Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Rahova sau apropiere (60)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna seara

 

Karli n-am bagat nasul sub plapumioara dar am stat cam prost cu timpul si dispozitia pentru scris. Iar cu primavara....deocamdata ne-a cam tzepuit. Asa ca io pana nu vad firu' de iarba verde nu cred.

Pe unde v-ati plimbat cu Adeluta? Ce activitati mai prestati voi in weekend? Ca eu am ramas in pana de idei, din pacate pentru Tudor binetineles. Peste zi ne mai facem noi de lucru (o sa pun la sfarsitul mesajului niste poze) dar cand avem la dispozitie timp mai mult si putem sa profitam si de tati...idei din parti. E adevarat ca nici vremea nu ne-a ajutat deloc.

Monica minivacanta placuta. Nu ma bag la vizionat poze de torturi si alte bunatati ca e de rau.

Vio, Lexi restul fetelor [pup]

 

Noi nimic deosebit. Eu cresc, am intrat in saptamana 27, am o pastaie miscacioasa in burta. In seara asta am crezut ca o sa iasa afara prin buric asa activitate intensa a avut. Nu stiu ce o fi apucat-o pe mandruta mea.

 

Asaaaaa, ziceam ceva de niste poze

 

Fug la [nani] ca e super tarziu

[pup] toate fetele

 

Alina, mamica mandra a piciului Tudor si [gravi] 25+

 

Handmade by Alina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

sa va iau in ordinea numerelor de pe tricou [:D]

 

 

Lexi cand ne apucam de regim? stai bine cu sanatatea in rest? ma gandesc sa nu tinem regim si sa declansam cine stie ce criza ca n-am mancat de toate si facem carente de ceva.... apropo de sanatate, ce-ai mai facut cu ochiul? tu de ce te duci abia din primavara la sala? nu poti pana atunci? sau pur si simplu astepti vremea buna? salutari si pupicei si Mariucai! [pup]

 

Vio cred ca momentan e gata cu ploile si cu apa (e cat de cat senin si cu minus afara)... nu stiu cum mai e in Rahova, cat e de curatat, dar in sect.6 e mai bine, nu prea mai sunt balti uriase... dar cat despre asta totusi sa nu arunci cizmele! [:D] [pup] sunt din alea de ploaie de cauciuc? [:D] te-a enervat rau Vanghelie de ti le-ai cumparat? [:D]

 

Monica multumim de tortulet! eu l-am vazut! aveti capsuni... mmmm... mi-ai facut oarece pofta, dar ma stapanesc pana la vara [:D] asta e, n-am ce face! de mare ajutor site-ul; pt.ca prajiturile si mancarurile raman acolo mereu; cand ma apuca cheful de gatit ceva chiar am de unde sa ma inspir... [pup] ah, si [s] lui Alex Valentin.. voi il sarbatoriti ca zi de nume cum e la ortodocsi un numele de sfinti, sau doar pt.ca e Valentine's Day? Eu una n-am facut nicio urare de onomastica pentru nasul nostru care tot Valentin e... [:D] am si uitat dar am si retinut ca nu e zi de sfant la noi, ci la catolici, asa ca nu purtam sarbatoarea asta decat in sensul de Valentine's Day. eeee... complicat! [:D] nici nu stiu daca am fost coerenta sau m-am facut inteleasa, dar am o scuza ca m-am culcat la 2 az'noapte si m-am trezit la 8! [alcool] va pupam [pup] [flo]

 

Alinutza frumoase activitati mai faceti.. si noi la fel, taiem, lipim, ne jucam la bucatarie... ia uite si la noi toate pozele de anul asta in primele 9 albume... chiar ieri le-am adaugat!

 

http://picasaweb.google.com/adelutza09

 

imi place burticuta ta! 27 saptamani!... wow... ia baga niste poze si cu burtica sub tricou, fara tricou... cum ai disponibilitatea!

