Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (166)


Recommended Posts

Mikiion, acum sint in regula, dar in iunie cind am scos-o din scaun, ca mi-am adus aminte cind, era intr-adevar un pic cam micuta, ca avea vreo 16 kilograme sau poate 15.5. Dar ma consolez ca nici nu am mers cu masina decit foarte putin, toata vara am mers pe jos, imediat ce a intrat Agata in vacanta... cred ca am folosit masina de zece ori toata vara pentru copii, in rest numai Octav pentru cumparaturi. Am masurat-o pe Agata, in primul rind am gresit in mesajul trecut, nu-l mai editez, ca are 1.38, nu 1.48... are 36 de kilograme si ce m-am bucurat si m-a linistit este ca are 64 asezata in fund. Ca asta-noapte am visat numai centuri si cm...[bang] Ele stau bine amindoua, m-am uitat pe site-ul pus de tine, la poza care explica cum trebuie sa stea centura si sint in regula, asa le vine. Pe Tudora am scos-o pentru ca e inalta si nu mai statea bine in scaunul in care e Lisandru acum, am vrut sa-i iau altul, dar cum centura ii venea bine si in acest scaunel pe care il are, am zis ca e in regula. Ea e slabuta, dar e cea mai inalta dintre copiii de grupa de 4-5 ani de la gradinita si chiar si din clasa de balet. O masor si pe ea...[:D] Am scapat de pus geamuri si usi! Trebuie sa recunosc ca au lucrat impecabil, au facut si un pic de curatenie dupa, au terminat repede, a durat de la 9 pina la 4, dar tot am tras un frig astazi, spre deosebire de quebecoasa mea, adica Agata, care a zis ca asta e o temperatura normala pentru o casa... si nu s-a bagat in cojoc ca mine. Acum am terminat si am pus la loc, dar nu mai am putere sa pun si perdelele... ca plec la gradinita acusi. Of, ca mi s-a luat o piatra de pe inima, rau este sa fie santier in casa!
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

