Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ingineri fosti, viitori...(32)


Recommended Posts

O [cafea] fara zahar. Am renuntat si la lingurita de zahar. De luni poate trec pe cafea de cicoare [:I].

Elena munca nu are cum sa mi-o distruga, suntem proiectanti, fiecare cu proiectul lui (desi suntem in acelasi birou cand am o urgenta lucrez cu ceilalti). Stie ca mai lucrez si privat si il deranjaza tare. Inceraca sa ma prinda pe picior gresit. Desi ar trebui sa ne ajutam el vaneaza greselile tuturor. Mai nou se uita la ceas cand ne luam pauze si sefii stiu tot [:D]. Problema e ca pana acum un an nu era asa. Ne intelegeam bine. Nu stiu ce sa intamplat. Probabil vrea sa fie avansat [:-@].

Claudia eu ma tot gandesc cat ni s-a schimbat viata de cand avem copiii. Oricat esti de obosit ei reusesc sa te binedispuna, sa te provoace la joaca.

Cristina ce repede trece timpul. Abia astept sa ne povestesti cu e la gradi cea noua. Sint sigura ca ii va placea.

Cu verificatul lucarii te inteleg. Mai nou verificatorul vrea sa verifice proiectele cu mine langa el. Cica merge mai repede asa

[alcool].

Pisi pe unde esti? Sper sa fiti bine [pup]

 

Nico

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salut!

Nico iau eu o cafelutza ca apoi plec la cumparaturi[:D]

 

Elena uite aici din alea vechi de o luna http://family.webshots.com/photo/2973469500101370997lAnQfm

cand am sa le descarc cele din camera, poate va arat daca nu uit[:D]

sunt grasa si vreau ca in urmatoarele 3 luni sa slabesc 10 kg.

sa va uitati repede cine vrea ca nu le las mult.

Pisi chiar asa, mai spune ceva.

Oti ai greturi? fetele ce fac?

Ioana nu ne mai spui nimica??? ai fost la dr?

Nico, Alex merge anul asta la scoala?

Anca ce mai face nepotelul tau? cat timp are acum?

 

va [pup] pe toate, trag o fuga pana la real.

 

Claudia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clau unde ai mama cele 10kg ascunse? Eu te vad foarte bine asa [flo]. Sunteti o familie foarte frumoasa [pup].

 

sunt grasa si vreau ca in urmatoarele 3 luni sa slabesc 10 kg.

sa va uitati repede cine vrea ca nu le las mult. Am crezut ca te referi la kg in prima faza [:-)))].

Da, Alex va merge la scoala. In mai avem probele sportive si am niste emotiiiii. Nici nu imi vine sa cred ca am copil ce va merge la scoala. Prea repede trece timpul.

 

Nico

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai vai ce [grasa] e Clauid="red">! Tu visezi cumva si ziua? Revino-ti! In nici un caz n-ai 10 kg in plus, pe bune. Foarte frumoase pozele din studio [:)]!

Nu mai am greturi asa ca incepe frica de kilograme [:I].

 

Nicoid="red">, si Ana o ia de coada anul acesta, ea de abia asteapta, mereu ma intreaba cat mai este [:D].

 

Am pus aici cateva poze cu fetele din ultima luna, o sa va amuzati sigur cum o imita Elisa pe Ana, sunt manz dupa iapa, bine ca se inteleg.

 

Mami de Ana Mariaid="red">(18.12.2004) si Elisa Andreeaid="red"> (09.12.2008)id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Fetelor v-am citit si chiar am ras un pic. Nico cred ca verificatorul tau a citit ce am scris eu: si supervisorul meu face la fel - corecteaza cu mine langa el...

Claudia - spun si eu ca fetele - unde sunt kg? Sunteti tare frumosi toti si baietii sunt foarte similari cu tine.

Elena mama ce ocupata esti... Nu am inteles eu tot ce ai zis tu acolo ca faci dar suna complicat... Spor la teaba!

Nico, Otilia a mea se duce de pe 8 la scoala.... Deci la mine si mai grav ca o ia de coada in doua saptamani....Oh Doamne ce emotii am dar macar o sa fiu si eu acolo si nu peste mari si tari.

Eu ma duc inapoi la corectat ca striga dupa mine. Merge asa de incet...

Ancuta, Pisi voi nu mai ziceti nimic?

PUpici!

 

Cristina si Roxy (2.10.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, multumesc, sunteti tare dragutze, dar kilele sunt acolo, batatorite, nu se vad in poze ca m-am ascuns in vesta[:D]. dupa ce reusesc sa slabesc am sa va spun cate kg am avut, deocamdata mi-e rusine, chiar i-am zis la barbatu-meu ca atatea am avut gravida pe punctul de a naste cu Marc[bang]!

nu mai vreau sa am 3 randuri de burta cand stau pe scaun, mi-e frica ca vine primavara si nu mai incap in gecile de primavara din cauza burtii, asa ca de ieri m-am hotarat sa scap de kile.

Oti ce dulci sunt fetele, si seamana tare bine intre ele, si cu tine. sunt curioasa cum va fi bebe 3[olala].

Nico da l-ai inscris pe Alex la scoala sportiva?

