Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ingineri fosti, viitori...(32)


Recommended Posts

Buna dimineata!

Eu cam deprimata imi incep saptamana.

Aseara m-am certat si cu consoarta. motivul, ne petrecem prea putin timp cu copiii. Ne-am impacat dar nu stiu, ..... vreau mai mult timp pt noi.

Sambata am mers la Bucuresti sa mai cumparam materiale pt casa. Am plecat dimineata la 7 si ne-am intors seara la ora 23. Duminica am lucrat toata ziua. Copiii au fost la bona la tara. Asaeara ei s-ar fi jucat cu mine iar eu eram stresata ca nu pot sa predau azi proiectul [bang]. Pana la urma am luat pauza ne-am jucat si am lucrat dupa ce i-am culcat. Trebuie sa ma organizez mai bine.

Saptamana asta am stabilit ca in fiecare seara vom juca macar 30 min remi, sah, sau orice altceva.

Sofatul merge greoi, dimineata nu am reusit sa scot masina din parcare. M-a blocat cineva asa ca am apelat la ajutorul unui vecin.

Elena imi place melodia, iar Paula are o voce minunata. Recunosc ca o prefer pe cea cantata de Nico dar asta nu era pt Eurovision.

Cristina sper ca saptamana asta sa fie mai usor pt Roxi la scoala [pup]. Suna bine ce povestesti tu acolo.

 

Nico

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neata, fetelor.

Pisi, vai prin ce ati trecut! dar sper ca ce a fost mai greu a trecut!

Nico, lasa ca iti intri tu in mana cu sofatul.

Elena, nu am inteles cine a murit dar in orice caz condoleante.

Cristina, sa inteleg ca Roxy s-a mutat la tine? Cred ca am pierdut sirul pe undeva [:D].

Oti, tu cu ce te mai lauzi? Cum esti?

Pe mine m-a apucat "rebeliunea" si am renunt brusc la blond si m=am facut un saten, ma saturasem de faptul ca parul meu arata degradat si statea ca o matura....Nu pot sa spun ca imi sta exceptional noua culoare, e oarecum batraneasca (asa mi se pare mie), dar imi scoate ochii in evidenta si este foarte naturala.

Saptamana asta mami tb s mearga la Cluj la control ca a avut niste sangerari anormale [:(].

Va pup pe toate si va doresc o saptamana minunata.id="Comic Sans MS">id="size2">id="purple">

 

Iepumicid="red"> [iepu]

Noi pozici cu Iepi-Mici

CRISTINA ARE NEVOE URGENT DE AJUTORid="red">

 

All's Well That Ends Well.id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Ancaid="red">, o sa te obisnuiesti cu noua culoare. Si ce daca pari mai matura, oricum trebuie sa ai aer de sefa, musai si niste ochelari fitosi [:)].

Eu nu prea am cu ce sa ma laud. Trag de mine sa termin ce am de facut, sunt cam in urma si tot zic ca ma mobilizez. Azi si maine trebuie sa trag tare ca dupa aceea imi vine soata si nu priveste cu ochi buni statul peste program, desi e vina mea ca nu m-am mobilizat corespunzator in timpul programului, deh inspiratia nu vine la orice ora.

Nicoid="red">, pai voi trageti cm mult si timpul e acelasi. E normal sa fie o perioada incarcata cu casa.

Elenaid="red">, nu sunt in extaz dar e placuta melodia. Stiti care-i culmea, am aflat ca tipul imi este vecin [:D].

Cristinaid="red">, cum mai este Roxy? Iti spuneam eu ca la inceput este frustrarea limbajului dar tine maxim doua saptamani pana incepe si-si da drumul, pana va vorbi fleunt depinde de copil si colectiv. Eu prima data ma asteptam sa fie asa greu ca e dintr-odata despartita de mine, a doua oara bine ca a fost o perioada mai scurta ca si-a adus aminte limba dar a fost parca mai frustrant ca era mai mare si avea si mai multe de spus.

 

Mami de Ana Mariaid="red">(18.12.2004) si Elisa Andreeaid="red"> (09.12.2008) si 19+ [fetita]id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

Sa va invit la ceiut, cafeluta si am facut ieri cu Roxy triffle.

Noi suntem mai bine. Azi Roxy nu a plans deloc si s-a dus chiar bucuroasa dar demaine pana luni este libera ca miercuri este St. Patrick's Day aici deci suntem toti liberi.

In weekend am fost la Zoo si ne-a placut mult chiar daca a fost soare si ploaie cu intermitente.

Sambata am fost la un loc de joaca acoperit si ne-am intalnit pentru pranz cu niste prietede-ai mei.

Ancuta qau venit pentru o luna si o saptamana la mine sa vad cum se acomodeaza. Sper ca va fi in regula. Tin pumnii sa fie bine cu mami tau.

Otilia cred ca numai tu intelegi ce spun eu aici...Roxy este mare si asa cum am zis turuie nonstop...Greu pentru ea...

Nico nu te stresa din cauza ca nu petreci suficient timp...Va trece si faza cu casa si o sa ai din nou timp. Acum nu ai de unde sa scoti timpul daca nu este.[pup]

Elena nu am avut timp sa ascult melodia dar o sa ascult sa vad cum suna. Am vazut la cei din UK - eak jalnica...

Pisi sper ca tu esti bine cu pisoiasii tai.

