Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

cum calatorim cu gemenii?


Recommended Posts

buna fetelor!sunt mamica a 2 gogosele [bibe]:sarah madalina&ingrid argentina(10.11.2009) si as vrea cateva pareri din partea voastra mamici mai cu experienta:noi momentan locuim in italia si ptr botez am vrea sa venim acasa,dar ma gandesc ca la 3luni sunt cam mici sa vin 2000km cu ele?voi cand si unde ati plecat cu puii vostri? [flo] sarbatori fericite
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu e usor dar nici imposibil. In primul rand, daca veniti cu avionul, banuiesc ca ai carucior de gemeni, si trebuie sa te asiguri ca incape prin culoarele pe unde trebuie sa treci. Daca mergeti cu masina, la 3 luni ele stau in "scoici" prinse cu centuri in spate, insa la noi pana la 1 an si ceva a stat un adult in spate intre scoici si a avut grija sa le dea biberonul cu ceai daca plangeau sau sa-i ridice sa-i linisteasca in brate. Dupa ce i-am trecut in scaune mari (aproape de 1 an) a fost mult mai usor, ii prindeam in centurile scaunului si atat. Calatorie placuta si bafta iti doresc[flo] O DAU PE SOACRA-MEA, DAR NU LA SCHIMB, CI PE DEGEABA! DAR NICI ASA NU CRED S-O IA CINEVA!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am fost cu toti 3 in grecia, cu masina, evident fiecare in scaunul lui de masina ... baietii aveau 1 an jumate, mandra 4... Am mers 13 ore... am plecat la 11 noaptea... Au dormit vreo 6-7 ore legat, apoi faceam pauze de masa la 2-3 ore... au mai prins cateva ture de somn intre mese...
Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am mers cu avionul Stockholm-Iasi si ar fi trebuit sa tinem bebisii in brate insa la imbarcare ni s.a spus ca avionul nu este plin si atunci daca dorim putem folosi si scoicile care vrei.am sa le trimitem la cala! Asa ca a fost super in schimb cu masina a fost un picut mai greu insa nu imposibil...!!!Succes si calatorie placuta!! Laura[mamica] de Adelin(30.11.2001) si David & Isak(25.03.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...