 

 

 

va pupicim cu drag pe toate inclusiv pe cele care nu mai apucati sa scrieti! [pup]

 

 

kid="limegreen">aid="pink">rid="green">lid="orange">iid="purple">gid="blue">uid="red">tid="limegreen">zid="yellow">aid="blue">

sunt mamica Adelutei [bis]id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor.

Mooaama, ce bine arata tortul, Monica! Deci pana la urma ai gasit ingrediente![pofta] Sa-ti traiasca micul Valentinid="purple">.[s]

Karli, si la noi, la ortodocsi, exista Sf. Valentin, a fost ieri, de aceea i-a facut Monica tortulet lui Alexid="purple">.[:)]

Adeluta id="orange">e frumoasa fooooc [olala]si pozele in care se mazgaleste pe manute m-au facut sa ma simt tare vinovata. Am vazut-o ce fericita era cand se mazgalea si mi-am adus aminte ca eu o cert mereu pe Maria id="orange">cand face asa. Cred ca am o problema la cap, dar mi-e frica sa nu contina substante toxice care sa-i intre in piele... Off, cred ca sunt prea exagerata, ar trebui sa las copilul sa fie fericit...[bang]

Am fost la oftalmolog, mi-a spus ca nu am absolut nicio problema de vedere dar ca mi se usuca ochii foarte repede si de aici durerile acelea. Mi-a dat un gel din care sa-mi pun seara cate o picatura in fiecare ochi, timp de 3 luni.

Cat despre regim si sport ma apuc abia din primavara pentru ca momentan nu stam pe roze cu banii iar abonamentul la sala costa. Astept sa treaca perioada asta nebuna in care avem de platit impozite, asigurari, etc si pe urma merg si la aerobic.

Alinutza, foarte dulce Tudorelu id="purple">tau, are si fii-mea coronita din aceea de ingeras plus aripioare, la Bucuresti. Se vede ca micutul mosteneste talentul tau, ii place tare mult sa picteze.[olala]

 

[mamica][9cer] de [zana]Maria Cornelia (20.09.2006)id="orange">id="size1">

Din ce in ce mai mareid="green">id="size1">

Si primele perluteid="orange">id="size1">

Vesnic cu Emma in sufletid="black">id="size1">[ruga]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica,La multi ani ,Valentinului tau![pup]

 

am citit si am vazut tortuletul la retete [olala]

(va citesc mereu)[pup]

 

Alinutza[pup],pupici la miscareata [pup]si lui Tudor [pup]

 

Karli [pup]

pe mine ma enerveaza Vanghelie de mult,dar n-am avut ce-i face [alcool]

lexi[pup]bafta la aerobic .....

 

 

si restul fetelor,multi [pup]

 

Alaturi de SONIA[floare3]

si MIHAITA are nevoie de noi,BLOGUL LUI MIHAITA[floare3]

si nu in ultimul rand donu'Bodo[floare3]

 

Vioid="purple"> [trombon], mamica lui MIHNEAid="blue"> [avion] viitor "descoperitor" de infinit

 

__________________________________________________

Pastreaza-ti gandurile pozitive, pentru ca aceste ganduri vor deveni cuvinte.

Pastreaza-ti vorbele pozitive, pentru ca aceste vorbe se pot transforma in actiuni.

Pastreaza-ti actiunile pozitive, pentru ca aceste actiuni pot deveni obiceiuri.

Pastreaza-ti obiceiurile pozitive, pentru ca acestea pot deveni modul tau de a trai.

Pastreaza-ti modul de viata pozitiv, pentru ca acest mod de viata poate deveni destinul tau.id="size2">

Mahatma Gandhi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumim de urari fetelor [pup] pe toate

gata, de maine...la scoala cu noi [:D]

 

Alinutaaa...ce-am mai ras cu iesitul prin buric [pup]

 

vioooo...pai si de ce nu zici doo vorbe daca tot intri...ca mi-e dor de tine si de Mihnutul...si greu te mai gasesc pe undeva [pup]

 

Monica-Elizabet

 

Retete in imaginiid="size2">

 

Impresii, pareri, retete

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor,

 

am trecut doar sa va salut, nu am chef de nimic, nu ma simt bine, pe aici circula enteroviroza si ne-am pricopsit toti cu ea, de la mic la mare. Fiica-mii deja i-a trecut, noi adultii insa, mai avem de tras...

