Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Praline belgiene (41)


Recommended Posts

Dragele mele, va multumesc frumos pentru mesaje si vorbe bune, inseamna tare mult pentru mine sa va am alaturi[pup]! Am reinceput serviciul de ieri, incerc sa ma obisnuiesc cu situatia, doare inca mult dar nu pra am ce face. Sper ca mama e bine acolo unde e, ca nu mai sufera si ca si-a gasit, in sfarsit, linistea[ruga]. Nora[hia]cu [url="http://by.lilypie.com/oTJ8p1.png"]Andrei[/url] si[url="http://by.lilypie.com/0Ecup1.png"] Victor [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 216
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

nah, sa scriu si eu doo cuvinte... nu-mi vine dar nah... deci, la noi catastrofa in continuare cu buncia terminator. azi m-a facut de-am trecut prin toate culorile. nus tia daca si-a facut insulina de dimineata sua nu.. cert e ca la 10 dimi avea glicemie 316. am pus mana pe tel, am sunat la spital. pana s-a linistit situatia am vazut toate culorile... ma rog, a trecut. p-orma, barbac-miu a facut-o atat de lata la serviciu ca a aplatizat-o... cu manuta lui, aparent ireparabil. se chinuie de vineri s-o dreaga si... degeaba...durere mare. daca nu face infarct acu, e imun pt urmatorii 50 de ani... ca zicea carmen de kilograme, la mine se aduna, burta creste si iar panicheaza toti si ma baga in boale. ieri la eco primul lucru cand m-a vazut ia: vai ce burta mare aveti, e clar neechilmibrat diabetul. aveti prea mult lichid. copilul e prea mare. l-a masurat, e mare, ar eun kilogram pt 26 de sapt, dar lichidul corespunde. nu e prea prea. si pe principiul daca o pica drobulm de sare, ma intorc la odiseea mea cu glicemia si insulina, inca amanata si stresanta. pe de alta parte, antonela, le-am transmis fetelor mesajul tau. ne pare rau ca n-ai fost, dar sanatatea primeaza. or mai fi ele ocazii si nu mai scapi! carmen, mult a fost, putin a ramas. maine-poimaine o iei pe urmele danielei. kilogramele, se duc cum au venit, sunt convinsa de asta. ai grija de voi! ror, doua vorbe, ceva? fetelor,cum a fost azi la shopping? soldurile, bata-le vina! la noi..; razboi pe baloanele cu heliu de la bunica... zau ca nu mai am rabdare pana pleaca bunica asta... miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de sacha (08.01.2008) si de... bebe (jé)rémy noah sapt.25 [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=69309&whichpage=2"] Povestea pseudo-nasterii [/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=70748"] Povestea nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bebe Arthur, bine ai venit pe lume, sa-ti dea Dumnezeu o viata minunata si multa sanatate[bis][s]! Felicitari mandrilor parinti! La multi ani lui Sacha cel voinic, multa sanatate si noroc alaturi de toti ai tai[s][pup]! Nora[hia]cu [url="http://by.lilypie.com/oTJ8p1.png"]Andrei[/url] si[url="http://by.lilypie.com/0Ecup1.png"] Victor [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mikule cred ca e vorba de mama ta sau ma insel? Ca nu sunt sigura daca am inteles bine, dar totusi... 316??? Cred si eu ca te-ai panicat, bine cel putin ca a trecut. Ca tot ziceai de diabetul tau de sarcina, la un moment dat se parea ca si eu as fi avut diabet de sarcina, insa mi-au facut testul curba de toleranta la glucoaza (bleaaaaaaaaaaaah urasc dulcele ala ingrozitor si mai ales pe stomacul gol, da` na ata ete) si mi-a iesit in limite normale 71, 171, 146, 122, din fericire nu am diabet de sarcina yupiiiiiiiiiiiiiiiii Abia astept sa o am in brate pe Lorena, intr-adevar mult a fost, putin a ramas. Scumpiliciule mai baga si tu de alea pe FB, de alea care imi plac mie, nu te mai lasa atata rugata [pup] forte asa cum iti place!!! Ana am putut deschide pana la urma pagina aia, insa nu-i pot da copy, paste pentru a o traduce, deci trebuie sa incerc sa inteleg eu singurica cu franceza mea de balta. Mersi mult de email. [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Carmen&year=2010&month=2&day=23&babycount=1"][gravi]34+[/url] [fetita]Lorena [url="http://community.webshots.com/user/mello007"]Mello motanelul iubit[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

