Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (166)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui maru
Magdone, mama, sa ai gura aurita. Astept inca sa ma cheme la al doilea interviu, asa imi trebuie, ca asa am tunat si fulgerat cand am primit invitatia la primul! Acu imi doresc in draci, dar de... Sarcina usoara in continuare! Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
succes! Da-mi minte sa fac voia Ta, Doamne!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am luat liber ieri si azi, ca sa petrec mai mult timp cu Calin, care se intoarce maine la scoala. Ieri seara am strans bradul si, pe cand duceam bradul, m-am intalnit cu o vecina care mi-a spus sa nu mai imi las cauciucurile in fata masinii, ca lor le-au disparut acum 2 ani, asa ca am reorganizat boxa sa pot pune cauciucurile. De dimineata am fost si am facut revizia la masina. E prima data cand ma duc cu masina in service. Am uitat sa imi fac urmatoarea programare. Cat timp a fost masina in lucru, am intrat in mall-ul de vis-a-vis si am petrecut o ora hai-hui, cascand gura prin vitrine, aproape toate magazinele fiind inchise. Mi s-a parut nefiresc, dar am savurat momentul, sa nu ma grabeasca nimeni ... pana la urma am gasit deschis un chiosc cu reviste si am cumparat 4 carti (cu reducere) pentru Calin. Uite asa a trecut timpul si de maine, inapoi la lucru :))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, LA MULTI ANI CU SANATATE! ne-am mutat duminica trecuta, la noul apartament, e absolut superb, nu ca in hruba cealalta. fiecare casa are energia ei, una iti aduce fericirea, alta nefericirea... apoi toata vacanta asta am facut, despachetat, papat, vorbit la tel, am fost la spargatorul de nuci, nu si-a meritat banii (am mai auzit si alti romani nostalgici carcotind la spectacol), de revel au vieux port, muzica faina, artficiile ok, lipsea un vin cald, miam, miam! si de 1 ian am vazut los abrajos rotos, cu penelope cruz, superb, ca tot ce am vazut pana acuma de almodovar. si apoi am fost sa cautam mobila de dormitor si saltea, fratilor, eu vroiam salteaua tare, el vroia salteaua moale, eu vroiam un model de pat, el altul. ah, si am gasit un pat de designer , size california king, pe internet, cumparat anul trecut, doamne, frumos ca un vis, redus la jumate de pretul de magazin acuma, sotul nici sa nu auda sa dea atatia bani pe el. discutille s-au incheiat cand nenea de la saltele ne-a spus ca (scuzati cacofonia) california king e mai mare decat kingul aici in canada, si ca nu au saltea pt asa ceva. si apoi, pt saltea, am dat cu banu' - a castigat sotul, dar m-a lasat sa aleg dintre 2 saltele semi-moi, semi-tari :), haut de gamme gamii, abia astept sa vina ca mi s-a curbat coloana si strambat gatul pe canape lit asta! ah, si am fost pe la mobilia (cred) dar nu am vazut nimic sa ne placa, apoi am fost la maison corbeil, oaaaa, ce dormitoare, ce culori...dar 5000 pt 1 dormitor ! hahaha, si punctul culminant a fost sa-i vedem pe puii de imigranti umflandu-se in pene cand semnau cecurile pt mobila, ooo de mine, prea mi-a adus aminte de romania.... usor frate, ca nu-ti pup picioru' ca ti-ai luat dormitor de aici! ne-am distrat pe culme si apoi ca niste saraci bogati ce suntem, ne-am amagit ca nu conteaza lemnaria, salteua sa fie buna (si e, si si kiiiing), si ne-am dus la ikea pt mobila de dormitor!!! in weekend se asambleaza, si atunci o sa auda ei vecinii, ca si eu am auzit ieri! :) pe aici vad ca se slabeste la greu, mie sa-mi ziceti cum v-ati ingrasat, ca eu nema tzatze, nema cur (pardon, trebuia sa-i zic fund, sau posterior, cum m-a invatat mama). eu va urez