Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Rahova sau apropiere (60)


Recommended Posts

buna,

 

suntem ok....cu zapezile...

inca n-am inceput scoala,se pare ca maine [:D]

 

Monica,aseara am fost ala Avatar(la Liberty)...super!!!

mi-a parut rau ca n-ati fost si voi [pup]

 

Alaturi de SONIA[floare3]

si MIHAITA are nevoie de noi,BLOGUL LUI MIHAITA[floare3]

si nu in ultimul rand donu'Bodo[floare3]

 

Vioid="purple"> [trombon], mamica lui MIHNEAid="blue"> [avion] viitor "descoperitor" de infinit

 

__________________________________________________

Pastreaza-ti gandurile pozitive, pentru ca aceste ganduri vor deveni cuvinte.

Pastreaza-ti vorbele pozitive, pentru ca aceste vorbe se pot transforma in actiuni.

Pastreaza-ti actiunile pozitive, pentru ca aceste actiuni pot deveni obiceiuri.

Pastreaza-ti obiceiurile pozitive, pentru ca acestea pot deveni modul tau de a trai.

Pastreaza-ti modul de viata pozitiv, pentru ca acest mod de viata poate deveni destinul tau.id="size2">

Mahatma Gandhi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna tuturor. Karli, pe unde umbli? Acum ca am pus poze, ai disparut?[pup] Vio, sa va fie de bine filmul. Am auzit ca e foarte frumos.[pup] Restul fetelor? [mamica][9cer] de [zana]Maria Cornelia (20.09.2006) [url="http://lb4f.lilypie.com/rUaEp2.png"]Din ce in ce mai mare[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134192"]Si primele perlute[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846"]
Vesnic cu Emma in suflet[ruga]
[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ola frumoaselor

 

Vio sa va fie de bine filmul. Eu de cand il am pe Tudor am reusit sa ajung doar o data la cinematograf [bang][bang][bang]

Ma bucur ca ai scos nitel nasul din zapada si ai mai trecut si pe la noi [pup]

 

Faza cu Tudor aseara - el are in camera lui o lampa de veghe si pentru ca un capat al lampei isi schimba culoarea tot la vreo 5 secunde, i-am zis copilului ca acolo sunt licurici, ca mami i-a cumparat licurici care sa aiba grija de el noaptea, etc (asta in incercarea mea de a-l convinge sa nu se mai trezeasca noaptea sa vina dupa mine in dormitor si sa ma duca la el in camera sa dorm cu el).

Buuuuun. Aseara am pus in priza un aparat de tantari si nu mai incapea si lampa (e priza din aia dubla). Asa ca i-am zis ca am pus aparatul, ca nu mai incap si licuricii, dar dupa ce dispar toti tantarii de la el din camera ii pun eu licuricii in priza. La care el un pic botos si foarte serios asa, imi zice :"Mama pupu ciciiiii. Toto nu veve nana" (in traducere: Mama, pune licuricii. Tudor nu vede sa doarma) [:D]

M-a busit rasul, l-am pupat de l-am albit si i-am pus copilului licuricii in priza.

 

[pup] fetele

Sa aveti o zi frumoasa

 

Alina, mamica mandra a piciului Tudor si [gravi] 24+

 

Handmade by Alina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara fetele...

 

 

Lexi nuuuu, n-am disparut, dar n-am apucat sa mai scriu aseara cand am scris dincolo la club, fac cu randu' vad; o zi scriu la strumfi, o zi aici.... [:D] si am avut o lene zilele astea ca nici din casa n-am iesit deloc nici ieri, nici azi! poate ies maine totusi pe afara ca sa nu prind radacini aici...

 

nu stiu daca am mai zis de perdea, dar am vazut pozele si cu perdeaua si cu Maria si imi place mult perdeaua; frumoasa si ea si frumos aranjata!.... numai la 'sufragerie' ai avut nevoie? ma gandesc ca la o casa mare ai nevoie de ceva perdele... sau sunt scumpe? si le iei pe rand? eu visez la perdele mai colorate la casa din vis [:D] bine nu culori tari... acum de exemplu avem o perdea pe vernil cu frunze in alte 2 nuante de verde f.faina adusa de cineva din Botosani tocmai de la rusi [:D] ... e renumit comertul de la rusi/polonezi in zona aia... [8D]

 

si de Maria mi-a placut, e finuta si zambareata, am vizionat poza cu poza, cred ca si de 2 ori; mi-au placut mai ales ochii ei albastri si ca are parul lung! [il] cealalta fetita e verisoara ei cumva? seamana mama fetitei parca putin cu tine? doar ca tu esti slabaaaaaaaaaaaaa.... sa nu ma bati daca m-am inselat... [pup]

 

am vazut si pozele voastre Alinutza... cred ca e prima poza de la eco care mi se pare asa scumpa si parca scoate in relevanta o fata mica si delicata... oricum si Tudor are o fatuca tare scumpa, cred ca o sa ai o fetitaaaaaaaaa ... [olala] abia astept sa o cunosc si eu! [pup]

 

imi place cum vorbeste Tudor.. vad ca nu se dezminte, in continuare e cu "nana, tutu, mama"... 2-10, 2-10 [:D] proba de microfon [:D] pupaceste-l si pe el din partea noastra! tot n-am mai reusit sa ne vedem [:(] iti dai seama ce neserioasa sunt? [:I] si vremea ne tot impiedica... acum vad ca a inceput vijelia pe afara, ninge/ploua/bate vantul tareeeeeeeeee... sa vedem pana dimineata ce-o fi!

