Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

V/ati recasatori cu ex sotul sau ex sotia?


Recommended Posts

Eu m/as recasatori cu ex doar daca mi/ar promite ca mergem impreuna la psihoterapeut ,daca ar consimti sa ne analizam greselile reciproce din casatoria destramata si daca ar fi de acord sa uitam reciproc ce a fost in trecutul nostru comun, as stabili ca acest nou inceput se va scrie pe o pagina alba. In alte conditii nu cred ca as fi de acord. Voi ce parere aveti despre asta? Esti ceea ce iti doresti sa fii....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu sincer,nu m-as recasatori cu un fost.Mai ales ca,nu e vorba de o relatie,in care poti veni si pleca. E vorba de un divort prin care am trecut si de o noua casatorie,cu acelasi ? Neah !! Si sa stii ca,un psihoterapeut iti arata viata,dar nu ti-o aranjeaza si nici nu il scimba pe el. Asa ca,nu sunt genul care sa ma intorc de unde am plecat,cu atat mai mult ca e fost sot,nu fost iubit.Nici la un fost prieten nu m-as intoarce. Pt ce,daca ii stiu toate defectele si nu i le-am acceptat candva? Acum de ce sa cred ca i le-as accepta ? E imposibil ! In viata trebuie sa mergem inainte..Nu un pas inainte si 2 inapoi. Never say never !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de batool67
Eu m/as recasatori cu ex doar daca mi/ar promite ca mergem impreuna la psihoterapeut ,daca ar consimti sa ne analizam greselile reciproce din casatoria destramata si daca ar fi de acord sa uitam reciproc ce a fost in trecutul nostru comun, as stabili ca acest nou inceput se va scrie pe o pagina alba. In alte conditii nu cred ca as fi de acord. Voi ce parere aveti despre asta? Esti ceea ce iti doresti sa fii....
Da' pe el l-ai intrebat? Ca poate nu vrea [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

un psihoterapeut te face sa-ti vezi propriile greseli ,te invata cum sa le constientizezi ,si sa evitzi sa le mai faci ,deci te schimba pe tine,schimbindu-te pe tine,pe EL, ai opurtunitatea de a-ti schimba viata,bineinteles daca tu ai vointa sa vezi ,si sa vrei sa schimbi ceva.un divort nu-ti schimba viata,rupe doar o legatura ,dar poti avea inca 7 legaturi cu inca 7 persoane ,shi tu sa faci aceleasi greseli si sa ajungi la acelasi deznodamint in toate 7. batool,ai f mare dreptate,incepi o alta legatura ,o alta socoteala cu aceleasi numere(voi) ,pe o alta pagina curata unde (+)cu(+) =(+) nu (-).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...