve-ti relua viata cea de toate zilele, vei zambi iarasi desi probabil ca tot timpul vei avea impresia ca ceva lipseste. Poate vorbesc anapoda, scuza-mi exprimarea, pur si simplu nu-mi gasesc cuvintele. Te pup si te imbratisez cu drag si crede-ma ca sunt cu gandul alaturi de tine. Of, trebuie ca sa se intample cate o nenorocire de-asta ca sa realizam cat de marunte sunt nemultumirile noastre, cum ne pierdem in probleme banale, ne suparam pt cine stie ce nimic cand acolo afara se petrec tragedii cumplite. Tineti-va aproape de cei dragi, iertati, iubiti si .... mai bine cititi mesajul Mihaelei de anu nou. Este atat de adevarat. Pup fetele cucuiete. Bepii Live as if you were to die tomorrow, Learn as if you were to live forever
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 216
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Dragele mele, vroiam sa mai spun cate ceva, abia acum am gasit ceva timp.... Morgane imi pare tare rau de intamplarea neplacuta, poate ca si Bia trece printr-o perioada grea...va doresc sa treceti cu bine peste asta si sa nu va afecteze buna relatie pe care o aveti.. Mirikutz multumesc tare fain pentru telefonul de astazi, si scuze ca nu am dat nici un semn pana acum....deh ....alergaturile pt. trebile administrative [:D][:D]; ma bucur tare mult pentru voi legat de proaspata achizitie, sa dea Domnul sa va bucurati de ea si sa o stapaniti sanatosi![pup] Bepii ni se mai intampla tuturor sa ne apuce depresia, si citeam undeva ca este mai ales la rascrucea dintre ani, cand tragem linie si ne facem urmatoarele planuri...; dar cel mai bine este, din punctul meu de vedere, sa iesi, have fun, asa ca hai si tu la cafea si apoi la kara si tot asa...si o sa fie bine, o sa vezi!!![pup] Danyelana iti tin pumnii sa fie totul bine, chiar nu imi vine sa cred ca o sa nasti atat de curand !!!! Multa sanatate si asteptam vesti [:D]!! [pup] Simonette cum va este? cand va mutati in apartamentul cel nou? Cum s-a acomodat Nicholas acasa? Haide mai da-ne ceva vesti [pup]!!! Si ma gandeam la tine zilele trecute, caci am venit intepenita de pe drumul cel lung, si taaaaaare mi-ar fi prins bine un masaj de destepenire [:D]; [pup] Carmencita noutati? Ce spune ultima echo? [pup] Anto, Nina, ne vedem la cafea, abia astept sa sporovaim!!! Nina am si pachetul pt. tine [:D], sper sa nu il uit acasa [:D]. Scumpilici esti super activa pe FB, te invidiez ce mai cultivi si share-uiesti la vecini [:D]; mie imi este inca frica sa ma bag la ferma [:D]; imi este teama de virus [:D][:D]; [pup] Rorut, Oana, Mady? Noutati de la voi? Cafea, dans sau film?[pup] Anamana stiu ca nu ai calculator, dar sper sa te vedem si pe tine la cafea, sau macar la dans [:D][pup] Va pup pe TOATE, M
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Halloooo, asa s-a inteles din postarea mea, ca-s depresiva? Daca nici eu nu m-am distrat in perioada asta...... si incepand de maine avem mereu cate-o iesire, asa ca weekendul e full-booked. Intr-adevar sunt trista ca mi-a plecat baiatul inapoi in Australia si o sa-l mai vad peste un an. Este enorm de mult si asta doare dar nu cred ca-i depresie. Apoi vremea asta rece...... frigul il suport mai greu. Pe de alta parte simt nevoia sa fac o pauza, sa ma odihnesc dupa nebunia sarbatorilor si poate de-aia e lenea pomenita adineaori. Asa cum spuneam inainte, sunt mici nemultumiri care de fapt n-ar trebui sa le bag in seama. Dar sunt ok slava Domnului. Simona, ce mai faci mamica tanara? Ma gandesc uneori la tine si as fi vrut sa te sun dar mi-e sa nu fie intr-un moment nepotrivit. Mai zi-ne si noua cum sunteti, ce face bebe Nicholas? Ce mai faci tu, te-ai refacut complet? Anooo, acu citii ca n-ai net. Sa inteleg ca v-ati mutat deja? Sau poate sunteti pe picior de mutare. Hai da-ne de veste despre voi. Ce mai face Mariuca? A inceput scoala, cum ii este, ii place? Oana, astept cu nerabdare impresii despre America in stilul tau care sti ca-mi place tare mult. Sper ca v-ati distrat si vacanta a fost asa cum ti-ai visat. Danyelana, draga de tine, se apropie momentul. Cred ca ai emotii si abia astepti sa-ti ti in brate copilasul. Iti doresc nastere usoara si un copil pe masura sufletului si frumusetii parintilor lui. Sa ne ti la curent cu evenimentele. Scumpi, nici tu nu mai dai semne pe-aci! Ce mai faci, cum ati petrecut sarbatorile? Ce face Sebastian cel dragalas? Ati facut vreun om de zapada sau v-ati dat cu saniuta? Cred ca