sa fiti iubite, si asta slabeste ;) joke aside, si eu vreau sa fac ceva regulat, am inteles ca sunt piste ciclabile langa noi, la vara pt rolele va fi super, dar acuma, iarna, nu stiu, cred ca ma apuc iar de belly dance, am facut la calgary si a fost super Pucku, Bafta si sa veniti sanatoase cat mai repede acasa! Pt sotu': crab meat e bun in salate, putin. Lorelaim, Sa straluceasca steaua vostra si sa va duca unde va e destinul! Arturicii, Sper sa te simti mai bine! Ai grija de tine! Maru, Daca visu' tau e cu treadmill, al meu e de crosstrainer, am vazut la Costco, nici nu e prea scump, vine si vremea lui! Donia, Druuuuum buuuun si distractie placuta! Delia79, Sa-ti traisca Sofia. Sunt niste frumoase amandoua! Soooomn usooor! Va pupai! Ione
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si mai o mostra de cultura si civilizatie canadiana: in primele zile cand ne-am mutat aici, venind intr-o zi acasa, am gasit un ceas de mana in fata blocului - era tot inghetat, nu mai mergea. l-am adus sus, si-a revenit dupa o vreme - super. am pus bilet la usa jos, ca cine si-a piedut ceasul - sa vina la apart cutare. apoi, in seara aia, pe la 23 si ceva, am scapat uscatorul de metal pe jos (eu nu usuc toate rufele in uscatorul ala masina), a zguduit rau, dar n-au trecut nici 10 de secunde si aia care locuiesc sub noi noi, au batut tare in podea, in semn de protest, mai sa mi-a fugit de sub picioare podeaua... apoi, a doua seara, vine o dama, dupa ceas, i-l dau, imi multumeste, si apoi imi spune, a, by the way, noi stam sub voi si suntem insomniaci, daca se poate sa nu mai faceti galagie dupa 22 no comment, am incercat sa fim mai cuminti oricum, ideea e, first get what you want, and then get what you want again toate bune, dar ieri, aud din bucatarie, ca un bebe plangando-tipand, tare, ma duc in dormitor, sa vad unde se aude, deasupra sau dedesubt... dedesubt, si nu plangea nimeni apoi, sa mai bata la mine in parchet, ca incep sa plang si eu :) Ione
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor pe 2010 vad ca atzi scos pompoanele[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup]....asa ca iaca veni sa petrec cu voi ultima seara cu bb la purtator.....pana si durerea de cap trecu, cred ca de la emotii[:D][:D][:D] mi-am pus un pahar se sangria fara alcol, biensur, un castronel de covrigei si am venit la petrecere azi n-am gatit ca nu am mai avut timp, toata ziua am alergat, asa ca acum mi s-a facut foame si am zis sa mananc o conserva, ceva supa, arata demential pe cutie...dar doar atat, am luat 2 guri si mi-a venit sa dau la boboci, asa ca am renuntat....mey supe in plic am mai mancat, nu le gasesc teribile dar merg o data la graba, deh obisnuita la munte in Romania, conservele de peste sau de fasole bune rau, sosurile de rosii/paste acceptabile, unele chiar bune, dar supa asta gatita gata bleah.....mi-am facut un sandwich cu somon afumat, stiu ca n-am voie, dar azi nu se mai pune, prea il astept demult, castronelul cu legume si gata masa voi mancati conservaraie?e vreuna mai cu gust decat alta? eu le-am vazut pe fete la servici cu ce pofta mananca.....