Elena nu tin nici o cura ca am tinut acum 2 ani si mi-a fost tare greu ( adevarat ca am slabit atunci cu ea vreo 4 kg),vreau sa mananc mai cu cap, incerc sa nu mai bag in gura tot ce imi cade in mana, reduc dulciurile, painea (nu de tot ca nu pot fara), fainoasele, nu mai balotez seara ca nebuna si am inceput sa fac abdomene, am facut aseara vreo 20 si am inceput sa gafai de parca cine stie ce faceam, nu am conditie fizica deloc.

M-a intrebat o prietena in seara asta daca as vrea sa ma duc cu ea la tenis, cred ca am sa incerc.

 

na va tzuc, ma duc sa ma culc.

 

 

Claudia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata!

Claudia esti tare simpatica. Eu am probleme cu greutatea dar ca si Elena nu ma las. Eu fac sport ca sanatos mananc deja de multi ani. Bine ca orice om mai am si eu slabiciunile bine - in special cand ajung in Romania dar macar nu ma mai simt vinovata ca arat asa cum arat. Eu zic ca tu esti foarte bine.

Elena [pup]

Ancuta ce fac dintii?

Pisi nu zic decat: sper ca esti bine ca tu cand disari ceva se intampla si in ultimul timp parca a fost ca un facut: rau. Sper sa fii in vacanta ca Nico.

Eu ma intorc la scris....asta este menirea mea mai nou. Sala, dus, mancare, scris. Ah mi-am facut pe 10 programare la ochi ca sunt ca orbetii si i-am facut si Roxanei pe 16.

Pupici!

 

Cristina si Roxy (2.10.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, inginere.

 

Eu am fost super ocupata, am avut o saptamana grea.

Am rezolvat cu dintii si acum pot sa vorbesc si sa mananc cat de cat ok.

 

Azi am fost la Campina in delegatie si sunt foarte mandra de mine ca a fost primul meu drum singura in afara Bucurestiului ca sofer. M-am descurcat super si am fost si laudata de colegi ca sunt un sofer bun, ei nestiind ca de fapt nu am deloc experienta la drumuri din astea. Sper sa nu iau vreo amenda ca am mers cam tare, am facut 45 min. de la Campina la Bucuresti.

 

Alte noutati: am luat legatura cu un medic din Viena pt mama, ca medicii de aici ne-au zapacit de tot: unii zic ca nu trebuie operatie, altii ca e absolut necesara. Astept acum sa vad ce ne spune.

 

Alex, nepotul meu e un personaj super, ma uimeste mereu cu cate o chestie. Abia astept sa inceapa sa si vorbeasca, cred ca va fi foarte distractiv.

 

Claudia, pai daca iti doresti atat de mult sa slabesti si asta te-ar face sa te simti mai bine, da-i bice. Nu o sa fie usor dar daca nu-ti propui ceva prea greu de atins si o iei pas cu pas, pe masura ce o sa vezi rezultatele o sa fi mai motiva.

Stiu ca voi radeti cand zic eu asta, dar si de mine s-au lipit vreo 3 kg cu incapatanare si orice as face nu scap de ele. E adevarat ca nu reusesc sa tin regim ca pe vremuri fiindca efectiv mi se face rau daca nu mananc destul si nici de viciul meu cel mai mare nu pot scapa definitiv (ma refer la dulciuri, in special la ciocolata). Asa ca compensez prin shopping la care ma descurc mult mai bine. [:D]

 

Cristinica, tu mai mergi la gym dimineata? Ca ma gandeam sa incerc si eu varianta asta dar nu stiu cum faci sa te trezesti cu noaptea in cap, ca eu sunt terminata dimineata.

 

Oti,Ioana, bebeii din burtici ce fac?

 

Nico,Pisi, Elena, AncaD [pup][pup].

 

Sper sa primiti martisoare frumoase si mai ales sa avem un 1 Martie frumos!!!!!!!!!!

 

Va pup pe toate cu drag.

 

Iepumicid="red"> [iepu]

Noi pozici cu Iepi-Mici

CRISTINA ARE NEVOE URGENT DE AJUTORid="red">

 

All's Well That Ends Well.id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata dragelor! beau cafeaua si vreau sa merg sa imi aspir masina, ca n-am aspirat-o de cand am cumparat-o, sa-mi fie rusine ca a trecut un an!

Anca ai dreptate, m-am dus alaltaieri in oras cu o pritena, si ea a mancat o felie de tort, iar eu am baut numai o cafea! Ea m-a intrabat daca nu vreau si ei, pai vreau am zis dar daca tot asa fac in feicare zi, n-am sa mai slabesc in veci! asa ca trebuie sa ma si abtin!

Bravo pt drumul singura de la Buc la Campina, si eu prin oras conduc ft bine, dar pe autostrada mi-e frica sa ma duc, mi-e frica atunci cand intru in autostrada.[bang]

Cristina mai ai mult de corectat? mai putin si iti vine familia, ce fain, revedere placuta!

 

va pupicesc pe toate, sa aveti un we placut!e soare la noi[pk], ieri a fost un vant de ne lua cu tot.

 

Claudia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...