Fetelor de la Katic n-am mai auzit vesti de mult. O fi bine?

Va pupic si sper sne auzim curand.

 

Cristina si Roxy (2.10.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

Am pregatit [cafea] din belsug. Eu sunt zombi. Azi predau un proiect marisor, l-am terminat pe la ora 2 [bang]. M-am cam saturat de termene limita. Imi tot propun sa nu mai accept dar ... deocamdata nu prea imi permit. Macar la birou sunt mai libera.

Anca cu sotatul nu stiu ca sa mai spun. Asi fi mai stapana pe mine daca nu ar exista "soferi profi" care iti taie brusc fata sau pietoni ce trec pe unde ii taie capul ca doar tu ai frana [bang]. Ma mai calca pe nervi cei care opresc aiurea, lasa masina pe avarii, si blocheaza circulatia.

Am prins si o perioada aiurea. Zilele trecute a fost un accident urat in centru. O calugarita a lovit doua fetite pe trecerea de pietoni, probabil ati vazut la stiri [q].

Pe langa asta m-a afectat tare trista poveste a mamici Carmen [q].

Probabil daca nu aveam mult de lucru greu ieseam din butoi.

Cristina si mie imi e dor de Kati. Sper sa isi faca timp sa mai intre.

 

Nico

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nico, cand estimezi ca te vei muta in casa ta?

 

Cristina, cum se descurca Roxy si sotul?

 

Otilia, o prietena de-a mea care nu si-a mai gasit de lucru dupa ce a iesit din concediul de crestere copil, desi e doctoranda si chiar bine pregatita profesional, tocmai ne-a anuntat ca este gravida cu al treilea copil. Ea zice ca isi doreste de fapt 4 copii, deci e foarte fericita si curajoasa...

Eu va admir pe amandoua si incep sa am dubii daca sa mai fac al doilea copil. Nu ma protejez, dar ma bucur cand imi vine menstruatia.

Chiar nu mi-as dori acum o pauza de la serviciu, am inceput niste treburi aici, vreau sa mai aprofundez, sa ma implic....

 

Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, fetelor.

Am avut o saptamana groaznica si inca nu s-a terminat.

Oti, m-am mai obisnuit cat de cat cu nuanta parului, nu imi sta chiar rau. O sa pun poze sa vedeti si voi. Ochelarii deja ii aveam [:D].

Nico, accidente sunt mereu, sambata trecuta pe podul Baneasa era in mijlocul drumului un motor de BMW, cioburi si resturi de masina, politia era acolo si 1 stalp din beton dintre liniile de tramvai era indoit si nu mai avea nici un pic de beton pe el in zona impactului, ramasese doar armatura. Dar asta nu inseamna ca nu mai trebuie sa conduci. Trebuie insa sa iti dezvolti capacitatea de a te feri de altii!

Mie mi-a fost cam rau saptamana asta, ma doare capul de 3 zile in continuu si nu imi trece cu nimic. Iepumare mi-a facut tensiune 15/9 si am fost cu el la cardiolog sa vedem de unde i se trage, ca deja de 2 saptamani are ameteli si dureri de tample. Acum ia tratament pana ies analizele.

Mami e la CJ la control, ca nu s-a simtit bine si a trebuit sa mearga de urgenta acolo.

Ufff..iar am venit cu vesti proaste. Dar am si una buna: e vremea foarte frumoasa, in sfarsit! Cred ca o sa sarbatoresc prin a-mi spala masina, merita si ea [:D]. id="Comic Sans MS">id="size2">id="purple">

 

Iepumicid="red"> [iepu]

Noi pozici cu Iepi-Mici

CRISTINA ARE NEVOE URGENT DE AJUTORid="red">

 

All's Well That Ends Well.id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si bine v-am gasit! O sa va rog sa ma primiti si pe mine in gasca, mai mult ca fost inginer.

 

Am terminat Facultatea de Electronica si Telecomunicatii din cadrul UPB in 1996, am lucrat ca inginer electronist fix vreo 2 ani si apoi am facut de toate. Momentan sunt analist IT, deci tot pe acolo.

 

Mamica fericita de Raducu (11.04.2009)

Poze cu noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

Bine ai venit Bubulinaid="red">, sa-ti traiasca [comoara]. Ce facultate grea ai facut [flo]

Elenaid="red">, proiecte si sarcini vor fi mereu la servici dar un copil poti sa-l faci doar cat esti fertila. Ma rog, depinde si de ambitiile fiecareia dar lucrurile se aranjeaza in timp. Nu e musai sa stai 2 ani acasa sau sa te plafonezi in acesti doi ani. Se poate lucra de acasa, se pot face cursuri online. In cazul meu e clar ca nu-s carierista, imi place ce fac dar familia e mai importanta. Aici se iese la pensie la 67 de ani, asa ca de pe la 45 pana la pensie o sa-mi fie fetele mari si independente e timp destul sa ma satur de servici si proiecte.

Ancaid="red">, macar te-ai descarcat, sper. Ceva masaje de relaxare, acupunctura, faci?

Cristina, Pisi, Nico, Claudiaid="red"> [pup] si sper ca e primavar pe la voi si frumos va plimbati pe afara.

 

Mami de Ana Mariaid="red">(18.12.2004) si Elisa Andreeaid="red"> (09.12.2008) si 19+ [fetita]id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...