Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulguleti maricei de nov-dec 2006 (3)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fete dragi, de maine ne mutam !!! Doamne ajuta ! Ca tare greu ne-am mobilizat, am cumparat apartamentul de 1 an, si atata ne-am balbait..dar a iesit totul cum ne-am dorit. Insaaaaa...n-au mai ramas bani de laptop, iar hardughia asta n-o mai ducem cu noi, asa ca ne vedem putintel mai incolo. Va tzuc pe toate, aveti grija de voi ! Aaaa..noi bine, copiii bine, David tot incantat de gradi, Maria se chinuie cu ..caninii. Va puuuuuuuup! Roxana, mama lui David (20 noiembrie 2006 ) si a Mariei ( 2 octombrie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am crezut, pana recent, ca cel mai frumos lucru din viata unei mame este dragostea copilului ei. acum incep sa ma razgandesc. cred ca cel mai frumos lucru din viata unei mame este dragostea dintre frati. este, cel putin pentru mine, lucru care m-a tinut pe linia de plutire si deasupra in ultimul timp. probleme au fost, unele au trecut, altele nu, dar, cu ajutorul lui DD si al doctorilor vor trece. nu vreau sa ma plang, nici sa va intristez pe unele din voi, se va afla mai tarziu. dar Dani ... fetelor ... puiul meu scump ... nu exista zi fara sa il iubeasca pe bb, sa imi mangaie burtica, sa se joace cu fratiorul lui, sa il gadile, sa se strambe la el, sa ii spuna in continuu: "prichindelul meu, gandacelul meu, iubitul meu, tzucuricu' meu, fratiorul meu". nu exista seara in care sa se culce fara sa il pupe de somn usor, sa ii ureze vise placute, sa ii spuna "sa il visezi pe bambi si pe bocanila, nu pe vanator". ne jucam in pat, noua joaca e: "sa ne pupacim, iubim, gadilim, pacalim si sa ne facem capcane". daca din greseala ma loveste in burtica, fara sa ii spun nimic, se aseaza cu capul pe bb si ii spune ca nu a vrut, ca isi cere scuze ca l-a lovit si ii mai trage o tura de pupaceala. pentru mine este uimitor sa va vad cata dragoste zace in copilul meu, cat de mult poate sa iubeasca o idee, pentru ca, deocamdata, bb este o idee, cat de mult iubeste gandul de avea un fratior, cat de grijuliu este. sunt constienta ca, probabil, dupa ce bb va veni (asa cum spune Dani), vor aparea geloziile, frustrarile, etc. dar, intotdeauna voi incerca sa tin minte ca acolo undeva, inauntrul lui, este doar multa, multa dragoste care asteapta sa iasa la suprafata. nu pot sa descriu in cuvinte cata iubire se revarsa din Dani si nici felul in care ma face sa ma simt. dar este uimitor!!!!!!!!!!!! Laura [mamica] lui [copil] Daniel - 14.11.2006 si [gravi] [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Laura&year=2011&month=7&day=9&babycount=1"]prichindel[/url] [baietel] [url="http://community.webshots.com/user/lpetres13"]Poze Daniel[/url] [url="http://community.webshots.com/album/558718316pZDbiH"]Mamici din Iasi[/url] Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

I'm back in business! Laura, ma bucur sa aud de la tine si despre voi, scalda-te acum in dragoste, iar ce va veni (daca va veni) vei rezolva atunci. Sper ca nu au fost probleme prea mari, dar recunosc ca mi-ai bagat un maaaare cui in inima. Ce se intampla? Merge si-un pm, ce vrei tu si daca vrei tu. [pup] roxanicaaaaa, ia si hardughia cu voi, daca nu mai fa-i o vizita sa ne mai povestesti despre voi in casa noua. Sa fiti fericiti in cuibusorul vostru nou! acs, imi pare rau ca si voi sunteti cu ghipsul! Cum mai e Ioana? De cand cu R, incep sa vad ca lucrurile astea sunt mult mai dese decat credeam. lizzy, cum a mers vanatoarea de oua? Si noi am executat-o, s-au distrat copiii bine, si noi cu ei, mai prost e ca au ramas o gramada de oua micute de ciocolata pe care acum trebuie sa le terminam! Fetele cu sportul, inainte de Paste scrisesem un mesaj de multumire pentru sfaturi, dar mesajul nu s-a postat si n-am mai avut vreme sa revin. Inca ma gandesc la zumba si step, poate, poate maine ma duc la sala sa vad de ce ma apuc. Avem un abonament de familie la o sala superba, cu piscina, pista de alergare, aparate, clase de tot felul, programe pentru copii, o minune. Si... degeaba, ma enervez ca nu profitam! Am mai mers cu copiii la piscina, l-am mai dus pe C la grupa lui de "active kids", pot sa il las 2 ore la activitati, a fost R de vreo doua ori sa joace baschet, si atat. Dar nu se mai poate asa, trebuie sa ne mobilizam! chinico, sper ca enjoy ploaia, ploaia e buna, e frumoasa, e safe. La noi a fost o zi extrem de calda saptamana trecuta, au fost 27 feels like 32, iar a doua zi urmat o furtuna care ne-a zburat o parte de acoperis, a rupt o creanga mare dintr-un copac, vecinului i-a intors un ditamai bradul cu radacinile in sus, garduri smulse, drumuri blocate de copaci, la 2-3 case cate un prapad. Acum ploua si la noi, e frumos, e linistitor, mi s-a facut frica de vreme buna... Gata, fug cu copilutul la scoala. V-am zis ce destept e? S-a apucat intr-o zi sa deseneze pe un colt de masa si in final mi-a adus hartia pe care scria "Mom". Gata sa lesin, il intreb cu o voce stinsa: "Ce ai scris acolo?" El se uita la mine ca la un extraterestru si zice simplu, ridicand din umeri: "Mama!" Nu numai ca mi-a zis, dar mi-a si tradus din engleza, doar, doar inteleg si eu. Va dati voi seama? Copilutul meu care nu stie toate literele alfabetului, stie sa scrie Mom...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Donia Acum ploua si la noi, e frumos, e linistitor
