Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulguleti maricei de nov-dec 2006 (3)


Recommended Posts

La multi ani, Adinazot! La multi ani, Ktrinel! La multi ani, Luciaro! La multi ani tuturor Florilor! Dandusa, noi am fost de cateva ori la ferma din Pantelimon. Copiilor le-a placut mult. De preferat sa nu mergeti in weekend cand e foarte aglomerat. [pup] Manuela, Stefan si cele 3 minuni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[s][s][s] La multi ani Lucia! [s] La multi ani Adina! [s] si [s][s][s] floricelelor noastre.. Crinuta, Flore,... si da, da ati ghicit.. ce inseamna cand se pun multe minti luminate la treaba [bis] pe fuga.. Donia, felicitari dragii R! Fata lu' mama ei! [:)] Dandusa, noi am descoperit ferma anul trecut; n-am simtit nevoia sa mergem mai des. E o idee minunata mai ales pt copiii de oras.. numai ca eu as simti nevoia unei mai mari stradnii.. iazul acela e imputit rau.. In w-e merita mers intr-o zi mai mohorata si/sau dimineata devreme.. sa nu fie buluceala. Am fost de curand la o petrecere de copii organizata acolo si-a fost tare fain.. au alergat numai la aer curat, au mangaiat si hranit caprele si iepurasii, au calarit tractoarele si-au dat o tura cu poneiul. Neaparat sa va luati sticle goale sa luati lapte de la dozatorul fermei de vaci de langa. cu gustarile sanatoase.. ma bucur ca G se da in vant dupa migdale. iar, datorita dovleacului Bob, a acceptat sa guste si ceapa si ridichii [popa] Denn die Ferne ist niemals dort, wo man sich befindet. (Janosch)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata, si eu ma gandeam sa mergem la ferma intr-o zi - ar fi fain sa fie in timpul saptamanii dar nu se poate... vedem cum imi organizez tatal sa ne duca acolo dimineata devreme, intr-un weekend. ma asteapta o vara plina - dupa Paste musai sa merg la Breaza unde am lasat cutiile aduse din CJ si sa le pun in pod pentru a pregati cabanuta pentru vara... apoi in august sper sa zugravesc/pus termopane in Iancului, parchet. Daca raman bani fac si mobila lui Luca si imi cumpar canapea sa nu dorm chiar pe jos :D. Deci va fi o vara muncitoreasca :D. Recunosc ca m-am saturat sa tot strang, sa tot fac cutii, sa ma tot mut :D. Daca vreodata aveti nevoie de impachetat sunt experta :)))))) De Paste stam pe acasa, mergem prin vizite... sper sa ma odihnesc. Primavara asta pe mine ma afecteaza rau: sunt tare obosita, racesc usor, dorm prost [:D]. Astea fiind spuse, va urez o zi frumoasa, pregatiri usoare pentru Paste.... si sa zambiti cat mai mult [flo][flo][flo] Yagmur si Luca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Veste buna, ieri am scapat de ghips! Vestea proasta e ca o doare glezna si ii e frica sa mearga, inca se foloseste de carje. Nu poate sa puna greutate pe picior, a fost imobilizat atat timp ca acum nu mai are curaj sa il foloseasca... ruxandra, acs si cine mai are experienta cu ghipsul, e normal? Yagmur, ce energie, ce planuri mari ai, ma complexezi. Adevarul e ca eu am planuri mari seara, in schimb dimineata sunt atat de adormita ca vreo cateva ore nu sunt buna de nimic. Trebuie sa ma apuc din nou sa iau fier, ca am putina anemie. kikineata, ce sport constant faci tu? Hai, mai da cu idei in populatie, poate ma urnesc si eu. Cand ma gandesc ca platesc abonament la o sala faina din ianuarie si inca nu m-am urnit... macar am dus copiii la piscina si la activitati, macar atat facem de banii aia. ruxandra bravo lui G pentru migdale! Si Cristi rontaie. Cine e dovleacul Bob? Noi avem un Bob la TV, dar e "the builder". chinico, m-am gandit la voi cu enteroviroza, dar parca tineam minte ca v-ati mai luptat cu asa ceva nu de mult? Si