coucou les filles mirikule, sper ca mami a ta e bine acum.. am vazut ca a plecat deja deci totul a intrat in normal. legat de "scorul" glicemiei.. mama mea nu stia ca are diabet si avea 400... vreme de cateva saptamani si-a tot refacut analizele ca nu-i venea a crede.. ca la carte scrie ca 250 e coma diabetica.. insa erau cifre mai vechi. apoi a inceput tratamentul si avea peste 200 mereu... unii triaesc cu 300 an isi ani de zile.. parerea mea e ca daca nu face excese e ok si cu 300... acum cam depinde de la caz la caz.. va tin pumnii , in orice caz.. nora, morgane: sunteti ok? nicholas si arthur : ok ? mancati si dormiti bine? dormiti si mancati bine? anto: v-ati facut bine? carmen: super ca nu ai diabet.. ror : cum a fost la romanik?[:D] ana: eu inca mai pastrez sticla aia, dupa cum am promis... [:D] noi fuseram la disneyland sambata. dus-intors in aceesi zi .. zi in care a plouat cu galeata si au fost amanate toate spectacolele din aer liber... deci nu l-am vazut pe mikey [bang] tragedie mare, numa la sfarsit.. si pe fuga ca .. of cors.. ploua... frate.... am stat in ploaie alaturi de alte 10 mii si tri lioane de oameni... care pareau ca nu au nicio treaba cu ploaia .. ce-om fi cautat acolo nu'sh.. dar a fost cumplit. credeam ca nu se mai termina ziua ... si nu asteptam decat ora sa ne-ntoarcem.. ceea ce in mod normal e de necrezut... concluzia: disneyland nu e de vazut iarna.. chair daca sunt reduceri.. bon... pup pi toate lumile ... cu drag s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am regasit fete, Hai ca in fiecare zi imi propun sa scriu cateva vorbe si mereu aman, nu pot spune ca sunt super ocupata dar nici degeaba nu stau. Cred ca si lenea e un pic de vina.... Gata, s-au terminat sarbatorile, agitatia, cred ca toata lumea e acasa si sper ca lucrurile au intrat pe fagasul normal cel putin pt marea majoritate pt ca mai sunt si unele exceptii cum ar fi Danielana care a devenit mamica de curand si pt ea viata s-a schimbat radical, mai e Carmen care astepta acelasi eveniment din zi in zi apoi Simona, mamica proaspata care nu prea ne zice despre ea... Dar e de inteles, nu-i usor sa fi mama a trei copii si sotie cu atatea responsabilitati. In fine, cum ziceam, gata cu sarbatorile, ne intalnim sau nu? Eu am fost saptamana trecuta la Bruge si m-am intalnit cu Morgane la un rond de shopping. Ne-am simtit tare bine, am colindat, am probat, ras, palavragit, luat masa delicioasa dar si cumparat lucruri frumoase. Mersi pt ziua frumoasa Luci. Miri, zilele astea trebuie sa ne vedem. Sper ca intre timp te-ai mai linistit dupa atatea probleme. Sa-mi zici cum preferi; vin eu la tine sau vi tu in Mechelen prilej cu care putem da o raita prin magazine? Danielana, cand gasesti timp scrie-ne si noua ce mai face bebe Arthur si desigur cum esti tu. Pana atunci pupici la baiatul frumos. Carmen, sper sa ne ti si pe noi la curent intr-un fel despre tine si cand va veni pe lume Lorena. Iti tinem pumnii sa iasa perfect. Ror, chiar, ai fost in tara si nu ne zici nimic? Ninush, ce mai faci si tu esti asa de ocupata? Ce fac copilashii? Dar tu? Ana, la tine ce se mai intampla? Planuri de mutat, sau poate deja s-a intamplat....? Ce face Mariuca? Scumpi, te trag de urechi cu prima ocazie ca nici tu nu ne mai spui nimic si mai ales ce mai face Sebastian. Pupici la baiatu frumos. Oana, ai zis ca ne scri despre America si inca ceva dar deocamdata nimic. Hai ca m-ai facut curioasa. Abia astept sa citesc. Sper din toata inima ca toate sunt bune cu tine si ca anul asta o sa-ti aduca tot ceea ce ti-ai dorit. Of trebuie sa ma intorc la treaba si mai aveam cate ceva de scris. Sunt la birou. Mihaela, Ardeiash, Anto, Nora, Simona, Madi, Lucica si toata gasca va pup, la fel si pe copilasii vostri dragi si va doresc numai bine. Sper sa pot reveni curand ca mai aveam ceva de zis. Bepii Live as if you were to die tomorrow, Learn as if you were to live forever
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Taniucule te rog, nu ma trage de urechi [:D]! Gata scriu: Sa incep cu vestile bune: am cetatenia olandeza!!! Sunt super fericita si la ceremonie am fost tratata f. frumos: am facut cunostiinta cu primarul, am stat la masa cu el, am mancat praji, mi-au dat un buchet superb de flori, steagul Olandei, o zi gratis la Efteling, un document care atesta cetatenia si a venit o tipa de la ziarul local sa faca poze. Deci apar si in ziar( azi merge Jos la mama lui sa ia ziarul, sa vedem daca au publicat)ce mai, am fost o rasfatata! Sebastian al meu a facut roseola sau de zesde ziekte cum o numesc ei in Olanda, a facut vreo 2 zile juma febra mare( 39,8) si apoi i-au aparut pete pe piept. Acum e bine, ce mi s-a parut tare funny, el cu febra mare, se zbenguia mama-mama si alerga p-aici...ce sa zic mi-e drag de el de nu mai pot, zice si el cateva cuv: veeeeeei( vrei), gata, mama, papa, papam, kk [:D], manuta( dar numai io inteleg :))))), si are la energieeeeeeeeee, toata ziua alerg dupa el. E un poznas si jumatate!!! As vrea si io intalnire, daca se poate in Antwerpen [:D] Va pup dulce pe toate si mi-e dor de voi [url="http://lb2f.lilypie.com/GfDwp2.png"]Sebastian, baietelul nostru iubit[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ardeiash... hai sa-ti spun eu ce inseamna glicemie peste 300, 200... retinopatie diabetica (simplu explicat, orbire), blocaj renal sau insuficienta renala, hipertensiune, risc de AVC (maica-mea le are pe toate) din cauza unui diabet neechilibrat. daca tu crezi ca e de joaca, da-mi voie sa te panichez nitel si sa-ti deschid ochii... e crucial sa ajunga la valori normale, asta inseamna max 120 glicemie pe stomacul gol, pana in 140 daca e insulinodependenta, si 140 dupa mancare la o ora, sau daca vrei, la cei care iau insulina intre 100-max150 inainte de insulina si mancare, la fiecare masa. MISCAREA e cuvantul cheie in prelucrarea zaharului in organism si doze adaptate de insulina. taniuca, cum vrei tu! doar sa-mi spui cand si cum. eu sunt acasa orishicum. si daca nu plec, imi gasesc mereu prostii de facut si de gafait:)) scumpi, felicitari pentur cetatenie! asa parca-parca iti vine sa devii cetatean strain, cand te baga lumea in seama, mai o floare o praji. belgienii astia... ma bucur ca sebastian e plin de energie! asa si trebuie sa fie:) inca putin si faceti 2 ani! nu-mi vine sa cred! nora, caciulitsa ta asteapta dragutsa de ea, la mine pe bord, vesti de la stapana. cand vreis a ti-o returnez? da un semn! miha... no comment... da stii tu ce-mi sta pe degete... ai o scuza doar daca faci zumba non-stop... fetelor, trebuie sa organizez "nasterea". e complicat ca se intampla in vacanta de paste, a doua saptamana, cand... chantal e in vacanta, deci si bruno si sacha sunt liberi. caut babysitter pe la gezinsbond si league des familles dar deocamdata n-am raspuns. n-au intrat zilele in sac dar nici mult nu mai e...mama ei de cezariana...ma scoate din uz cel putin o saptamana...daca n-a facut domnul sot infarct cu pb de la servici... risca un family burnout in perioada aia:)))) pupizauri la galeata miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de sacha (08.01.2008) si de... bebe (jé)rémy noah sapt.25 [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=69309&whichpage=2"] Povestea pseudo-nasterii [/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=70748"] Povestea nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fete, eu n-am calculator acasa asa ca scriu fuga de la birou ca am treaba o gramada. Scumpi, felicitari pe cetatenia olandeza. Ai fost o rasfatata, ce mai!!! Bravo la olandezi ca stiu sa-si aprecieze cetatenii. Iar Senbastian, e un copil deosebit. Sper sa se faca bine cat mai repede si mai sper sa-l vad cat de curand. O sa fac in asa fel sa vin cat de curand in Antwerp sa ne vedem, sa-l smotocesc un pic si sa-l aud cum vorbeste pe limba lui. Pana atunci pupici la baiatu frumos si la fericita mamica. Miri, si eu pot sa-mi fac timp ca sa ne vedem la o cafeluta. Spune-mi tu cand ti-e mai usor si se rezolva. Ce zici de maine dimineata sau vineri dimineata? Da-mi un semn dar nu pe net ca deocamdata n-am. Ne-a luat un nenea calculatorul la reparat. Gata, plec la treaba, va pup pe toate apasat. Bepii Live as if you were to die tomorrow, Learn as if you were to live forever
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara fetele, M-am intors.... adica am disparut brusc si dintr-o data pt ca am fost bolnavioara, mai multe una dupa alta, dar acum, Doamne ajuta, sunt mai bine. Mirik, mii de scuze pentru intarziere, iti urez si eu cu mult drag La Multi Ani pentru Sacha, sa fie sanatos si fericit alaturi de mami, tatii si fratiorii lui. Scumpi, felicitari pentru cetatenie si multa sanatate lui Sebastian. Mirik, imi pare rau ca mamanul tau are asa probleme de sanatate, sper ca s-a intors cu bine acasa si ca tu esti restabilita cu nervii. Si eu o am pe mama aici, am fost cu ea la cardiolog, i-am facut analize si a inceput un tratament cu anticoagulante si am constatat ca trebuie sa-i supraveghez atent medicatia ca altfel nu stiu niciodata ce, cum si cat a luat. Dar Doamne ajuta, se simte mai bine decat atunci cand a venit. Fete, are cineva vesti de la Danyelana? Tania, ce frumos ca te-ai intalnit cu Lucica, sa va fie de bine iesirea. Pupici la toate fetele, o seara buna Anto, mamica de Sonia Gabriela ( 22iunie 2007) si Victor Andrei (8 octombrie 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...