Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

V/ati recasatori cu ex sotul sau ex sotia?


Recommended Posts

m-as casatori si recasatori si re-re-recasatori cu omul pe care l-as iubi indiferent cine e acela, ce istorie avem in spate si care e prognoza publica. Asta e un capitol in care prefer sa imi asum riscurile si sa pierd decit sa pierd pentru ca nu mi le-am asumat. Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Indiferent cit de frumos ar fi fost intre noi (cu fostul ma refer), ceea ce a dus la divort a fost mult mai mult decit ceea ce a fost frumos. Iar eu unde am scuipat nu ling (scuzati expresia, dar chiar asa simt). Mai ales ca la noi eu am intentat divortul, pentru el a fost o maaare surpriza. [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am trecut printr-un divort si nici nu imi doresc vreodata sa ajung aici. Insa ca si Elise consider ca daca l-as iubi in continuare si mi-as da seama ca e singurul pe care il iubesc si il pot iubi sigur ca as merge mai departe cu el. Pentru mine iubirea e cea mai importanta intr-un cuplu...pot sa am toata intelegerea din familie, bani, masina, sex...daca nu simt iubirea dintre noi nu am nimic. Si eu cred ca daca e iubire si credinta le invingi pe toate, piedici, greutati, nepotriviri uneori. Fiecare dintre noi e o personalitate dificila, complicata, complexa greu de gasit mulajul perfect in celalalt dar daca exista iubire, exista 2 si exista sens. Eu sunt o persoana mai visatoare asa...care cred cu tarie in puterea iubirii si mai putin in conveniente si staut social. E clar ca daca nu l-as mai iubi nici c-ar fi vorba de recasatorire. Concluzionand, m-as recasatori doar daca il iubesc si simt ca vreau sa imi fie aproape din nou cu sau fara problemele ptr care ne-am despartit in trecut! Eu de ex nu ma vad iubind un alt barbat...daca nu o sa il mai iubesc pe el, va ramane un mare gol. Poze cu Alexia http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabyzv23/my_photos Larisa [mamica] si Alexia [bebic] (13 iulie 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Adina Iulia
Da, bine spus, "omul pe care l-as iubi". Daca mai poti sa-l mai iubesti dupa ce treci printr-un divort cu el.
Pai daca nu l-as iubi de ce sa ma casatoresc cu el?! La mine nu prea exista cale de mijloc: il iubesc sau nu. Nu inteleg ezitarile astea...parca l-as iubi...parca nu.... Daca am dubii inseamna nu. Daca n-am dubii, e firesc sa merg pina in pinzele albe. Chiar daca gresesc. Si deceptiile sint parte din viata. Iar cind oi fi o babutza inofensiva, daca mai apuc [:D], as prefera sa imi numar greselile in loc sa ma felicit pentru abilitatea cu care m-am ferit sa traiesc. Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu credeam ca nu-l pot iubi decit pe el (fiind si primul....), dar sincer, nu pot trece peste orice, nici macar in numele dragostei. Dar cind l-am intilnit pe al doilea sot (actualul), am vazut ca totusi se poate sa mai iubesti si pe altcineva, ca nu s-a prabusit lumea odata cu despartirea de primul. Nu mai spun ca am si mai multe motive sa-l iubesc pe actualul sot: mi-a facut doua cadouri atiiiit de frmuoase - copilasii nostri. [il] [flo2] edit pt. greseli de typing
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Elise
quote:
Originally posted by Adina Iulia
Da, bine spus, "omul pe care l-as iubi". Daca mai poti sa-l mai iubesti dupa ce treci printr-un divort cu el.
Pai daca nu l-as iubi de ce sa ma casatoresc cu el?! La mine nu prea exista cale de mijloc: il iubesc sau nu. Nu inteleg ezitarile astea...parca l-as iubi...parca nu.... Daca am dubii inseamna nu. Daca n-am dubii, e firesc sa merg pina in pinzele albe. Chiar daca gresesc. Si deceptiile sint parte din viata. Iar cind oi fi o babutza inofensiva, daca mai apuc [:D], as prefera sa imi numar greselile in loc sa ma felicit pentru abilitatea cu care m-am ferit sa traiesc. Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Pai tocmai de dubiile astea ma feresc si io. Ca daca am trecut printr-un divort, nu din prea mare dragoste am facut-o amandoi. So...azi il iubesc....maine nu...da' poimaine iar da - mie nu-mi suna prea roz. Sau ne-am jucat de-a divortul? hmm, n-as prea crede. Adica o fi posibil la altii - da' la mine nu prea. Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai adina, nu toata lumea care divorteaza ajunge sa nu se mai iubeasca ,unii chiar o fac din orgolii ,imaturitate,cred ca divortul aranjeaza tot ,dar cu timpul chiar experienta divortului ii maturizeaza ii pune in fata unui fapt consumat ,si incep sa vada in urma cu mintea rece unde au gresit si ce puteau face ,deci de aici dorinta de a construii o alta legatura care sa dureze. chestia cu ciorba incalzita depinde de calitatea ciorbii tale ,daca iesi din ciorba ta crezind ca este o latura si ajungi la coltz si dai de o supa magi aburita care are gust de nui,si te mai duci si la alt colt si mai dai iar peste o ciorba de stevie ,shi-ti dai sema ca esti alergic la balarii,pai deabuselea te intorci la ciorba ta de potroace,shi fara sa o incalzesti ,din oala maninci cu polonicu ..... ca tare ti-a mai lipsit si tare buna e ,si o mai dai si-nfiert ca sa tina.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am divortat odata, si nu, nu m-as mai intoarce la el. si daca m-as desparti de actualul, nici la el nu m-as mai intoarce, desi avem un copil impreuna si eu inca il mai iubesc. sunt de acord ca daca era vb doar de noi doi, m-as fi despartit si impacat cu el pana la adanci batraneti, sau mai bine zis pana nu l-as mai fi iubit. dar cand ai un copil e altceva. [url="http://community.webshots.com/album/553422786uJgPKq"] POZE[/url] Mami de Dora-Maria (30.09.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...