La noi deocamdata e fara lectii. Si mai avem 3 zile si plecam in alta vacanta! Pana atunci, insa, ma enerveaza ca trebuie sa iesim cu catel si cu purcel ca sa mergem la scoala, ne infofolim, ne umplem de zapada, la intoarcere umplem si casa cu zapada... Si mi-a fost un somn azi!!! Nici chef de facut bagaje sau cumparaturi n-am, dar poate pana maine imi mai revin.
Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la noi are proiect de facut ceva despre cariera. El de vreun an ne tot zice ca ar vrea sa se faca forensic scientist. Eu l-am incurajat, i-am zis ca trebuie sa munceasca mult la stiinte, mate, si istorie. Azi vine cu proiectul, le-a dat un site si acolo au avut o serie de intrebari, sa raspunda cu like, doesn.t matter, dislike. La final, dupa vreo 50 de intrebari, rezultatul e cu ce cariera li se potriveste. Spre deliciul lui, la nr 3: forensic scientist! Asa ca acu am copil fericit! La cateva pozzitii mai jos: forensic accountant! Ce imi place, hihihi! Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata al meu a avut teme pentru vacanta! pentru prima data in tara asta am auzit asa ceva; acum nu stiu daca chiar le-a zis sa le faca in vacanta (ca majoritatea sunt due saptamana viitoare) dar al meu copil le-a facut constiincios in schimb aseara a plecat la un prieten cu care nu se vazuse in vacanta, ala fiind plecat, si se tot eschiva cu cheia, ca sa stau acasa, dar daca plec sa-i las prin spate deschis, pana la urma a recunoscut ca a pierdut-o dinainte sa se termine scoala[bang] asa e cu el, una calda, una rece toti or fi la fel? si astealalte mici si-au scos aseara pentru a treia oara TOATE hainele din dulap si evident ca fiecare dadea vina pe aialalta ca a inceput - nici nu mai stiu daca sa plang sau sa rad lorelai asa fac si ale tale?? o zi buna[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Intru sa va zic de poze. Mai si am vazut niste copii superbi! Ktrinel ca de obicei sunteti frumoase foc amandoua! [pup] Nelia am ramas socata sa vad cat de mari s-au facut toti trei! Pitilache meriti o bataitza. Pe langa poze superbe, protagonisti superbi vreau sa-ti zic ca habar nu am de ce greutate vorbesti. Arati fain. Asa ca lasa modestia. Denisa ce zapada mare! Super copiii inotand in zapada. Cred ca ati avut fun.[pup] Daiopri sunt tare draguti. Magda esti o gravidutza superba iar atomicul si gargaritza tare frumusei. Am ras cand am gasit si o capritza! [pk] Am vazut si poze de vacanta din cauza carora m-am inverzit [:D] Ina ma bucur ca ati avut asa vacanta frumoasa. Unde esti Dana????Ro, aici? Nu mai stiu cand trebuia sa veniti. Donia vacanta placuta. si ia cu tine si inima mea. mamaana asa-i cand ai fete, presupun. Si Tony si vorbim de JK a avut teme pt vacantza. Nu puteam sa cred. Ana si eu trag cu lectii. Incerc sa-l invat ce ar trebui sa faca profesoara. Respectiv pt ce e ea platita. Cum se poate sa nu faca nimic in clasa dar sa aiba pretentia ca asta mic sa stie literele? Sincer nu incape in mintea mea. Am impresia ca totul e superficial dar la interviu a stiut sa-mi spuna ce problematic e Tony si cam ce ar trebui sa stie. Data viitoare o intreb ce face ea exact? Care sunt metodele si daca activitatea ei justifica salariul mare pe care il iau. Hai ca-s ofuscata pe scoala canadiana. Dar ofuscata rau. Ma felicit ca nu am decis sa echivalez sa fiu profa si aici. Adica parintele dupa ce vine de la serviciu face lectii si munca suplimentara in draci? Asa e si la voi? Pai eu personal ca elev veneam cu lectia invatata din clasa.Tony face cate 2 ore pe zi scoala, da? O zi e gym, una muzica, una library, etc [:-@]Fac o litera pe saptamana. Dar la litera respectiva lucreaza cat? o ora? Apoi f....Toti copiii is genii in tara asta? Toti baga la cap cu doar o ora numai al meu e tampit? Si stai ca inca sunt in maternity leave. Dar ce faceti voi care lucrati full time? Nu va vine sa dati cu scoala canadiana de-un perete. Cum o sa am timp de lucrat cu el dupa ce incep lucru? Ce fac parintii care nu au pregatire de specialitate? Ca deh, nu toti suntem pedagogi. Nu consider normal ca scoala sa lase in seama parintilor atatea activitati. Ca de aia ii trimitem la scoala si de aia au ei posturi. Deja ma gandesc la home schooling. Olga Fericirea nu este nimic decat sanatate buna si o memorie proasta. Albert Schweitzer
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI PE 2010!! Un An Nou cu multa sanatate si bucurii! vad ca toata lumea slabeste, o sa ma bag si eu dar dupa ce nasc [:D], deocamdata acum nu ma gandesc decat cum sa rezist inca 2 luni pe baricade ca din martie nu cred ca mai vin la servici, ma misc foarte greu, desi nu am luat mai multe kg ca de obicei, dar cred ca vrasta deh [:D] Spor la slabit fetele![pk] Dragaica, multe multe felicitari! o sarcina usoara si 2 bebei sanatosi! Donia, sa nu pleci pana nu apuc sa-ti zic si eu distractie placuta si sa aveti vreme faina! Apropo de scaun de masina, noi i-am schimbat pe amandoi copiii pe la 9-10 luni in scaun de ala 3 in 1, ca nu mai incapeau in scoica. Olivia sta acum in el, iar Razvan a avut booster cu spatar pana recent si acum i-am scos spatarul si sta doar pe inaltatorul ala cu centura de la masina. Olga, nu-mi mai zice de scoala, ca incep si eu [:D], noi n-avem lectii deocamdata, a fost doar prima zi, sa vedem mai incolo. Mie in general imi place ce ii invata la scoala, problema sta cred si la profesori, felul cum ii invata, la metoda lor de predare. Si apropo de baietii nostri, eu inteleg ca unii copii sunt mai cuminti si nu prezinta probleme, unde-i pui acolo stau, dar uite ca mai sunt si de astia care nu stau si trebuie stimulati altfel, nu stiu, zic si eu, o sa mai vedem cum decurge si semestrul asta. Oricum invatatorul lui Razvan a avut grija sa ne sperie, ca vai de mine ce cerinte sunt acum, ca daca nu tin pasul ce-o sa ajunga ei, mai dar chiar asa sunt toti niste genii, si invata din prima?? Hai ca iar ma aprind si n-are rost [:D] Ina, am vazut si eu pozele de vis, bravo voua sa va fie de bine! Maru, ti-am zis felicitari pentru noul job, sau nu? nu mai stiu..oricum bafta mare! DanaP, v-ati intors? asteptam impresii! V-am pupat! Magda, cu Razvan [bonjovi] (6 ani) si Olivia [copil] (1 an) _________________________________________ "Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olga, mersi pentru aprecieri! Sint mari, si pentru mine sint mari. Daca ii vad separat sint inca micuti, dar daca ii vad pe toti trei, in grup de copii... nu-mi vine sa cred. Asa, asa, mai spuneti despre scoala.[:D] Numai ca, din experienta, va spun: nu fortati copilul! Nu denigrati scoala, sa nu va auda ca sinteti nemultumiti... ca va ajunge sa respinga tot ce-i spuneti (pentru ca e mai greu si mai mult ce ii cereti voi, ca parinti) si va acorda incredere doar profesoarei si ceea ce i se spune la scoala. Agata isi apara scoala si profesoara cu lacrimi de crocodil in ochi!La inceput am facut greseala asta, mai ales Octav, dar am reparat-o repede si rezultatele s-au vazut. Acum, tot ce face Agata la scoala este minunat, iesit din comun, profesoara este cea mai draguta persoana din lume, muuult mai draguta si mai calma decit mine... dar... ei, si aici vin eu[:D]: nu e suficient pentru viata si nici macar pentru scoala. I-am explicat Agatei ca tot ceea ce fac acolo este baza, pe care ea trebuie sa cladeasca prin studiu individual si lectura restul! Mai greu, dar a inteles... acum accepta, cu limite impuse de ea, sa faca si acasa cu noi peste ceea ce fac la scoala si le da acasa. Ba chiar si in romaneste, imi cere ea sa facem... si chiar si in engleza. Dar... cind ma gindesc ca la anul incepe Tudora si o iau de la capat...[q]
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, hello! Si La Multi Ani pe 2010! Sper si eu sa ne vedem - weekendul lung din mai ar fi o buna optiune, Donia si cu mine serbam copiii la un loc - amu' nu m-am uitaty sa vad cum pica in calendar si care cind e nascut, dar orice e bun! Va urez a va mearge bine... gata s-a trezit, na, si urla de-o aud din basement fara monitor... uf, I'm gone! S. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72985
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...