Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu dragoste din Iasi (91)


Recommended Posts

Fetelor, multumesc mult pentru urari!!! [flo][flo][flo][flo] I-am organizat duminica fetei acasa, cu bunici, nasi, unchi, prieteni...gasca mare. acasa: Tort de ciocolata, facut de bunica - specialitatea ei [:D] la gradinita ducem tort de la cofetarie cu tzertificat [asia] - am fi dus noi unul facut in casa de bunica, dar nu e voie - si au dreptate oarecum http://decoratiuni-pentru-copii.blogspot.com/ http://gospodina-bubulina.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Lacramioara[flo] multumesc de cafea, eu o sa iau o cana din cele pe care le oferi cu drag in fiecare dimineata.[pup] Am fost aseara la medic si se vede ca puiu meu e pe drumul cel bun. Nu inteleg de ce insa isi revine greu.(Oboseste repede) Mi-a zis ca pot sa il duc la scoala DAR: sa nu il scot in frig, sa nu respire aer rece, sa nu bea nimic rece, sa nu manance nimic rece, sa nu stea langa copii care tusesc, stranuta,sau le curge nasu... De dimineata vazand vremea asta, am stat si m-am gandit si pana la urma am lasat copilu acasa. Mi-e teama ca daca merge la scoala (si inca nu il simt eu 100% refacut) sa nu ia o banala viroza care sa-l prinda pe el in offside. Da' ma simt de parca as fi facut o fapta rea, nu stiu de ce. Multa sanatate tuturor si o zi buna sa aveti[flo] PS Era sa uit: a spus doctoru sa refuz vaccinarea copilului vreme de vreo doua saptamani. Dupa aceea, daca nu ii revine raceala, nu face viroza sau nu are alta problema de sanatate, pot sa fiu de accord. Iasmin, mama de strengar de 8 anisori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Semanam si noi condica la capitolul copil racit si consemnam un Alex racit cu muci si tusitor dar fara febra... pentru luni si marti. Aseara i-am luat biorin la recomandarea farmacistei si stodal si alaturi de panadol, asta-noapte a dormit linistit pana dimineata, fara tuse, fara sa fie agitat si fara muci... Am sa trec pe la farmacie sa ii mutlumesc dnei farmaciste pentru recomandare ca ne pregateam pentru o saptamana intreaga de chin si pentru mine pt a doua noapte nedormita... Azi dimineata nu mai avea nimic. Eu ma simt ciudat, ma dor muschii si parca sunt pe alta lume, dar e probabil si vremea si oboseala, voi vedea cum ma simt mai tarziu. Numai bine si spor! "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, daca in afara de dureri musculare nu mai prezinti nici un alt simptom, incearca si ia un magneziu efervescent. O sa te ajute sa treci peste oboseala unei nopti nedormite.[cafea] Stodalul e bun, si eu am dat copilului. Acum suntem pe isoprinosine (medicul ne-a prescris aseara, impreuna cu ceva vitamine dintre care vitamina C e ''cheia''). Multa sanatate lui Alex [flo]. Il duci la camin? (nu mi-am dat inca seama cati anisori are Alex). Iasmin, mama de strengar de 8 anisori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua. E asa frumos afara...mai ca as iesi la o saniuta! Dar suntem si noi in recuperare dupa o raceala cu Victor, asa ca...mai stam putin la caldurica. Vreau sa va intreb ceva, poate aveti niscaiva informatii: stiti daca la sistemul step-by-step vor forma cei de la Scoala Titu Maiorescu o clasa I din toamna? Am auzit ca ar renunta la alternativa aceasta si ca vor merge numai pe sistemul clasic. Multuemsc. (pentru zilele urmatoare...un derdelus bun pe unde cunoasteti?) Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan [auto] (11.03.2003) si Victor [bonjovi] (12.07.2007) "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ghinetz [flo], cel mai bun derdelus pe care il stiu eu se afla langa zidul manastirii Frumoasa. Acolo sunt portiuni unde nu este pericol sa ajunga saniutza in strada. Sunt anumite ore cand nici macar nu e aglomerat. Noi mergem acolo de obicei cand vrem sa stam fara griji. Sa speram ca puiul tau isi revine din raceala si va veti bucura de iarna inainte ca zapada sa se topeasca. Nu uita de cana de ceai cald cand va va veti intoarce inapoi acasa[:D] Iasmin, mama de strengar de 8 anisori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...