M-am mai gandit, ca a inceput sa ne ploua in casa. E ca la crazy! Dar cumva ma bufneste rasul, cred ca m-au lasat nervii [:D] Pfiii, si ce rapaiala baga tocmai acum...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D] ah donia sa-ti zic... si eu m-am bucurat cand a inceput sa ploua. cica padurea infloreste o data la doi ani (nu ma intreba detalii, habar n-am), si cica anul asta e anul cu pricina. a fost foarte mult polen. foarte foarte foarte mult. dar acum sunt 10 grade, si iar merg caloriferele..nu ma mai bucur deloc. ca sa previn intorsul brazilor cu fundu`n sus, i-am taiat.[:D] am plantat alti pomi, care dezvolta radacini in adanc, nu pe lateral. iote cate stiu eu despre pomi!![:D] ploua in casa? aoleu!!! mai. mama lui marc nu e mama lui marc.[:D], e mama lui marc de peste drum...marc, nu-l stiti? micut, cu ochi caprui, simpatic foc, rus la radacini [:D] Beatrice (13.12.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui chinico
[:D] ah donia sa-ti zic... si eu m-am bucurat cand a inceput sa ploua. cica padurea infloreste o data la doi ani (nu ma intreba detalii, habar n-am), si cica anul asta e anul cu pricina. a fost foarte mult polen. foarte foarte foarte mult. dar acum sunt 10 grade, si iar merg caloriferele..nu ma mai bucur deloc. ca sa previn intorsul brazilor cu fundu`n sus, i-am taiat.[:D] am plantat alti pomi, care dezvolta radacini in adanc, nu pe lateral. iote cate stiu eu despre pomi!![:D] ploua in casa? aoleu!!!
6 grade si centrala duduie. Da' macar am cateva lalele inflorite, ceva zambile si speranta inca n-a murit. O tin in viata cu iepurasi si oua de ciocolata :)) Cu ocazia furtunii am invatat si eu de la dumnealui cum e cu radacinile... cred ca am avea ce discuta noi doua, uitandu-ne cum ploua :)) ruxandra ar aduce ceaiul, kikineata mancarea, dandusa prajiturile, saryta cafeaua, lizzy ceva oua de ciocolata, lavinia ne-ar face poze... cine mai vine?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[gvid]http://inlinethumb07.webshots.com/44934/2437385630104891377S600x600Q85.jpg[/gvid] Laura- ma bucur ca sunteti bine si ca ne-ai mai dat vesti, multa sanatate si rabdare ... ai sa vezi ca toate or sa treaca![pup][flo] Donia - si la noi a venit frigul, fetele sapt trecuta strigau ca sa le scot piscina si sapt asta mi-au zis: mami da vine iarna iar?[flo] O zi frumoasa! Mariana - mamicuta de 3 [zana] - Andra('99), Sara('05) si Antonia(nov.'06) "Preocupati de ce va fi copilul nostru MAINE, uitam ca el este cineva ASTAZI!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si cateva [url="https://picasaweb.google.com/mihalache.mariana80/Primavara2011#5599477622351514130"]poze[/url] recente. Mariana - mamicuta de 3 [zana] - Andra('99), Sara('05) si Antonia(nov.'06) "Preocupati de ce va fi copilul nostru MAINE, uitam ca el este cineva ASTAZI!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vin cu pozarul,cum sa nu? Daca va incalzeste cu ceva si la noi e frig..nu ploua,dar bate vantul si merg calorifele pe minim.. Chinico, Am inteles de care Marc vorbeai..noi suntem bine..nici nu inndraznesc sa ma bucur,parca... Si cand ma gandesc...Doamne cate greseli am facut vizavi de sanatatea lui,cand poate ,daca as fi nimerit din prima la un homeopat bun,multe s-ar fi rezolvat..sau poate a mai si crescut... Am trecut iar printr-o tuse..si a ramas in stadiul lght, mucii nu s-au mai dus la ureche..si e pt prima oara cand e a 3a saptamana la gradi fara absente.Doamne ajuta! Laura, Ce sa mai zic? Bravo lui ca e deznhibat in a-si manifesta dragostea ,in primul rand Sper ca bebe e bine si ca doctorul din propozitie nu e Mihalceanu. Ce mai era? A..cu sportul..bey ce bine arata zumba asta..ca pana la voi nu stiam de asa ceva.Numa ca in Iasi exista o sala in capatul celalalt de oras si eu nu conduc..asa ca mai asteptam.. Ma mai duc si eu la sala..ma simt tare bine per total..desi la vreo 3 ore dupa pic de somn..si am experimentat kangoo.. Lavinia, mamica lui Mihaita (26.11.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...