Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulguleti maricei de nov-dec 2006 (3)


Recommended Posts

 

sunteti mortale, multumesc [:-)))]

 

 

 

din cate stiu.. azi este ziua frumoasei Roxanaid="red">

 

[s][s] sa ne traiesti draga noastra fetita!

 

 

 

Acs, as zice sa iei legatura cu Raluca_u, ei au experiente majore cu otite operate & co la Stefan.

 

 

 

Denn die Ferne ist niemals dort, wo man sich befindet. (Janosch)

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Acs,

 

Mihaita a fost operat la 3 ani de polipi,iar in decembrie,cand am ajuns la bucuresti si i-a scos amigdalele a spus dr ca avea si vegetatii ,dar mici.

La Budimex este dl. dr. Gheorghe ,incearca la el.Tubuletele lui Stefan al Ralucai sunt puse de el si am inteles ca nu sunt din alea care se elimina singure.Si noi am marcat o alta otita saptamana trecuta,exact in urechea cu aerator,pt ca acesta se infundase (?).I l-a scos cu penseta ,dar nu i-am mai dat antibiotic,doar homeopate si s-a retras.Presupun ca Victor face otite seroase,am inteles ca sunt mai rele astea...dar sper sa vi se dea o solutie!

Multa sanatate!

 

La multi ani Roxanica!id="blue">[s] Mult succes la scoala si sanatate multa!

 

Lavinia, mamica lui Mihaita (26.11.2006)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

tot dr. Gheorghe, la Budimex, l-a operat si pe Marc de aigdale si polipi. noi nu am avut tubulete pt ca Marc facuse doar otite medii acute, fara acumulare de lichid. nu am mai avut probleme serioase de atunci, doar vreo 2 otite usurele.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult Ruxandra, Lavinia, Lizzy! [pup]

La doctorul Gheorghe am fost cu Maria cand era micuta. O sa apelam din nou la dumnealui. Intre timp ii facem aerosoli si speram sa aiba efect pentru moment.

Ieri eram putin cam disperata, cred ca s-a vazut si in mail. Imi cer scuze. Adevarul e ca nu ne asteptam sa fie aproape ca inainte de operatie. Si cand mi-a spus Stef cat de curajos a fost (i-a bagat doctorul tuburi in nas, i-a spalat urechile) si cum plangea in tacere... ooofffff

Acum ma doare capul de-mi vine sa-l dau jos :), dar sunt mult mai optimista.

In definitiv nu e ceva foarte grav, insa orice necaz al copiilor doare al naibii de tare pe parinti.

 

Va multumesc!

 

 

Manuela, Stefan si cele 3 minuniid="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acs, Luca a mers la Adrian Tudor la Gr. Alexandri. Sincer, eu nu am fost cu el.. chiar nu am putut ajunge, insa lui Luca i-a placut de doctor si am decis ca ramanem acolo. Inca nu stiu cand va fi operatia.

Imi pare tare rau sa aud astfel de vesti. Si Luca are auzul afectat.

Roxanicaaaaaa!!!! Chef de chef!! [flo][flo][flo] LA MULTI ANI!!

 

Yagmur si Luca

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai apar si eu din cand in cand...dar sa stiti ca am apucat sa citesc si din urma:

- La multi ani draga Roxanaid="red">! Bafta la scoala si la celelalte activitati! Sper ca mami sa-ti arate mesajele noastre...

- Doniaid="red">, nu stiu care e incercarea prin care treceti, dar va doresc din tot sufletul sa o depasiti si sa va regasiti calmul si linistea[pup]

- Manuelaid="red">, cred ca fetele te-au sfatuit cum stiau ele mai bine. Sper sa se rezolve repede si sanatate multa!

-Chinicoid="red">, concediu placut si eu una astept tareee curioasa sa vad care e surpriza (am eu o vaga banuiala sa dea DD sa fie asa![pup])

- Manuid="red">, m-ai lasat intr-o mare ceata cu Cluj-ul. Astept lamuriri[:D]

- Dianocicaid="red">, voi de ce ati plecat din Buc? Va e mai bine asa?

.

Fuseram la ferma din Pantelimon...extaz...clar o sa mai mergem[:D]

Acu' ma duc la munca[q]

 

 

 

Danutz, mami de Maria-sa Rares (14.12.2006)

 

fulguletiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc inca o data pentru sfaturile voastre. Saptamana viitoare isi face analizele si apoi decidem ziua operatiei. Doamne ajuta sa fie bine. Care mai sunt scorurile la anestezist si doctor?? id="size1">

Danutz, am fost la Cluj si Oradea. Prietena mea de suflet, s-a maritat la Oradea cu un fost coleg de al meu. S-au cunoscut anul trecut cand am schimbat apartamentul carand canapeaua mea.

Data viitoare venim la ferma si iti multumesc din suflet ca ne-ai invitat [pup][pup][pup]

Maine plecam la Breaza. Am de facut curat in toata cabanuta dar sper sa avem timp si de distractie [:)]

Weekend placut!!! [flo][flo][flo]

 

 

Yagmur si Luca

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Ruxandraid="red">! Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de baietii tai![s]

La multi ani Roxanaid="red">![s]

 

Acsid="red">, multa sanatate lui Victor! Imi pare rau ca problemele nu s-au terminat odata cu scoaterea polipilor. Un pup gras pentru bursucelul curajos![pup]

Yagmurid="red">, bafta si voua cu operatia de polipi! Pupici lui Luca! [pup]

Chinicoid="red">, concediu placut![recevere]

 

Noi suntem cam varza, dar ne revenim noi. [:D] Alexia are gatul rosu, conjunctivita si, cred, ceva probleme cu auzul (din cauza otitelor). Saptamana viitoare mergem sa facem un test de audiometrie, parca asa se numeste. Maia e racita cobza, pe mine ma doare in gat de aproape doua saptamani, desi m-am tratat cu tot ce s-a putut, dat fiind faptul ca alaptez. Am facut ieri un exudat faringian, miercuri astept rezultatul.

 

Pupici tuturor![pup]

 

Teutz, mami de [zana]Alexia Iarinaid="red"> (10.12.2006) si [copil]Maia Carinaid="red"> (19.08.2010)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...