Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 223
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Andata si noi am venit prin loteria vizelor si sa stii ca asa am aflat ca am cistigat, am fost sunata pe mobil de o angajata a ambasadei us la bucuresti. Specific ca este vorba despre al doilea plic. Ea se ocupa de dosarul nostru si urma sa plece in concediu iar prima ei zi de lucru era ziua interviului la ambasada ptr noi. Mi-a dictat la foc automat tot ce avem de pregatit si pasii de urmat asta dupa ce i-am spus ca nu am primit plicul acasa. Am primit si plicul cu pricina dar asta abia cu o saptamina inainte de interviu asa ca daca nu ne-ar fi sunat ea nu am fi avut timp fizic ca pregatim tot ce a fost de pregatit. Stiu ca nu se practica dar uite ca noua ni s-a intimplat , probabil ''cineva'' [:D]a vrut musai sa ne aduca aici. Explicatia data de ea a fost ca se stie ca livrarea plicurilor cistigatoare a fost intirziata de la Nebraska . Eu nu zic ca telefonul primit de voi nu e scam ci doar am vrut sa share experienta mea care stiu ca e mai rar intilnita si sa stiti ca exista si cazuri de astea. Eventual puteti suna la ambasada si verifica, asta daca iti confirma sotul ca a jucat pe site-ul oficial. There's no elevator to success ... you have to take the stairs!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A nins, a nins, a nins si la noi ... sambata noaptea. Duminica cand ne-am trezit era o frumusete afara. Am imbracat copiii si i-am azvarlit afara sa-l ajute pe barbat la dezapezit masinile. Eu faceam supa de vita si varza acra, calita la cuptor. N-au rezistat prea mult afara - in 2 ore au venit muci de oboseala, mucii pana la barba, rosii in obraji si desigur uzi pana in chiloti. Apoi am fost la un Birthday Party la bazin - unde m-am umplut de invidie - jumatate din copiii de 5 ani prezenti inotau fara probleme singuri, fara colecele din alea in jurul bratelor. Alex al meu nu poate fara alea. Adica da el asa haotic din maini pana pe la jumtatea bazinului si apoi gata, se duce la fund. Dupa petrecere am fost la niste preieteni care nu au inca copii, ea este gravida insa, va naste prin aprilie ... deci au o casa scoasa din cutie plus o pisica foarte jucausa. Fetelor, desi le adusesem jucarii, s-au luat la alergare cu pisica si au facut o galagie si o nebunie pe acolo de cred ca nu ne mai invita aia niciodata. Am vazut asa pe fata lor cum se crispau cand fugeau astia mici pe langa brad, s-au bagat in debara, s-au ascuns in baie ... dar nici eu nu am sarit prea tare sa-i opresc - ce naiba sa le fac ? Lasa ca o sa vada ei cand o sa aiba si ei copil - daca nu, sa nu ma mai cheme si gata. Si vestea proasta este ca cred ca am facut anexita - imi simt ovarele si unul chiar ma doare putin si ma doare spatele. Ce se ia pt anexita asta, ceva antiinflamatoare si parca ceva antibiotic ? Sa nu ma trimiteti la doctor ca nu ma expun acum inainte de sarbatori [:I]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

L-am gasit azi pe Aidan pe marginea ferestrei, in picioare pe pervaz, sprijinindu-se de geam[bang], nu vreau, nu pot sa-mi imaginez cum ar fi fost dc aveam geamul deschis, nu mi-am imaginat ca se poate catara acolo, eram in bucatarie (care comunica cu livingul), deci sub ochii mei, intr-o fractiune de secunda s-a urcat, si fara prea mare efort pt ca nu am auzit nimic (eu eram cu spatele, ii preparam mancarea). Am refacut traseul pt ca nu imi dadeam seama cum a ajuns acolo, s-a catarat pe o masuta (o jucarie de a lui), de pe masuta pe pervaz, tinandu-se de fotoliu. Am imbatranit 10 ani:(( pana am ajuns la el. Ce rau imi pare de Brittany, ce tanara si frumoasa era. [url="http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/"] Baby Gator [/url] Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea eu am inceput sa le dau fetelor iaurt pe la 10 luni si tot YO Baby de care zicea si Miere. Miere scary... te inteleg perect,din pacate "senzatiile tari" de genul asta abia incep. [flo] Doris te invidiez pentru zapada..[:I] Chiar ca pacat ca s-a dus asa de tanara Brittany Murphy.[flo] Cami - mami de Sofia Alexandra - mai 2006 si Sabina Adriana - mai 2008
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu Dianei am inceput sa-i dau de pe la 6 luni juma pui. si iaurt curind dupa (plain, european, organic, whole) , la 7 i-am introdus galbenusul si ma gindeam la 8 sa-i bag putina carnita de vita (desi ea e tare constipata ...:(( ...) si la 9 peste (pangasisus ii dadeam lui Robert in Olanda). va intrebam ptr ca nu mai stiamcum a m facut la Robert. virstele la care am inceput. Doamne Miere! fereasca Dumnezeu!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miere Doamne fereste! dar tu nici jaluzelele nu le ai auzit? sau erau trase? Buflea faci ceai de musetel pui intr un lighean si te catzeri cu pasa deasupra ligheanului. Stai si tu asa sa te loveasca aburii si stai cumva invelita cu un prosop (aburii sa vina la pasa) sa nu racesti mai rau. Sanatate! Fetele care numere sunt divizibile cu 7? [:I] care i regula? Don't throw with stones if you live in a glass house. corina mama Ralucai http://community.webshots.com/user/corinaraluca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, jaluzelele sunt trase pana sus pe partea aceea de casa, pt ca in spatele casei este o padure si ne place sa vedem copacii. Faza este ca pervazul e destul de jos in comparatie cu ceea ce am vazut eu pe la alte apartamente. Copilul asta e argint viu, pe bune. Are o mobilitate extraordinara, acum mi-e teama sa nu incerce sa escaladeze patutul. [url="http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/"] Baby Gator [/url] Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...