m-am mai gandit la tine sambata cand a plouat, si duminica cand a plouat si apoi a nins, si luni cand a nins toata ziua... ce fain e cand doar ploua! Azi dimineata am inghetat, este 1 grad, ma lasa nervii! Dreptu-i ca si in BV mai ningea de 1 mai. Teutz si iulia-stefy, sanatate la tusitoare! Lavinia, si Cristi e iubitor de castraveti, a ajuns in stadiul in care ii fura [:D] Dar el papa bine si legume si fructe si carne si cascaval, imi cere cascaval pentru snack, fura castraveti, broccoli si morcovi, tine-i Doamne naravul! Bey, n-am apucat sa va spun, am ramas sambata lesinata de admiratie. Urma sa primim musafiri, iar sambata dimineata la 7:30 R spalase deja chiuveta din baie, iar cand am gasit-o spala oglinda, iar mai tarziu C a luat singur aspiratorul (cel mic si usurel) si a aspirat in camera lui. Sa lesiiiin! E drept ca ei mereu au partea lor la curatenie, dar nu le-am cerut niciodata sa faca lucrurile astea, spalat baia sau aspirat. Uneori ma intreb ce am facut sa merit minunile astea de copii [q]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bum][batetoba][bum][batetoba] [s]Diana noastra draga, la multi ani! multa sanatate si fericire.[s] Petrecem de Paste, ca acum toata lumea-i cu treaba si cu post [:D].[pup] Mariana - mamicuta de 3 [zana] - Andra('99), Sara('05) si Antonia(nov.'06) "Preocupati de ce va fi copilul nostru MAINE, uitam ca el este cineva ASTAZI!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doniaaa, nu fac sustinut sport [:I]. Am facut o luna si de o luna jumate ma uit la stele[:D]. Fac pe un step mic doar cu talpitzele 20-30 min, apoi incalzire aerobic pasii de baza inca 20 min. Imi place sa fac pana curg apele, incalzindu-ma bine pot face streching calumea si nu fac febra deloc dupa aproape 5 ani de pauza. La sfarsit sol. Adica: coapse, aductori, abdomen, fesieri. Aici fac cam 7/8 miscari, repetari cate 8 din fiecare. si gata [:D] Dandusa, am ramas datoare. Nu gatesc nimic nou decat ce stii ca fac de obicei. Dar am descoperit acum combinatia pt. mine(cica e buna pt. celulita dar nu ma intereseaza decat ca si curatare a organismului): leurda, untisor, spanac, loboda. Mai greu cand le cureti si ca tb mers des la piata. Dar eu le-am curatat, splat, tocat pus in pungute la conge si pun in salate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI, Diana!!! Sa te bucuri de familia ta frumoasa... mi-e dor de voi... [flo][flo][flo] Kikineata, si mie imi place combinatia... mama acum face zilnic salata de untisor, leurda, spanac... se plange si ea ca e dureaza mult prepararea.. eu ajung fix doar sa o mananc [:D] Ce zi frumoasa in capitala.. au inflorit copaceii, magnoliile... o frumusete :) Pup cu drag Yagmur si Luca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, da e foarte normal lui M (care in afara de cele 3 sapt de ghips a mai stat 2 sapt fara sa aiva voie sa paseasca) i-a luat muult de tot.. la inceput a mers cu un cadru (el nici cu ghipsul n-a folosit deloc carjele, ne era frica sa nu cada cu ele).. apoi incet, incet si-a dat drumul [alcool] cred c-a durat vreo 10 zile sau mai mult. Si oricum, si dupa s-a cunoscut ca nu avea siguranta si mergea.. mai ciudat. Next time a fost groaznic de-a dreptul, dar nu e cazul la voi.
Citat:
citat din mesajul lui Donia ..ce fain e cand doar ploua! Azi dimineata am inghetat, este 1 grad, ma lasa nervii!
[:-)))] scuze, n-am putut sa ma abtin.. esti dulce m-am mai gandit cu fantomele..probabil ca da.. si eu simt uneori .. o prezenta. Da e prietenoasa.. si mai stiu si cine e. Denn die Ferne ist niemals dort, wo man sich befindet. (Janosch)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...