Sebi e un voinic si jumatate si deja a invatat o multime de jmecherii. Abia astept sa-l vad. Madi, draga mea, voi ati petrecut primul Craciun la casa noua. Cum a fost simtamantul acela ca esti in casa ta de sarbatori? Cred ca superb. Ce mai face frumoasa Marie? S-o pupi din partea mea ca tare mi-e draga. Ardeiash, multumesc frumos pt telefon, ca de obicei esti foarte atenta. Ma bucur ca atat plecarea cat si intoarcerea din tara a decurs fara probleme si ca v-ati intors acasa cu bine. Astept sa ne povestesti cum a fost atmosfera in Constanta. Carmita, greieras dragalas, nici tu nu mai zici nimic, cred ca ai fost prinsa cu sarbatorile si probabil cu pregatitul sarmalelor, nu? Glumeam, stiu ca mama ta le-a facut si cand ma gandesc la asta imi lasa gura apa ca stiu cat de bine le face. Te rog sa-i transmiti mamei tale toate urarile mele de bine si sanatate si sper s-o vad anul asta. Iar tie sarcina usoara in continuare si pupici mii. Anto, ce fac copilashii? Sper ca sunt bine si ca sarbatorile au decurs fara termometre, ceaiuri si alte remedii. Voi cum sunteti? Ror, te-ai intros acasa? Sau poate nici n-ai plecat? Chiar ne ti asa fara nici o veste? Cum a fost? Ce mai faci, care e starea ta? Inainte ne mai povesteai despre tine dar in ultima vreme se pare ca ferma aia va tine pe toate ocupate de ati uitat ca mai e si un forum pe net. Cred ca anul asta voi ajunge in Antwerpen. Ninush, fata de tine chiar ca mi-e dor. Ai atata energie, buna dispozitie, ai tu un fel de-a fi incat insuflii omului o stare de bine. si pe deasupra ai niste copii adorabili. Sa faci bine si sa-i aduci intr-o zi pe la mine. Stam la cafea, la vorbe si ...mai vedem Mirik, inainte aveai tu un bun obicei de mai treceai pe la mine la o cafea. Ce-ar fi sa-l reluam? Eu ma urnesc mai greu cand e frig dar ma bucur cand "muntele vine la Mohamed". Deci te astept cu mare placere si drag. Si daca s-ar putea sa aduci si piticii cu tine ar fi super ca nu i-am mai vazut de nici nu mai tin minte. Ii vad doar in poze. Mihaela, multumesc pt atentia pe care mi-o acorzi. Esti o draguta ca de obicei. Si desigur fara limite de energie cand e vorba de iesiri. Sper ca Monica isi va intra rapid in ritm dupa vacanta avuta. Morgane, deci m-am hotarat; saptamana viitoare te vizitez. Asta daca e bine si pt tine. Tinem legatura. Abia astept sa stam la un pahar de vin fiert. Fete, eu am calculator nou si nu stiu de ce nu pot sa bold-uiesc sau sa colorez literele. Trebuie sa ma obisnuiesc cu noul program. Hai ca am scris de nici n-am simtit cum a trecut vremea. Ma duc la somn. Va pup pe toate si va doresc numai bine. Bepii Live as if you were to die tomorrow, Learn as if you were to live forever
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor va scriu mai pe indelete sambata, acum sunt buzy cu doctor, alergat dupa acte pt masina noua, si mai ales...am reinceput serviciul dupa 2 saptamani de pauza....am sa scriu si despre America([q][q][q]vreau inapoi vreau inapoi)si despre accident si despre ce s-a mai intamplat(lucruri bune din fericire)pupe tuturor aaaaaaLuci...simt din ce ai scris tu ca poti relativa ce s-a intamplat si ca Bia a facut ce a facut(lucru nescuzabil oricum) ca probabil victima a propriului tata sau a manipularilor lui... bon,eu te pupic apasat si-ti doresc bafta si zile linistite
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, la 8 dimineata aveam mesaj de la danyelana, era la dilatatie 8 la 6 dimineata. cred ca bebe ARTHUR de deja "de-al nostru"! si mai sper ca toate s-au petrecut cum trebuie si ca mami e fericita alaturi de puiul ei mult asteptat, iar tati nu-si incape in piele de fericire! asa ca.... FELICITARI! si sa fie intr-un ceas bun! si cum ziceam, maine e ziua lui sacha, deci... e o coincidenta cat se poate de placuta:) pupam mai si pe bebe al ei! miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de sacha (08.01.2008) si de... bebe (jé)rémy noah sapt.25 [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=69309&whichpage=2"] Povestea pseudo-nasterii [/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=70748"] Povestea nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sorry ca sunt putin scurta: miha: inca o data scuze de telefon .. insa m-am bucurat sa te aud"ciripind" ... [pup] miri: multam fain de urari... bepii: [pup] tin pumnii la daniela.. [pk] hai-de Arthur! robertina: drum bun maine .. Onucule, mama La multi ani! sa traiesti, sa infloresti , ca merii ca perii... la multi ani tuturor Ionilor si Ioanelor ! hei: n-am inteles ora de maine .. daca e pe la pranz pot ajunge si eu.. daca nu.. va pup dulce pe toate s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nora, condoleante, Dumnezeu sa o odihneasca pe mama ta, iar pe tine si familia ta sa va ajute sa treceti peste aceasta cumplita pierdere. Stiu ca mama ta, intr-un fel, plecase mai demult, dar acum ca suferinta dansei s-a incheiat sper ca in timp sa reusiti si voi, cei care ati iubit-o, sa va impacati cu absenta dansei. Inca o data, condoleante, te imbratisez si daca te pot ajuta cu ceva, nu sta pe ganduri, suna-ma. Anto, mamica de Sonia Gabriela ( 22iunie 2007) si Victor Andrei (8 octombrie 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bepii, a fost bine de sarbatori, Doamne ajuta. Din pacate acum ne luptam cu o gastro care se plimba in familie, marti e fost sotul la pat, eu sunt de ieri dimineata si azi s-a trezit si Sonia cu febra si a vomat o data de dimineata. Deci, bussines as usual[bang], dar Doamne fereste de mai rau. [bang] Azi dim trebuia sa ma duc cu mama la cardiolog si nu am putut, iar maine, nu cred ca ajung la cafea imi pare fff rau, dar efectiv de abia ma tin pe picioare, mai ales diminetile. Si cred ca m-am captusit si cu o cistita sau ceva in zona aceea, ma duc diseara la doctor sa vad ce zice. Oricum, fetele care mergeti, pe la ce ora va intalniti? Danyelana, cred ca deja il ai in brate pe bebe Arthur, asteptam vesti, bafta multa. pup fetele Anto, mamica de Sonia Gabriela ( 22iunie 2007) si Victor Andrei (8 octombrie 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu-cuuu! Io-te ca sunt intreaga[:D] Am intrat cu motiv.....sa vad ce mai stiti de Danyelana ca ultimul mesaj spunea ca bb Arthur s-a nascut la 08:07 dar ca din pacate nu era langa mami, ci laincubator ca respirase "gler?" si au preferat sa-l supravegheze! Mai spunea ca e roz si dulcel, lucru de care nu ma indoiesc!!! Sunt totusi cam ingrijorata ca dupa asta i-am mai trimis un mesaj si am sunat-o de vreo 2 ori insa fara niciun raspuns..........Stie cineva mai multe? Eu sper din inima ca sunt bine amandoi si doar din cauza emotiilor nu au kef de nimeni[:I] De fapt sunt sigura ca e asa! Despre noi....caci vad ca voi ati mai intrebat[flo][flo][flo] Suntem bine cu totii! BB Nico are colici dar eu stiam ca asa va fi asa ca nu ma plang! Are deja falcute si ma scoate din sarite ca ba mananca lacom si se satura repede si cu dureri, ba se joaca cu sfarcul si suge cateva secunde apoi plange, iar mai suge cateva sec, iar plange! Rar, dar rara de tot suge si el ca la carte! Mi-e drag de mor fetelor! Nu ma satur sa il privesc si sa il alint! sunt mai tot timpul cu el in brate sau pe piept sau calare acolo in sufletelul lui! Stiu ca gresesc, caci o sa se obisnuiasca dar nu-l pot lasa sa planga.......! Luca se comporta binze cu el si Iannis mai mereu isi tzuguie buzele semn ca vrea sa-l pupe! M-am speriat eu la inceput dar se pare ca am baieti buni! bine in orice clipa poate arunca Iannis cu ceva si nimeri unde nu trebuie dar sigur fara intentie! Ma descurc deocamdata dar sincer daca nu era Oana era vai si-amar de tartitza mea! Cam ata despre noi! Miha daca ai pofta de masaj poti apela oricand! Ma simt excelent fizic si cu bb se rezolva![pup] Tania iti multumesc ca te gandesti la noi! poti suna oricand, nu deranjezi niciodata[pup] Nora Condoleante ptr mama ta! Te inteleg f bine si sunt cu sufletul alaturi de tine! Din pacate pierderea a lasat in suflet un gol care va fi simtit mult timp[pup] Asta este viatza! [pup] Cu timpul durerea se va diminua si incet,incet ne ocupam mintea cu alte griji! Te imbratisez cu drag! Va imbratisez cu drag pe toate! Va urez La Multi Ani ptr 2010 si La Multi Ani de sf Ion! Imi pare tare rau daca nu am raspuns la fiecare, adevarul e ca am citit doar ultima pagina!Va rog sa ma iertati! Miri[pup] uite ca am zis-o! Sa stii ca e super deocamdata cu cei 3, dar mai traziu cand isi va cere si Nico dreptul la jucarele si la prostii ced ca imi bag capul in nisip[:D] Ca la noi deja se dau adevarate lupte intre cei doi mai mari[alcool] Ne intareste DD[pup] mami de [bonjovi]Luca Anthony si de [copil]Yannis-Cristian si [gravi] in 39+[baietel] cu Nicholas Ellan [url="http://www.flickr.com/photos/12117325@N08/"]Poze cu baietii mei![/url] AMR oricand!!!!!!!![9cer]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...