Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Irina, eu sunt de parere, ca intotdeauna, cand e vorba de copilul tau sa faci absolut ce simti...sa te detasezi de "sfaturi" si sa iti urmezi instinctul...Eu sunt sigura ca Aidan este un copil foarte relaxat si independent si ii va fi foarte bine!!!

 

 

Al meu va sta mai mult la pupat, ca e mai copilaros asa...[:D]

 

Azi am fost in vizita la niste romani (copiii sunt colegi la scoala) care aveau 4 gaini in curte!!! Ce distractie pe copiii!!!! Au si oua de la gainile lor...

Acum ma bate gandul sa imi cumpar si eu 2[:D]...macar un ou pe zi sa imi faca[:I]

 

Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul

[cool]

[foto]id="size1">

 

 

 

id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 223
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si noi vrem! Gaini, adica. Am vizitat ieri cotetul [:)] unor prieteni, ce mai vila! Nu dai ochii cu cocosul fiorosul, doar bagi mana dupa oua printr-un fel de usite.

 

Dar am intrat sa va doresc tuturor un an cu sanatate, sa va spun ca aveti niste floricele de copii si sa ma scuz (si eu...) ca am ramas in urma cu detaliile legate de procuri, apostile, etc. (parca Hilde intreba?!).

 

La multi ani!

 

Take jid="green">oid="red">yid="navy">! (poze)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea multumim de aprecieri.. nu suntem chiar f tineri, eu deja am 30, sotul mai are un pic pana schimba..

Miere instictul tau eu zic ca e cel mai bun sfetnic! succes cu acomodarea la gradi..

 

si pe final va fac un pudding [:-)))] sau un Indianotech - pot sa spun ca imediat cum incepe melodia fata percuteaza si imediat canta si ea "lii liii" [pk]..

 

 

Mihaela, mami de [ispita]Andraid="red"> - 29 martie 2008

Mica dansatoareid="limegreen">

Primul anisorid="pink">

Hoinariiid="purple">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sinzi eu stiam ca in Florida nu ai voie sa cresti gaini in curte (daca nu e ferma) decat dc le declari pets[:D]

Am avut un coleg care avea doua gainuse si un cocos si l-au reclamat vecinii pt ca trezea cocosul tot cartierul si au venit cei de la Animal Services de i-au luat gainile, nici macar nu l-au lasat sa le puna pe-o ciorba, haha!

 

Mihuta, super cute Andra ca de obicei! Cat are ea acum?

 

Baby Gator

 

Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intru sa mai bag si eu un ochi...azi sint cirpita de somn...avuram "excitement" aseara pe la 3 cind a facut "POC" teava principala de la incalzire[bang] Dupa "POC" a urmat "PIC-PIC-PIC" care s-a transformat in "SHHHHHHH". Deci azi vine plumber[bang]

 

La noi Craciunul a trecut frumos...cu prieteni dragi si (prea) multa mincare. Hotariram ca de Anul Nou pregatim (mai) nimic.

 

Cu pupatul e cam relativ...Si Nick a a vut o perioada cind nu a vrut sa fie pupat...acum parca a reversat putin (vorbesc de public ca in particular inca imi sta in poala si imi paralizeaza picioarele de la genunchi in jos). Cel mic e inca smotocibil (si inca ce!!!).

 

Am fost luni seara la un concert punk la Webster Hall cu sotul (care a fost "coerced") si cu Nick...cred ca l-am speriat "forever" de underage drinking cind a vazut vreo doi picati din picioare (plus ca-i era frica sa nu (se) verse ceva pe el)...ce mai..."sheltered", nu alta! Cind a vazut ce si cum e intr-un mosh pit a dat toate motoarele inapoi iar cind au sosit mowhaks multicolore si belciuge atirnate de locuri posibile si imposibile, a facut fetze-fetze! Oricum, catre mijlocul serii, i-a venit inima la loc putin si a intrat in "feelingu'" muzicii (dar super atent la tot din jur).

Sotul i-a semnalat discret "puiului mic" cam cum aratam eu cind m-a cunoscut el pe mine (bocanci, studs, blugi praf si tunsori ciudate) si am primit niste priviri extrem de dezaprobatoare catre neincrezatoare de la copil...

 

 

 

Anamaria

 

"With sufficient thrust, pigs fly."

id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nasolica treaba cu plumbing Anamaria. Sa se rezolve repede si bine.

 

I feel for you Miere, ca am suferit cind am vizitat daycares pentru Alex si el era mult mai mare decit Aidan la vremea aia. Aveau asa un aer de orfelinat, m-am decis instantaneu sa gasesc orice alte solutii. Sigur ca s-ar fi obisnuit copilul sa mearga acolo, dar eu nu...

 

Vreau si eu gaini, dar mi-e ca ma scot afara astia din HOA. Poate daca nu le iau cocos o fi mai bine.[:D]

 

Andrada, asa sintem si noi cu Alex. Acasa inca ma lasa sa-l dragalesc, cind nu ne vede nimeni.[:D] De vreun an de zile imi ia slapii si i se potrivesc la fix. Mai un pic si-l string.[:D] Sosetele deja nu mai stiu care ale cui sint.

 

 

 

Lume multa, oameni putini

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona, cica vine plumberu' la 7 si pina atunci sa demoleze sotul zidul[bang][bang][bang] (il cunoaste sotul meu, nu-i un "fly by night" plumber)...mi-e GROAZA de demolari!!!

 

 

La capitolul pantofi m-au depasit de muuuuult...in masuri de femei Alex poarta un 8.5 (catre 9) si Nick un 9.5 (catre 10). Nu mai pup adidasi "gently used" si nici Uggs! M-au "luat" si la tricouri - dupa ce Nick s-a autoservit de la t-shirturile mele vechi (gen Guns N Roses, Iron Maiden, etc)...sint mai lati in umeri ca mine. Inca un pic si le fur blugii (in ai lui Nick incap dar nu ma lasa sa pun mina pe ei).

 

Nick la inaltime e fix cit mine (fara tocuri) si Alex mai are o juma de palma sa-l ajunga.

 

 

 

Anamaria

 

"With sufficient thrust, pigs fly."

id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ha, ha, ha Anamaria! Nu stiu daca sa ma mir cit sint ei de mari, sau cit esti tu de mica!

Te tot invidiez ca ai baieti atit de mari si tu esti atit de tinara. Daca eram desteapta faceam si eu asa. Fiul mai mare al prietenei mele a implinit 20 de ani anul asta. Iar eu am prichindel de patru ani!

Nasol cu demolarile, te inteleg ca si noi sintem in santier. Am tot asteptat sa vad hardwood floors a lui Andrada si daca tot nu ne-a mai pus pozele, ne-am apucat sa punem unele of our own.[:D] Parea ca-i un proiect mititel, dar sintem de fapt cu toata casa pe dos. Oh, well...

 

Lume multa, oameni putini

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Las Ramona ca nici tu nu ai pus poze cu zapada de la voi!!!!!

 

Anamaria, mie imi e groaza de plumers...si noua ne picura un dus in baie...sotu nici nu a observat!!![:D][:I] Astept sa observe el si apoi luam masuri!!!

 

Revin...a vinit sotzu[olala]

 

ps...fetele...i'm going to go crazy with you know in the house...can i move in with someone??????[q]id="size1">

 

Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul

[cool]

[foto]id="size1">

 

 

 

id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...