Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulguleti maricei de nov-dec 2006 (3)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

 

Donia, m-am uitat prin magazine si n-am prea vazut. Mai am un magazin de verificat.. mai dureaza; oricum din Buc.

Am gasit branza de capra fara lactoza.. dar pe laptele de capra nu scrie asa ceva.

 

 

Laura, huh.. plimbareata mai esti. Bucur tare ca te simti bine. Ai grija de bb.. cezariana nu-i un capat de tara.

 

 

Lizzy, inteles ce-i cu harta? Ar fi fost fain sa-i trimitem impreuna.. Apropo de asta.. azi m-a convins educatoarea sa facem o nebunie.. detalii mai incolo.

 

 

Bravo Lucaid="blue"> si mami curajoasa.

 

 

Adevarat ai grait Teutz.. adevarat

 

si mutam fain pt frappe (sau cum se scrie) Lacramioara... chiar aveam pofta

 

 

 

Denn die Ferne ist niemals dort, wo man sich befindet. (Janosch)

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

.. daca aveti prisosinta de ganduri bune.. rog trimiteti-le pentru un baietel mic si scump Mihaitaid="blue"> pe nume.. trece iarasi printr-o mare incercare..

 

dupa ce s-a nascut cu o malformatie severa la inimioara.. dupa ce s-a infaptuit o minune si-a fost "reparat".. ia acum, de cateva zile, e tare grav... face temperatura si convulsii si multe altele.. si medicii nu-i dau de cap

 

e asa de.. nici nu pot sa spun nedrept.. daca ati sti ce minunat s-a dezvoltat in lunile de dupa operatie.. ce copil frumos, voinic si istet..

 

multa putere Mihaita! lupta

 

 

 

Denn die Ferne ist niemals dort, wo man sich befindet. (Janosch)

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vorbesti de Mihaita al Laviniei?Da mai multe detalii ca morrr pe mesajele astea care ma lasa pe mine sa le deslusesc.Nimic personal,Ruxandra dar eu chiar simt nevoia de mai mult.Daca tot spui,spune mai concret!

Chiar si in rugaciune te duci cu gandul la persoana respectiva.Daca o cunosti,o vizualizezi,daca n-o cunosti incerci sa ti-o imaginezi.Deci zi mai mult sa ajunga gandul cat mai la tinta si repede.[flo]

[ruga]

 

Laura,

o sa fie bine,roaga-te si o sa fie bine!Ma gandesc la tine si ma rog pentru tine si puiul tau![grup]

Cum zicea Lavinia,la mine cezariana a fost floare la ureche comparativ cu nasterea naturala.Daca as mai avea un pui mic,as face orice artificiu sa ajung tot la cezariana.Experienta asta o datorez lui Madaluta care are doua la activ si care pe ultima suta de metrii ma incuraja ca va fi bine,ca asa a fost la ea,bla,bla...,si asa a fost!

De nastere naturala 'cu epidurala',nici nu vreau sa-mi amintesc,brrr!Nu uita,totul se intampla pentru ca...ceva.Si ceva-ul asta il vei afla dupa.

Fii increzatoare c-o sa fiti bine![flo]

 

 

 

 

 

Ceea ce ai construit poate fi distrus,nu conteaza,construieste!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dandusa
Vorbesti de Mihaita al Laviniei?Da mai multe detalii ca morrr pe mesajele astea care ma lasa pe mine sa le deslusesc.Nimic personal,Ruxandra dar eu chiar simt nevoia de mai mult.Daca tot spui,spune mai concret!Chiar si in rugaciune te duci cu gandul la persoana respectiva.Daca o cunosti,o vizualizezi,daca n-o cunosti incerci sa ti-o imaginezi.Deci zi mai mult sa ajunga gandul cat mai la tinta si repede.[flo]
align="right" id="quote2">Nu, nu este vorba de Mihaita al Laviniei.Este vorba de alt Mihaita.. cred ca am mai povestit despre el... e drept, a trecut ceva vreme. Si nu pot sa spun mai mult... pe acest forum public adica. Denn die Ferne ist niemals dort, wo man sich befindet. (Janosch)id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ruxandra_sb
Citat:
citat din mesajul lui dandusa
Vorbesti de Mihaita al Laviniei?Da mai multe detalii ca morrr pe mesajele astea care ma lasa pe mine sa le deslusesc.Nimic personal,Ruxandra dar eu chiar simt nevoia de mai mult.Daca tot spui,spune mai concret!Chiar si in rugaciune te duci cu gandul la persoana respectiva.Daca o cunosti,o vizualizezi,daca n-o cunosti incerci sa ti-o imaginezi.Deci zi mai mult sa ajunga gandul cat mai la tinta si repede.[flo]
align="right" id="quote2">Nu, nu este vorba de Mihaita al Laviniei.Este vorba de alt Mihaita.. cred ca am mai povestit despre el... e drept, a trecut ceva vreme. Si nu pot sa spun mai mult. Denn die Ferne ist niemals dort, wo man sich befindet. (Janosch)id="size1">
align="right" id="quote2">cunoscandu-i personal pe Lavinia si pe Mihai al ei... te afecteaza si mai mult o veste delicata din asta... marturisesc ca mi s-au taiat genunchii, ca vorbisem cu Lavinia la sf sapt trecute... multumesc de lamurire, Ruxandra...pt Mihaita despre care spui tu... [ruga] si ganduri pozitive pentru parintii lui, sa treaca cu bine si de asta data. putem face mai mult pt ei decat cu gandul? [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ruxandra_sb


Lizzy, inteles ce-i cu harta? Ar fi fost fain sa-i trimitem impreuna.. Apropo de asta.. azi m-a convins educatoarea sa facem o nebunie.. detalii mai incolo.


align="right" id="quote2">

da, da, am inteles cu harta. da' tu ai citit ce idee buna am avut dup-aia? [:D]
nu spune ca-i imposibil, nimic nu-i tocmai imposibil...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

laura, ca si dana, zic ca daca e sa fie cezariana, asta e, fruntea sus, zambetul pe buze si cu optimism inainte! eu am doua cezariene. atat in operatie, in timpul ei si dupa, inclusiv in perioada de refacere, am avut atitudinea compet diferita. la prima am fost varza din toate pctele de vedere si deprimarea m-a cotropit instant, plus refacere f lunga. la a 2-a, floricica [:D] sunt dovada vie ca atitudinea a contat! la nici 24 ore am fost in picioare, la nici 48 de ore urcam si coboram 1 et sa ajung in terapie unde era el... la nici 1 saptamana eram aproape ca noua...

so, asta era mesaj de incurajare!!! pupam burtica si mamica. spune-mi ca ati ajuns cu bine dupa faza cu bucurestiul... pls...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lizzy
cunoscandu-i personal pe Lavinia si pe Mihai al ei... te afecteaza si mai mult o veste delicata din asta... marturisesc ca mi s-au taiat genunchii, ca vorbisem cu Lavinia la sf sapt trecute... multumesc de lamurire, Ruxandra...
align="right" id="quote2">

pare rau pt stres.. da, nu m-am gandit la concidentele aparente

multumim pt gandurile bune Lizzy
gandul bun este foarte important



Denn die Ferne ist niemals dort, wo man sich befindet. (Janosch)
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...