[alcool][alcool][alcool][alcool][bang][bang][bang][bang] la subectu celalt vin si eu in 2-3 saptamani, va urmaresc din umbra, ca cica trebuie sa dau jos 30kg ca sa minimalizez riscul unui diabet de dupa sarcina, si credeam ca am asa un an minim la dispozitie, dar ei zic ca toate kg luate in sarcina ar trebui sa le dau jos in max 6 luni eu am fost tare adormita in ultima saptamana din cauza de diabet cred, dureri groaznice de cap, tensiune mare dar la limita....astazi mi-am gasit energia sa-mi fac curat in hartoage si sa-mi fac lista cu ce am de facut apoi...intrebare: carte soleil cum ii fac?imi dau ei de la spital vreun formular? Azi am avut cu sotul drum in centru si am intrat in mag de jucarii sa caut un cadou pt cineva(Mihaela m-am gandit la tine, si mi-am adus aminte de escompe si am salvat o tona de bani, cumparand ceva animalute ,o masinutza si decoruri de pus pe pereti...foarte faine, chiar si stikere faine, am facut copii fericiti pe o saptamana) anyway nu stiu daca stiti voi de barbapapa ceva desene, ei bine am gasit azi personajele in magazin,din plush, la pretul de 45-55 unul am crezut ca dau pe spate nu alta, ce dumnezeu or fii cusute cu aur? http://www.youtube.com/watch?v=MUjpNdOBImc&feature=related uite aici Corina ,[zana] Stephanie si [caru] + Totoku "Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa vedem ce-mi aduc aminte din ultimele zile Donia vacanta placuta, sa ne aduci si noua cate o traista cu /de soare sa-l mai vedem si noi la fata dintre nametii astia Maru bafta la al doilea interviu cand o fii situl unde si-a facut Andrei testul pt cariera il putem avea si noi? sotului tare i-ar prinde bine, ca e intr-un impas ione sa va fie de bine mutatul, sper sa aveti mai multe amintiri frumoase din acesta locatia, ca fata de ultima.... cu paturi si saltele asa este, noi avem aici un magazin super fain, si scump binenteles, in special made in Italy, asa ca eu visez sa-mi mobilez casa de acolo, la timpul x pana atunci un magazin pe gustul si buzunarul nostru ramane structube http://www.structube.com/en/catalogue?page=shop.browse&category_id=16 si ikea binenteles Ioana te-ai intors la servici? nu tzi-au dat conge avand probleme cu sarcina? ce pacat ca nu sunteti mai aproape sa combinam copii la sah...la noi nu are cu cine juca, asa de varsta ei, si tot ce am gasit ca si club incep de la 8-9 ani, deci mai am mult de asteptat Lorelai La Multi Ani fericiti alaturi de printesele tale Nelia tare va mai admir, de unde atata energie pe voi(tu si Octav)? macar un sfert daca atzi transmite si la Quebec ce bine ar fii nu te-am uitat cu retetele de supe, le scriu eu cand vin de la spital si eu vreau retete asiatice, de orice fel in special miso soup, tot nu i-am fdat de cap, am incercat vreo 3 variante, dar nu mi-a reusit Mihaela vrei inaltatorul lui Steph? ca noi l-am scos de mult...al meu nu se prindea cu centura ci cu un fel de clame prin spatele scaunului....Steph are 1.34 nu m-am gandit daca e bine sau nu sa il scot dar e scos de vreo 3-4 luni, ca, cu inaltatorul parca o sugruma cumva centura. Nu are spatar al meu, e doar un booster Pana la cat se tzine bb intors cu spatele?ca m-a bulversat mesajul Mihaelei, eu nu cred ca mai mult de 6 luni Steph a mers cu spatele, sau e doar memoria mea care ma inseala fetelor cu copii cucuieti de 5ani + voi le puneti voi inca centura sau si-o pun singuri? ca eu poate am eu probleme cu autonomia ca la noi o lasam sa faca singura multe lucruri, dar ma uit la prietena ei, cu doar 3 luni mai mica si nu face nici pe jumate cat face Steph, ma gandesc sa nu-i alimentez tot eu crizele, obligand-o/tratand-o sa fie mai matura, si ea e de fapt inca un copil Mamaana trimite-mi si mie o bucata de praji, mai ales ca sper ca de maine scap de insulina si pot manca dulce; ce-tzi face piciorul, a trecut? mai aveam de zis dar memoria n-o fost mai lunga asa ca va pup pe restul, inca o data AN NOU FERICIT si multam de sustinere sper sa fiu corect sa va dau si de veste maine sprin Oszkar sau pe seara prin Mihaela Corina ,[zana] Stephanie si [caru] + Totoku "Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...