Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu dragoste din Iasi (91)


Recommended Posts

Iasmin, multa sanatate la pui mic. Si noi am trecut printr-o chestie din asta si pana la urma, dupa 11 luni am descoperit ca avea stafilococul auriu... Fa-i un exudat.... Am facut zeci de acalize, ecografii, radiografii si nimic... nu a iesit nimic... febra, leucocite multe la analiza, dar de unde... Febra poate fi si de la o infectie urinara, dar ar trebui sa se plaga de dureri in zona asta... ca e foarte dureroasa.... asa cum a scris Kris, o pneumonie interstitiala... Stefy a avut si inafara de febra nu avea nici un alt simptom... iar la ascultatie la plamani nu a esit nimic... insa la radiografie... s-a vazut clar... tratament cu antibiotic si in 3-4 zile a fost ok... Daca sunt mai multi copii la fel inseaman ca e ceva viral... poate.... Nu se poate sa aiba toti aceeasi problema decat daca au luat-o din acelasi loc... Adi, sper ca azi esti mai bine. Multa sanatate. Daca nu, incearca ceai din frunze de salcam, e foarte eficient in diaree. ionitza, mie mi-a scos apendicele prin 92-93, dar era musai... nu stiu daca e adevarat ca il scoteau degeaba.... Mi se pare ca medicina se practica mai prost acum, decat inainte de 90.... Pe vremea aia, parca ii mai tragea cineva de maneca, dar acum... Ba spun ca n-au cu ce, ba una, ba alta.... Motive se gasesc si scuze... Lacramioara si [zana] Stefania Iulia (05.12.2006) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=141167"] Bazar pentru SEBI [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[pup][flo][flo][flo] Va foarte multumesc din suflet pentru urari si sfaturi. Nici eu nu cred ca e apendicita. Asa o febra nu am mai avut de cand cu oreionul[bang]. Insa , Slava Domnului, pare ca am scapat de data asta. Iulia, si eu zic ca o sa-si revina dupa cateva zile de antibiotic, mai ales acum[:D] cand febra nu mai e[pk]. Sincera sa fiu, ar fi trebuti sa merg cu el direct in UPU la Sf Maria, dar am ajuns de asa multe ori acolo si am vazut asa de multe....Ca la noi se tin tati cele scai. In ajunul Anului Nou puiu facuse abces (a cata oara)si cu toate ca tati e tehnician dentar si l-a curatat ca de fiecare data, tot am tras-o un pic. Chiar am vorbit pe urma cu medicul dentist a lui ficior-mi-o. Se pare ca dintisorii astia ''vechi'' care se tot cariaza s-au format in perioada cand eram pregnosaura ( si n-am putut lua calciu). Eh, noi sa fim sanatosi si puii nostri cel mai mult.[pup] In alta ordine de idei, ce ati gatit papa bun la puii vostri? Ca al meu e un mofturos si jumatate, i-am facut rulouri de piept de pui si a iesit urgent din bucatarie tipand cat il tineau plamanii ''carneee, bleacs''[bang][alcool] Iasmin, mama de strengar de 8 anisori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s]La multi ani, Ioana-Diana![s] Iasmin, noi ne luptam cu ea ca se joaca la masa cu mancarea in loc sa o manance, n-am ajuns inca sa-mi spuna ca e bleah... Citesc ce fac puii vostri mai mari si ma tot gandesc ce ma asteapta in viitor... si cu scoala la fel... de sris nu scriu, dar citesc cu interes postarile voastre.... Lacramioara si [zana] Stefania Iulia (05.12.2006) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=141167"] Bazar pentru SEBI [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata! din punctul asta de vedere nu prea am probleme cu Deea. are si ea bineinteles citeva chestii pe care le refuza (ardei grasi...de exemplu) iubeste supa de pui limpede cu galuste de gris, sarmalele, spanac cu mozzarela topita pe de-asupra, snitele de pui....etc [:D] http://decoratiuni-pentru-copii.blogspot.com/ http://gospodina-bubulina.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata tuturor! [cafea] O cafea si o urare pentru saptamana care a inceput : sa fie una superba.[flo] La multi ani pentru Ioana Diana[flo][s] Ionitza, scumpa, vad ca maine e ziua Andreei. Ce faci papa bun?? (Mi-ai dat o idee buna cu snitelele, am sa incerc si eu azi.) Tortuletul o sa fie de ciocolata? Sau cu frisca? De care ii place? Iulia, asteptam cu interes [:D] sa ne povestesti cand o sa creasca puiul tau ce si cum[:D]. [pup] Va pup pe toate si fug inapoi la treaba[flo] Iasmin, mama de strengar de 8 anisori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ionitza, sa-ti traiasca printesa! Sa creasca mare si sa va aduca multe, multe bucurii![pup][pup][pup] Intr-adevar e superb afara...nu stiu ce parere au soferii. Eu azi nu m-am mai dus la birou....dar la pranz voi da piept cu ninsoarea ca-s de serviciu la adus copiii acasa de la scoala. Pupici si o zi superba, Gabriela si baietii[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo][flo][flo][pup][s]LA MULTI ANI, scumpa ANDREEA!!![s] O viata minunata alaturi de mamica ta. Sa-ti traiasca galusca Ionitza[:D] si sa te bucuri de ea in toti anii vietii tale.[flo][bere] Ce iarna e afara!! Nu-mi vine sa cred. Ninge asa frumos, e asa o vreme de sanie... Si cand ma gandesc ca puiul meu nu se poate bucura Cat si-ar fi dorit sa faca om de zapada. Aseara a adormit la 20.00 (el care cu greu adoarme la 22.00, pus in pat de la 21.00) avea un piciorus si o mana peste mine si mi-a fost mila sa-l trezesc[:D] Da se face el bine si poate mai ninge o tura pt el [:D] [cafea]O cafea pentru toate mamicile. Sa aveti o zi de basm va doresc![flo] Iasmin, mama de strengar de 8 anisori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...