 

Monica, Vio, Vicky, Dory [pup]

 

 

 

va pup ca Adeluta vad ca a dat stingerea.. a inchis singura televizorul si a zis "mami, ai cucam" (cu alte cuvinte "mami, hai sa ne culcam")

 

[recevere]

 

kid="limegreen">aid="pink">rid="green">lid="orange">iid="purple">gid="blue">uid="red">tid="limegreen">zid="yellow">aid="blue">

sunt mamica Adelutei [bis]id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va [pup] pe toate vio, ma bucur ca ati vazut filmuletul...si noi l-am vizionat in urma cu ceva timp...si da...abia astept sa mergem impreuna [olala] Monica-Elizabet [url="www.reteteinimagini.com"]Retete in imagini[/url] [url="http://www.reteteinimagini.com/forum/index.php"]Impresii, pareri, retete[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor.

Karli, sigur ca ne mai trebuie perdele, mai avem de luat una sau doua la sufragerie, una pentru dormitorul nostru si una pentru bucatarie. Insa a fost nu doar problema d ebani ci si de carat, pentru ca acum in iarna amcalatorit cu avionul si trebuia sa fim atenti la nr de kg. Iar perdeaua asta chiar a fost grea.

Si mie imi place sa fie colorat, insa culoarea perdelei trebuie sa se potriveasca si cu restul camerei si cum noi avem parchetul aproape negru si canapeaua crem, am zis ca se potriveste perfect culoarea asta. Oricum sufrageria noastra e foarte colorata datorita tonelor de jucarii pe care le poti gasi acolo.[:D]

Multumim si de complimente![pup] Fetita aceea nu e ruda cu noi, mamica ei a fost cu mine la Odisee apoi la clubul scutecelor si am tinut legatura.

Cat despre faptul ca sunt slaba, din pacate te inseli foarte mult. Am de dat jos vreo 30 de kg. In poze nu se vede, dar iti garantez ca asa e si din pacate imi e foarte greu sa slabesc. Acum am mai multe kg decat aveam cand eram gravida in luna a 9-a.[bang][q]

 

[mamica][9cer] de [zana]Maria Cornelia (20.09.2006)id="orange">id="size1">

Din ce in ce mai mareid="green">id="size1">

Si primele perluteid="orange">id="size1">

Vesnic cu Emma in sufletid="black">id="size1">[ruga]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lexi imi cer scuze atunci, ca am facut confuzia cu fetita si mama ei.. [iartama] ... si chiar ma sochezi cu 30 kg ale tale de dat jos! tu? pai in pozele de nasa nu pari dom'le grasa! din contra... cate kg ai? stiu ca nu se intreaba dar eu nu ti-as da mai mult de 65, hai 70 kg!

 

eu daaaaa... eu trebuie sa slabesc tare, daca vreau sa redevin ce-am fost inainte de sarcina cu Adeluta... si anume 15 kg am in plus fata de atunci, si chiar si asa imi statea bine si atunci cu inca vreo alte 5-7 kg in minus! deci cand ne luam de motz, de mana, sa facem cura de slabire drastica? [:D] pe mine una ma tot corupe gatitul asta... trebuie sa gatesc pt.sot, pt.Adeluta si pt.placerea mea, mai fac si cate un desert mai mereu, asa incat cum sa nu pun si eu guritza? [:I] dar nu e bine ce fac! of! deci cand? cand ne apucam amandoua? [aerob]

 

 

 

kid="limegreen">aid="pink">rid="green">lid="orange">iid="purple">gid="blue">uid="red">tid="limegreen">zid="yellow">aid="blue">

sunt mamica Adelutei [bis]id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu am zis ca prin aprilie-mai imi fac abonament si merg la aerobic si la aqua gim. Sper sa ma si tin de ele. Acum am 85 de kg...[q][q][q][bang][bang][bang] Problema mea cea mai mare e dependenta de dulciuri. [mamica][9cer] de [zana]Maria Cornelia (20.09.2006) [url="http://lb4f.lilypie.com/rUaEp2.png"]Din ce in ce mai mare[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134192"]Si primele perlute[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846"]
Vesnic cu Emma in suflet[ruga]
[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si a mea tot asta e...si de mancare in general...sunt tare pofticioasa [pofta][:I] da las ca daca facem sport..putem papa [8D] [pup] pe toate Monica-Elizabet [url="www.reteteinimagini.com"]Retete in imagini[/url] [url="http://www.reteteinimagini.com/forum/index.php"]Impresii, pareri, retete[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, tu te plangi? Lasa ca te-am vazut eu in poze, esti slabaaaaa!!!! Poate ca esti pofticioasa dar cred ca atunci cand pregatesti bunataturile, tu te saturi doar cu mirosul.[:D] Altfel nu-mi explic cum de nu te ingrasi, ca eu si un fir de iarba daca mananc, il pun pe mine.[bang]

 

[mamica][9cer] de [zana]Maria Cornelia (20.09.2006)id="orange">id="size1">

Din ce in ce mai mareid="green">id="size1">

Si primele perluteid="orange">id="size1">

Vesnic cu Emma in sufletid="black">id="size1">[ruga]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...