 

[mamica][9cer] de [zana]Maria Cornelia (20.09.2006)id="orange">id="size1">

Din ce in ce mai mareid="green">id="size1">

Si primele perluteid="orange">id="size1">

Vesnic cu Emma in sufletid="black">id="size1">[ruga]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara

 

Pe unde umblati dragutelor????

Mie imi miroase a primavara. Mmmmmmmmm, si ce bine miroase. Astazi am mancat salata de salata verde, ceapa verde si ridichi. Mmmmmm, bun bun gustul de primavara. Am fost la plimbare ieri pe o vreme calduta si cu soare caldut. Mmmmmm bun bun. Iar baietii mei mi-au cumparat ghiocei. Mmmmm, frumos mirosul de iarba verde.

 

In alta ordine de idei trebuie sa imi cumpar cizme de cauciuc ca cica o sa cam ploua.

 

[pup] toate fetele

O saptamana frumoasa sa aveti

 

Alina, mamica mandra a piciului Tudor si [gravi] 26+

 

Handmade by Alina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mmm, Alinutza ce de primavara in mesajul tau, dar da, asa e, mirosea azi si mai ales ieri (ca a fost mai mult soare) a primavara pe afara; insa cum bine zici, cand faci o salata cu ceapa si ridichi de sezon simti altfel totul; pura coincidenta, si noi am papat azi prima noastra salata de anul asta! trebuie sa o repetam mai des [;)]

 

noi in plus am fost azi la Muzeul Satului la Targul de Martisor; si ne-am delectat privirile cu martisoareid="red"> frumoase si nu numai cu martisoare; turta dulce si alte minunatii! [olala] apoi si urechile ni le-am delectat cu niste muzica f.draguta; un cor, un ansamblu folcloric, un nene Benedict Popescu care canta la fierastrau [:D] si la tiramina... anyway, suna non-conformist, dar "muzica" lui era chiar draguta! [pk]

 

per total noi am avut o zi f.faina chit ca a plouat; sansa noastra a fost ca atata timp cat am stat noi pe afara, soarele a iesit din nori si ploaia si vantul se oprisera la fix! stiau oare ca iesim noi afara? [8D] [:p]

 

 

Monica ati fost la carnaval, ati fost la scoala... impresii? in imagini te rugam [:D]... in rest, voi cum stati cu vremea buna, vremea rea? mai sunt diferente mari de la zi la noapte? [pup]

Alinutza te rugam frumos, ne faci si tu poze cu ghiocica din burtica? foarte frumos ca ai primit ghiocei! [il] eu am primit luni lalele! eram toata o fericire! [8**] [pup]

Vio ce "scula" ti-ai luat draga noastra? [:D] ce mesteresti cu ea? faci cumva vreun tort si nu ne spui? [:D] Cum mai stai cu asteptarea primaverii? Ia zi de unde cumparasi cizmele alea ca vad ca facem cu randul la agonisirea lor... intai tu, apoi Alinutza, mai urmam si noi si restul fetelor si gata afacerile! [:D] [pup]

Lexi sper ca v-a trecut de tot enteroviroza la toti, de la mic la mare! Sanatate multa! [pup]

 

va pupicim cu drag si pe restul fetelor care nu mai dati in scris pe aici! [pup] va asteptam si pe voi cu povesti de peste weekend! [flo]

 

 

 

o saptamana frumoasa va dorim si noi!

si noapte buna! [nani]zzzzzzzzzz

 

 

[recevere]

 

 

kid="limegreen">aid="pink">rid="green">lid="orange">iid="purple">gid="blue">uid="red">tid="limegreen">zid="yellow">aid="blue">

sunt mamica Adelutei [bis]id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...